Kończy się licencja - czy dać AutoMapie jeszcze jedną szansę?

  • 20 Odpowiedzi
  • 9456 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tak coś mnie podkusiło i sprawdziłem ważność licencji.

„Sprawdzanie daty ważności licencji (do aktualizacji)
Podana licencja umożliwia bezpłatną aktualizację do dnia podanego poniżej. Jeśli data ta budzi wątpliwości prosimy o kontakt z pomocą techniczną pod adresem
Do dnia: 10.3.2006
W przypadku przekroczenia daty dostępu do aktualizacji zapraszamy do zakupu licencji aktualizacyjnej.”

No i tu powstaje problem.
Czy wydać ~ 165 zł (netto) za roczną subskrypcję, i mieć potencjalnie 3 kolejne aktualizacje, chociaż jak patrzę na ostatnią aktualizację z 2005 roku to nie widzę uzasadnienia dla takiego wydatku, być może wersja 4 AutoMapy, ale po tylu zapowiedziach to nie chce mi się wierzyć. że, ukaże się w rozsądnym czasie. O Mapie Europy to już nie wspomnę, bo jako użytkownik AutoMapy od 20 czerwca 2003 roku (data pierwszej rejestracji) już tyle się naczytałem o Mapie Europy, że nie uwierzę jak nie zobaczę. Przypominam, że pierwsze wzmianki o Mapie Europy pochodzą z wiosny 2004 roku (cytat z maila od AutoMapy z 04 maja 2004 roku !!! „Tak jak podaliśmy na stronie internetowej, mapa Europy najwcześniej wydana będzie w drugiej połowie bieżącego roku. Bliższych szczegółów na dzień dzisiejszy nie możemy podać.”)

I tu nie chodzi o te 165 zł (bo w przeciwieństwie do wielu nawiedzonych którzy uważają że pogram powinien kosztować kilkanaście/kilkadziesiąt złoty zdaję sobie sprawę jaki musiały być nakłady na stworzenie programu), ale jeżeli mogę kupić TomTom-a za niewiele ponad 600 zł to po prostu widzę tu jakąś sprzeczność.

Te wszystkie „rozterki” powstają z powodu pewnego rodzaju sympatii do AutoMapy. Byłem jednym z pierwszych użytkowników tego programu, przez długi czas udzielałem się w zgłaszaniu błędów i sugestii, za co zostałem nagrodzony w grudniu 2004 roku darmową licencją na AutoMapę XL.
Pamiętam czasy, kiedy każda nowa wersja to była naprawdę nowa jakość, a kontakt z suportem AutoMapy był naprawdę bardzo dobry (w tym na forum gdzie bywał Pan Bogusławski?). Potem jednak coś się popsuło, dużo obietnic i brak realizacji. Najlepszym przykładem jest mapa europy, a także błędy często drobne ale irytujące, które albo mimo wielokrotnych zgłoszeń nie zostały poprawione, albo zostały poprawione a w kolejnych wersjach pojawiły się ponownie. Pop prostu  nie chce się już zgłaszać tego kolejny raz.

Czy powiedzieć AutoMapie „do widzenia”, czy dać jej jeszcze jedną szansę?
Czekam tu na wypowiedzi „rozsądnych” i z dużym stażem forumowiczów.

Pozdrawiam

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Kończy się licencja - czy dać AutoMapie jeszcze jedną szansę?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2006, 16:27:14 »
Cytat: "tomaszb"
Tak coś mnie podkusiło i sprawdziłem ważność licencji.
„Do dnia: 10.3.2006” No i tu powstaje problem.
Czy wydać ~ 165 zł (netto) za roczną subskrypcję, i ...

Skoro piszesz o cenach netto, to pewnie masz 'na firmę'
więc wejdzie w koszty i efektywnie będzie góra 134zł. Niewiele :)
Cytuj
mieć potencjalnie 3 kolejne aktualizacje, chociaż jak patrzę na ostatnią aktualizację z 2005 roku to nie widzę uzasadnienia dla takiego wydatku,

program faktycznie im nie wyszedł, ale mapy poprawili MZ solidnie
Cytuj
być może wersja 4 AutoMapy, ale po tylu zapowiedziach to nie chce mi się wierzyć. że, ukaże się w rozsądnym czasie. O Mapie Europy to już nie wspomnę

No jeśli w ciągu roku się z tym nie wygrzebią, to już są straceni
(czytaj skonsumwani przez potentatów rynku)
Cytuj
I tu nie chodzi o te 165 zł ... ale jeżeli mogę kupić TomTom-a
za niewiele ponad 600 zł to po prostu widzę tu jakąś sprzeczność.

