[pongster HyperDroid] v1.7 [2010-10-20]

  • 241 Odpowiedzi
  • 57647 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
[pongster HyperDroid] v1.7 [2010-10-20]
« dnia: Wrzesień 03, 2010, 22:11:08 »
HyperDroid by pongster
- wątek HyperDroid na xda-developers <- stad można pobrać ostatnią wersję (i może wcześniejsze też)
- nowsze jądro (zimage) i moduły .ko <- link do pobrania, a instrukcja aktualizacji na końcu posta.


2010-10-20 HyperDroid v1.7

2010-09-25 HyperDroid v1.6
2010-09-16 HyperDroid v1.5
2010-09-08 HyperDroid v1.2
2010-09-01 v1.1
HyperDroid w skrócie (po kilku dniach używania)
- oparty na CyanogenMod 6 ale domyślnie ma przyjemny, alternatywny temat
- nie ma HTC Sense UI
- mrożenie ekranu (chwilowa utrata reakcji ekranu) jest dużo rzadsza niż w Mattc v1.6b-1.7
- instalacja przebiega perfekcyjnie - działa połączenie danych przez 2/3G (ustawiony APN) i bez problemu WIFI
- podstawowy interfejs użytkownika to ADW Launcher
- ma zmienione DPI na 167, literki i grafiki są mniejsze, ale łatwo można to zmienić, np. ustawić z powrotem 240 jak w innych dystrybucjach
- jest bardzo stabilny i szybki - max 38-39 mflops (z SetCPU), a do codziennego używania ustawiłem na 768 MHZ i nie czuję żadnego opóźnienia
- aparat robi zdjęcia w 5MP (chyba jako pierwszy w Android'zie na HD2)

Na szczególną uwagę zasługuje możliwość dostosowania ustawień, zarówno z poziomu CyanogenMod jak i SpareParts. Płynność działania powala, a kolorystyka i tapety nie kojarzą się ze smętnym CyanogenMod - choć jest też instrukcja jak przywrócić oryginalne tematy.

Dopracowanie tej wersji zrobiło na mnie spore wrażenie, mimo, że CyanogenMod nie jest w moim guście. Zapewne dzięki temu, że autor zastosował alternatywny temat i kolorystykę. Coś podobnego ma też shubCRAFT ale tu nie trzeba wybierać wariantu przy pobieraniu wersji.

Jeszcze jedno, co warto docenić to to, że autor, po publikacji wersji i poprawki był bardzo aktywny na forum i odpowiadał na pytania i podpowiadał rozwiązania. I nie ograniczyło się to jednego dnia ale jest aktywny nadal. Nie planuje innych buildów (innych wersji), ale obiecuje dopracowywać tę.

Jedyne czego mi brak, ale tak to jest poza Sense UI, to sensowny dialer. Sprawdziłem kilka - patrz na koniec tego posta.

Dodatkowe elementy tej dystrybucji
- MusicMod by Eliot Stocker (more useful music app based on stock)
- Barcode Scanner (install via qr codes, etc.)
- 3Banana Notes (sync your notes online with a free account)
- Dropbox (seamlessly sync your device with your PC)
- Touiteur (the best looking and functioning Twitter App)
- EStrongs File Manager/Task Manager/Security manager (a "Grown-up" file manager)
- Market Enabler (see and buy apps from other regions)
- Tajm (minimalist time widget)
- Zedge (ringtones & wallpaper download center)
- Maps modded by Brut.all (allows navigation outside of US... try it for yourself! )
- TeslaLED Light (the best and brightest with strobe and SOS functions)
- w zaawansowanych Ustawieniach WiFi opcja wyboru "Domena standaryzacyjna", gdzie można wybrać 11, 13 i 14 kanałów WiFi

Bateria
Dzięki CurrentWidget wiadomo ile dystrybucja bierze prądu w StandBy.
Na moim HD2 zużycie w StandBy wynosiło średnio 4-5 mA, a to dobry wynik (odpowiada spadkowi 1.2%/h).

Polecam tę dystrybucje jako coś, od czego ktoś nowy może śmiało zacząć zabawę z Android'em.
Jestem ciekaw jak zadziała tym osobom, które miały zadziwiające problemy podczas instalacji albo uruchomienia innych dystrybucji.


Ja przesiadłem się z Mattc v1.7 i zostanę przy HyperDroid na trochę.


