Leo, problem z ekranem oraz HSPL

  • 3 Odpowiedzi
  • 2344 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Leo, problem z ekranem oraz HSPL
« dnia: Grudzień 31, 2012, 16:50:32 »
Witam.
Stałem się szczęśliwym (po raz drugi) posiadaczem HTC HD2, na wcześniejszym zainstalowałem androida od Padiego, wszystko pięknie śmigało...
A więc od początku: Kupiłem HTC po okazyjnej cenie (wczoraj po południu), sprawdziłem przy sprzedającym wszystko działało, wróciłem do domu, (wgrany był windows, radio 2.15.50.14 SPL 4.0) i bawiłem się nim dobre 3h, bez żadnych problemów.
Wieczorem wrzuciłem "na szybko" androida, niby wszystko ok. Podłączyłem pod ładowarke, dziś postanowiłem go troche spersonalizować (wiadomo, ustawienia, programy itp. itd.) i nagle widzę, jak mi ekran wariuje, przy przechodzeniu między ekranami, pomyślałem że to taśma, i w sumie aż tak mi to nie doskwiera... Ale problem zaczął się nasilać.
Wlazłem tutaj na forum, i czytałem kolega miał podobny problem, że telefon sam mu wybierał coś na ekranie, włączyłem w opcjach programistycznych aby telefon mi pokazywał dotknięcia, i faktycznie czasami coś sam na środku wybierał, wyczytałem, że muszę przywrócić oryginalny soft, i tak też zrobiłem...
I tutaj moje największe zdziwienie: wszystko wróciło do normy, telefon nie wariuje, wszystko działa, a co najdziwniejsze, wchodze w bootloader i widzę:
SPL 2.08 HSPL
Kotulla HSPL
Jak to możliwe, że oficjalny soft nie zabrał mi HSPL'a? - jakiś czas temu uwaliłem w ten sposób mojego Diamond'a...
I teraz nie wiem czego to wina, Andka stawiałem na CLK w jakiejś starszej wersji (pamiętam że CWK najnowszy był cały niebieski, a ten co ja miałem był pomarańczowy - ma to jakieś znaczenie?)
Drugi problem: Czytałem, że aby odblokować RAM trzeba obniżyć SPL (ja niby mam obniżony o.O) oraz wgrać radio 2.15.50.14 - taki mam, a dodatkowego RAM'u nie widać (Total:204 MB)
Moje pytanie brzmi, czy jest możliwe aby oryginalny soft nie usunął HSPL? i czy mogę teraz zrobić Task29 i wrzucić MAGLDR?
Jak poprawnie odblokować RAM w telefonie?
Pozdrawiam

OK, a więc wyczytałem, że 576MB Ramu zobacze tylko na gotowanych, a na oficjalu 208MB (i ja właśnie tyle mam), najważniejsze pytanie, czy moge teraz coś wgrywać? Próbowałem wgrać inny SPL to na SPL3 pokazuje mi (SPL 2.08.0000 i HSPL 2.08.0000 wybieram HSPL, i nic nie przerzuca do telefonu, i wyskakuje że gotowe, a telefon się resetuje)

Pobrałem HSPL 4 i nie idzie wgrać HSPL 3.03. telefon zachowuje się jak wyżej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2013, 06:34:30 wysłana przez kafar55 »
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline Paniki

  • ***
  • 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • [...] Jestem Ja i nie ma lepszych [...]
    • Audio SPA
  • Sprzęt: Chwilowo Spica :)... już po uff ;)
Odp: Nowy Leon, nowe problemy.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2012, 21:14:57 »
Jak się wgrywa po USB to nie usuwa. By wyczyściło go to się wgrywa rom z karty. Ram Ci powinno zobaczyć.
Typhon > G500 > Wizard > Trinity > 5300 XM (Przejściowo) > Blue Angel > G900 > TyTN II > Diamond > Hero > Diamond 2 > Wildfire S > Milestone > Desire > Desire Z > HD2 > Desire HD > V970 > Evo 3D > Evo 3D > Galaxy S II > Galaxy Spica :E > Galaxy S II >

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: Nowy Leon, nowe problemy.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2013, 16:29:45 »
Dzięki za odpowiedź.
A więc, wgrałem (tym razem przez MAGLDR) rom Padiego, porobiłem wszystkie możliwe wipe'y, fix permissions, i działa  :D :ok:
Jak narazie ekran bez zająknięcia... Oby tak dalej  :grin:
Pozdrawiam!
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2926
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Nowy Leon, nowe problemy.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2013, 23:33:46 »
[mod]Fajnie, że sobie poradziłeś ale temat zmień, bo nic nie mówi o problemie.[/mod]
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.