Nie działają mmsy.

  • 42 Odpowiedzi
  • 23113 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline djmysia

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Nie działają mmsy.
« dnia: Marzec 07, 2012, 22:41:26 »
Witam !!

Mam problem. Posiadam wgrany rom NexusHD2-ICS-4.0.3-CM9 V1.4 i nie mogę wysłać ani odebrać mmsów. Wgrałem nawet apndroid ale nic nie pomogło. Leo pracuje w orange.

P.s próbowałem również na tym romie nexus hd2-gingerbread v3.2a  ale też nie wysyła.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam !!
WP7.8 & JB 4.1.2

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2012, 23:27:55 »
Są dwie metody. Obie już opisane na forum  :police: :police: :police:  i obie nie gwarantują sukcesu.
Jedna, to zainstalowanie Go sms pro ( często pomaga )
Druga, to wywalenie wszystkich punktów dostępowych poza Orange ( Aster i jeszcze drugi, którego nazwy nie pamiętam ).
Czasem pomaga wgranie Go sms pro, wywalenie punktów dostępowych ( jak w drugim sposobie ) i odinstalowanie Go sms pro.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2012, 23:29:47 wysłana przez malylysy »
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline snooki

  • *
  • 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro--> HTC HD2, LTD 454
Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2012, 15:57:33 »
Witam !!

Mam problem. Posiadam wgrany rom NexusHD2-ICS-4.0.3-CM9 V1.4 i nie mogę wysłać ani odebrać mmsów. Wgrałem nawet apndroid ale nic nie pomogło. Leo pracuje w orange.

P.s próbowałem również na tym romie nexus hd2-gingerbread v3.2a  ale też nie wysyła.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam !!

Jest na to sposób. Tez miałem problem i dłuższy czas nie mogłem sie zorientowac o co chodzi.
Wchodzisz w ustawienia->sieci zwykłe i bezprzewodowe->sieci komórkowe->punkty dostepowe. Tutaj kasujesz wszystko oprócz Orange INTERNET i Orange MMS. Po tej operacji juz powinieneś odbierac i wysyłac MMSy bez problemu.

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2012, 16:07:57 »
Witam !!

Mam problem. Posiadam wgrany rom NexusHD2-ICS-4.0.3-CM9 V1.4 i nie mogę wysłać ani odebrać mmsów. Wgrałem nawet apndroid ale nic nie pomogło. Leo pracuje w orange.

P.s próbowałem również na tym romie nexus hd2-gingerbread v3.2a  ale też nie wysyła.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam !!

Jest na to sposób. Tez miałem problem i dłuższy czas nie mogłem sie zorientowac o co chodzi.
Wchodzisz w ustawienia->sieci zwykłe i bezprzewodowe->sieci komórkowe->punkty dostepowe. Tutaj kasujesz wszystko oprócz Orange INTERNET i Orange MMS. Po tej operacji juz powinieneś odbierac i wysyłac MMSy bez problemu.
A co ja napisałem wyżej?
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline snooki

  • *
  • 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro--> HTC HD2, LTD 454
Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2012, 18:14:00 »
Witam !!

Mam problem. Posiadam wgrany rom NexusHD2-ICS-4.0.3-CM9 V1.4 i nie mogę wysłać ani odebrać mmsów. Wgrałem nawet apndroid ale nic nie pomogło. Leo pracuje w orange.

P.s próbowałem również na tym romie nexus hd2-gingerbread v3.2a  ale też nie wysyła.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam !!

Jest na to sposób. Tez miałem problem i dłuższy czas nie mogłem sie zorientowac o co chodzi.
Wchodzisz w ustawienia->sieci zwykłe i bezprzewodowe->sieci komórkowe->punkty dostepowe. Tutaj kasujesz wszystko oprócz Orange INTERNET i Orange MMS. Po tej operacji juz powinieneś odbierac i wysyłac MMSy bez problemu.
A co ja napisałem wyżej?

potwierdzam tylko ze to rozwiazanie eliminuje problem, a nie bawienie sie w instalowanie/odinstalowanie GO SMS lub APNdroid.

