Android na karcie 2GB

  • 20 Odpowiedzi
  • 6106 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MiNos

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsun Galaxy S4
  • Sprzęt: Samsun Galaxy S4
Android na karcie 2GB
« dnia: Grudzień 21, 2010, 10:29:45 »
Witam, czy na standardową kartę 2GB, która jest załączona do telefonu będzie możliwość instalacji Androida?
Z tych 2GB mam wolne 1,1GB, rom 3.14 stock, radio 2.15?
Samsung Galaxy S4 + HTC HD2 [NexusHD2-ICS] + Sony Xperia J

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Android na karcie 2GB
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2010, 11:17:43 »
Witam, czy na standardową kartę 2GB, która jest załączona do telefonu będzie możliwość instalacji Androida?
Z tych 2GB mam wolne 1,1GB, rom 3.14 stock, radio 2.15?
oczywiście, nawet dwa androidy
pliki "instalacyjne" z archiwum .zip android'a mają dużo mniej niż 1 GB
pobierz do tego data.img, ale powinien być to data.img dedykowany do danego builda o wielkości 512 MB (256 MB na data.img to za mało) i będzie wolnego niecałe 1 GB
np. mój evo carbon remix v0.6 ma 860 MB (z 512 MB data.img)

jeśli weźmiesz build bez Sense UI np. JDMS albo inny oparty na cyanogenmod to jeszcze mniej miejsca zajmą
jeśli nie dodasz mniejszego data.img powstanie 1 GB, chyba, że build pozwala ustawić to w startup.txt

*

Offline MiNos

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsun Galaxy S4
  • Sprzęt: Samsun Galaxy S4
Odp: Android na karcie 2GB
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2010, 11:43:39 »
Dzieki za to info :) wieczorkiem przetestuje sobie androida, powiedz mi tylko czy pod nim mozna ladowac baterie czy tylko pod windows?
Samsung Galaxy S4 + HTC HD2 [NexusHD2-ICS] + Sony Xperia J

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Android na karcie 2GB
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2010, 12:21:32 »
Dzieki za to info :) wieczorkiem przetestuje sobie androida, powiedz mi tylko czy pod nim mozna ladowac baterie czy tylko pod windows?
ja ładuję cały tydzień pod androidem
a raz na tydzień, albo jak padną statystyki - na wyłączonym albo w winmo

*

Offline MiNos

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsun Galaxy S4
  • Sprzęt: Samsun Galaxy S4
Odp: Android na karcie 2GB
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2010, 21:54:14 »
Qurka wodna, wgralem andka, wszystko odpalilo sie poprawnie wersja JDMS, ustawilem .img na 512 ... chcialem zrobic restart - przytrzymlem czerw. sluchawke, z menu wybralem restart czy jakks tak po czym zaczol ladowac sie windows ale cos padl bo nic nie mozna bylo odpalic z karty :/ no i hr mi pozostal
Samsung Galaxy S4 + HTC HD2 [NexusHD2-ICS] + Sony Xperia J

*

Offline MrVampire

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO
Odp: Android na karcie 2GB
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2010, 22:01:22 »
Qurka wodna, wgralem andka, wszystko odpalilo sie poprawnie wersja JDMS, ustawilem .img na 512 ... chcialem zrobic restart - przytrzymlem czerw. sluchawke, z menu wybralem restart czy jakks tak po czym zaczol ladowac sie windows ale cos padl bo nic nie mozna bylo odpalic z karty :/ no i hr mi pozostal
mozesz jasniej? Bo wylaczeniu androida i wlaczeniu winmo nic z karty nie dzialalo? czy na karcie pojawil y sie pliki wideo o dziwnych nazwach? oznaczalo by to zle urucho
ienie andka.
HTC HD2 LEO

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Android na karcie 2GB
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2010, 01:31:40 »
jest chyba takie zjawisko, że po odpaleniu android'a coś się dzieje z winmo
a że czytam o tym już z 2-3 raz, to proponuję nazwać to "plagą"  :]

mi się to nigdy nie zdarzyło, ale są tacy, których android nie lubi i coś miesza w ich hd2 ...
wtedy podobno pozostaje  :mysli: hr

*

Offline titus78

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
    • a może tak coś wciągniesz?
  • Sprzęt: SGS II, Galaxy Note
Odp: Android na karcie 2GB
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2010, 08:09:12 »
ja mogę tylko potwierdzić, że czasem potrafi się wykrzaczyć winmo, a dokładnie to nie uruchamia się już manila, w kółko potrafi wyświetlać, że próbuje uruchomić HTC Sense, pomaga wtedy tylko HR, miałem tak przy kilku buildach
Potrzebna zgoda na reklamowanie stron, serwisów etc.!!!