Well Known Problems

1. Market - zauważyłem czasem faktycznie długo zbiera się z pobieraniem aplikacji
2. WiFi, które nie staruje albo jest niestabilne - no faktycznie czasami dłużej połączenie jest zestawiane, lekarstwem moze być nowszy zimage
3. Karta SD nie jest widoczna jako dysk usb - aby naprawić trzeba
- wyłączyć moduł debugowania przez usb (kliknąć na belce u góry ekranu po podłączeniu ubd w komunikat o module debugowania, i potwierdzić na ekranie)
- po ponownym podłączeniu kabla usb kartę sd będzie widać jako dysk
4. Wybudzanie ze StandBy - to nie jest problem ale trzeba budzić skrajnymi lewym lub prawym klawiszem (słuchawki)
- wciśnięcie któregoś ze środkowych zapala tylko podświetlenie ale nie budzi, co można pomylić z SOD
- btw, jeśli budzimy w ciągu 5-10s po uśpieniu - zadziała każdy klawisz


Modyfikacje

1. Aktualizacja jądra i modułów .ko
- do wykonania gdy są problemy, ale niekoniecznie będzie lepiej (to są kompilacje nawet częstsze niż night-build'y a nie stabilne wersje), na xda-... są różne alternatywne jądra - z wyłączonym g-sensorem, under i overclockingiem itd.
- po zmianie jądra może być inna wydajność, zużycie baterii, itd. - np. oryginalne jądro z instalki ma overclocking a to z 31VIII nie ma i do szczęścia potrzebny jeszcze startup.txt, którego ustawienia muszą pasować do zimage, nie każdy startup.txt do każdego zimage pasuje (trzeba eksperymentować)
- przed nadpisaniem plików najlepiej schować sobie stare wersje - jeśli będzie gorzej, restartujemy andka i z poziomu WM przywracamy stare pliki
- pobrać dwa pliki zImage-htcleo-latest i zImage-htcleo-latest.tgz (zwykle najlepiej najnowsze, ale wcale nie muszą być lepsze)
- na kartę sd, do katalogu domowego Androida (zakładając, że to /Android) wrzucić zImage-htcleo-latest zmieniając nazwę na zimage (/Android/zimage)
- a pliki bcm4329.ko oraz tun.ko z archiwum zImage-htcleo-latest.tgz (np. total commander otwiera .tgz)  wrzucić do katalogu /Android/root/system/lib/modules (/Android/root/system/lib/modules/*.ko)
- wykonać restart (podczas startu HyperDroid wrzuci ww. .ko we właściwe miejsce filesystemu root) - taki mechanizm ma tez shubCRAFT

2. Zmiana DPI (wielkość czcionek i np. wielkości ikonek)
W katalogu karty microsd (np. /HyperDroid), w pliku /HyperDroid/root/system/build.prop znaleźć linię ro.sf.lcd_density=167 i zmienić wartość na inną, np. 240 dpi jest domyślnie w innych dystrybucjach. Po zmianie zrestartować Android'a i przy kolejnym uruchomieniu zawartość pliku zostanie umieszczona w filesystemie Android'a.
Można eksperymentować, ale przy niektórych wartościach są problemy z prawidłowym wyświetlaniem pewnych fragmentów ekranu.

3. Zmiana dialer'a
Domyślny jest biedny ja mysz kościelna, szczególnie jak ktoś się z Sense UI przesiał ale można temu zaradzić.
Z dostępnych w markecie wybrałem Easy Dial Pro.

4. Zegar / Pogodynka
Po przesiadce z HTC Sense brakuje charakterystycznego zegara i prognozy, prawda ?
Znalazłem Weather Widget, można ustawić dwa, jeden 4x2 z dużym zegarem i prognozą na dziś, a pod nim 4x1 z prognozą na tydzień. Wygląda OK, mam zastrzeżenia do zbyt częstych zmian prognozy. Może ktoś może polecić lepszy ?

5. "Task Killers"
Zamieniłem fabryczy Task Killer na Auto Killer (preset Aggressive), który jedynie tweak'uje systemowe zarządzanie aplikacjami. Sprawuje się OK.



