ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ

  • 963 Odpowiedzi
  • 288817 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #870 dnia: Kwiecień 08, 2011, 17:39:52 »
Zacznij od przeczytania guide w tym wątku, tam masz wszystko opisane krok po kroku, na twoim radiu i romie Andek ruszy bez problemu, polecam  buildy MCCM DS 4.0 lub motoman Evo Carbon remix 0.6

*

Offline Pawel83

  • ***
  • 414
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #871 dnia: Kwiecień 09, 2011, 17:17:46 »
testowałem kilka, wróciłem do:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=839410
Mimo, że ma już prawie pół roku do dzisiaj nie znalazłem lepszej wersji na SD.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #872 dnia: Kwiecień 09, 2011, 17:40:31 »
testowałem kilka, wróciłem do:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=839410
Mimo, że ma już prawie pół roku do dzisiaj nie znalazłem lepszej wersji na SD.

ano nie ma
niestety próba motoman234 z NAND dla EURO nie za bardzo wyszła - kucharz ma TMOUS i na nim się koncentruje i nawet MyTouch ma wpis, że jest zoptymalizowany pod TMOUS

*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #873 dnia: Kwiecień 09, 2011, 17:58:36 »
Do tej pory używałem WM6.5 i ogólnie wszystko było ok. Zastanawiałem się nad testowaniem androida i tu pojawiło się pytanie. Jakie radio i ROM z WM6.5 wybrać żeby androida zastosować z karty SD. Możliwe że było już nie raz, ale... Pytanie do używających - jaki dobry zestaw polecicie?

Potrzebny jest jakiś prosty WM 6.5, który będzie szybki i stabilny.
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA

*

Offline Pawel83

  • ***
  • 414
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #874 dnia: Kwiecień 09, 2011, 18:13:06 »
Polecam fabryczny - najnowszy - nic nie trzeba grzebać i kombinować... Ja mam tylko wyłączoną nakładkę sense, żeby szybciej Windows startował....
Wszystko działa sprawnie i stabilnie

*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #875 dnia: Kwiecień 09, 2011, 18:21:52 »
A jaka wersja Androida i Radio współpracują bezproblemowo z tym ROMem?
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #876 dnia: Kwiecień 09, 2011, 18:58:47 »
Radio takie jak fabryczny rom ma standardowo, czyli rom 3.14 i radio 2.15.50.14, każdy android na nim pójdzie bez problemu, jak chcesz coś z Sense to polecam MotoMan Evo Carbon remix 0.6 lub MCCM DS 4.0, wszystko działa, nie ma zwiech i są dosyć szybkie, w przeciwieństwie do buildów na bazie Desire HD.

Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #877 dnia: Kwiecień 09, 2011, 20:45:09 »
Czy te romy są po polsku

*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #878 dnia: Kwiecień 09, 2011, 22:30:47 »
Zainstalowałem MotoMan Evo Carbon remix 0.6 ustawiłem język na PL i wszystko ogólnie jak na razie śmiga świetnie. Jednak dziwna sprawa - mmsy nie chcą się wysyłać... mimo, że wszystko w ustawieniach jest prawidłowo.

Czasem zawiesza się chyba aplikacja telefonu i rozłącza sieć. Pewnie problem z radiem bo mam 2.07.50.27_2
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2011, 22:33:41 wysłana przez DRIFT-R »
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #879 dnia: Kwiecień 09, 2011, 23:11:52 »
Czy te romy są po polsku
Tak, obydwa są po polsku, z Sense chyba wszystkie posiadają polski język.

*

Offline Pawel83

  • ***
  • 414
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #880 dnia: Kwiecień 11, 2011, 07:27:23 »
Jednak dziwna sprawa - mmsy nie chcą się wysyłać... mimo, że wszystko w ustawieniach jest prawidłowo.

