Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/

  • 144 Odpowiedzi
  • 31485 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam,

Jak zapewne większość z Was wie, Google wprowadza po 1 marca 2012r nowe zasady polityki prywatności. Zasady mocno kontrowersyjne, pozwolę sobie
zacytować kilka z nich które będą dotyczyć urządzeń z androidem, w tym smartfonów:

Google ogłosił we wtorek, że będzie łączył dane użytkowników tj historię ich e-maili, przeglądanych filmów wideo, aktywności społecznościowych i innych usług, mówiąc że stworzy to piękne proste i intuicyjne doświadczenie dla użytkowników. W ten sposób Google będzie tworzyło pełen profil użytkowników, sprzedając informacje pod “najbardziej przydatne” reklamy czy namierzając najbliższych internetowych znajomych.

Będą zbierane i łączone z kontem dane dotyczące urządzenia (takie jak model sprzętu, wersja systemu operacyjnego i unikalny identyfikator urządzenia, a także informacje o sieci komórkowej, w tym numer telefonu). “Identyfikator urządzenia i numer telefonu mogą zostać powiązane z kontem Google”.

Kolejne kwiatki w nowej licencji to zbieranie informacji o:
- szczegółach dotyczących sposobu korzystania z usługi, np. wyszukiwane hasła;
- dane z dziennika połączeń telefonicznych, takie jak numer telefonu użytkownika, numer rozmówcy, numery docelowe przekazywania, daty i godziny rozmów, czasy trwania rozmów, ustawienia przesyłania wiadomości SMS oraz typy połączeń telefonicznych.
- adres IP;
- dane o działaniu urządzenia, m.in. o awariach, aktywności systemu, ustawieniach sprzętu, typie i języku przeglądarki, datach i godzinach przesyłanych żądań oraz odsyłających adresach URL;
- pliki cookie, które mogą jednoznacznie identyfikować daną przeglądarkę lub konto Google. Google będzie zbierał wszystkie dane z GPSów umieszczonych w urządzeniach poprzez które używa się usług: “Jeśli użytkownik korzysta z usługi Google, która uwzględnia jego lokalizację, możemy gromadzić i przetwarzać informacje na temat rzeczywistego miejsca pobytu użytkownika, takie jak sygnały GPS wysyłane przez jego komórkę. Możemy również stosować różne technologie, aby określić tę lokalizację, w tym dane z czujników urządzenia, np. dotyczące pobliskich punktów dostępu do sieci Wi-Fi czy stacji bazowych sieci komórkowej.


Tu rodzi się pytanie z mojej strony - czy da się tak używać na bieżąco telefonu z Androidem, żeby nie mieć NIC wspólnego z Googlem ? Wiem, że można odznaczyć automatyczną synchronizację, synchronizację w tle, lokalizowanie via A-GPS ale czy i tak, przy pierwszym lepszym połączeniu z internetem siecią 3G czy Wifi - czy telefon sam z siebie automatycznie NIE WYŚLE TYCH DANYCH do Googla bez naszej wiedzy i zgody ?

Nie mam nic do ukrycia ale fakt, że wszystko co robię z telefonem, gdzie przebywam, z kim się kontaktuje, lista moich znajomych z kontaktów, do kogo dzwonię i kiedy - to moje prywatne sprawa i wara Wielkiemu Bratu Gugielowi od tego.

Czy alternatywne mody jak Cyanogen Mod (na przykład) są pozbawione 'opcji szpiegowania użytkownika' na rzecz Google ? Jak można to sprawdzić ? Czy też każdy Android działa jak słynny CarrierIQ - przesyłając Googlowi informacje o nas bez naszej wiedzy ?

Jak pisałem wyżej, nie mam nic do ukrycia. Ale to zaczyna być naprawdę coraz bardziej zastanawiające, że tak zwiększa się permanentny nadzór nad nami. Wychodzi na to, że będę nosił w kieszeni system automatycznego nazdoru nade mną Ktokolwiek, kiedykolwiek będzie chciał o mnie wszystko wiedzieć - Wujek G. przekaże mu te dane. Nie tylko państwu i służbom państwowym, bo te i tak mogą się dowiedzieć wszystko i wszystkiego zgodnie z prawem, ale firmie Z czy firmie Y cytuję - na dodatek, uwaga wstrzymajcie oddech - PREWENCYJNIE !