Proszę o
- propozycje modyfikacji i tego co jeszcze można z tej dystrybucji wycisnąć
- co Wam siew tej dystrybucji podoba a co nie
- jak ją zmienić, co doinstalować
- zrzuty własnych ekranów
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2010, 20:06:01 wysłana przez lemar123 »

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2010, 22:27:02 »
Fancy Widget ze strony http://www.android-software.fr/fancy-widget. Trzeba uzyc Barcode scaner bo inaczej nie znajdzie sie tego pliku w sieci,z Marketu wyleciał na skutek protestu HTC

Zegar cyfrowy ,całkiem przyjemny    DigiClock Widget    http://www.appbrain.com/app/com.davidgoemans.simpleClockWidget
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2010, 22:39:18 wysłana przez Rajmek »

*

Offline lemar123

  • ******
  • 2680
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung A5
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2010, 22:36:28 »
Wygląd OK, a trafność prognoz ?
W Weather Widget z dnia na dzień totalnie zmieniała się prognoza - tak, że można temu zaufać na 1-2 dni wprzód.

*

Offline poca

  • 23
  • HD 2 user
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2010, 23:46:29 »
Mam wgrany najnowszy obraz zImage i modules. Musze powiedzieć że jest to kapitalna dystrybucja. Działa wszystko. Ani razu się nie wysypał. Aplikacje instalują bez problemu. Czuje się jakbym miał w ręku swojego starego Hero ;] Teraz skupie się na baterii.

lemar123 dodaj jeszcze do pierwszego posta ten link http://oe.netripper.com/files/htcleo_autobuild/ .
Jak już mówiłem. Zmiana org zImage daje naprawdę dużo. Skutecznie pozbyłem się SOD i regularny freezów. Z własnego doświadczenia wiem że trzeba dużą uwagę zwrócić przy kopiowaniu Modules, w szczególności pliki .ko. O ile dobrze pamiętam są takie dwa w org HyperDroid; jest to bcm4329.ko oraz tu.ko. Oba znajdują się w \root\system\lib\modules. Nie nadpisanie ich może skutkować błędem przy włączaniu WIFI.
Szcześliwy posiadacz HD2 od chwili instalacji Androida...

*

Offline worms14

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2010, 18:23:32 »
W jakiej sieci jesteście, bo mi w erze nie chce się połączyć, kombinowałem z rożnymi ustawieniami APN i nie działa mimo to.
Rozumiem że po wejściu w market powinien sam się łączyć z siecią?
WiFi działa bez problemu, ale w domu ma komputer do śmigania po sieci, a w pracy już nie.
SE P900->E61->W880i->N95 8GB->HTC TOUCH PRO+8GB-> HTC HD2 Leo-> DHD

*

Offline poca

  • 23
  • HD 2 user
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 04, 2010, 19:08:33 »
Co to znaczy że nie działa?
Wybrałeś punkt dostępowy w Ustawienia/Sieci zwykle i bezprzewodowe/Sieci komorkowe ? U mnie od razu mam listę możliwych punktów. Jako że jestem w Plusie mam do wyboru GaduAIR, Plus GSM i mBank.

Maniakom wykręcania z baterii ostatnich soków mogę polecić program Airplane Autoswitch (jest dużo podobnych programów, ja wybrałem ten). Wg currentwidget w tym czasie pobór prądu wahał się między 3 a 4mA.
Szcześliwy posiadacz HD2 od chwili instalacji Androida...

*

Offline worms14

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 04, 2010, 19:19:23 »
Wchodzę w ustawienia -> sieci zwykłej i bezprzewodowej -> sieci komórkowe -> punkty dostępowe .
Kropka zaznaczam Era Internet, konfiguracja domyślna , testowałem inne też nie działają.
Właśnie dlatego nie wiem co jeszcze mogę źle robić?
Jak włączyć currentwidget , by zobaczyć pobór prądu?
SE P900->E61->W880i->N95 8GB->HTC TOUCH PRO+8GB-> HTC HD2 Leo-> DHD

*

Offline poca

  • 23
  • HD 2 user
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2010, 19:42:29 »
Umieszczasz go jako widget na pulpicie. To wszystko.

A włączyłeś przesył danych? Pokazuje się jakaś ikonka transferu na pasku? Sorry że pytam o takie rzeczy, ale często człowiek patrzy się na coś i nie łapie od razu ;p
Szcześliwy posiadacz HD2 od chwili instalacji Androida...

