Co po zakończeniu licencji?

  • 24 Odpowiedzi
  • 10524 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Co po zakończeniu licencji?
« dnia: Marzec 30, 2005, 07:44:11 »
Na przykład teoretycznie zakończył mi się roczny okres licencyjny na AutoMapę i nie wykupiłem jego przedłużenia. Co zrobić, jeśli np. zmieniam Poket PC, albo uszkadza mi się pamięć flash i nie jest możliwy jest backup - czy zostaję na zawsze z wersją Automapa np. 3.5 i mapami o wersji 3 h?

*

Offline Maap

  • ****
  • 737
Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2005, 08:36:37 »
Jeśli przeczytałeś licencję programu AM to powinieneś wiedzieć, że po zakończeniu okresu ważności licencji powinieneś program usunąć z palmtopa.

Co do programów i map.
Jeśli nie masz ważnej licencji to pewnie nie będziesz mógł pobrać nowej wersji programu i map.

*

Offline ArekN

  • **
  • 121
Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2005, 09:03:03 »
Bez jaj...
Na pewno jestem obowiązany usunąć program ????
Co do pobierania nowych wersji to zgoda, ale jeśli by tak było, to AM musiałaby zwracać część kasy, chyba że przedmiotem sprzedaży nie byłby program, a jedynie jego czasowa dzierżawa....

*

Offline MietasM

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia P, Ipaq 316, Phantom NaviBox HD
Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2005, 09:13:22 »
Cytat: Maap
Jeśli przeczytałeś licencję programu AM to powinieneś wiedzieć, że po zakończeniu okresu ważności licencji powinieneś program usunąć z palmtopa.

Chyba piszesz o wersji demonstracyjnej a nie pełnej. Po upływie ważności licencji tracisz prawo do aktualizacji, a nie do używania AutoMapy

*

Offline Maap

  • ****
  • 737
Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2005, 09:40:41 »
No tak chyba rozsiewam plotki. Przepraszam.

Ale dam sobie włosa uciąć, że kiedyś był zapis w umowie o usunięciu programu po okresie ważności licencji.

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2005, 09:43:54 »
tnij wasc... a skan na glowna strone :D

Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2005, 11:05:49 »
Cytat: j.sliwinski
Na przykład teoretycznie zakończył mi się roczny okres licencyjny na AutoMapę i nie wykupiłem jego przedłużenia. Co zrobić, jeśli np. zmieniam Poket PC, albo uszkadza mi się pamięć flash i nie jest możliwy jest backup - czy zostaję na zawsze z wersją Automapa np. 3.5 i mapami o wersji 3 h?

Licencja jest bezterminowa, natomiast:
"Zakup subskrypcji przedluża dostęp do aktualizacji programu oraz odpowiednich map na kolejne 12 miesięcy."
oprócz tego, że:  
"Licencja nie zarejestrowana przez okres 1 roku traci ważność."

Reasumując - licencję trzeba zarejestrować przed upływem 1 roku od - no własnie czego ? - chyba daty zakupu - wtedy ma się przez 12 m-cy darmowe aktualizacje, i jak się po roku nie przedłuży subskrypcji, to się zostaje z ostatnią wersją.


No i doczytaj to:
http://www.automapa.com.pl/default.asp?pg=BC

Na wykupienie kolejnej aktualizacji jest 90 dni od daty wygaśniecia poprzedniej.

A co jeśli nie dotrzyma się tego terminu - w sumie nie wiadomo, bo chyba jeszcze taki przypadek nie mógł się zdarzyć - od ogłoszenia warunków subskrypcji nie minęło jeszcze owe 90 dni :)



Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2005, 15:05:27 »
Czy to znaczy, że do końca życia muszę wykupywać  aktualizację, bo w razie problemów ze sprzętem zostanę bez map i programu? Chciałbym mieć możliwość używania ostatniej wersji, za jaką zapłaciłem np. kolejnymi aktualizacjami, a nie tą z płyty!

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2005, 16:14:30 »
teoretycznie moze tak byc bo licencja przypisana jest do konkretnego urzadzenia... w praktyce jak sie zglosisz do AM to dostaniesz nowy numer... oczywiscie nie jesli to bedzie np. co miesiac - mozesz zostac poproszony o udokumentowanie uszkodzenia

ale AM nie jest tu wynalazkiem pod tym wzgledem

wyobrazcie sobie sytuacje:
kupujecie komputer nowy z systemem Win w wersji OEM, po gwarancji komputera pada wam plyta glowna lub HDD, idziecie do sklepu, kupujecie nowa - sami wymieniacie, instalujecie system z plytki, ktora dostaliscie z kompem

i co? i nic - tylko system juz macie nielegalny - Win OEM i wszystkie produkty OEM z MS przypisane sa m.in. do MB lub HDD...

Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2005, 19:01:58 »
w MS wersje OEM sa przypisane tylko do plyty glownej, niezaleznie od tego z czym zostaly kupione. Jednak oczywiscie Polak potrafi to zabezpieczenie obejsc w calkiem prosty sposob i nie jest on taki znow nielegalny :)

Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 31, 2005, 07:26:22 »
Załóżmy, że licencja jest na konkretny PPC i on mi działa, ale uszkodziła się karta flash i co wtedy? Też tracę AutoMapę?

Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 31, 2005, 07:57:42 »
Nie znam się na automapie ale jak uszkodziła Ci się karta flash (rozumiem, że karta na której jest zainstalowana automapa) to chyba wystarczy zainstalować na nowej i wpisać kody rejestracyjne (chyba, że automapa to jakiś dziwaczny program).

*

Offline knoxville

  • ***
  • 260
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 31, 2005, 08:36:50 »
To wtedy instalujesz jeszcze raz AM i wpisujesz kody ręcznie, bo z tego co kojarze, po wygaśnięciu licencji nie działa automatyczna rejestracja.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 31, 2005, 09:54:23 »
Teraz AM dodala mozliwosc zapisania pliku licencji na dysk twardy, a tym samym masz mozliwosc instalowania programu bez potrzeby laczenia sie z netem - oczywiscie na tym samym palmtopie.

*

Offline beblot

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • HP 214:Hx4700 WM6.0 fix2(kozhura_Edition)
Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 01, 2005, 18:54:38 »
Panie Jakubie,czy Pan to sprawdził "Teraz AM dodala mozliwosc zapisania pliku licencji na dysk twardy",bo u mnie nie działa(oczywiście z AM 3.8.0.5).

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 01, 2005, 21:44:53 »
Pobralem nowa AM ale jeszcze nie instalowalem... wiec nie sprawdzalem. Powtarzam tylko to co bylo podane w oficjalnym komunikacie prasowym.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 01, 2005, 22:11:54 »
Cytat: beblot
Panie Jakubie,czy Pan to sprawdził "Teraz AM dodala mozliwosc zapisania pliku licencji na dysk twardy",bo u mnie nie działa(oczywiście z AM 3.8.0.5).

Panie Beblot ;) , jak Pan stwierdził, że to nie działa?

*

Offline beblot

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • HP 214:Hx4700 WM6.0 fix2(kozhura_Edition)
Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 03, 2005, 13:52:02 »
Robiłem twardy reset i instalowałem wszystko od nowa(w związku z problemem opisanym w innym poście:http://www.pdaclub.pl/forum/posty.php?temat_id=14060
.Mapy rejestrowałem ponownie do czystej pamięci IpaqFileStore,którą ręcznie wcześniej oczyściłem.

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 15, 2005, 10:30:50 »
Troszke z boku tematu ale zapytam :
Wraz z mijaniem czasu, waznosci zakupionych licencji oraz obniżce cen
czy nie 'slychac' o mozliwosci dokupienia licencji na wersje rozszerzoną ?
Przyklad :
Mam mape Polski 50 k + 1 miasto. Czy AM nie zamierza/umozliwia dokupienie licencji np na XL poprzez zapłate róznicy lub inna forma wzbogacania map, taka  inna odmiana subskrypcji ?
 Moze to dyskusyjny pomysł ale w dobie konkurencji ...

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 15, 2005, 11:41:41 »
Cytat: m2k
Jak masz Polskę 50k i 4 miasta to przesyłasz do nich kody a AutoMapa odeśle Ci licencję na XL.
Wiem ze tak kiedys było ale obecnie juz tego zapisu nie widzę. Teraz gdy ceny troszke obniżone to zakup 50k + 4 miast znacznie przewyzsza wartość XL.
 Dlatego chciałem sprowokowac dyskusje na temat ew. innych form subskrypcji.

Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 15, 2005, 12:02:54 »
Reasumując !!!!
Rozumiem, że przedłużenie subskrypcji na kolejne 12 miesięcy musi odbyć się w przeciągu 90 dni od jej zakończenia i można to dokonać w dowolnym sklepie sprzedającym oprogramowanie Automapa. Mam najbliżej Media-Markt i tam załatwiam wszystkie formalności, pytanie czy muszę wziąć ze sobą orginalną płytkę ? A może są specjalne punkty gdzie Auto Mapa przedłuża licencję na aktualizację softu ????.
Jak to drodzy koledzy w praktyce wygląda ??????? Z góry dziękuję za radę.

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 15, 2005, 12:12:23 »
Ja to zrobilem przez siec, w sklepie www.promise.com.pl
 Informacja o tych i innych adresach jest na stronie AM w zakladce subskrypcja.
Media Markt nie ma na tej liscie.

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 15, 2005, 12:17:44 »
W praktyce i chyba najprosciej jest to zrobic ze strony Automapy, tam zalatwisz wszystko , wlacznie z platnoscia
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 15, 2005, 14:46:12 »
Sprzedaz subskrypcji jest mozliwa tylko za posrednictwem partnerow.
http://www.automapa.com.pl/?PEI=11249

Co po zakończeniu licencji?
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 17, 2005, 13:10:02 »
Dziękuję bardzo za wyjaśnienie