ANDROID w LEO (SD/NAND) - wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu ...

  • 286 Odpowiedzi
  • 72445 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:02:48 »
poza tym po co go wyłączać ? :-)
Skoro na wyłączonym są kłopoty z ładowaniem :E
też

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 20, 2011, 06:54:40 »
Też mi się wydaje, że to wina Andka, trochę to wkurza ale... :D Jak ma się połączone numery z kontem na facebook-u i pobiera fotkę z fejsa, wtedy po restartach itd. jest "ładna" :D
u mnie tylko po wgraniu nowego foto jest ładna, ale zaraz się robi rozmyta :/
kilka dni temu miałem do zabawy desire hd ale nie zwróciłem na to uwagi, a mogłem :)

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 20, 2011, 08:54:33 »
A ja pomarudzę na kucharzy, trochę mnie wkurza że, niektórzy kucharze nie zamieszczają zdjęć swoich romów, nie wiadomo czemu;/

*

Offline pablo15

  • **
  • 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • MoDaCo.pl
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:11:42 »
Też mnie trochę to denerwuje, że nie umieszczają screen-ów.
ROM: BarrDroid 1.0.4
Radio: 2.15.50.14
Kernel: RAFPIGNA 1.9OC
Recovery 3.2.0.0

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:30:09 »
ja bym nie narzekał - postawcie w się na miejscu kucharzy
poświęcają czas na ugotowanie, a potem ktoś napisze, że nie zrobili zrzutów ekranu ...  :shock:

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:34:38 »
mnie też tego brakuje  :wink:
a zrobić screena to chyba nie problem?
nie w każdym opisie jest info co do senseUI, etc.
mnie osobiście nie interesują romy z:
senseUI (choć można to wyłączyć),
czarnym lub innym górnym paskiem (tylko biały)
innym DPI (choć to też mozna zmienić)
a to wszystko widać od razu na screenach

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:36:18 »
ja bym nie narzekał - postawcie w się na miejscu kucharzy
poświęcają czas na ugotowanie, a potem ktoś napisze, że nie zrobili zrzutów ekranu ...  :shock:

Ale wątek do narzekania, to narzekamy sobie :P Ludzie są wzrokowcami, według mnie to by zachęciło większą ilość osób do przetestowania danego romu.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 21, 2011, 14:02:32 »
ja bym nie narzekał - postawcie w się na miejscu kucharzy
poświęcają czas na ugotowanie, a potem ktoś napisze, że nie zrobili zrzutów ekranu ...  :shock:

Ale wątek do narzekania, to narzekamy sobie :P Ludzie są wzrokowcami, według mnie to by zachęciło większą ilość osób do przetestowania danego romu.
a czy ja powiedziałem, że jesteście OT ?
przecież po to ten wątek zakładałem, żeby narzekać :-)

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 21, 2011, 21:01:26 »
Cytuj
Ale wątek do narzekania, to narzekamy sobie  Ludzie są wzrokowcami, według mnie to by zachęciło większą ilość osób do przetestowania danego romu.
Tylko przypuszczam, że większości wisi to, czy ktoś używa tego romu czy nie. To taka rozrywka, userzy tylko częściowo pomagają w tym (zgłaszając błędy).
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 22, 2011, 01:59:01 »
Cytuj
Ale wątek do narzekania, to narzekamy sobie  Ludzie są wzrokowcami, według mnie to by zachęciło większą ilość osób do przetestowania danego romu.
Tylko przypuszczam, że większości wisi to, czy ktoś używa tego romu czy nie. To taka rozrywka, userzy tylko częściowo pomagają w tym (zgłaszając błędy).
A ja podejrzewam że jeżeli coś robisz to zależy Ci na tym żeby jak najwięcej osób tego używało i Cię chwaliło jaka super jest ta twoja rzecz :P po części też zależy im pewnie na tym dlatego, że im więcej osób, tym potencjalnie większa ilość dotacji :P

