aktualizacja

  • 11 Odpowiedzi
  • 6918 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
aktualizacja
« dnia: Luty 08, 2010, 18:13:44 »
Witajcie,

mam następujące zagadnienie na tapecie...
Urządzenie: NavRoad NR450BV
Automapa przed: 5.0.7
Automapa po 6.1.0a

Zainstalowałem nową wersję w wyniku czego wywala komunikat że mapa nie jest załadowana. Przy próbie załadowania jest kolejny komunikat że mapa jest uszkodzona lub niepoprawnie zarejestrowana. To akurat nie nie dziwi - piszę o tym żeby uniknąć pytań.

Oczywiście należy wykupić subskrypcję - i nie byłoby z tym zagadki gdyby nie fakt że poprzednia wersja Autoamapy nie była rejestrowana. Zestaw był kupiony z zainstalowaną mapą. Chcę pomóc znajomemu... Ale już sam nie wiem jak ugryźć zagadnienie.

nie ma mowy o żadnych witaminkach itp.

podpowie ktoś?

« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2010, 18:17:36 wysłana przez jachraniak »

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: aktualizacja
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2010, 18:19:15 »
Oczywiście należy wykupić subskrypcję - i nie byłoby z tym zagadki gdyby nie fakt że poprzednia wersja Autoamapy nie była rejestrowana. Zestaw był kupiony z zainstalowaną mapą. Chcę pomóc znajomemu... Ale nie bardzo wiem jak ugryźć zagadnienie.

Zacznijmy od początku:

Sprawdź status licencji na stronie: http://www.automapa.com/?PEI=55442&lng=PL

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: aktualizacja
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2010, 18:20:45 »
Z tego co wiem urzadzenia NavRoad maja jakos modyfikowane firmware sprawdzajace czy AM jest legalna (dotyczy to nowszego firmware), niestety piraty na tym nie pojda. Wlasnie w ten sposob sie to objawia...

Choc z tego co widze mowa ze to nie pirat. Proponuje skontakotowac sie w takim wypadku z supportem, moze jest jakis blad w zabezpieczeniu.


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: aktualizacja
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2010, 18:38:48 »
Jeszcze raz podkreślę

Chodzi o legalne rozwiązanie. Am 5.0.7 była legalna i tak ma pozostać tylko z 6.1.0a...

Dzięki za podpowiedź z linkiem - kolega już szuka karty z numerem licencji.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: aktualizacja
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2010, 19:53:18 »
Jeżeli kupiona była AM5.0.7 to było to niemal na pewno ponad rok temu,
więc minął już okres przysługujących bezpłatnych aktualizacji i po prostu trzeba wykupić kolejną.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline piona

  • ***
  • 358
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio Moov
Odp: aktualizacja
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2010, 19:53:58 »
I ja się podepnę.
Jutro mam zaktualizować koleżance AM. Nie wiem w  ogóle czy aktualizowała a na pewno nie rejestrowała.
Czy w takim wypadku w podanym linku wpisuję tylko nr licencji?
Czy nadal nie ma możliwości jednorazowej aktualizacji? Nadal trzeba "zapłacić" okres dwóch lat, jeśli przez dwa lata nie opłacała AM?
piona

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: aktualizacja
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2010, 20:00:02 »
Nadal mozna wykupić 'jednorazową' (ważną 1 miesiąc) subskrypcję,
w przypadku tak starej licencji kosztuje ona tyle samo co standardowa subskrypcja roczna.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: aktualizacja
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2010, 20:09:53 »
masz rację nocnyMarku... licencja wygasła 24.04.09r.

Czyli teraz powinien wykupić subskrypcję na 1m-c i w ciągu tego miesiąca wykupić kolejną która będzie na 12m-cy... mam rację?

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: aktualizacja
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2010, 20:12:30 »
z tym ze to widac i bez linku, podczas instalacji nie zarejestruje nam sie nowsza AM niz nam przysluguje... wiedz dziwne to ze na tym NavRoad przeszla instalacja, no chyba ze ktos nie zaznaczyl rejestruj...

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: aktualizacja
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2010, 20:16:50 »
masz rację nocnyMarku... licencja wygasła 24.04.09r.
Czyli teraz powinien wykupić subskrypcję na 1m-c i w ciągu tego miesiąca wykupić kolejną która będzie na 12m-cy... mam rację?

Nie, pierwsza owszem, będzie ważna miesiąc, ale następnej nie musisz zaraz, możesz za 2-3 lata.
Chyba że właścicielowi licencji zaczęło zdecydowanie bardziej zależeć na aktualnej AM niż do tej pory.

Sorry, źle, pierwsza będzie ważna do 24-04-2010.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2010, 20:22:03 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: aktualizacja
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2010, 20:17:53 »
z tym ze to widac i bez linku, podczas instalacji nie zarejestruje nam sie nowsza AM niz nam przysluguje... wiedz dziwne to ze na tym NavRoad przeszla instalacja, no chyba ze ktos nie zaznaczyl rejestruj...

dziwne więc być nie powinno gdyż zaznaczyłem tylko instaluj (odhaczyłem rejestruj)

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: aktualizacja
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2010, 20:33:36 »
z tym ze to widac i bez linku, podczas instalacji nie zarejestruje nam sie nowsza AM niz nam przysluguje... wiedz dziwne to ze na tym NavRoad przeszla instalacja, no chyba ze ktos nie zaznaczyl rejestruj...

dziwne więc być nie powinno gdyż zaznaczyłem tylko instaluj (odhaczyłem rejestruj)

no tylko w takim wypadku wiadome jest ze AM nie bedzie dzialac :) Bedzie jeszcze mozliwosc zarejestrowania z programu. Mapa za chiny ludowe sie nie odpali bez rejestracji (chodzi o legalny sposob). Poprzednia wersja na 100% musiala byz zarejestrowana :) innej mozliwosci nie ma.


« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2010, 20:37:07 wysłana przez tplewa »
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."