Sprawdź czy masz włączone
Ustawienia -> Sieci zwykłe i bezprzewodowe - > Sieci komórkowe -> Dane w roamingu

Czasami pomaga w sieci play (bo chyba wtedy przełącza się na plus'a)

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #881 dnia: Kwiecień 11, 2011, 08:25:59 »
Jednak dziwna sprawa - mmsy nie chcą się wysyłać... mimo, że wszystko w ustawieniach jest prawidłowo.

Sprawdź czy masz włączone
Ustawienia -> Sieci zwykłe i bezprzewodowe - > Sieci komórkowe -> Dane w roamingu

Czasami pomaga w sieci play (bo chyba wtedy przełącza się na plus'a)
Możesz również spróbować zainstalować inny program do sms/mms, np. Go Sms, czasami to pomaga.

*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #882 dnia: Kwiecień 11, 2011, 21:52:25 »
Rzeczywiście gdy zmieniłem ustawienia w roamingu to MMS się wysłał - mam sieć ERA. Dzięki

Wydaje mi się czy standardowo w androidzie nie ma programu do zamykania uruchomionych programów? Opcję do ich wyświetlania znalazłem ale nie ma chyba nic do czyszczenia pamięci. Jaki jest do tego najlepszy program?
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #883 dnia: Kwiecień 11, 2011, 21:57:15 »
\Wydaje mi się czy standardowo w androidzie nie ma programu do zamykania uruchomionych programów? Opcję do ich wyświetlania znalazłem ale nie ma chyba nic do czyszczenia pamięci. Jaki jest do tego najlepszy program?
Najlepszy program do tego to sam android :P To nie WM, tutaj system zarządza pamięcią tak, że jak jest potrzeba to sam zamyka niepotrzebne programy, a chodzą one w tle, żeby był do nich szybszy dostęp... Nie ma to wpływu na baterię i wydajność.

*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #884 dnia: Kwiecień 11, 2011, 22:12:01 »
No to widać, że człowiek uczy się cały czas :). Z androidem mam do czynienia od kilku dni, a w WM wiem chyba prawie wszystko - co gdzie i jak piszczy.
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA

*

Offline Baster11

  • 3
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #885 dnia: Kwiecień 16, 2011, 23:14:35 »
Zainstalowałem MotoMan Evo Carbon remix 0.6 czyli Android 2.2 i mam problem z instalacją aplikacji. Instalując z Android Market przy niektórych aplikacjach mam komunikat "Błąd instalacji Instalacja na nośniku USB lub karcie SD jest niemożliwa." Podobny komunikat mam jak instaluję plik .apk z kart SD.
Zmieniłem Androida na wersję 2.3.3 i tych problemów z instalacją nie ma. Czy można to poprawić? Osobiście wolę MotoMan Evo Carbon remix 0.6 i dlatego szukam rozwiązania ale bezskutecznie. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #886 dnia: Kwiecień 17, 2011, 00:46:08 »
Nie spotkałem się z tym problemem... Jak instalujesz aplikacje z marketu, możesz spróbować odmontować kartę w ustawieniach... A jak to nic nie da to może problem dotyczy samej karty...?

*

Offline prnit

  • *
  • 68
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #887 dnia: Kwiecień 19, 2011, 17:19:50 »
Witam mam problem...

Chciałem wgrac androida na SD, juz mi sie to udawało kilka razy a teraz mam jakis problem ktorego od wczoraj nie potrafie przejsc...
Odebrałem tel z serwisu (wymiana plyty głównej przez połamane gniazdo ładowania)..wgrali mi w serwisie jakies WM od zera i mam problem.
Na dzien dzisiejszy po włączeniu bootloadera mam już
SPL-2.08 HSPL czyli tak jak  powinno być, po włączeniu
Radio  2.15.50.14
D      2clean EX ozROM
Czyli wgrsałem rom ozROM, próbuje z dwóch kart (każda Fat32), odpalic 3 rózne rodzaje androida i na wszystkich to samo czyli lipa.