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 25, 2011, 08:41:06 »
eh tak było pięknie
od jakiś 2 tygodni mam rom HD2ONE SD/RAM
do tej pory działał poprawnie
dziś rano - zonk
wieczorem ok 22 odłączony od ładowania (100%) włączony tryb samolotowy na noc (jak zwykle, do tej pory zużywał przez noc ok 5%) rano włączam - 60%  :O
do tej pory nie korzystałem z Curent widget - ie było takiej potrzeby
dziś zainstalowałem i co widzę 345mA, ponad 400mA
programy które wczoraj zassałem z marketu już usunąłem - choć właściwości baterii nie sugerowały, ze któryś z nich tak ją wydrenował
nawet przywróciłem rom z backupu - zobaczymy jak się spisze

coraz bardziej kusi mnie nand - czy z nim bateria zachowuje się bardziej przewidywalnie?

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 25, 2011, 10:31:56 »
No niestety na SD bateria miała to do siebie że raz na jakiś czas, nawet przy bardzo dobrym traktowaniu statystyki lubiły się wysypać, nie wiadomo czemu...

Jeżeli chodzi o Nand to jeszcze mi się to nie zdażyło. Cały czas zachowuje się tak samo, tylko trzeba uważać żeby gps wyłączać w ustawieniach po używaniu, bo wtedy 60mA w standby się robi, bynajmniej u mnie na wszystkich romach jakie do tej pory testowałem.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 25, 2011, 10:58:18 »
jest lepiej niż na SD, a statystyki też mi jeszcze nie padły
używam prj CS v0.3.2 i zużycie baterii jest mniejsze niż w SD (może z 20-30%) ale zawsze

na noc, za pomocą Timerrific, włączam samolot (0:15 - 6:00) i dziś przez noc spadło o 2% :-)

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 25, 2011, 12:38:25 »
A ja w temacie marudzenia chętnie wyżyję się na partycjonowaniu kart pamięci.
W przypadku buidów z Sense UI z DHD jest na dobrą sprawę koniecznością (z jednym chlubnym wyjątkiem).

Sam pomysł zacny ale z realizacją są u mnie problemy na wszystkich 4 posiadanych kartach SD. Przez problemy rozumiem konieczność przeformatowania karty - pełen format przez SD formatter. W praktyce kiedy wciąż jestem na etapie poszukiwania romu, z którego będe wystarczająco zadowolony to masakrycznie wydłuża czas potrzebny na zmianę romu: backup, format, g-parted, kopiowanie plików i dopiero instalka.

Dodatkowo w takiej sytuacji nie mogę wachlować kartami - a miałem zwyczaj mieć przy sobie kartę czystą zapasową i jedną zapchaną filmami w razie jakby akurat mi się nudziło. Teraz muszę na wszystkich zainstalować ten sam system, żebym w ogóle mógł zmienić kartę w locie. Tak na dłuższą metę nie da się używać ;-(

Koniec końców ebay i HD2 z usa trza poszukać.
sgs III

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 25, 2011, 13:01:36 »
hmm, a ext3 nie jest dostępny z poziomu andka? tak to wszystko w ext3 by trzymać, jest driver do zapisu/odczytu tych partycji w windowsie (ext2ifs)
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 25, 2011, 13:34:18 »
@lulek
nikt Ci nie każe zmieniać andka codziennie, cleandroid ma 320 MB wolnego a prj ma 200 MB i karta zostaje na filmy
a jak chcesz mieć rom z desire hd/z (deisre HD ma z 50% więcej nand), to nie się nie dziw, że wymaga partycji na karcie i nie narzekaj
:-)

@ext3 oczywiście, że jest dostępny
jest nawet wskazane aby zamiast ext4 używać ext3

*

Offline jurasa4

  • ***
  • 302
  • Sprzęt: TP2, HD2
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 25, 2011, 19:15:44 »
Telefon z androidem nadaje się dla młodzieży zamiast konsoli do gier.
Pod rozrywkę ten system jest znośny.
Ale do pracy z plikami worda zupełnie się nie nadaje. Nagrywanie rozmów działa tylko w trybie głośno mowiącym -padaka.
Zmiana ikon to walka z wiatrakami, normalnej nawigacji brak. Po co komu taki system? A jeżeli jeszcze na oryginalnym sprzęcie nie ma roota...?