*

Offline worms14

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 04, 2010, 20:03:43 »
Jaki konkretnie widget ma umieścić by pokazywał pobór prądu?
Przesył danych mam włączony, żadnego postępu nie widzę, paska. Strony nie działają.

Jednak zrobiłem restart i zaraz po włączeniu mam strzałki przy zasięgu E, choć powinienem mieć 3G, po chwili wszystko się rozłącza i ponownie nie mogę już połączyć. Podejrzewam że coś z samym APN konfig.
Może pomogłoby wpisywanie innych ustawień i restartowanie, sam nie wiem.


SE P900->E61->W880i->N95 8GB->HTC TOUCH PRO+8GB-> HTC HD2 Leo-> DHD

*

Offline poca

  • 23
  • HD 2 user
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2010, 20:17:29 »
Musisz zassac z Marketu currentwidget, a potem wybrać go z listy widgetów.

Co do neta. Spróbuj podmienić zImage i Modules na najnowsze.  http://oe.netripper.com/files/htcleo_autobuild/

Sprawdź czy masz takie dane wpisane w punkt dostępowy:
    * APN: erainternet (również dla użytkowników systemu TakTak)
    * ID (nazwa) użytkownika: pozostaw puste pole
    * Hasło: pozostaw puste pole
    * Uwierzytelnianie: normalne
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2010, 20:19:21 wysłana przez poca »
Szcześliwy posiadacz HD2 od chwili instalacji Androida...

*

Offline worms14

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2010, 20:59:02 »
Właśnie chodzi o to że w market nie znajduję czegoś takiego jak currentwidget.
Trochę się boję podmieniać zImage, jeszcze coś popsuje. Pobrałem na wszelki wypadek te pliki są rozszerzeniami zip? Zapisały mi się jako adobe.
Zrobiłem reset z nowymi ustawieniami APN i  zachowanie jest takie samo. Działa 3G strzałki się pokazują otwieram market, przeładuje stronę po 30secundach przestaje działać i później już nie mogę się połączyć.
SE P900->E61->W880i->N95 8GB->HTC TOUCH PRO+8GB-> HTC HD2 Leo-> DHD

*

Offline poca

  • 23
  • HD 2 user
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 04, 2010, 21:08:02 »
Zrób kopie starego i podmień. Nic nie popsujesz ;] Instrukcje masz w 1 poście.

http://www.appbrain.com/app/com.manor.currentwidget#
Szcześliwy posiadacz HD2 od chwili instalacji Androida...

*

Offline worms14

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 04, 2010, 21:49:49 »
Podmieniłem wedle wskazówek zImage, choć z zImage.tgz miałem problem, bo w najnowszym jest dużo więcej plików w folderze modules. Wrzuciłem wszytko jak leciało jednak WiFi mi nie działało, na koniec same ko wyciągnąłem do tego folderu.

Poprawy w działaniu łącza po sieci nie ma wyłącza się po 30sec. w dalszym ciągu nie wiem co się dzieje.
Możliwe żeby z WM ingerował jakiś program np: do rozłączania netu?

Jeszcze raz wgrałem wszystko od nowa, starałem się usunąć co się dało, ale i tak mi się to nie udało.
Ku mojemu zaskoczeniu net działa, szkoda że tylko z literką E, nie ma tu ustawionego oszczędzania energii na 2G.
Mam jeszcze podejrzenia że może WM coś miesza z 3G, na 100% zawsze miałem taki zasięg.

Jeszcze sobie myślę żeby podmienić zImage, tylko do końca nie wiem jak najlepiej zrobić, bo jest tam kilka folderów w tgz. I w takiej postacji wrzucić na sformatowana kartę pamięci, może to by jeszcze coś dało. Po wgrywaniu od nowa mimo usunięciu co się da zostają ustawienia i pobrane plik, aplikacje.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2010, 22:55:01 wysłana przez worms14 »
SE P900->E61->W880i->N95 8GB->HTC TOUCH PRO+8GB-> HTC HD2 Leo-> DHD

*

Offline ql4w0j7

  • *
  • 78
  • Sprzęt: Galaxy S I9000
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 04, 2010, 22:48:10 »
Troche go potestowalem ale troche lipa niektorych gier nie mozna zainstalowac np eangry birds jest error-18 pozatym np przy budzeniu telefonu niechce sie wybudzic.