Ja tu poczekam, aż będę mógł 'pomacać', kupiłem w 'ciemno' DN PN +EE
i drugi raz się nie dam nabrać na xx% pokrycia ...
Cytuj
Te wszystkie „rozterki” powstają z powodu pewnego rodzaju sympatii do AutoMapy....zostałem nagrodzony w grudniu 2004 roku darmową licencją na AutoMapę XL.

Wciąż jeszcze 'wisisz' na ich stronie :)
Cytuj
Pamiętam czasy, kiedy każda nowa wersja to była naprawdę nowa jakość ...

Jeszcze wierzę, że v3.9 to był wypadek przy pracy
Cytuj
Czy powiedzieć AutoMapie „do widzenia”, czy dać jej jeszcze jedną szansę?

Dałbym - ostatnią.
Cytuj
Czekam tu na wypowiedzi „rozsądnych” i z dużym stażem forumowiczów.
Pozdrawiam

Eeeee, to po co ja się tu tyle naprodukowałem ?;-)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Kończy się licencja - czy dać AutoMapie jeszcze jedną szansę?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2006, 17:32:05 »
A według mnie rozterkę trzeba rozstrzygać w kontekście pytania: gdzie zamierzasz głównie wykorzystywać soft - w Polsce, czy za granicą?
Dlaczego? Ano dlatego, że istotnymi czynnikami w użytkowaniu programu nawigacyjnego są (przy założeniu podobnej funkcjonalności softu):
- dokładnośc map;
- ich aktualizacja;
- ilość POI;
- informacje o utrudnieniach w ruchu drogowym.
W żadnym nie widzę możliwości wyprzedzenia AM przez TomToma. Nawet przy bardziej niefrasobliwym podejściu do błędów w mapach ze strony TeleAtlasa, niż Navteq'a i tak widać, że wstrzymuje się on (a w konsekwencji TomTom) z publikowania map nie spełniających standardów.

Bałaganu polskiego stanu dróg nie ogarnie żadna zagraniczna firma, ani żadna go nie zrozumie. I będzie tak jeszcze przez ładnych kilka lat.
Nie twierdzę, że AM jest niedościgłym wzorem doskonałości produktów kartograficznych, jednak jej mapy zdecydowanie przewyższają te TomTomowe. Jeśli ktoś uważa, że TT (TeleAtlas) poczyni znaczne postępy w pokryciu map, to chyba nie sądzi równocześnie, że AM będzie stać w miejscu? Podobnie ma się rzecz z POI.

Osobną sprawą jest traffic info. Nie ma na razie szans w Polsce na TMC. Pozostaje tylko serwis w postaci TomTomowego PLUSa. Kto go w Polsce zrobi? A kto zasubskrybuje tę usługę za 29 EUR?

Powiem inaczej - nie sądzę, żeby przez najbliższy rok-dwa AM miała konkurenta w PL.
Ale to przy założeniu, że soft zrówna się stabilnością i funkcjonalnością z "TomTomami". I to jest IMHO podstawowy problem z AM...

Odp: Kończy się licencja - czy dać AutoMapie jeszcze jedną szansę?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2006, 06:53:28 »
Ja właśnie podjąłem decyzję. Nie przedłużam.Mam XL i uważm że 218 zł za to co prezentowali przez ostatni rok to przesada.Dzwoniłem do Automapy z pytaniem czy mogę przedłużyć tylko jedno miasto za 30 zł , ale nie.Więc mówię do widzenia.Popatrze na rozwój wypadków spokojniejszym okiem.