Po dzisiejszej huśtawce ze słuchawką bluetooth (samoistne przerzucanie rozmowy z telefonu na słuchawkę i z powrotem -zawinil jakiś soft działający w tle, android SD mccm v4,0 ) porzucam tę kreaturę na dłużej.

Powinien powstać wątek o chwaleniu windowsa, teraz po tym czymś zwanym androidem widać zalety normalnego systemu nad ktorym można zapanować. Aplikacje w adroidzie dają tylko złudzenie kontroli nad systemem, on i tak żyje swoim życiem.


*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 25, 2011, 19:49:59 »
Aplikacje w adroidzie dają tylko złudzenie kontroli nad systemem, on i tak żyje swoim życiem.
Idealne skwitowanie, również porzuciłem Andka tydzień temu. W ten weekend wsiadłem na niego jeszcze raz na 1 godzinę i wróciłem do WM. Tak, jak dla mnie WM jest systemem nad którym panuję, a Andek:
- na dobrą sprawą nie wiem, która aplikacja co w danej chwili robi,
- nie wiem jak DEFINITYWNIE i w sposób cywilizowany (czyli nie TaskKillerem bo IMO to jest do aplikacji, które się nie zamykają bo coś tam, a nie po to żeby tego używać do zamknięcia wszystkiego) zamknąć np. Screenshoot czy przeglądarkę web,
- nagrywanie rozmów - to fakt dno i 5 metrów mułu,
- tzw. Menu start (nawet nie wiem jak się to nazywa w Androidzie) - brak możliwości (bez dogrywania czegokolwiek) zorganizowania sobie go w taki sposób w jaki bym chciał podział na foldery, a w nich programy (przynajmnie ja nie umiem),
- brak HardResetu jest również dla mnie nie wygodny,
- ciężko nie wspomnieć o braku dobrej pod względem map nawigacji,
- na tych ROM-ach, które testowałem (prj oraz CleanDroid) prawie żadna obsługa MMS - tzn. mms z jednym zdjęciem jakoś przychodził i się pobierał, natomiast w przypadku załączonego filmiku, miniprezentacji czy pokazu slide-ów dostawałem tylko linka od mojego operatora, że leży i czeka na serwerze żeby go odebrać (tak się działo zawsze kiedy urządzenie było źle skonfigurowane lub sobie z czymś nie radziło, a nie z winy operatora). Do tego ten MMS, który do mnie przyszedł, za jakąś godzinę przychodził jeszcze sms od operatora, że na serwerze leży ten sam właśnie MMS i czeka aż go odbiorę,
- ładowanie wyłączonego telefonu - to nie do końca wina Andka, tylko flasher-a, ale związana w tym przypadku właśnie z Andkiem,
- narzędzie, które jest dla mnie podstawą pracy z systemem - eksplorator plików - przede wszystkim brak systemowego, ale pal sześć te z marketu wkurzająco ubarwione  i kolorowe jakby to była zabawka nie narzędzie i z tego co się zorientowałem to wszystkie są bardzo podobne,
- genaralnie brak nazwałbym to "surowości systemu" który user mógłby sobie dostosować w dowolnym zakresie (musimy opierać się o jakieś paczki z ikonami, tłami, splashami itd.),
- obrzydliwie wstrętny w obsłudze kalendarz nawet ten w HTC Sense. Mam na myśli ustawianie terminu spotkania - "cyferki obracają się na kółeczkach" i jeżeli chcemy ustawić spotkanie na następną środę to, albo musimy liczyć od dzisiejszej daty X dni, albo patrzyć na kalendarz papierowy na ścianie, żeby zobaczyć, którego wypada następna środa i dopiero ustawić to w Andku - jak dla mnie kuriozum,
- do wskazywania innego miejsca instalacji plików potrzebny dodatkowy soft, który ustawia domyślnie gdzie instaluje. Tak więc musimy pamiętać co mamy ustawione przed instalacją - głupota,
No to wylałem swoją żółć na ten system, który tylko prędkością i ilością aplikacji w markecie mnie powalił na kolana.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 25, 2011, 20:27:18 »
Daleko mi do chwalenia Androida, bo bynajmniej nie jestem fanem tego systemu, ale co do nawigacji się nie zgodzę. Jeździłem ostatnio trochę z Hero kolegi, w którym ma iGo i uważam je za naprawdę świetną nawigację. Owszem, mapy są pół roku za AM, ale ilość zalet, stabilność, wygoda, brak błędów i nieporównywalnie lepsze algorytmy obliczania tras biją Automapę na głowę.
Na pewno się nie przesiądę na Androida z tego powodu, ale nie mogę się doczekać normalnej dystrybucji iGo na Polskę.

