Karta pamięci - nie działa

  • 13 Odpowiedzi
  • 2396 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karta pamięci - nie działa
« dnia: Maj 30, 2006, 16:43:18 »
Jakoś tak czytam i czytam i widzę, że mój problem jest chyba rzadki...

Otóż mam karte SD 512 i Acera n30, ale jak wkładam karte do urządzenia to jej nie wykrywa, albo robi to sporadycznie i też nie do końca działa. Karta jest sprawna, bo jak umieszcze ją w czytniku kart na PC to działa bez zarzutu. Sforamtowałem ją na wszystki możliwe sposoby i mój palm sobie nie  radzi, jakby jej wcale nie było...

Jeżeli mój problem gdzieś się pojawił to przepraszam, ale szukacz oddał rzeczy ciut nie na temat.

*

Offline DJ MHz

  • **
  • 148
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://eksploracjapolkowice.fora.pl
  • Sprzęt: Dell Axim x51v + SDHC 4GB + GPSlim 236
Karta pamięci - nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2006, 18:23:52 »
wkladasz przy wlaczonym padzie ? (zawsze sie zastanawialem czy tak mozna...). Ja mam ustawione w menu obrazkow zeby automatycznie otwieralo folder do karty jak ją wykryje. moze nie masz tak zrobione i dlatego ci tak sie robi ?  :twisted:

Karta pamięci - nie działa
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2006, 20:26:42 »
Nie to nie to... Bo na początku było normalnie, a teraz zero reakcji. Pozatym to nie jest karta od aparatu tylko specjalnie dla Palmtopa... Nie ma różnicy włączony, wyłączony...

*

Offline Spookie

  • ***
  • 457
  • Płeć: Mężczyzna
Karta pamięci - nie działa
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2006, 21:44:02 »
1. Karta coś nie  bardzo jest sprawna... // spróbuj czytnik kart + ta karta przez host USB wtedy się dowiesz czy to nie wina samego złącza...
2. Masz coś nie tak z gniazdem pamięci.

*

Offline PawelP7

  • *****
  • 1204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy , Asus Transformer TF101
Karta pamięci - nie działa
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2006, 21:54:28 »
Może się zakurzyło  :roll:
Były: Nec e228, Nec Mobile Pro 780, Acer n311, HTC Wizard, HTC Universal, Toshiba g900, HP rz1710, Nokia E51, Palm Treo 750v, Palm Centro, OQO 01+, Motorola v8, Nokia E90, HTC Alpine, HTC HD, Toshiba g910, HTC Desire, HTC HD 2,

Karta pamięci - nie działa
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2006, 17:03:03 »
Karta przez USB działa, jak już pisałem w czytniku w PeCecie też działa, myślicie, że rozbiórka + spirytus salicylowy zadziałają :?:

*

Offline knackig

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.gaida-online.eu
  • Sprzęt: HTC Touch Pro (w drodze)
Karta pamięci - nie działa
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2006, 17:32:07 »
Spirytus to żeby w czasie rozbiórki coś do popicia miec?  :mrgreen:

Może się rzeczywiście gniazdo skopało. Może coś tam nie kontaktuje, jeżeli piszesz, że czasami coś tam działa...

Miłem podobny problem z kaetą w foto
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2006, 20:19:51 »
karta SD dedykowana przez producenta do tego aparatu po kilku fotach się wieszała, musiałem wymienić na karte innego wytwórcy, mimo że u kolegi w identycznym aparacie działała, a serwisy aparatu i karty stwierdzły sprawność obu  :P

Karta pamięci - nie działa
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 01, 2006, 09:16:20 »
No to ja nie wiem. Spróbuje to przeczyścić, tylko, że mnie ta karta działała od początku dobrze, dobiero po pół roku zaczęło się coś babrać.

Karta pamięci - nie działa
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 01, 2006, 20:40:39 »
Styki od karty wyczyściłem jakimś ustrojstwem na którym stało, że czyści ruchome powierzchnie styków, to samo zrobiłem w Pockecie i działa (na razie).

*

Offline knackig

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.gaida-online.eu
  • Sprzęt: HTC Touch Pro (w drodze)
Karta pamięci - nie działa
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 02, 2006, 18:43:23 »
No to miejmy nadzieję, ze tak też zostanie...

Karta pamięci - nie działa
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2006, 11:58:20 »
Mam ten sam problem.RAz działa dziesięć razy nie działa.Co jest grane? W czytniku jest ok a w eksploatorze plików jej nie widać.Karta to 1gb kingstona MMC.Czy nowy rom(mam wer.15) może rozwiązać ten problem?Szlag mnie trafia. :evil:
Acer n311 /WM6/
HTC Touch-Elf/WM6/ (juz wymieniony na... to co poniżej)
Asus P750 /WM6/

*

Offline K4r0l

  • **
  • 155
  • Płeć: Mężczyzna
  • Challenge accepted!
    • http://karol.szastok.net
  • Sprzęt: HTC Desire 500 DualSIM
Karta pamięci - nie działa
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2006, 20:59:59 »
Jeśli coś wrzucasz nie poprzez podłączonego n311 do PC, tylko karta w czytniku a później do n311 to dopiero po SR będzie widział to co wrzuciłeś - std. w PDA :?  Wcześniej już ten temat był poruszany.

Karta pamięci - nie działa
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 05, 2006, 18:15:30 »
Czyli co? Najlepiej kartę wkładać i wyjmować przy wyłączonym PDA.Niemniej jednak karta MMC ta którą posiadam ogólnie,często nie działa nawet w czytniku.Zk kartą 64MB nie ma najmniejszych problemów.Wniosek?Im mniejsza karta tym lepiej  wszystko hula:lol:
Acer n311 /WM6/
HTC Touch-Elf/WM6/ (juz wymieniony na... to co poniżej)
Asus P750 /WM6/