Odp: Kończy się licencja - czy dać AutoMapie jeszcze jedną szansę?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 09, 2006, 08:24:33 »
Cytat: "Moi"
A według mnie rozterkę trzeba rozstrzygać w kontekście pytania: gdzie zamierzasz głównie wykorzystywać soft - w Polsce, czy za granicą?...
Chodzi o tę nieszczęsna zagranicę. Głównie będę korzystał w Polsce (pewnie z 95%), ale te 5% to zagranica. Aż wstyd korzystać z papierowych map. I przy nieznanej dacie publikacji AutoMapy Europy jest się na czym zastanawiać.
Kupując TomToma mam: prawie całą Europe (w części która mnie interesuje) i główne drogi w Polsce. A jak będę chciał szczegółowość AutoMapy to cały czas mogę korzystać z dotychczasowych map (bo licencja jest dożywotnia na to co mam na dziś).

Cytat: "nocny_m"
Skoro piszesz o cenach netto, to pewnie masz 'na firmę' więc wejdzie w koszty i efektywnie będzie góra 134zł. Niewiele :)
Tu nie chodzi o cenę ale raczej o zasadę. Czy mam wydać xxx zł za jakieś nieokreślone obietnice ?
Cytat: "nocny_m"
Eeeee, to po co ja się tu tyle naprodukowałem ?;-)
:oops: Chodziło mi raczej o „wyeliminowanie” nawiedzonych malkontentów.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Kończy się licencja - czy dać AutoMapie jeszcze jedną szansę?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2006, 11:54:33 »
Cytat: "tomaszb"
Chodzi o tę nieszczęsna zagranicę. Głównie będę korzystał w Polsce (pewnie z 95%), ale te 5% to zagranica. Aż wstyd korzystać z papierowych map. I przy nieznanej dacie publikacji AutoMapy Europy jest się na czym zastanawiać.
Kupując TomToma mam: prawie całą Europe (w części która mnie interesuje) i główne drogi w Polsce. A jak będę chciał szczegółowość AutoMapy to cały czas mogę korzystać z dotychczasowych map (bo licencja jest dożywotnia na to co mam na dziś).

Ja wychodzę z założenia, trzymając się założeń ze swojego poprzedniego postu, że dla ludzi podróżujących tyle samo po Polsce, co za granicą tandem AM+TTN "is a must". Bo z kolei AM nie będzie nigdy w stanie zapewnić tego komfortu po Europie, co TomTom. Alternatywą jest IMHO jedynie GPMapa+CityNavigator, co wymaga odbiornika Garmin.
Jeżeli proporcje w terytoriach, po których się użytkownik przemieszcza, zmieniają się, zmienia się też preferencja co do wyboru softu.

Przy incydentalnych podróżach zagranicznych (tak ma pewnie z 99% użytkowników w PL), zaczekałbym jednak na dwa fakty:
- relacje z CeBIT, dotyczące rozwoju TTN, MN, Desti, CoPilot, Route66, TeleAtlas, Navteq, bo to co pokażą na CeBIT-cie będzie obowiązywało w Europie przez ładnych kilka miesięcy (rok?). Dotyczy to w szczególności pokrycia Polski i Europy Wschodniej;
- informację AutoMapy o v.4 i mapach Europy, na co masz wszak 90 dni. Jeśli nie będziesz wyjeżdżał w tym okresie za granicę, to "dasz radę". Miejmy tylko nadzieję, że AM też da radę - nawet nie tyle poinformować, co wydać wreszcie porządny soft + EU.

To są ostatnie chwile nadziei dla AutoMapy. Jeśli soft 4.0 nie ukaże się w ciągu miesiąca-dwóch od CeBIT, ludzie zaczną kupować (nie zawsze to właściwe słowo) produkty zapowiedziane w Hannoverze.

Odp: Kończy się licencja - czy dać AutoMapie jeszcze jedną szansę?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2006, 13:19:43 »
Cytat: "Moi"
Przy incydentalnych podróżach zagranicznych (tak ma pewnie z 99% użytkowników w PL), zaczekałbym jednak na dwa fakty:
- relacje z CeBIT, dotyczące rozwoju TTN, MN, Desti, CoPilot, Route66, TeleAtlas, Navteq, bo to co pokażą na CeBIT-cie będzie obowiązywało w Europie przez ładnych kilka miesięcy (rok?). Dotyczy to w szczególności pokrycia Polski i Europy Wschodniej;
- informację AutoMapy o v.4 i mapach Europy, na co masz wszak 90 dni. Jeśli nie będziesz wyjeżdżał w tym okresie za granicę, to "dasz radę". Miejmy tylko nadzieję, że AM też da radę - nawet nie tyle poinformować, co wydać wreszcie porządny soft + EU.
To są ostatnie chwile nadziei dla AutoMapy. Jeśli soft 4.0 nie ukaże się w ciągu miesiąca-dwóch od CeBIT, ludzie zaczną kupować (nie zawsze to właściwe słowo) produkty zapowiedziane w Hannoverze.
I tak też zrobię. czyli AutoMapo daje Ci 90 dni. :D

