Problem z AmeriCanAndroid na karcie SD

  • 3 Odpowiedzi
  • 1399 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pagii

  • 42
Problem z AmeriCanAndroid na karcie SD
« dnia: Styczeń 01, 2012, 16:16:31 »
Witam,

Mam problem z dostępem do karty SD z poziomu androida. Andek odpalany z WinMo z karty SD wersja zarówno z 20 grudnia jak i z 7 grudnia nie działa.

Problem jest taki, ze po podłączeniu Leo po USB do kompa i udostępnieniu karty, kopiuję plik. Wszystko kopiuje się ok, odmontowuję kartę i próbuję się do niej dostać File Managerem z poziomu Andka. Skopiowanego pliku tam nie ma. Po restarcie telefonu i uruchomieniu androida ponownie powstaje plik FSCK0000.REC.

Problem występuje na dwóch kartach 8GB class 10 samsunga i 4 GB class 4 Sandiska.
Dodam też, ze np. na ROMie: [SD/Magldr][BoxmaX KS v9.0.Final][DesireHD GB 2.3.5 +Sense3][K:ty r14+RCMiX6] zapis na kartę działa poprawnie.

Dzięki z góry za pomoc.

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Problem z AmeriCanAndroid na karcie SD
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2012, 16:35:15 »
To dość powszechny problem w Andkach odpalanych na SD. Chodzi o to, że to co dla Ciebie jest kartą SD dla oprogramowania zainstalowanego na Andku nie zawsze nią jest. Cały Android jest na SD, choć "myśli" że jest w pamięci wewnętrznej. Stąd kłopoty z eksploratorami plików, a zwłaszcza z plikami dogranymi / kasowanymi z kompa.
Bywa, że trzeba wyjść z Andka i wejść jeszcze raz i pliki, które wgrałeś nagle się odnajdują.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline pagii

  • 42
Odp: Problem z AmeriCanAndroid na karcie SD
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2012, 17:52:40 »
To dość powszechny problem w Andkach odpalanych na SD. Chodzi o to, że to co dla Ciebie jest kartą SD dla oprogramowania zainstalowanego na Andku nie zawsze nią jest. Cały Android jest na SD, choć "myśli" że jest w pamięci wewnętrznej. Stąd kłopoty z eksploratorami plików, a zwłaszcza z plikami dogranymi / kasowanymi z kompa.
Bywa, że trzeba wyjść z Andka i wejść jeszcze raz i pliki, które wgrałeś nagle się odnajdują.

Tak, tylko chodzi o to, ze próbowałem już wielu ROMow na SD (póki co potrzebuje windowsa do nawigacji) i dopiero na AmeriCanAndroid napotkałem ten problem.

Poprzednio używałem ROMu od MccM z Sense2.0 i ten problem nigdy nie wystąpił. Tutaj permanentnie jest to samo. Plików nie ma, a po restarcie pojawiają się FSCKxxxx.REC


Odp: Problem z AmeriCanAndroid na karcie SD
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2012, 17:27:11 »
Pobierz z Marketu Multi Mount SD-Card Lite.