*

Offline MiNos

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsun Galaxy S4
  • Sprzęt: Samsun Galaxy S4
Odp: Android na karcie 2GB
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2010, 08:16:46 »
Więc, niby cały system wystartował. Potem wg. opisu na XDA chciałem wykonać restart - tylko jak? Pomyślałem i przytrzymałem klawisz zakańczana rozmowy, pojawiło się menu z opcjami: wyłącz, resetuj itd (nie pamiętam wszystkich bo to moja pierwsze bliskie spotkanie z Andkiem było). Telefon się wyłączył i zaczął startować Windows. Myślałem że po wybraniu resetu włączy się powtórnie WM.

Na karcie pojawiły mi się dodatkowo dwa katalogi. Jeden .admin czy root - (nie zapisałem nazw), plików dot. uszkodzenia nie widziałem luzem na karcie.

Sam Windows krzyczał, że nie można uruchomić żadnej aplikacji z karty bo certyfikatu, to co było załadowane do telefonu czyli wifinostandby, itd tez nie chciało się odpalić, pojawiał się też komunikat w stylu plik jest uszkodzony lub niekompletny.
Samsung Galaxy S4 + HTC HD2 [NexusHD2-ICS] + Sony Xperia J

*

Offline MrVampire

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO
Odp: Android na karcie 2GB
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 22, 2010, 09:19:59 »
Cytuj
Sam Windows krzyczał, że nie można uruchomić żadnej aplikacji z karty bo certyfikatu, to co było załadowane do telefonu czyli wifinostandby, itd tez nie chciało się odpalić, pojawiał się też komunikat w stylu plik jest uszkodzony lub niekompletny.

Też miałem ten problem 2krotnie i nie wiem co jest jego przyczyną. Mi również pomógł tylko HR ;/
Wgraj od nowa, naładuj baterię do fulla, wyłącz sense, zabij wszystkie aplikacje menadżerem zadań i odpal od nowa andka(najlepiej przez jakiś launcher np. EBL.
Potem po przejściu początkowych ustawień w andku wyłącz(nie uruchom ponownie), poczekaj chwilę, odpal winmo i sprawdź najpierw kartę czy wszystko przebiegło ok a potem włącz andka i sprawdź czy działa.
HTC HD2 LEO

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Android na karcie 2GB
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 22, 2010, 10:26:27 »
Ja po wgraniu SuperRAM miałem coś takiego że w WinMo cały czas wyskakiwało mi że mam nieprzeczytaną wiadomość, po każdym uruchomieniu ta sama wiadomość widniała jako nieprzeczytana, i też dopiero HR pomógł :-? przy innych buildach nie mialem żadnego problemu.

Odp: Android na karcie 2GB
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 22, 2010, 10:31:40 »
jesli chodzi o te wiszace wiadomosci to tez to mialem ale poradziłem sobie bez hr.

Wiadomosci wiszą nie w skrzynce odbiorczej a w zakladce touch flo tzn. skrzynke miałem pustą a jak włączyłem touch flo (wyłączam touch flo/sense na czas uruchamiania androida) to w zakładce wiadomosci były sms-y które wcześniej wykasowałem w skrzynce. Po wykasowaniu ich via sense (nie wchodzac do skrzynki) komunikat o wiadomosciach nieprzeczytanych zniknal...