Uważamy, że udzielenie dostępu, umożliwienie użytkowania, zabezpieczenie lub ujawnienie takich informacji jest w uzasadnionych okolicznościach konieczne do (a) spełnienia wymogów obowiązującego prawa, przepisów, procedur prawnych lub prawomocnego żądania instytucji państwowych, (b) egzekwowania odpowiednich Warunków korzystania z usługi, włącznie z badaniem ich możliwych naruszeń, (c) wykrywania, zapobiegania lub rozwiązywania w inny sposób problemów dotyczących oszustwa, bezpieczeństwa lub kwestii technicznych, (d) zapewnienia ochrony przed szkodami dotyczącymi praw, tytułów własności lub bezpieczeństwa firmy Google i użytkowników jej produktów oraz zagrożeniami bezpieczeństwa publicznego zgodnie z wymogami prawa i w zakresie przez nie dozwolonym.

Robi się coraz ciekawiej.

Pozdrawiam, J.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2012, 10:02:24 wysłana przez chojnak »

*

don.kamillo

Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2012, 10:10:51 »
Oficjalne stanowisko CM:
http://www.cyanogenmod.com/blog/cyanogenmod-will-never-have-carrier-iq
Genralnie źle się dzieje.

Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2012, 10:13:21 »
Genralnie źle się dzieje.

Niestety, również to zauważam :(

*

don.kamillo

Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2012, 10:16:30 »
Oczywiście znajdą się tacy, którym to przeszkadzać nie będzie, ale mi przeszkadza. Nie wiem, dlaczego to jest polityka prywatności, skoro o prywatności nie ma tu mowy.
No i jest powód do porzucania stockowych ROMów.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2012, 10:16:52 »
Aż mi się nie chce w to wierzyć... Jakim prawem G ma gromadzić moje prywatne dane?

*

don.kamillo

Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2012, 10:26:08 »
Jak tylko zobaczyłem informacje o nowej polityce, to wiedziałem, że to będzie wyższa szkoła inwigilacji.
Dość, że wrzucanie na picasę czegokolwiek oznacza możliwość wykorzystania przez g. Chyba będzie trzeba wyłączyć synchronizację.
W ogóle to g zaczyna przypominać wielkie G.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2012, 10:30:04 »
No to będzie trzeba przeorać zabawki na gotowane customy... Szkoda, że Note jeszcze CM nie ma...

Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2012, 10:33:28 »
Aż mi się nie chce w to wierzyć... Jakim prawem G ma gromadzić moje prywatne dane?

Prawem silniejszego. Prawem umowy adhezyjnej - bierz to co narzucamy, albo rezygnuj - bo tu nie ma możliwości negocjacji.

Panowie, ja rozumiem, że policja, sądy, prokuratura czy służby jak ABW mają dostęp do naszych logów w sieci GSM czy rejestru rozmów, bo wynika
to z polskiego prawa telekomunikacyjnego. Poza tym to są organy państwowe - działające na podstawie określonych przepisów i co za tym idzie - teoretycznie
przewidywalne. Od ich decyzji można się zaskarżać, apelować itp - czyli są poddane pewnemu nadzorowi prawnemu.
A jaki mamy nadzór nad tym co robi Google ? ŻADEN !!! Czy wiesz co robi Google z tymi danymi? Nie. Komu je udostępnia ? Nie !
Czy w danej chwili waszych logów, danych położenia GPS, rejestru rozmów itp nie analizuje tuzin firm, które robią to prezencyjnie 'bo a nuż naruszyliście jakiś podpunkt umowy licencyjnej i BYĆ MOŻE łamiecie ich 'prawa intelektualne' ??? NIE !

Panowie, to jest mega-porażka po całości  :evil:

Ponowię pytanie - czy da się korzystać z Androida bez powiązania z Googlem ? Wiem, można permanentnie zablokować net po wi-fi czi 3G ale wówczas ... po co nam smartfon ? Tracimy 90% przydatności !