A Navigon i Sygic też są fajne ;)

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 25, 2011, 20:50:02 »
Vonski oki, ja przez 4 miechy używałem N900, a tam w ogóle (przynajmniej wtedy) była tylko jedna nawigacja PL - Sygic - uważam ją za ok również na Andku (Aura to prawie to samo). Ale pisałem o nawigacji w kwestii map, na co sam zwróciłeś uwagę. Jestem zdania, że przy AM, która jest polską produkcją i w której w ciągu roku (np 2010) było chyba z dziesięć aktualizacji programu, a przy okazji i map to dobry układ. Z tego co widzę to w przypadku nawigacji "obcych" możemy liczyć na jedną, może max dwie aktualizacje map na rok, a to trochę biednie biorąc pod uwagę rozbudowę infrastruktury związaną z np. Euro 2012 (jaka by nie była, ale szereg dróg powstał, powstaje i jeszcze powstanie w dość szybkim tępie). AM z tym się wyrabia, natomiast inni producenci traktują nas (co nie jest dziwne) trochę po macoszemu (pewnie robią takie up-y jak u nas AM dla swoich rodzimych krajów). Dobra dość bo chyba się trochę rozpędziłem z OT.
- mapy na nawigacje Andkowe są znacznie gorsze.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 20:52:03 wysłana przez Budniu »