*

Offline djmysia

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2012, 23:21:56 »
Nie działa ten sposób. Ja oryginalnie mam tylko dwa apn. Znalazłem sposób taki: Wchodzę w apny, wybieram internet i w polu typ apn z default zmieniam na defaultt zapisuję i już działają mmsy a internet nie. Aby przywrócić internet zmieniam na default z defaultt i mam internet. Ważne musi być włączona transmisja danych.
WP7.8 & JB 4.1.2

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2012, 23:35:41 »
Nie działa ten sposób. Ja oryginalnie mam tylko dwa apn. Znalazłem sposób taki: Wchodzę w apny, wybieram internet i w polu typ apn z default zmieniam na defaultt zapisuję i już działają mmsy a internet nie. Aby przywrócić internet zmieniam na default z defaultt i mam internet. Ważne musi być włączona transmisja danych.
Skąd wpadłeś na taki pomysł?
A jak wpiszesz defoault, to będzie internet, czy mms'y?
Jakiś obłęd.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline pre

  • 14
Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2012, 22:11:01 »
Zadna z tych metod u mnie rowniez nie dziala.
Zawsze jest "Trwa Wysyłanie..."

Jesli odbieram MMS dostaje aby informacje po jakims czasie, że moge ja pobrac albo obejrzec na stronie Orange.

Dziala a raczej nie działa na kilku ROMach. Za każdym razem to samo.
Jedyny wyjątek, kiedy podlącze sie do internetu, wtedy moge wysylac i odbierać.

CM7 typhoon-3.8.0 2.3.7 i NexusHD2-ICS-4.0.3-CM9 V1.4

Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 17, 2012, 14:28:21 »
Przełącz w tryb 2G (GSM) w ustawieniach sieci i wtedy spróbuj wysłać mms-a, mi pomogło.

W trybie 3G powinno pomóc uruchomienie połączenia danych (internet), nie testowałem. Widzę, że u kolegi post wyżej działa, ponoć jest to warunek konieczny.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2012, 14:30:09 wysłana przez wilhelmsson »

*

Offline pre

  • 14
Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 19, 2012, 22:39:55 »
Po włączeniu przesyłania danych działa, ale chyba nie o to chodzi.
To ma działać niezależnie od siebie. NIe będę trzymał cały czas połączeniaq z internetem, bo być może ktoś mi wyśle MMSa.

Jak widać jest z tym problem. Mam Orange, może w innej sieci działa?

*

Offline MIRAS1973

  • 9
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 08, 2012, 15:27:42 »
Nie wydaje mi się by problemy z wysyłaniem MMS-ów były uzależnione od operatora. Posiadam wgrany sofcik NxusHD2-ICS-CM9 v 1.6 i abonament w T-mobile jedynym sposobem na wysłanie MMS-a w moim przypadku jest usunięcie punktów dostępowych i pozostawienie tylko jednego T-mobile.pl mms co eliminuje możliwość korzystania z internetu który mam w pakiecie( nie sprawdzałem z wifi-rifi) . Reset ustawień przywraca punkty dostępowe  i możliwość korzystania z internetu za cenę MMS-ów. Próbowałem chyba już wszystkich innych rozwiązań typu Android APN itd. Jeśli ktoś znalazł rozwiązanie to będę wdzięczny za podpowiedź.

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 08, 2012, 16:59:19 »
Nie wydaje mi się by problemy z wysyłaniem MMS-ów były uzależnione od operatora. Posiadam wgrany sofcik NxusHD2-ICS-CM9 v 1.6 i abonament w T-mobile jedynym sposobem na wysłanie MMS-a w moim przypadku jest usunięcie punktów dostępowych i pozostawienie tylko jednego T-mobile.pl mms co eliminuje możliwość korzystania z internetu który mam w pakiecie( nie sprawdzałem z wifi-rifi) . Reset ustawień przywraca punkty dostępowe  i możliwość korzystania z internetu za cenę MMS-ów. Próbowałem chyba już wszystkich innych rozwiązań typu Android APN itd. Jeśli ktoś znalazł rozwiązanie to będę wdzięczny za podpowiedź.
Ja mam sieć Orange i robię podobnie, ale nie tak samo, jak Ty.
To znaczy wywalam wszystko ( dwa punkty Aster i dwa MNI ), ale zostawiam dwa punkty dostępowe Orange PL ( internet ) i Orange PL MMS.
Po tej operacji mam i net i mmsy.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 10, 2012, 23:35:12 »
Hej mi tez nie działają MMS'y mam z plusa i w ustawieniach apn mam Internet i MMS ale tylko przy ustawieniach internet jest kropką z prawej strony włącz wyłącz a w mms nie ma o co chodzi z tym? nawet jak recznie wprowadzę parametry mms to dalej ta kropka włączenia jest tylko przy internecie
HTC Leo_HD2 8GB AOKP aka IceCreamTosti_v1.0_PE_B35