Zatrzymuje się na ekranie HTC i koniec, nic dalej się nie dzieje..próbowałem już hard resetów, zmieniałem Radio i dalej to samo :( macie może jakies pomysły co to może byc?

pozdro
prnit

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #888 dnia: Kwiecień 19, 2011, 18:07:45 »
Po każdorazowej nieudanej próbie musisz z folderu na karcie SD usunąć plik data.img, pamiętaj że pierwszy start może trwać nawet 20 min, sprawdź czy masz poprawnie wpisaną nazwę folderu w startup.txt

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #889 dnia: Maj 31, 2011, 10:26:45 »
No i poczułem się jak frajer ;-(

Po kilku miesiącach ze względu na AM postanowiłem wrócić do andka z SD i....

Każdy jeden odpala hareta wyświetla 4 linijki robaczków (nie umiem przeczytać takich robaczków) i staje.

Liczyłem na to że nowe romy bedą potrafiły skorzystać z partycji EXT4, może się pomyliłem? Dzieje się tak bez względu na to czy dodam plik img czy nie, kompletnie bez różnicy oraz bez względu na rom.

Proszę powiedzcie o czym zapomniałem.

...poszukam jeszcze karty bez ext4 bo tej nie mam ochoty przeformatowywać.
sgs III

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #890 dnia: Maj 31, 2011, 10:54:17 »
Odpalałem ostatnio Andka SD bo wrzuciłem sobie WM(co było bardzo głupim pomysłem :E) na karcie z ext3 i nie było problemu żadnego.

Jaki rom i radio wrzuciłeś?
Ja na 3.14 odpalałem. Może zapomniałeś wpisać prawidłową nazwę folderu w startup.txt?

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #891 dnia: Maj 31, 2011, 11:43:55 »
<nie>

4 różne romy, ścieżki ok. używam tradycyjnego multiboota

..i ciekawostka karty 16gb class 10 w ogóle WM nie widzi - ale jak podłącze phona do kompa to jako pendrive działa świetnie.

znasz jakiś rom który powinien ruszyć bez img za to z ext4?
sgs III

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #892 dnia: Maj 31, 2011, 11:58:35 »
Nie znam, wrzuciłem MCCM DS 4.0 ale normalnie z data.img. Może problem z twoją kartą?

*

Offline Marcellus

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S3
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #893 dnia: Maj 31, 2011, 12:04:19 »
Nie znam, wrzuciłem MCCM DS 4.0 ale normalnie z data.img. Może problem z twoją kartą?

MCCM DS 4.0 bardzo szybki build, polecicie może coś równie szybkiego (lub szybszego jeszcze) ale z Androidem 2.3.x ? HTC Sense niekoniecznie musi być.
T10s->T65->V300->MDA Compact2->MDA Pro->HD2->Galaxy S3

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #894 dnia: Maj 31, 2011, 12:06:11 »
karta sandisk class 2 8gb nigdy nie robiła problemów ale cholera wie...


w każdym razie czego nie odpalę to 4 linijki tekstu i kupa. Nawet z ciekawości na noc z tym zostawiłem tel....

a w pracy właśnie usunąłem jakimś cudem partycje systemową z komputera...... chyba nie powinienem się dzisiaj do niczego dotykać ;-(
sgs III

Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #895 dnia: Maj 31, 2011, 12:19:02 »
z takiego właśnie sandiska korzystałem i zawsze wszystko bez problemów działało

co prawda do wczoraj, kiedy po trzech czy czterech latach ciężkiej intensywnej pracy dokonała żywota...

ale jest idealna
chyba, że sama w sobie jakieś błędy ma
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2011, 12:22:32 wysłana przez majkello »

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #896 dnia: Maj 31, 2011, 12:20:10 »
dobra, linijka na której instalki kończą swój żywot to Jumping to Kernel (custom)

Połączone: Maj 31, 2011, 12:25:17
sory, przepraszam, jestem blondynką

nie zwróciłem uwagi, że mi radio podmieniło, jakiś debilny rom wgrać musiałem po drodze ;-(
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2011, 12:25:17 wysłana przez lulek »
sgs III

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #897 dnia: Maj 31, 2011, 12:30:06 »
Dlatego się zapytałem o radio i rom :P
Ja również mam takiego SanDiska i żadnego problemu jeszcze z nią nie miałem.

