Nieoczekiwany problem z zasięgiem po zmianie ROMU

  • 2 Odpowiedzi
  • 2251 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nieoczekiwany problem z zasięgiem po zmianie ROMU
« dnia: Styczeń 02, 2013, 19:25:42 »
Witam wszystkich;

Od kiedy zainstalowałem sobie nowy ROM:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=769026
W tel nazwa modyfikacji kończy się na "Sandy Scorpion"
Mam dziwne problemy z zasięgiem. Na początku myślałem, że to tylko chwilowe i mało uciążliwe, ale teraz to już nagminny problem. Tam gdzie mieszkam, często jest problem z zasięgiem, ale mając numer z playa nie było tak źle, czasem tylko były małe przerwy na WM. Niestety teraz ciężko mi znaleźć zasięg gdziekolwiek w domu, tylko z dwóch miejsc mogę spokojnie rozmawiać (oba miejsca przy oknach). Co dziwniejsze czasem jest tak, że zasięg w środku domu, gdzie teoretycznie powinno być o niego ciężko, jest praktycznie pełny. Ale tylko przez kilkanaście sekund, zadzwonić porządnie nie zdążę :P

Radio instalowałem najnowsze jakie znalazłem, z tego co pamiętam 2.15.50.14. (Swoją drogą jak sprawdzić radio? To "wersja pasma podstawowego" w ustawieniach?) Sam ROM jest stabilny, wifi i gps działa dobrze (pomijając problemy z AM, ale to już inna sprawa).

Co mogę teraz zrobić? Zdecydowanie za często przychodzą do mnie smsy o nieodebranych połączeniach, nie mogę sobie na to pozwolić. Zmiana romu? Proponujecie jakieś inne radio?

Z góry dzięki za pomoc,
sebasq

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Nieoczekiwany problem z zasięgiem po zmianie ROMU
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2013, 20:07:53 »
Na moim Leonie po zmianie operatora z Orange na Plus też pojawił się problem zasięgu w domu. Wgranie romu : http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/(rom)hd2-gingerbread-mod-padi(nand)(magldr)/ rozmiązało ten problem ( zminimalizowało go prawie do zera ).
Pomyśl o zmianie romu, bo radio masz najnowsze.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: Nieoczekiwany problem z zasięgiem po zmianie ROMU
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2013, 13:49:15 »
Właśnie nie miałem ochoty zmieniać ROMu, przynajmniej nie chciałem uciekać od cLK. Nie ma innej opcji? Może wie ktoś czy inne radio lepiej współpracuje?


Połączone: Styczeń 04, 2013, 13:59:22
Problem rozwiązany, przejście z 3G na 2G rozwiązało sprawę. Do zamknięcia :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2013, 13:59:22 wysłana przez sebasq »