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 10, 2012, 23:41:18 »
Hej mi tez nie działają MMS'y mam z plusa i w ustawieniach apn mam Internet i MMS ale tylko przy ustawieniach internet jest kropką z prawej strony włącz wyłącz a w mms nie ma o co chodzi z tym? nawet jak recznie wprowadzę parametry mms to dalej ta kropka włączenia jest tylko przy internecie
Tak ma być. Wszystko ok.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 11, 2012, 20:58:11 »
skoro tak ma byc to czemu mi nie działają mmsy?
HTC Leo_HD2 8GB AOKP aka IceCreamTosti_v1.0_PE_B35

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 11, 2012, 21:47:24 »
skoro tak ma byc to czemu mi nie działają mmsy?
Bo są popsute.
Nie o tym pisałem, że tak ma być, tylko o guziku "radio" pozwalającym na wybór. On jest tylko przy necie. Przy mms'ach nie ma.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 12, 2012, 09:59:22 »
popsute czyli co? w zadnym romie jeszcze tego nie poprawili? wydaje mi sie ze to taka podstawa jak dzialajace smsy. potem cała reszta, z gps w automapie tez jeszcze mi sie nie łączy. moze na dworze.
HTC Leo_HD2 8GB AOKP aka IceCreamTosti_v1.0_PE_B35

*

Offline MIRAS1973

  • 9
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 12, 2012, 21:34:49 »
Guzik (jak to nazywacie) wyboru można utworzyć wpisując w edycji punktu dostępowego w linijce typ APN  default,supl  ale to i tak nic nie daje mms-y w przypadku T-mobile działają tylko po wywaleniu wszystkich punktów i zostawieniu T-mobile mms

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 12, 2012, 22:26:57 »
Guzik (jak to nazywacie) wyboru można utworzyć wpisując w edycji punktu dostępowego w linijce typ APN  default,supl  ale to i tak nic nie daje mms-y w przypadku T-mobile działają tylko po wywaleniu wszystkich punktów i zostawieniu T-mobile mms
Okrągłe pola do zaznaczania to radio, a kwadratowe, to checkbox.
Okrągłe, to pola jednokrotnego wyboru ( albo - albo ), a kwadratowe, to pola wielokrotnego wyboru ( oraz - oraz ).
Słowo "guzik" faktycznie nie jest fortunne :)
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 14, 2012, 20:01:50 »
hej i jak rozpracował ktoś wysyłanie MMSów ??? szukam i szukam i bez efektu jedni piszą ze koniecznie jest właczenie danych przesyłu (danych mobilnych) zeby móc odbierac mms i wysyłać drudzy że nie koniecznie ale nikty sensownie sie nie wypowiedził na htc wildfire s nie było tego problemu włanczało sie chwilowo przesył danych i wysyłał i odbierał  a na htc hd2 android 4.0.4 nie działa. nie bede włanczał danych w tle bo to ciagnie kase całą.
HTC Leo_HD2 8GB AOKP aka IceCreamTosti_v1.0_PE_B35

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 14, 2012, 21:05:23 »
...jedni piszą ze koniecznie jest właczenie danych przesyłu (danych mobilnych) zeby móc odbierac mms i wysyłać drudzy że nie koniecznie ale nikty sensownie sie nie wypowiedział...
Kłopot w tym, że nie ma mądrego, który potrafiłby jednoznacznie rozwiązać problem z mmsami. Czasem działa zainstalowanie Go sms pro, czasem usunięcie wszystkich punktów dostępowych poza punktami operatora, czasem potrzebne jest jedno i drugie, czasem trzeba Go sms zainstalować i odinstalować, widziałem także na forum ponoć skuteczny pomysł polegający na zmianie jednej litery w nazwie punktu dostępowego. Czasem natomiast nic nie działa i mmsy nie chodzą.
Mniejszy problem jest ze starszymi ( bardziej dopracowanymi dystrybucjami ), choć i tu trudno powiedzieć, że w 100% i zawsze został on rozwiązany. W ICS'ie natomiast kłopot jest większy.
Nie ma się co pieklić. Tak już na ten moment jest i już.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 16, 2012, 17:56:11 »
hej ma ktoś paczke apnów polskich mms? grzebalem i teraz nie mam ustawien a jak daje przywroc fabryczne ustawienia to tez nie mam bo zostały usuniete z systemu i karty sim plusa
HTC Leo_HD2 8GB AOKP aka IceCreamTosti_v1.0_PE_B35

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 16, 2012, 18:05:15 »
hej ma ktoś paczke apnów polskich mms? grzebalem i teraz nie mam ustawien a jak daje przywroc fabryczne ustawienia to tez nie mam bo zostały usuniete z systemu i karty sim plusa
Paczek nie mam, ale może coś Cię tu http://pdaclub.pl/forum/android/ustawienia-internetu-i-mms/ natchnie.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: Nie działają mmsy. problem rozwiązany!
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 21, 2012, 19:21:44 »
w koncu udało mi sie ustawić tel tak zeby nie uzywać cały czas danych mobilnych.