Czy ktoś analizował kod androida pod kątem AUTOMATYCZNEGO, BEZ NASZEJ WIEDZY i POZWOLENIA W OPCJACH wysyłania tych osobistych danych na serwery Googla ?  Czy nie będzie to tak, że połączę się z domowym wi-fi by uaktualnić pogodę a przy okazji, całkiem skrycie, Android sam z siebie popchnie na serwer Googla te wyszpiegowane dane: z kim, kiedy, ile, jak długo, pod jaką szerokością geograficzą (GPS) ???

Podoba mi się Android, chcę go używać, ale NIE CHCĘ BY MNIE TAK CHAMSKO SZPIEGOWANO !!!

J.

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2012, 10:38:53 »
Z jednej strony gotuje się we mnie krew na myśl o takim szpiegowaniu, a z drugiej strony trochę to rozumiem.
Taki jest dzisiejszy świat pełen zagrożeń ze strony różnego rodzaju maniaków. Google na 1000% współpracuje ze służbami. Możliwe, że dzięki takim elektronicznym śladom, jakie każdy każdego dnia zostawia nie doszło do paru zamachów. Kto wie.
Dla celów kronikarskich przecież tego nie gromadzą. Ani google, ani fb i pewnie masa innych portali.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

don.kamillo

Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 03, 2012, 10:45:11 »
Dajcie mi człowieka, ja znajdę na niego paragraf ;)
To mocno psychologiczne podejście. Dopuścić do wielkiej tragedii, wstrząsnąć opnią tak mocno, aby sama chciała zaostrzeń kar, środków prewencyjnych, ochrony, nawet za cenę ograniczenia swoich praw. Proces zapoczątkował 11.09.2001 r. i trwa w najlepsze.

Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 03, 2012, 10:47:47 »
Z jednej strony gotuje się we mnie krew na myśl o takim szpiegowaniu, a z drugiej strony trochę to rozumiem.
Taki jest dzisiejszy świat pełen zagrożeń ze strony różnego rodzaju maniaków. Google na 1000% współpracuje ze służbami. Możliwe, że dzięki takim elektronicznym śladom, jakie każdy każdego dnia zostawia nie doszło do paru zamachów. Kto wie.
Dla celów kronikarskich przecież tego nie gromadzą. Ani google, ani fb i pewnie masa innych portali.

Ok, zadam Ci pytanie.

Widziałeś gdzieś koło siebie maniaka-morderce ? Gościa podkładającego bombę. Biegającego z siekierą po ulicy by bohaterski Google mógł go porazić prądem poprzez komórkę z GPSem i obezwładnić ? Terrorystów w Twojej okolicy? Spiskowców robiących w piwnicy bloku albo swoim M-3 wirówki do wzbogacania uranu ? Sąsiada emeryta mamroczącego pod nosem kupującego cukier, saletrę i skrobiącego siarkę z zapałek by wysadzić w powietrze mostek w miejskim parku?


Dokładnie. NIE ! Media Cię tak nakręcają, że wszędzie czai się zagrożenia a my jak głupie pelikany łykamy to jak świeżą rybę! To tak naprawdę nie ma Ciebie czy mnie chronić - to ma nas kontrolować ! Dzień w dzień media nakręcają spirale strachu byś sam się zaczął trząść i UWIERZYŁ, że wyjście z domu po bułki czy paczkę fajek to przeraźliwe niebezpieczeństwo ! Byś sam z własnej chęci chciał nałożyć na siebie i wszystkich dookoła elektroniczny kaganiec i obrożę, smycz! Byś sam pozbył się własnej wolności i jeszcze głęboko w to wierzył, ze to dobrze !

Kolega w poście wyżej nawiązał to 11.09.2001. Bardzo celne nawiązanie, bardzo.

Jestem bardzo daleki od teorii spiskowych ale patrząc na tą układankę która odkrywa się przed nami (a ACTA czy nowe zasady Googla to tylko kilka jej elementów) to wszystko zmierza do tego, że przyszłość to będzie taka totalna technoinwigilacja ! Każdego! Pod byle pozorem! I to nie tylko jak będziesz coś broił przeciwko państwu i jego organom ale także przeciwko prywatnym firmom i korporacjom !  Panowie ! Włos mi się jeży na głowie !