*

Offline Pawbrotm

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TF101, Galaxy Nexus i9250, Iconia W500, XDA Zest
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 25, 2011, 20:55:35 »
Cytuj
- brak HardResetu jest również dla mnie nie wygodny,
To chyba najbardziej niedorzeczny zarzut jaki słyszałem - są 3 opcje
1. W Magldr opcja AD Hard Reset
2. W ustawienia -> Karta SD i pamięć telefonu -> przywracanie ustawień fabrycznych
3. ClockworkMod Recovery opcja Wipe Data/Factory reset
Cytuj
- nie wiem jak DEFINITYWNIE i w sposób cywilizowany (czyli nie TaskKillerem bo IMO to jest do aplikacji, które się nie zamykają bo coś tam, a nie po to żeby tego używać do zamknięcia wszystkiego) zamknąć np. Screenshoot czy przeglądarkę web,
Do niektórych to nie dotrze. To nie WM, gdzie zamyka się aplikacje. Tutaj najlepiej pozwolić systemowi samemu zarządzać pamięcią. Zarówno na DHD jak i na HD2 nie używam od dawna żadnych task killerów, menedżerów zadań itp i wszystko działa jak należy.
Cytuj
- na dobrą sprawą nie wiem, która aplikacja co w danej chwili robi,
Co rozumiesz przez to?
Cytuj
- nagrywanie rozmów - to fakt dno i 5 metrów mułu,
Tutaj masz rację. Dla mnie to nie wada, bo nie używam tej funkcji (ale to już osobiste preferencje)
Cytuj
- tzw. Menu start (nawet nie wiem jak się to nazywa w Androidzie) - brak możliwości (bez dogrywania czegokolwiek) zorganizowania sobie go w taki sposób w jaki bym chciał podział na foldery, a w nich programy (przynajmnie ja nie umiem),
To prawda. Nie ma podziału na foldery, bo i po co. Wszystko jest posortowane alfabetycznie, a nie jak w WM w kolejności instalacji, przez co robił się śmietnik. Jeśli koniecznie musisz mieć foldery, to możesz je dodawać na pulpit.
Cytuj
- ładowanie wyłączonego telefonu - to nie do końca wina Andka, tylko flasher-a, ale związana w tym przypadku właśnie z Andkiem,
No nie przesadzaj. To wada MAGLDR. Android nie ma nic do tego. Poza tym na czym polega ten problem. U mnie polega to na tym, że po odpięciu ładowarki następuje zawieszenie, wystarczy wyjąć i włożyć baterię - mimo tego ona się ładuje.
Cytuj
- narzędzie, które jest dla mnie podstawą pracy z systemem - eksplorator plików - przede wszystkim brak systemowego, ale pal sześć te z marketu wkurzająco ubarwione  i kolorowe jakby to była zabawka nie narzędzie i z tego co się zorientowałem to wszystkie są bardzo podobne,
Preferencje. Widzę że lubisz spartański styl, ja lubię bardziej kolorowy. Sprawdź Root Explorer lub jego uboższy, ale darmowy brat: Explorer.
Cytuj
- obrzydliwie wstrętny w obsłudze kalendarz nawet ten w HTC Sense. Mam na myśli ustawianie terminu spotkania - "cyferki obracają się na kółeczkach" i jeżeli chcemy ustawić spotkanie na następną środę to, albo musimy liczyć od dzisiejszej daty X dni, albo patrzyć na kalendarz papierowy na ścianie, żeby zobaczyć, którego wypada następna środa i dopiero ustawić to w Andku - jak dla mnie kuriozum,
Tutaj zgoda. Mnie też to denerwuje.
Cytuj
- genaralnie brak nazwałbym to "surowości systemu" który user mógłby sobie dostosować w dowolnym zakresie (musimy opierać się o jakieś paczki z ikonami, tłami, splashami itd.),
Przecież możesz dostosowywać system po swojemu - framework_res.apk i com.htc.resources.apk i jedziesz.
Cytuj
- do wskazywania innego miejsca instalacji plików potrzebny dodatkowy soft, który ustawia domyślnie gdzie instaluje. Tak więc musimy pamiętać co mamy ustawione przed instalacją - głupota,
No cóż. To akurat wina tego, że HTC przyoszczędziło na pamięci w europejskich HD2. W DHD ten problem nie istnieje. W HD2 zresztą też jeśli masz partycję EXT.

Cytuj
jestem zdania, że przy AM, która jest polską produkcją i w której w ciągu roku (np 2010) było chyba z dziesięć aktualizacji programu, a przy okazji i map.
Jak czytam w dziale AM, jakie numery mają użytkownicy to ja już wolę starsze mapy, ale stabilniejsze działanie.
Cytuj
biorąc pod uwagę rozbudowę infrastruktury związaną z np. Euro 2012 (jak by nie była, ale szereg dróg powstał, powstaje i jeszcze powstanie w dość szybkim odstepie czasu).
Dzięki za rozśmieszenie mnie na koniec dnia. :E
Toshiba G500 > Toshiba G810 > HTC Touch Diamond 2 + Toshiba G900 + HTC Dream > HTC HD2 > HTC Desire HD + Nokia N900 > HTC Sensation > HTC EVO 3D > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy Nexus -> Nexus 5 32GB

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 25, 2011, 21:32:43 »
- hard reset - może to moja wina po prostu "odwykłem" od opcji przywróć ustawienia systemowe jak w symbianie. Ale spotkałem się również, z tym, że zabiegi podejmowane na Andku nie sprawdizły się: http://forum.mobione.pl/hd2-z-androidem-ogolne/(htc-hd2-leo)-'stock'-nand-android-rom-czyli-natywny-system-android-na-leona/msg147990/#msg147990
Cytuję oryginały, nie zwracajcie uwagi na małe byki:
Cytuj
czy w androidzie mozna zrobic tak jak w WM hard reset??? i przywracanie do stanu fabrycznego?
Odpowiedź:
Cytuj
Ustawienia>Karta SD i pamięć telefonu>Przywracanie danych fabrycznych
Pytanie:
Cytuj
próbowałem juz tego i nic to nie dało pozostaja zainstalowane aplikacje z markietu i ustawienia
Odpowiedź:
Cytuj
Hmm może to nie działa jak się korzysta z tych nowych rozwiązań 'flashoodpornych', masz może wrzucony clockworkmod albo coś takiego? Albo A2SD+?
I na koniec:
Cytuj
miałem A2SD+
Czyli, co z tym się nie da przywrócić ustawień fabrycznych ?