*

Offline stwf

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A716, BT GPS
Odp: Kończy się licencja - czy dać AutoMapie jeszcze jedną szansę?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 09, 2006, 13:43:53 »
AutoMapa w sposób chytry liczy odnawianie licencji przy późniejszym jej wykupie. Licencja zawsze będzie się liczyć od dnia, w którym powinno się wykupić nową. Nie można sobie zatem "przedłużać młodości" wykorzystując prawa do wstrzymania się z zakupem o dozwolone 90 dni. Sam zostałem tym zaskoczony przy przedłużaniu ważności licencji.
Jeżdżąc sporo po różnych miejscach w Europie mam AM i stary TT3 (liczę na mapę Europy z AM).
Pozdrawiam
A mnie się marzy kurna chata........

Odp: Kończy się licencja - czy dać AutoMapie jeszcze jedną szansę?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 10, 2006, 00:56:54 »
Cytat: "stwf"
AutoMapa w sposób chytry liczy odnawianie licencji przy późniejszym jej wykupie.

To nie tak.  :lol:
"Chytrzeniem" należałoby raczej nazwać późniejszy wykup subskrypcji z nadzieją na datowanie od dnia zapłaty :wink:
Regułą jest, że przedłużenie - na preferencyjnych warunkach - umowy zawartej na czas określony odbywa się z datowaniem od dnia następnenego po dniu wygaśnięcia poprzedniej umowy. Mogą oczywiście zdarzyć się wyjątki, ale to będą właśnie ... wyjątki. Rozumiem żal, że AM wyjątkiem nie jest, ale w tej materii AM postępuje uczciwie i nie chytrzy  :lol:

*

Offline vpw

  • 1
Odp: Kończy się licencja - czy dać AutoMapie jeszcze jedną szansę?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 11, 2006, 11:03:12 »
Cytat: GPS maniak
Cytat: "stwf"
To nie tak.  :lol:
"Chytrzeniem" należałoby raczej nazwać późniejszy wykup subskrypcji z nadzieją na datowanie od dnia zapłaty :wink:


Oczywiscie masz racje. Ale nigdzie i w zaden sposob automapa nie chwali sie takim podejsciem. W wielu miejscach mozna znalesc informacje, ze po skonczeniu licencji na aktualizacje masz 3 miesiace na jej przedluzenie. Ale nigdzie, ze odnowienie bedzie z data zakonczenia starej licencji a nie "decyzji".

Porownujac to z systuacja wielu komunikatow od automapy o aktualizacjach, ktore byly niedotrzymywane lub przekraczane oraz robionych na sile aktualizacjach, zeby sie wyrobic (3.9) z obowiazakami, a nie z obietnicami zlozonymi publicznie (v4), uwazam, ze jest to jednak "chytrzenie" ze strony firmy.

nie mozna wszystkigo na przekaldac tak jak tobie jest wygodnie. Raz nie  dotrzymujesz obietnicy i klienci to "wybaczaja" to drugi raz warto im pojsc na reke, to beda zadowoleni.

Ja tak jak napisalem na poczatku. zgadzam sie z twoja interpretacja, chociaz po wykupieniu przedluzenia (po wielu bojach i liczeniu pieniedzy), uznalem ze zostalem "oszwabiony". Ale to juz moje.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Kończy się licencja - czy dać AutoMapie jeszcze jedną szansę?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 11, 2006, 11:24:01 »
Cytat: vpw
Cytat: "GPS maniak"
Cytat: "stwf"
To nie tak.  :lol:
"Chytrzeniem" należałoby raczej nazwać późniejszy wykup subskrypcji z nadzieją na datowanie od dnia zapłaty :wink:
Oczywiscie masz racje. Ale nigdzie i w zaden sposob automapa nie chwali sie takim podejsciem. W wielu miejscach mozna znalesc informacje, ze po skonczeniu licencji na aktualizacje masz 3 miesiace na jej przedluzenie. Ale nigdzie, ze odnowienie bedzie z data zakonczenia starej licencji a nie "decyzji".