Ponawiam pytanie - czy kod Androida jest w pełni znany? Czy nie ma w nim zaszytego 'automatycznego powiadamiania Googla' czy tego chcemy czy nie przy każdej łączności z internetem ?
Czy też chcąc zachować jakieś resztki prywatności mam zejść do piwnicy i odszukać w najdalszym kącie starą Nokię 3310 ...

J.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2012, 11:07:13 wysłana przez chojnak »

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 03, 2012, 11:07:51 »

Widziałeś gdzieś koło siebie maniaka-morderce ? Gościa podkładającego bombę. Biegającego z siekierą po ulicy by bohaterski Google mógł go porazić prądem poprzez komórkę z GPSem i obezwładnić ? Terrorystów w Twojej okolicy? Spiskowców robiących w piwnicy bloku albo swoim M-3 wirówki do wzbogacania uranu ? Sąsiada emeryta mamroczącego pod nosem kupującego cukier, saletrę i skrobiącego siarkę z zapałek by wysadzić w powietrze mostek w miejskim parku?[/b]

Dokładnie. NIE !
Powiedz, że żartujesz, bo nie wierzę.
Przecież gdyby było wiadomo kto jest maniakiem - mordercą, to takie gromadzenie danych by nie było potrzebne. Właśnie dlatego, że nie wiadomo - wszyscy są potencjalnie podejrzani. Przez kilku palantów wszyscy ludzie na matce ziemi muszą rozbierać się do gaci na lotniskach.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 03, 2012, 11:11:27 »
Powiedz, że żartujesz, bo nie wierzę.
Przecież gdyby było wiadomo kto jest maniakiem - mordercą, to takie gromadzenie danych by nie było potrzebne. Właśnie dlatego, że nie wiadomo - wszyscy są potencjalnie podejrzani.



Tak, żartuję by podkreślić absurdalność sprawy. TY też jesteś podejrzany! I ja! I wszyscy forumowicze. Sami potencjalni terroryści/kryminaliści/szaleńcy i jednostki aspołeczne - trzeba więc permanentnie kontrolować.
I moja mała 4 miesięczna córeczka też, bo też może być potencjalną terrorystką. Nie czujesz ABSURDALNOŚCI tej sytuacji i takiego rozwiązania ?

Mniejsza o to, przejdźmy do konkretów o Androidzie.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2012, 11:21:42 wysłana przez chojnak »

*

don.kamillo

Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 03, 2012, 17:24:22 »
No ok. To ja mam pytanie jeszcze innej natury. Bo mi się ta polityka nie podoba i nie mam zamiaru jej akceptować.
Tu rodzi się pytanie: mam konto na yt, g+, picasie, oczywiście gmailu i google music. Jak usunąć konto na poszczególnych usługach?

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2012, 08:40:12 wysłana przez malylysy »
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2012, 01:14:06 »
@Chojnak
Kod Androida jest w pełni znany. To Linux kompilowany ze źródła. Każdy może go przejrzeć.
O ile pamietam to właśnie CyanogenMod ma wersję bez świństwa Googla. Zauważ, że aby skorzystać z marketu, gmaila itp, musisz doinstalować tzw Gapps. Najprawdopodobniej wtedy ładuje się cały framework Google.
Muszę to jeszcze sprawdzić, bo też odpinam się od tego szaleństwa guglowego.
Nie mam nic do ukrycia, ale idea Wielkiego Brata działa mi na nerwy.
Bez gmaila da się żyć, gorzej z marketem. Trzeba poszukać rozwiązań zastępczych, są inni dostawcy oprogramowania, choć oni zazwyczaj niewiele mają.

Acha, wyłączenie synchronizacji niewiele pomoże.