- co do manadżera zadań to mnie nie przekonasz - jak chcę żeby coś było zamknięte to ma się zamknąć, a nie przymknąć i nie chcę zamykac wszystkiego (co często pomagałao w Androidzie)

- menus start w WM i smietnik ? nie wiem o czym mówisz:

jak to jest dla Ciebie śmietnik, a to co dzieje się w Andku jest ok to sorry.

- odnośnie ładowania na wyłączonym PDA - napisałem przecież, że to nie do końca wina Andka, ale jeżeli Ty sądzisz, że:
Cytuj
Android nie ma nic do tego.
Jak można tak niedorzeczną rzecz powiedzieć - w przypdaku HD2 to właśnie jest póki co pośrednia jak pisałem wina Andka - bo jeżeli chesz go mieć musisz jechac na MAGLDR - nie masz alternatywy (i nie mówię o systemie z karty czy RAM bo to inna bajka). Poza tym jak możesz mówić, że to wniczym nie przeszkadza i wyjęcie baterii załatwia sprawę - a co ze sterowaniem ładowania i elementami elektronicznymi ? Uważasz, że im to też nie przeszkadza ? Ja sądzę, że może to prowadzic do przegrzania, albo innego uszkodzenie hardware-u.

- co do "surowości systemu" i Twoich propozycji nie będe sie wypowiadał w tej sytuacji ponieważ nie testowałem tych opcji.

- co do AM - nie wiem o jakiej niestabilności piszą użytkownicy tego softu w dziale, o którym mówisz i nie zamierzam tam sie przechadzać ponieważ mnie nic złego ze strony AM nie spotkało i nie spotyka. Obstawiam, że wiele z tych osób działa na nie do końca legalnych produktach, pokraczonych jakimiś KG czy jeszcze czym innym i z tego wynikaja ich problemy. U mnie oprócz od czasu do czasu zdarzającego się problemu z "tańczeniem" na skrzyżowaniu podczas postoju nie stwierdzam ŻADNYCH USTEREK PROGRAMU.

- Ciesze sie, że Cię mogłem rozbawić na wieczór, ale trochę przesadzasz z szyderstwem w tym względzie. IMO naprawdę dużo się dzieje w Polsce, a to co mówisz to taka PiS-ologia, która przez wielu jest powtarzana jak mantra. Niestey wszystkiego naraz nie wybudujemy, a stwierdzenie, że Cię śmieszy to, że ktoś pisze, że jednak jakieś drogi powstają - własnie to jest śmieszne jak krótkowzroczni w wielu sytuacjach jesteśmy.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 25, 2011, 21:35:27 »
Cytuj
biorąc pod uwagę rozbudowę infrastruktury związaną z np. Euro 2012 (jak by nie była, ale szereg dróg powstał, powstaje i jeszcze powstanie w dość szybkim odstepie czasu).
Dzięki za rozśmieszenie mnie na koniec dnia. :E
No ale tu się nie ma akurat za bardzo co śmiać. Latami guzik się budowało w Polsce w tej kwestii, a teraz naprawdę sporo powstaje i obwodnic, i ekspresówek i odcinków autostrad. Oczywiście pisząc "sporo" mam na myśli "sporo jak na Polskę". Kolejny raz przytoczę tu przykład mojego ulubionego węzła Sośnica (A1-A4) koło którego mam (nie)przyjemność mieszkać ok. 5km i siłą rzeczy używam tej trasy bardzo często. A bez niego na mapie (u TomToma pojawił się po... roku ;) ) raczej kiepsko mi się podróżuje ;)

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 25, 2011, 21:39:26 »
U mnie na WM automapa lubiła się zawiesić przy starcie ;/