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: ANDROID w LEO (SD) - Guide / FAQ
« Odpowiedź #898 dnia: Maj 31, 2011, 12:49:30 »
co ślepemu po oczach. 3*wracałem do wm i nigdy nie musiałem od nowa radia wgrywać. Nawet na myśl mi nie przyszło, że rom mógł mi podmienić. Ba odpaliło się energy, które zgodnie z opisem nie miało prawa działać na 2.05.51 ;-)
sgs III

*

Offline Majosa

  • 44
    • blog.Majkon.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S
[MCCM DS V4.0][SD] Prośba o pomoc z kilkoma drobiazgami.
« Odpowiedź #899 dnia: Maj 31, 2011, 15:34:29 »
Bawię się trzeci dzień Androidem i mam kilka pytań do osób, które używają tego systemu na co dzień. Wybrałem builda rekomendowanego i zalecanego, wszystko przebiegło gładko. Dodam jeszcze, że do tej pory nie miałem do czynienia z Androidem dłużej, niż kilka chwil, ale WM mnie już z równowagi zaczął wytrącać i stwierdziłem, że spróbuję czegoś innego. Wiem, że wątek taki bardzo ogólny, ale chyba bez sensu, żebym zakładał oddzielny topic na każdy problem, na jaki się natknąłem. Po prostu potrzebuje garści porad.

1. Czy coś drgnęło w kwestii zarządzania energią? Telefon wytrzymuje ledwo od rana do wieczora, a jeszcze jest doładowywany w ciągu dnia (wsadzany w stację dokującą). Fakt, jeździ w samochodzie z włączonym BT, ale mimo wszystko, strasznie krótko trzyma. WM przy podobnym obciążeniu potrafi dwa dni "na mientko" usiedzieć.

2. Gdzie się ustawia żądzanie PINu? Wiem, że to mało racjonalne przy systemie stojącym na karcie, bo nawet mocno utalentowany złodziej raczej się nie domyśli, żeby Andka uruchamiać, żeby pin ominąć, ale jakoś tak się łyso bez tego pinu czuję... Przyzwyczajenie. ;-)

3. Zwariowany akcelerometr - tak się bawiłem słuchawką po instalacji i w końcu dobrnąłem do kalibracji G-sensora. No to pyk, "kalibruj". Od tego czasu sensor zgłupiał. Oczko w pionowej rurce jest albo na samej górze, albo na samym dole. Przez to nie działa obracanie aplikacji. Tzn aplikacja otwiera się albo w pionie albo w poziomie i nie mam na to wpływu. Da się jakoś wyzerować ustawienia akcelerometru? Sam czujnik jest ok, bo pod WinMo działa dobrze. Przed kalibracją też działał dobrze, nie wiem, po kiego dziada robiłem tę kalibrację... Żeby była zrobiona chyba...

4. Kiepawy zasięg. Dużo gorszy, niż pod WinMo. Da się coś z tym zrobić? Radio mam 2.15.50.14, startowałem z ROMu od Ery z softem 3.14 (jeżeli to ma jekiś znaczenie).

5. Brak możliwości synchronizacji przez HTC Sync, ale o tym pisałem wcześniej, w sąsiednim wątku i zostało mi rozwiązanie pod nos podstawione.

Yyy... Więcej grzechów na chwile obecną nie pamiętam... Z góry dzięki za pomoc i proszę o sugestie.