*

Offline cyther

  • ***
  • 403
  • Płeć: Mężczyzna
  • W oczekiwaniu na nowe cudo z Jolla Mobile
  • Sprzęt: HTC Touch Pro/ Nokia n900/ Nokia n9/ LG 4X HD
Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2012, 02:05:53 »
Zawsze twierdziłem, że android to "zuo", ale teraz w świetle ostatnich wydarzeń, utwierdzam się coraz bardziej w przekonaniu, że pchanie się w andka nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wiem już, że nie kupie niczego co ma związek z androidem i google. Najwyższy czas zbierać kasę na n9. Samsung ma racje, że zaczyna inwestować w Tizena. To co się dzieje w mobilnym światku zaczyna mnie przerażać. Zaczęło się od Apple, potem Google. Nie zastanawia Was to, że oni chcą wszystko synchronizować ze swoim kontem. Microsoft ze swoim wp7 podąża tą samą drogą. Wszystko ma być zintegrowane. Chmura, chmura, chmura...To jest bardzo niepokojące.
TAEL ROM v5.23683 [30AUG10]
Radio 1.14.25.35

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2012, 08:42:10 »
Spokojnie. Może urzędniczy moloch z UE zablokuje kontrowersyjne zmiany.
Dajmy czasowi czas.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2012, 08:52:32 »
nie zablokuje tylko wręcz przyklaśnie
vide ostatnio ACTA itp.

Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2012, 10:47:59 »
Nie zastanawia Was to, że oni chcą wszystko synchronizować ze swoim kontem. Microsoft ze swoim wp7 podąża tą samą drogą. Wszystko ma być zintegrowane. Chmura, chmura, chmura...To jest bardzo niepokojące.

Oczywiście. I od razu nasuwa się odpowiedź czemu - wszystko będą mieć jak na talerzu. Nie trzeba robić
zdalnego włamu na komputer / telefon by mieć dostęp do całości poczynań użytkownika, plików, historii
kontaktów, danych geolokalizacyjnych itp.
Ja chmurzę mówię stanowcze NIE. Kompami bawię się od 1986r, miałem wtedy lat 11. Internetem, od 1996r
biegając na uczelnię i z wypiekami na twarzy zasiadając przed terminalem tekstowym by wysłać maila, posiedzieć
na irc czy pograć w MUDy. Komórki, od 1998r. Ale to co się dzieje ostatnio i do czego to wszystko zmierza to
po prostu rzeczywistość rodem z Orwella.

Co gorsza nie mamy większego wyboru - trzy największe platformy na smarty: Android, IOS i W7 przyjęły identyczną
koncepcję inwigilacji użytkownika. Na Boga, i jak tu nie wierzyć w nadchodzący NWO ? ;)

Dobrze. Czas zainstalować CyanogenMOD. Może pomyśleć o N9.

Odpowiedźcie mi na pytanie: czy w takim razie na głównym smarcie mieć CyanogenMOD bez googlowego szitu, na drugim, nieużywanym - andka z marketem. Apki pobierać na ten drugi, zrzucać do .apk na kartę sd, a z karty sd reinstalować za pomocą Astro na główny, używany smartfon z Cyanogenem? Omijamy framework googla i jego zakusy szpiegowskie.
Da się tak ?

J.

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 04, 2012, 11:02:40 »
Hmm... Najbardziej dziwi mnie możliwość przeglądania i przechowywania dzienników telefonu (sms, połączenia i takie tam). Ciekawe PO CO i JAK?
Czy to ma dotyczyć jakichś przyszłych wersji Androida, czy też taka "funkcjonalność" jest wbudowana w system od zawsze? Zastanawiam się nad tym, bo sam siedzę na starej 2.2.1 (możliwość nagrywania rozmów na sgs).
Co do lokalizacji, to AFAIK już dzisiaj to działa, ale wymaga zgody użytkownika. Miałoby działać bez zgody? Że jak? ACTA przy tym to pikuś :)

PS: Szczerze, to mi to wszystko bardzo nie przeszkadza, ale za to baaardzo dziwi i smuci jednocześnie. Jeżeli powstanie jakaś globalna akcja/petycja przeciw takim ruchom Googla, to chyba pierwszy raz w życiu się do niej przyłączę.