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 04, 2010, 22:50:49 »
Podmieniłem...i z powrotem wróciłem do oryginalnych plików.WiFi  nie działało wcale,  3G zgubiło się na dobre,może trzeba jeszcze poczekać na nowsze poprawki.

*

Offline ql4w0j7

  • *
  • 78
  • Sprzęt: Galaxy S I9000
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 04, 2010, 23:04:19 »
A js czekam na roma z prawdziwego zdazenia fakt ze wiekszosc rzeczy juz dziala ale jeszcze nie tak jak powinno.

*

Offline worms14

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 04, 2010, 23:34:53 »
Podmieniłem...i z powrotem wróciłem do oryginalnych plików.WiFi  nie działało wcale,  3G zgubiło się na dobre,może trzeba jeszcze poczekać na nowsze poprawki.

Nie działa jak nie wyciągniesz bezpośrednio ko do modules

Zastanawiam się czy nie wyciągnąć stąd( modules-htcleo-usbhost-latest.tgz) wszystkich ko do modules, bo jest tu ich naprawdę dużo.
Wcześniej były dwa, teraz mam ich osiem, jak jeszcze bym dołożył usb to wyszło by ich naprawdę dużo, tylko czy by to coś poprawiło.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2010, 23:40:07 wysłana przez worms14 »
SE P900->E61->W880i->N95 8GB->HTC TOUCH PRO+8GB-> HTC HD2 Leo-> DHD

*

Offline poca

  • 23
  • HD 2 user
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 04, 2010, 23:38:55 »
Musisz podmienić dwa pliki bcm4329.ko oraz tun.ko. Wifi zacznie działać.

worms14 - Image to tylko jeden plik. Nie trzeba go wypakowywać na siłę.
Szcześliwy posiadacz HD2 od chwili instalacji Androida...

*

Offline worms14

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 04, 2010, 23:43:28 »
Zgadza się, ale z tgz trzeba już wyciągać ręcznie wszystko.
SE P900->E61->W880i->N95 8GB->HTC TOUCH PRO+8GB-> HTC HD2 Leo-> DHD

*

Offline poca

  • 23
  • HD 2 user
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 05, 2010, 00:31:33 »
U mnie wygląda to tak. Wklejałem na oslep, ale działa ;)



Uploaded with ImageShack.us
Szcześliwy posiadacz HD2 od chwili instalacji Androida...

*

Offline pawel1-1971

  • **
  • 181
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 05, 2010, 07:10:06 »
Mam wgrany najnowszy obraz zImage i modules. Musze powiedzieć że jest to kapitalna dystrybucja. Działa wszystko. Ani razu się nie wysypał. Aplikacje instalują bez problemu. Czuje się jakbym miał w ręku swojego starego Hero ;] Teraz skupie się na baterii.

lemar123 dodaj jeszcze do pierwszego posta ten link http://oe.netripper.com/files/htcleo_autobuild/ .
Jak już mówiłem. Zmiana org zImage daje naprawdę dużo. Skutecznie pozbyłem się SOD i regularny freezów. Z własnego doświadczenia wiem że trzeba dużą uwagę zwrócić przy kopiowaniu Modules, w szczególności pliki .ko. O ile dobrze pamiętam są takie dwa w org HyperDroid; jest to bcm4329.ko oraz tu.ko. Oba znajdują się w \root\system\lib\modules. Nie nadpisanie ich może skutkować błędem przy włączaniu WIFI.
nie podmieniajac tych plikow moze byc tak ze bedzie wszystko dzialac czy trzeba to zrobic   Jak dlugo odpala sie przy pierwszym razie bo u mnie stanelo juz 15 min i nie uruchomil sie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2010, 08:08:38 wysłana przez pawel1-1971 »
Energy rom 6.5.X|29022 WWE

*

Offline worms14

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 05, 2010, 09:09:49 »
Prawdopodobnie w startup txt musisz zmienić ścieżkę, jeżeli pliki masz w folderze Android na: set cmdline "rel_path=Android"
U mnie kiedyś tez się robiło bez skutku nawet całą noc.

Działać już też działa, tylko że EDGE, tego jeszcze nie rozgryzłem czemu. Może kiedyś ktoś będzie miał podobny problem i lepiej się postara niż ja.