wiec tak zeby odbierać i wysyłać mms'y jezeli nie mamy pakietu internetowego w opcjach apn zostawiamy tylko profil MMS usówamy profil INTERNET i włączamy na stałe (Przesył danych) w ustawieniach sieci komórkowej wtedy siec bedzie się włanczac tylko w przypadku wysyłania mmsa lub jego nadejściu automatyczne i nie wyczysci wam konta z $. jest to rozwiazanie pod androida 4.x.x bo w starszych wersjach nie było tego problemu 2.x.x  przynajmniej Ja sie nie spotkałem, wystarczyło mieć włączone dane w tle bez sieci komórkowej i działały mmsy.

Tak ze jestem zadowolony ze udało mi sie ten problem rozwiązać bo czesto dostaje mmsy ze sciagami do szkoły hehe;) a nie potrzebuje pakietu internetowego bo kozystam z otwartych sieci WI-FI.

Pozdro HTC.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2012, 19:25:54 wysłana przez incoming84 »
HTC Leo_HD2 8GB AOKP aka IceCreamTosti_v1.0_PE_B35

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 21, 2012, 19:35:04 »
z tymi mms bywa różnie....ten sam sprzęt z kartą prepaid i działają, z karta na abo...nie działają
jakieś to wszystko niedograne
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 21, 2012, 21:33:46 »
Właśnie odebrałem mms'a na romie MyMIUI 14. Pierwszego od postawienia romu.
Oczywiście w pierwszym momencie nie poszło. Wywaliłem zbędne punkty dostępowe, zrestartowałem Leona, wyłączyłem WiFi i poszło bez problemu.
Naturalnie kolejne mms'y będą już wchodzić same. Najwyżej będę musiał wyłączyć WiFi ( sprawdzę ).
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline MIRAS1973

  • 9
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Nie działają mmsy. problem rozwiązany!
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 04, 2012, 19:42:55 »
w koncu udało mi sie ustawić tel tak zeby nie uzywać cały czas danych mobilnych.

wiec tak zeby odbierać i wysyłać mms'y jezeli nie mamy pakietu internetowego w opcjach apn zostawiamy tylko profil MMS usówamy profil INTERNET i włączamy na stałe (Przesył danych) w ustawieniach sieci komórkowej wtedy siec bedzie się włanczac tylko w przypadku wysyłania mmsa lub jego nadejściu automatyczne i nie wyczysci wam konta z $. jest to rozwiazanie pod androida 4.x.x bo w starszych wersjach nie było tego problemu 2.x.x  przynajmniej Ja sie nie spotkałem, wystarczyło mieć włączone dane w tle bez sieci komórkowej i działały mmsy.

Tak ze jestem zadowolony ze udało mi sie ten problem rozwiązać bo czesto dostaje mmsy ze sciagami do szkoły hehe;) a nie potrzebuje pakietu internetowego bo kozystam z otwartych sieci WI-FI.

Pozdro HTC.


Gdybyś koleżko zamiast ściąg czytał wcześniejsze posty to byś wiedział że twoje super rozwiązanie pojawiło się już wcześniej. Ma ono jedną wadę likwiduje połączenie z internetem. Rozwiązaniem tego problemu nie jest posiadanie możliwości wysyłania mms-ów bez internetu tylko posiadanie tych funkcji jednocześnie.

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 04, 2012, 21:32:45 »
Gdybyś koleżko zamiast ściąg czytał wcześniejsze posty to byś wiedział że twoje super rozwiązanie pojawiło się już wcześniej. Ma ono jedną wadę likwiduje połączenie z internetem. Rozwiązaniem tego problemu nie jest posiadanie możliwości wysyłania mms-ów bez internetu tylko posiadanie tych funkcji jednocześnie.
[mod]A ten sarkazm, to w jakim celu?[/mod]
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline MIRAS1973

  • 9
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 07, 2012, 22:00:16 »
Może i sarkazm ale nic nowego do dyskusji nie wniósł (powielił wcześniejsze rozwiązanie) no i ten samozachwyt  :P .
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2012, 22:14:54 wysłana przez MIRAS1973 »

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Nie działają mmsy.
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 07, 2012, 22:25:00 »
Może i sarkazm ale nic nowego do dyskusji nie wniósł (powielił wcześniejsze rozwiązanie) no i ten samozachwyt  :P .
A Twoja wypowiedź co wniosła?
Koniec OT!
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.