*

Offline Pawbrotm

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TF101, Galaxy Nexus i9250, Iconia W500, XDA Zest
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 25, 2011, 22:06:01 »
Cytuj
- menus start w WM i smietnik ? nie wiem o czym mówisz:
No jak posortowane w foldery to i owszem. Wtedy jest porządek. Ja tam nie odczuwam ich braku. Wolę mieć wszystko na wierzchu, Gdy miałem jeszcze WM to te foldery mi wręcz przeszkadzały, bo nie mogłem od razu znaleźć aplikacji którą chciałem włączyć, bo po prostu nie pamiętałem gdzie ja to mam. :E W Androidzie co potrzebne mam na pulpicie, a co mniej mam w menu i mi to pasuje. Tobie nie musi i ja to szanuję.
Cytuj
- co do manadżera zadań to mnie nie przekonasz - jak chcę żeby coś było zamknięte to ma się zamknąć, a nie przymknąć i nie chcę zamykac wszystkiego (co często pomagałao w Androidzie)
Twoja decyzja, twoje preferencje. Ja tego nie używam i problemów nie mam.
Cytuj
Jak można tak niedorzeczną rzecz powiedzieć - w przypdaku HD2 to właśnie jest póki co pośrednia jak pisałem wina Andka - bo jeżeli chesz go mieć musisz jechac na MAGLDR - nie masz alternatywy (i nie mówię o systemie z karty czy RAM bo to inna bajka). Poza tym jak możesz mówić, że to wniczym nie przeszkadza i wyjęcie baterii załatwia sprawę - a co ze sterowaniem ładowania i elementami elektronicznymi ? Uważasz, że im to też nie przeszkadza ? Ja sądzę, że może to prowadzic do przegrzania, albo innego uszkodzenie hardware-u.
No nie spoglądałem na to tak. Z drugiej strony ja po prostu nigdy nie ładuję na wyłączonym telefonie, a jeśli już to tylko tyle, by dał się włączyć.
Cytuj
- co do AM - nie wiem o jakiej niestabilności piszą użytkownicy tego softu w dziale, o którym mówisz i nie zamierzam tam sie przechadzać ponieważ mnie nic złego ze strony AM nie spotkało i nie spotyka. Obstawiam, że wiele z tych osób działa na nie do końca legalnych produktach, pokraczonych jakimiś KG czy jeszcze czym innym i z tego wynikaja ich problemy. U mnie oprócz od czasu do czasu zdarzającego się problemu z "tańczeniem" na skrzyżowaniu podczas postoju nie stwierdzam ŻADNYCH USTEREK PROGRAMU.
Widocznie masz szczęście, albo faktycznie ludzie w tym dziale wyolbrzymiają problemy. Ja wolę dmuchać na zimne i omijać coś co potencjalnie może wpędzić mnie w ślepą uliczkę. Największy sprawdzian navi na Androidzie u mnie będzie w wakacje. Wtedy przekonam się kto miał rację.

Co do kwestii dróg. Ja po prostu tracę nadzieję że będzie dobrze - choćby ta słynna afera z robotnikami podkradającymi podkład. Poza tym nawet zakładając że będą drogi główne, to miasta nadal są podziurawione. To wraca po każdej zimie, bo zamiast zrobić raz a dobrze, to lepi się to w nieskończoność, a po zimie historia zatacza koło. Z mojej strony to wszystko. W ten temat już nie wchodzę, bo szczerze mówiąc nie mam czego tu szukać. Android mi pasuje, tobie pasuje WM, a ja nie chcę nikogo na siłę przekonywać. Pozdrawiam i życzę bezawaryjnego działania WM. :)
Toshiba G500 > Toshiba G810 > HTC Touch Diamond 2 + Toshiba G900 + HTC Dream > HTC HD2 > HTC Desire HD + Nokia N900 > HTC Sensation > HTC EVO 3D > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy Nexus -> Nexus 5 32GB

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 25, 2011, 22:10:59 »
a tylko z 3h mnie nie było a tu taka taka fajna dyskusja z marudzeniem - ok, wreszcie coś się zaczęło dziać w wątku