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Android na karcie 2GB
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 22, 2010, 10:41:56 »
Ja usuwałem ze skrzynki i z poziomu Sense i efekt był ten sam, i wykasowane smsy pojawiały się z powrotem w skrzynce a nie tylko w zakładce głównego ekranu, bardzo dziwna sprawa to była :O

*

Offline titus78

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
    • a może tak coś wciągniesz?
  • Sprzęt: SGS II, Galaxy Note
Odp: Android na karcie 2GB
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 22, 2010, 11:45:04 »
Ja po wgraniu SuperRAM miałem coś takiego że w WinMo cały czas wyskakiwało mi że mam nieprzeczytaną wiadomość, po każdym uruchomieniu ta sama wiadomość widniała jako nieprzeczytana, i też dopiero HR pomógł :-? przy innych buildach nie mialem żadnego problemu.

zdarzyło się to też mi na innych buildach, tak samo jak paląca się ciągle dioda nadejścia wiadomości ale stale po jej odczytaniu (mowa o andku), po restarcie androida już znikała
Potrzebna zgoda na reklamowanie stron, serwisów etc.!!!

*

Offline MiNos

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsun Galaxy S4
  • Sprzęt: Samsun Galaxy S4
Odp: Android na karcie 2GB
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 23, 2010, 08:35:26 »
U mnie po tym 'zwisie' znikły dodatkowo wszystkie treści zakładek, nie było tapety, itd.

Czy wgrywacie androida przez kabelek czy wyciągnąć kartę i wgrać je poprzez czytnik kart?

Jeszcze jedno, jak wyłączy się andka to standardowo będzie zawsze uruchamiał się WM?
Samsung Galaxy S4 + HTC HD2 [NexusHD2-ICS] + Sony Xperia J

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Android na karcie 2GB
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 23, 2010, 09:12:25 »
ja wgrywam przez czytnik. możesz wgrać sobie loadera i podczas startu masz do wyboru Andka bądź WM, inaczej zawsze domyślny jest WM, są loadery w których z tego co wiem możesz ustawić że andek ma być domyślnym systemem, i wtedy po upływie kilku sec uruchamia się android, aczkolwiek zawsze jest to związane z tym, iż część plików z WM i tak jest wgrywana, nie jest to takie uruchomienie jak w przypadku WM, Czyli andek nie jest zagnieżdżony w pamięci Nand

*

Offline MiNos

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsun Galaxy S4
  • Sprzęt: Samsun Galaxy S4
Odp: Android na karcie 2GB
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 23, 2010, 12:42:51 »
Jeszcze jedno pytanie, bo tak sobie myślę że...
przed odpalaniem androida nie robiłem formatu karty - czy jeżeli skopiuję wszystko z karty na dysk, zrobie format karty i przekopiuje wszystkie pliki ponownie na kartę wszystko będzie działało poprawnie? mam na myśli WM

Którego loadera byś polecił? Wolał bym wersję tą gdzie WM jest domyślnym systemem.
Samsung Galaxy S4 + HTC HD2 [NexusHD2-ICS] + Sony Xperia J

*

Offline MrVampire

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO
Odp: Android na karcie 2GB
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 23, 2010, 14:07:09 »
Launcher EBL. Ja uzywam. Mozesz ustalic ze od razu ale ja tego nie robie tylko najpierw wczytuje winmo a potem przez launcher andka.
Mozesz tak zrobic, skopiuj zawartosc i zrob format.
HTC HD2 LEO

*

Offline MiNos

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samsun Galaxy S4
  • Sprzęt: Samsun Galaxy S4
Odp: Android na karcie 2GB
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 30, 2010, 14:36:02 »
Zmieniłem wersję Andka na MCCM SE v3.4 - tu wszystko śmiga jak należy :D, jeszcze tylko ten launcher ebl... ma ktoś może link?
Samsung Galaxy S4 + HTC HD2 [NexusHD2-ICS] + Sony Xperia J

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: Android na karcie 2GB
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 30, 2010, 14:57:56 »
Zmieniłem wersję Andka na MCCM SE v3.4 - tu wszystko śmiga jak należy :D, jeszcze tylko ten launcher ebl... ma ktoś może link?
ja używam z mskip - polecam - dla mnie jest wygodniejszy http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=733752
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: Android na karcie 2GB
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 30, 2010, 22:02:35 »
zamykam
wszystko wyjaśnione, a wątek zmierza ku ogólnej dyskusji