Total Commander juz wkrótce zawita na słuchwkach z Androidem!

Wielu z naszych klubowiczów zna zapewne program Total Commander z systemu Windows Mobile. Był to jeden z bardziej popularnych i rozbudowanych menadżerów plików dla tego systemu. Teraz gdy mobilne okienka w wersji 6.x odchodzą powoli w niebyt, autor programu postanowił przygotować wersję swojej aplikacji dla urządzeń z systemem Android. Testerzy otrzymali juz kilka wersji testowych. Ponieważ jestem jednym z nich, postanowiłem podzielić się z Wami moimi wrażeniami.Przede wszystkim do naszych rąk oddana została sztandarowa funkcja programu, czyli możliwość pracy z listą plików w dwóch kolumnach. Możemy przełączać się między nimi przyciskiem lub gestem (przesuwając palcem w lewo lub prawo, można wyłączyć). W trybie poziomym natomiast widoczne będą obie (również opcjonalne).


Autor bardzo fajnie rozwiązał kwestię zaznaczania wielu plików - wystarczy tapnąć na ikonkę pliku, nie trzeba wchodzić w żadne menu i włączać dodatkowych opcji. Dzięki temu możemy szybko wybrać kilka dokumentów, a pola do zaznaczania nie zajmują miejsca na ekranie.


Na stronie głównej Total Commander’a (nowość) mamy skróty do karty pamięci, katalogu z pobranymi plikami, galerii zdjęć oraz dostęp do ulubionych miejsc, listy zainstalowanych aplikacji oraz pluginów (te obecnie dostępne dodają między innymi obsługę serwerów FTP i możliwość przeglądania udostępnionych w sieci folderów (musimy podać adres IP lub nazwę komputera, program nie umie sam przeszukać całej sieci).


Oczywiście jest to w wciąż wersja beta, wieć mogą się znaleźć pewnie niedoróbki (przykładowo w obecnej wersji nie da się przenieść lub skopiować pliku korzystająć w menu kontekstowego). Jeśli chcecie pomóc w testowaniu i eleminowaniu błędów w aplikacji, zapraszam do tego wątku na forum autora, znajdziecie w nim informacje jak dołączyć do grona testerów.

Do Android Marketu Total Commaner trafi, gdy z programu usunięte zostaną poważniejsze błędy i osiągnie odpowiedni stopień stabilności (moim zdaniem już jest bardzo stabilny, więc pod tym względem nie powinniśmy czekać zbyt długo). Oczywiście tak, jak wersja dla mobilnych okienek, tak i ta będzie darmowa.

O Serwisie

Wortal PDAclub.pl to serwis internetowy zajmujący się tematyką technologii mobilnych. U nas znajdziesz najnowsze informacje o smartfonach, tabletach, smartwatch i innych urządzeniach mobilnych pracujących zarówno pod kontrolą Apple iOS jak i Google Android czy też Windows. PDAclub.pl to także jednao z najstarszych forów internetowych, gdzie każdy użytkownik znajdzie fachową pomoc.

PDAclub POLECA


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. Można dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję otrzymywanie plików cookies z serwisu pdaclub.pl. Akceptuję