"Zakup subskrypcji przedluża dostęp do aktualizacji programu oraz odpowiednich map na kolejne 12 miesięcy licząc od momentu wygaśnięcia poprzedniej subskrypcji."
(podkreślenie moje)

To jest pierwsze zdanie ze strony o przedłużeniu licencji:
http://www.automapa.com/?PEI=11249

Jakiś komentarz?

*

Offline tora

  • 48
    • http://www.diagtronik.pl
Odp: Kończy się licencja - czy dać AutoMapie jeszcze jedną szansę?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 14, 2006, 00:30:00 »
jeśli ktoś ma coś do powiedzenia to mówi, jeśli ma coś do powiedzenia a nie mówi to znaczy że chytrzy  :wink:
AM raczej nie chytrzy
ja myśle że AM nic nie mówi bo mie ma nic do powiedzenia  :twisted:
najlepszym przykładem aktualizacja 3.9.

obym sie mylił

Odp: Kończy się licencja - czy dać AutoMapie jeszcze jedną szansę?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2006, 19:57:19 »
absolutnie NIE!
nowe mapy TOMTOM sa rewelacja :D :D :D  :shock:  :shock:  :shock:

Odp: Kończy się licencja - czy dać AutoMapie jeszcze jedną szansę?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2006, 21:42:58 »
Cytat: "Mar_1910"
absolutnie NIE!
nowe mapy TOMTOM sa rewelacja :D :D :D  :shock:  :shock:  :shock:


z której strony??? Mam nowe mapy do TT i normalnie żenada. PO Krakowie to nie dość że niedokładne to pokazują ulice które nie wiadomo skąd nagle się kończą, albo są oddalone o kilkaset metrów. Mam wrażenie jakby TT był w autku oddalonym o jakieś 500 metrów.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Kończy się licencja - czy dać AutoMapie jeszcze jedną szansę?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 20, 2006, 22:46:22 »
Jeśli producent obiecuje co najmniej 3 aktualizacje w roku to dzieląc 365 dni na 3 otrzymujemy okoo 122 dni. 122 dniem roku jest 2 maj :) Ciekawe czy ukaże się jakaś "sensowna" aktualizacja (chociaż 70% adresacji całego kraju). Nie liczę może na AM 4.0 i jej nowe funkcje. Wolałbym aby do końca tego roku ukazały się mapy z adresacją na poziomie 99% całego kraju - łącznie z numeracją budynków na wichurach.

*

Offline tora

  • 48
    • http://www.diagtronik.pl
Odp: Kończy się licencja - czy dać AutoMapie jeszcze jedną szansę?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 21, 2006, 00:28:33 »
moim zdaniem AM idzie złym tropem, przeglądając mapy, im nowsze tym więcej klepsydry widać naekranie,  :wink:  a mniej map.
mam wrażenie że to sie staje "za bardzo ociężałe"
obrysy lasków, zagajników, łączek, rozlewisk, to wszystko tak naprawde jest nikomu niepotrzebne.
jeśli jade 100km prosto i widze na ekranie każde mijane drzewo, to nagle gdy mine jakieś, którego nie ma na ekranie, zaczynam sie niepokoić że pomyliłem droge  :twisted:  :twisted:  :twisted:

może nowa edycja, zlikwiduje żenującą klepsyderke  :wink:  na moim holuxie jest jej naprawde dużo, a raczej nie jest to najwolniejszy procesor, raczej chyba typowy dla PPC.

