Nietypowy problem z internetem po sieci komórkowej... Potrzebna pilna pomoc :(

  • 2 Odpowiedzi
  • 2937 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sdhc

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto X Style // HTC HD2 (Leo) // HTC Universal
Witam,

Mam problem z połączeniem internetowym po HSDPA/EDGE. Posiadam rom CM10 Jelly Bean 4.1.2 v1.3a od Tytunga zainstalowany sposobem NativeSD.

Ogólnie wiadomo że ten rom ma małe problemy z internetem, objawiające się tym że czasami ikonka pokazuje że jest połączenie a nie da się załadować żadnej strony itp., też to miałem ale zawsze pomagało włączenie i wyłączenie trybu samolotowego oraz wprowadzenie pinu etc. i ponowne włączenie internetu.

Ale od dwóch dni w ogóle nie mogę się połączyć z internetem przez operatora i nie pomaga ponowne logowanie się do sieci czy nawet reset HD2.
Zaczęło to występować po tym jak w aplikacji NativeSDMultiBoot służącej do przełączania romów wszedłem w ustawienia i tapnąłem 'Update Kernel'.
Wyskoczyła prośba o potwierdzenie czy mój kernel to NativeSD - Jelly Bean, tapnąłem że tak... następnie wyskoczyło chyba z pięć komunikatów 'Error', dokładnej treści nie pamiętam ale chodziło o to że program nie może się dostać do jakiś plików i była podana ścieżka...

I od tego momentu internet od operatora za nic w świecie nie chce ruszyć, ale sms czy połączenia działają świetnie, ogólnie wszystkie usługi od operatora poza netem działają tak samo jak przedtem czyli bez problemów.

Ktoś wie co się mogło stać?  :(  Przypuszczam że namieszało coś w kernelu i trzeba go z powrotem wgrać. W ustawieniach jest napisane że mój kernel to 2.6.32_tytung_jellybean_r1 / tytung @ubuntu #290 / Sun Oct 14 20:31:24 CST 2012. Skąd go mogę pobrać i, najważniejsze, jak go wgrać z powrotem?  :(

Sprawa jest o tyle dla mnie ciężka że w czwartek wyjeżdżam i jeżeli nic się nie da zrobić to będę odcięty od świata przez cztery dni. :(

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Pozdrawiam,
Szczepan169

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Czy stoi coś na przeszkodzie aby ręcznie wprowadzić ustawienia?
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline sdhc

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto X Style // HTC HD2 (Leo) // HTC Universal
A więc wgrałem ponownie ten sam kernel i nic się nie zmieniło.. :(

@romulus

Hmm..?  :mysli: O jakie ustawienia Ci chodzi ..? APN-y mam poprawnie skonfigurowane (tzn. ten na połączenie jak również na mms-y)...dosłownie wszystko co się dało odnośnie połączenia ustawić to sprawdziłem i ...nic.. :( zero efektu... i to jest najbardziej zastanawiające..wszystko jest niby poprawnie a połączenia nie ma...

Myślicie że operacja Backup -> Wipe -> Install ROM -> Restore (Przez 4EXTRecovery) coś pomoże? Bo chcę uniknąć o ile to możliwe ponownej instalacji ROM-u i instalowania/ustawiania tego wszystkiego od nowa bo tego jest masa i mi się słabo robi jak sobie o tym pomyślę... :sleepy:

A w ogóle to gdzie jest zapisywany Backup robiony przez 4EXTRecovery..? Bo zrobiłem i nigdzie nie mogę znaleźć tego pliku.. :O