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 04, 2012, 11:04:08 »
Możesz sobie zrobić kopię za pomocą Android Assistant i będziesz miał w wszystkie apki na karcie. Potem na innym urządzeniu możesz je odpalać.
Można też użyć Aptoide ( chyba tak się nazywa ta aplikacja ) i pobierać oprogramowanie z repozytoriów ( jak w Linuksie ).
Ewentualnie należy poczekać aż Cyanogenmod ukończy dzieło: http://pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=21415%3Acyanogenmod-stworzy-wasny-sklep-z-aplikacjami-dla-androida&Itemid=93
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 04, 2012, 11:34:46 »
tu to pojechali
Cytuj
Identyfikator urządzenia i numer telefonu mogą zostać powiązane z kontem Google”.

Kolejne kwiatki w nowej licencji to zbieranie informacji o:
- szczegółach dotyczących sposobu korzystania z usługi, np. wyszukiwane hasła;
- dane z dziennika połączeń telefonicznych, takie jak numer telefonu użytkownika, numer rozmówcy, numery docelowe przekazywania, daty i godziny rozmów, czasy trwania rozmów,
jakim sposobem jest wysyłany numer telefonu, dane z dziennika połączeń telefonicznych, takie jak numer telefonu użytkownika, numer rozmówcy, numery docelowe przekazywania, daty i godziny rozmów, czasy trwania rozmów
nie idzie tego zablokowac ?

Połączone: Luty 04, 2012, 11:36:18
powinno byc prawo wgladu do zebranych danych, ciekawe czy mozna bedzie zobaczyc zebrane informacje ?
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2012, 11:36:18 wysłana przez slawrumia »
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 04, 2012, 11:57:02 »
Chyba nie idzie.
Po prostu andek sam z siebie przy pierwszym połączeniu z netem będzie pchał te dane Gugielowi  :-|
Cała nadzieja, jak pisał małyłysy, w cyanogenmodzie oraz rozwoju alternatywnych dla
marketu sposobów instalowania aplikacji z poziomu telefonu.

J.

Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 04, 2012, 13:40:08 »

Odpowiedźcie mi na pytanie: czy w takim razie na głównym smarcie mieć CyanogenMOD bez googlowego szitu, na drugim, nieużywanym - andka z marketem. Apki pobierać na ten drugi, zrzucać do .apk na kartę sd, a z karty sd reinstalować za pomocą Astro na główny, używany smartfon z Cyanogenem? Omijamy framework googla i jego zakusy szpiegowskie.
Da się tak ?

Jak rzekł malylysy - da się. Można też kopiować apki z /data/app (pamięci wewnętrznej a nie sd). Tam są składowane instalki.
Chociaż jest to trochę rzeźba, niektóre aplikacje aktualizowane są niemal codziennie.
Ale jak ktoś potrzebuje tylko stabilne programy, nie kombinuje i nie eksperymentuje za często, to jest to jakieś rozwiązanie.

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 04, 2012, 14:18:40 »

Cała nadzieja, jak pisał małyłysy, ...
J.
malylysy, a nie małyłysy

wrrrrr
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 04, 2012, 18:22:08 »
Ja tam kasuję konto, nie zgadzam się na takie warunki i w planach jest zakup zwykłej nokii do dzwonienia
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 04, 2012, 19:11:12 »
a ja odkładalem kase na sgs3 , nie mam nic do ukrycia ale permanentna inwigilacja mnie leczy,
na ios kombinują zeby zakazac JB jak nie mam miec nawet menadzera plików to tez odpada, ogólnie kaszana,

Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

don.kamillo

Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 04, 2012, 20:42:07 »
Trzeba się będzie przeprosić z WM chyba ;) Tam szpiegowania nie było i już na pewno nie będzie. Nie wierzę, że Unia pomoże userom.
Nadchodzi rok 1984, panowie.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Nowa KONTROWERSYJNA polityka prywatności Googla a używanie Androida :/
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 04, 2012, 20:56:14 »
i w planach jest zakup zwykłej nokii do dzwonienia

I tak bez PDA dasz radę funkcjonować? Ja sobie nie wyobrażam używania prostego telefonu - za bardzo się przyzwyczaiłem do funkcjonalności przychodzących ze smartfonem.


Pozdrawiam,
Ł.O.