*

Offline dax6

  • *
  • 83
Odp: Kończy się licencja - czy dać AutoMapie jeszcze jedną szansę?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 04, 2006, 22:51:56 »
Cytat: "tora"
moim zdaniem AM idzie złym tropem, przeglądając mapy, im nowsze tym więcej klepsydry widać naekranie,  :wink:  a mniej map.
mam wrażenie że to sie staje "za bardzo ociężałe"
obrysy lasków, zagajników, łączek, rozlewisk, to wszystko tak naprawde jest nikomu niepotrzebne.
jeśli jade 100km prosto i widze na ekranie każde mijane drzewo, to nagle gdy mine jakieś, którego nie ma na ekranie, zaczynam sie niepokoić że pomyliłem droge  :twisted:  :twisted:  :twisted:



No bardzo mi sie spodobala wypowiedz kolegi. Nareszcie przeczytalem to , co chcialem dawno sam napisac.
Najczesciej uzywam TomTom-a  i rzadko korzystam z AM. Ale jak musze sie przelaczyc na AM to szok !
Po co tu tyle tych pierdol. Przeciez to smietnik , a nie navi. W porownaniu do TT5 to jest to jakis rozbudowany niepotrzebnie dziwolag.
Mam AM 3.9 i myslalem , ze z moim PDA jest cos nie tak , a tu sie okazuje , ze panowie z AM tak namieszali , ze przelicza przez 10 km. Jak nie znasz w ogole trasy , to sie zgubisz zanim przeliczy.
Zamiast malowac krzaki na mapie , to niech zrobia chociaz w programie duza klawiature jak w TT5. Tam mozna sobie paluchem cos napisac ...

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Kończy się licencja - czy dać AutoMapie jeszcze jedną szansę?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 04, 2006, 23:14:50 »
Chyba dziś zmienili...
jesli komuś ten wątek nie obrzydził jeszcze pomysłu przedłużenia subskrypcji
to właśnie staniały:
 
"Ceny subskrypcji wynoszą odpowiednio (netto / brutto):
 AutoMapa Plan Miasta  39.00 /  48.00 PLN  
 AutoMapa Polska 50k  99.00 / 121.00 PLN  
 AutoMapa Polska XL  129.00 / 157.00 PLN "
 
żródło: AM
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Kończy się licencja - czy dać AutoMapie jeszcze jedną szansę?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 05, 2006, 00:35:41 »
Ale nie ma juz 90 dni na przedluzenie... Teraz masz na to rok od wygaśnięcia  aktualizacji... A nowy czas nie liczy się od momentu jej zakupu tylko od dnia wygasnięcia poprzedniej...

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Kończy się licencja - czy dać AutoMapie jeszcze jedną szansę?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 05, 2006, 11:01:08 »
Cytat: "kleszcz"
Ale nie ma juz 90 dni na przedluzenie...]

Faktycznie na stronie już o tym nie piszą, jeśli to nie błąd redakcyjny
to zmiana jest na plus, to ograniczenie było bezsensowne.
Pozostało jeszcze (też MZ bezsensowne) ograniczenie 90dni przed ...
Cytat: "kleszcz"
Teraz masz na to rok od wygaśnięcia  aktualizacji...
A to gdzie wyczytałeś???
Jeśli znieśli ograniczenie do 90 dni po upłynięciu subskrypcji, to jeśli komuś
minęło np. 1rok i 2 m-ce, to MZ wystarczy jak wykupi 2 subskrypcje,
(pierwsza 'zaległa') żeby miał przedłużoną ważność o 10 m-cy.
To wyraźnie lepiej niż do tej pory, bo daje tańszą (tu o ~40%) możliwość
odnowienia licencji.  Przedtem trzeba było kupić nową za 100% ceny.
Może też wykupić tylko jedną, (tą 'zaległą') by uzyskać prawo do
ostatniej wersji programu i map wydanych przed upłynięciem ważności
tej subskrypcji.
Jeśli tak jest, to całkiem niegłupio ktoś to wymyslił.
Taki sposób i zabezpiecza producenta (finansowo)
i jednocześnie premiuje 'starego' klienta. Rozsądny kompromis.
(oczywiście, że jako klient wolałbym, by przedłużało o rok od zakupu subskrypcji)

Cytat: "kleszcz"
A nowy czas nie liczy się od momentu jej zakupu tylko od dnia wygasnięcia poprzedniej...
Czyli tu zupełnie nic się nie zmieniło.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Kończy się licencja - czy dać AutoMapie jeszcze jedną szansę?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 05, 2006, 13:50:46 »
Szczerze to że nie ma 90 dni przekonałem się na własnej skórze bo update kupiłem po prawie 5 miesiącach od wygaśnięcia poprzedniej, a że mam na to rok to mi powiedział sprzedawca z entre :)

A czy można kupić zaległą to nie wiem ale to już prawie tyle samo co nowa licencja