@budniu
co do dostosowywania android'a i panowania nad nim, to myślę, że wiem o co w tym chodzi
narzekasz, bo znasz świetnie winmo, dużo w nim grzebiesz jako kucharz - ile łącznie miesięcy dłubaniny ?
a taki androida nie sądzę aby był trudniejszy w dłubaniu ale niestety swój czas aby dogonić znajomość winmo od podszewki też będzie kosztował

no i po prostu nie chcesz się tak zagłębiać, skoro w winmo poszło tyle pracy
zatem jakakolwiek dyskusja, pomijając fakt, że nie ma możliwości przekonania drugiej strony, który system jest lepszy sensu nie ma

sposób zarządzania ustawieniami, możliwości backupowania ustawień zarówno poszczególnych aplikacji jak i danych użytkownika w androidzie uważam za nieporównywalny z winmo
jednym softem (titanium backup) można zrobić więcej niż czymkolwiek do backupu co przez lata się dla winmo urodziło
to przecież coś jak wybiórcze backup i restore dla rejestru winmo
do tego CMR, dla którego też nie ma odpowiednika w winmo

do folderów - apps organizer (ale fakt, folderów w menu nie ma - tylko po co skoro można je mieć na pulpicie)

a na koniec można powiedzieć, że zarówno zwolenników winmo jak i androida leo ładnie godzi dając jednym i drugim możliwość swobodnego wyboru :-)
tego nam nikt już nie zabierze :-)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 22:14:22 wysłana przez lemar123 »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 25, 2011, 22:28:50 »
a tylko z 3h mnie nie było a tu taka taka fajna dyskusja z marudzeniem - ok, wreszcie coś się zaczęło dziać w wątku
Wogóle dział dzisiaj jakiś ożywiony :D
a na koniec można powiedzieć, że zarówno zwolenników winmo jak i androida leo ładnie godzi dając jednym i drugim możliwość swobodnego wyboru :-)
tego nam nikt już nie zabierze :-)
Tylko teraz to się zdecydować nie można, co wybrać :P

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 25, 2011, 22:29:46 »
a na koniec można powiedzieć, że zarówno zwolenników winmo jak i androida leo ładnie godzi dając jednym i drugim możliwość swobodnego wyboru :-)
tego nam nikt już nie zabierze :-)
To właśnie chciałem napisać. Trochę bez sensu ten wątek :evil: bo to co tu piszemy to kwestia gustów, przyzwyczajeń i nikt tu nie ma zamiaru przeciągać nikogo na drugą stronę. Ale skoro mamy marudzić to napisałem co mi nie leży przy przesiadce z Wm na Andka. Obawiam się tylko, że pewien potencjał Andek już stracił z uwagi na swoją obecność jakiś czas na rynku. Ostatnio Mobi wrzucił dla testu WP7 do Leo i skoro on zmienił zdanie na ten temat i teraz twierdzi, że WP7 jest ok, a pozostaje tylko kwetia dopracowania w zakresie np. języków no i marketingu - to ja mu wierzę. Jak dodał również, ten system ma naprawdę duże zasoby, potencjał i jest czymś podobnym do Andka i iPhone-a, to jednak czymś się różni. W jego odczuciu ten system przy dobrym marketingu przegoni Andka dość szybko. W tym świetle może być tak, że Andek stanie się zabawką dla naszych dzieci, ale .... czas pokaże. :ok:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 22:32:02 wysłana przez Budniu »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 25, 2011, 22:35:20 »
Ale Andek ma ten plus że jest open source i nikt nie będzie nikomu utrudniał czegokolwiek, jakimiś zabezpieczeniami bzdurnymi tak jak w przypadku innych systemów.

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Wątek dedykowany marudzeniu i narzekaniu na Android w HD2
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 25, 2011, 22:40:23 »
No fakt, ale to chyba nie w kwestii marudzenia na niego :mrgreen: Jak chcesz to sobie zabezpiecz go kodem i go zapomnij, bedziesz miał namiastkę WP7 :E