Jeszcze jedno pytanie, pliki zImage podmieniacie, czy nadpisujecie? Ja stare usunąłem i wkleiłem nowe.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2010, 09:16:34 wysłana przez worms14 »
SE P900->E61->W880i->N95 8GB->HTC TOUCH PRO+8GB-> HTC HD2 Leo-> DHD

*

Offline poca

  • 23
  • HD 2 user
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 05, 2010, 10:19:43 »
Co za różnica. Wychodzi na to samo. Za pierwszym razem jak stawiałem Droida to w starym zmieniłem nazwę i skopiowałem nowy zImage, a przy obecnym zwyczajnie nadpisałem.

pawel1-1971 z tego co widziałem to ludziom działa wszystko pomimo braku wrzucenia najnowszych plików. Jednakże podmiana ich może wyleczyć nasz "rom" z freezów lub SOD'ów.

Na chwile obecną mam najnowszego zImage, modules oraz radio 2.12 i wszystko działa. Korzystam Androida jak z normalnego systemu.

Szcześliwy posiadacz HD2 od chwili instalacji Androida...

*

Offline worms14

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 05, 2010, 10:49:04 »
Fajny zrzut , czym je robisz. widzę że masz inną ikonę baterii, oraz zegar, możesz powiedzieć jakie?
Jak u was brzmi dźwięk dzwonków, u mnie jakby zaraz głośniczek miało rozwalić, a wcale nie jest głośno. Radio 2.12.50.02_2 Rom New Style v1.2 by Lobuz.
Często mi się przytrafia wymuszenie zamknięcia programu, ale mimo to zamierzam używać Android jako główny system.
SE P900->E61->W880i->N95 8GB->HTC TOUCH PRO+8GB-> HTC HD2 Leo-> DHD

*

Offline poca

  • 23
  • HD 2 user
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 05, 2010, 11:36:00 »
Zrzuty robię ShootMe, a zegar to Weather Forecast.. Co do zmiany górnej belki (i przy okazji baterii) to użyłem wbudowanego już w HyperDroida thema. W któryms z folderów go ukrył. Już nie pamiętam w jakim.
Szcześliwy posiadacz HD2 od chwili instalacji Androida...

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 05, 2010, 12:18:43 »
Często mi się przytrafia wymuszenie zamknięcia programu, ale mimo to zamierzam używać Android jako główny system.

to chyba sobie jeszcze długo na to poczekasz.
bo wszystko działa, ale....
trzeba dograć to, tamto pozmieniać itp. itd.

*

Offline worms14

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 05, 2010, 12:47:17 »
A jak z dzwonkami, nie chce wam głośniczek wyskoczyć, strasznie sopranowo jest.
SE P900->E61->W880i->N95 8GB->HTC TOUCH PRO+8GB-> HTC HD2 Leo-> DHD

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 05, 2010, 12:53:03 »
a ja mam taki problem że ten HyperDroid odpalił mi się w normalnym CyanogenMod'owym temacie i nie wiem jak zmienic na ten fajny, zmodyfikowany który widać na screenach XDA,  ktoś pomoże? :-?

*

Offline poca

  • 23
  • HD 2 user
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 05, 2010, 13:11:10 »
A jak z dzwonkami, nie chce wam głośniczek wyskoczyć, strasznie sopranowo jest.

Spróbuj zmienić w ustawieniach

Ustawienia/CyanogenMod settings/Sound
Szcześliwy posiadacz HD2 od chwili instalacji Androida...

*

Offline pawel1-1971

  • **
  • 181
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO
Odp: [Android] HyperDroid *v1.1* [2010-09-01]
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 05, 2010, 13:39:02 »
Prawdopodobnie w startup txt musisz zmienić ścieżkę, jeżeli pliki masz w folderze Android na: set cmdline "rel_path=Android"
U mnie kiedyś tez się robiło bez skutku nawet całą noc.

Działać już też działa, tylko że EDGE, tego jeszcze nie rozgryzłem czemu. Może kiedyś ktoś będzie miał podobny problem i lepiej się postara niż ja.

Jeszcze jedno pytanie, pliki zImage podmieniacie, czy nadpisujecie? Ja stare usunąłem i wkleiłem nowe.
dzieki za pomoc.Pomogles DUZO.  Nie odpalibym bez tej informacji.Co do plikow do podmiany,jest ich tyle w watku ze ktore to trzeba podmienic?????
Energy rom 6.5.X|29022 WWE