Chcę sprzedać zarejestrowaną automapę.

  • 8 Odpowiedzi
  • 5013 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Chcę sprzedać zarejestrowaną automapę.
« dnia: Maj 26, 2006, 19:21:47 »
Posiadam oprogramowanie Automapa XL, które było wcześniej zarejestrowane na inną osobę. Termin aktualizacji minął. Czy jest możliwość sprzedaży takiego oprogramowania w opisanym stanie? Czy komuś sie to przyda? Serdecznie proszę o odpowiedz. POZDRAWIAM
                                                                                    :?: STUDENTIKFU

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Chcę sprzedać zarejestrowaną automapę.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2006, 22:21:35 »
Odsprzedaż mapy jest niezgodna z licencją.
Teoretycznie można (nadal niezgodnie z licencją) odpsrzedać komplet PDA+AM, bo wtedy nie ma potrzeby rejestrowania map dla innego urządzenia. Czasem nawet AM zezwala na taki zabieg (rejestracja zmiany właściciela).
Natomiast po co komu mapy, które są nieaktualne, nie można ich zarejestrować na swoim PDA, a w dodatku trzeba byłby za to zapłacić?

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Chcę sprzedać zarejestrowaną automapę.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2006, 00:03:04 »
Ja sprzedawalem swego czasu licencje na AM ale z aktualna aktualizacja (zostalo pol roku) i mimo ze jest to niezgodne z licencja support AM (a przynajmniej jego czesc - dostawalem generalnie sprzeczne informacje od roznych osob) byl tak mily ze wyrejestrowal te licencje tak aby mozliwa byla ich rejestracja na innym sprzecie i na inne dane personalne.
Pisze o tym z jednej strony zeby support AM pochwalic (absolutny ewenement w Polsce jesli chodzi o jakosc i szybkosc reakcji) a z drugiej zeby zachecic Cie do zadania tego pytania w tymze supporcie.

Cos tam mi sie kolacze w glowie ze zgodnie z licencja po pol roku mozesz zmienic urzadzenie na ktorym masz zainstalowana AM (co wymaga chyba wyrejestrowania danej konkretnej licencji). Napisz do AM ze masz nowe PDA i ze chcesz na nim zarejestrowac swoja mape - jesli bedzie taka mozliwosc potencjalny nabywca (ktoremu wystarczy starsza wersja map a ktory zechce miec legalny program za grosze) bedzie mogl uzyc tej AM na swoim sprzecie. Inna sprawa ze jesli nie da sie w serwisie AM zmienic danych personalnych osoby na ktora AM zostala zarejestrowana nasz hipotetyczny nabywca bedzie musial posiadac pudelko z oryginalnym nosnikiem oraz dowod zakupu jesli bedzie chcial udowodnic ze jest wlascicielem tego softu.
Ten drugi i ostatni akapit to czysta spekulacja z mojej strony wiec prosze nie krzyczec jesli cos koszmarnie poplatalem :D

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
Chcę sprzedać zarejestrowaną automapę.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2006, 07:42:16 »
Cytat: "jarekt"
Cos tam mi sie kolacze w glowie ze zgodnie z licencja po pol roku mozesz zmienic urzadzenie na ktorym masz zainstalowana AM (co wymaga chyba wyrejestrowania danej konkretnej licencji).


Potwierdzam, można co 180 dni zmienić urządzenie i BOK Automapy bez problemu to robi. Wiem bo z tego już korzystałem. Nie wiadomo czy z wejściem AM4 się to nie zmieni tym niemniej stan na dzień dzisiajszy jest taki jak opisałem.

PS. Ktoś coś słyszał o 4 :)

*

Offline oops2k

  • **
  • 124
Chcę sprzedać zarejestrowaną automapę.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2006, 08:40:20 »
Cytat: "literat"
PS. Ktoś coś słyszał o 4 :)

 :D tak - ze ma byc  :D

*

reboot

Chcę sprzedać zarejestrowaną automapę.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2006, 01:32:04 »
A ja znalazlem cos takiego - http://www.allegro.pl/item108476189_automapa_xl_hp_pocket_pc_polecam_.html  :arrow: czy mozliwe jest, ze to kupie i po prostu zwroce sie do AM o przedluzenie licencji? W koncu taniej to wyjdzie niz kupno nowej mapy...

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Chcę sprzedać zarejestrowaną automapę.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2006, 10:57:36 »
Zakładając, że aukcja dotrwa do końca, bo jest niezgodna z regulaminem alledrogo (soft OEM bez sprzętu, chodzi o płytkę z Outlookiem).

*

reboot

Chcę sprzedać zarejestrowaną automapę.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2006, 12:09:58 »
WaldekGo - zakladajac, ze kupie poza aukcja... To czy cos mi to da czy nie... Bo w innym poscie na forum wyczytalem, ze niby przedluzyc mozna licencje maksymalnie do 90 dnia od momentu wygasniecia poprzedniej.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Chcę sprzedać zarejestrowaną automapę.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2006, 15:38:29 »
To już nieaktualne, choć nie wiem do końca jak w przypadku starych licencji.
W każdym bądź razie przedłużenie aktualizacji jest o rok od daty wygaśnięcia poprzedniej,
a tu nie wiesz jak dwno temu ta aktualizacja wygasła.
Teoretycznie, jeśli dajmy na to wygasła 20 m-cy temu
to żeby uzyskać prawo do aktualizacji jeszcze przez 4 m-ce
musisz wykupić dwie aktualizacje.
Poza tym odsprzedaż licencji jest niezgodna z licencją,
ale z drugiej strony powtarzają się głosy, że producent AM na to pozwala.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free