Z Wizarda ma Kaisera

  • 44 Odpowiedzi
  • 7082 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline cool78

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.kameleon-light.com
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Z Wizarda ma Kaisera
« dnia: Październik 05, 2007, 20:51:36 »
Mam pytanie. Czy właściciele Kaiserów mogą powiedzieć jak trzyma im bateria??
Bo mi w porównaniu do Wizarda baaaaarrrrdzoo kiepsko. Pomimo bluetooth off i backlight na minimum....

*

Offline Wieniu

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2007, 21:11:55 »
A precyzyjniej?

Wizard ile?
Kaiser ile?

*

Offline Prophet

  • **
  • 169
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2007, 01:44:28 »
A precyzyjniej?

Wizard ile?
Kaiser ile?

Exactly - dolaczam sie do pytania...
N7650->N9210->N9500->HTC BlueAngel->HTC TyTN->HTC TyTN 2->HTC Touch Pro+iPhone 3G->Desire HD

*

Offline cool78

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.kameleon-light.com
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2007, 13:26:48 »
Wiedizałem, że takie pytanie padnie i to szybko.
Różnica jest taka:

Wizard z minimalnym podświetlaniem i tylko rozmowami gsm ok.  1 h dziennie wytrzymywał ok. 36 h - 48 h.
Precyzyjnie - bluetooth wyłaćzony, bez zabawy z Tom Tomem ( czy włączonym dłużej podświetlaniem ekranu), Irda wyłączona, Wifi wyłączone.
Przez 2 lata używania zmieniałem raz baterie na nową.

Kaiser to bez zabawy urządzeniem i wszystko wyłączone (wifi, irda, bluetooth) przy takiej samej ilości rozmów gsm trzyma połowę mniej.
Jeszcze mi nie wytrzymał 24 h od pełengo ładowania (oczywiście z gniazdka 220V a nie z ładowarki samochodowej lub laptopa).

Panowie z HTC pomimo rewelacyjnego urządzenia (działa wszystko świetnie - wyświetlac jest rewelacyjny, gps łapie pozycje dużo szybciej niż sirf star III) zapomnieni chyba o baterii
Dali tylko akumulator 1350 mAH.

Więc teraz pytanie do właścicieli Kaiserów - czy też mają takie odczucie??
Jestem przyzwyczajony do PDA od dawna, wiec ładowałem Wizarda i tak i tak codziennie ale teraz to trochę jest słabo - bo ja często wykorzystuje nie tylko gsm i szybki spadek mocy to kara...

Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2007, 14:16:37 »
OJ KOLEGO WYDAJE MI SIE ZE MASZ PROBLEM Z BATERIA, JA COPRAWDA MAM GO DOPIERO 2 DNI, ALE PO PIERWSZYM NALADOWANIU TRZYMA MI JUZ DRUGI DZIEN NO I JESZCZE MAM 30% BATERII, A UZYWALEM GO NAPEWNO WIECEJ NIZ TY OPISALES W SWOIM POSCIE.
MYSLE ZE 2 DNI TO BEDZIE TAKI STANDART SREDNIEGO UZYTKOWANIA.

POZDRAWIAM.

*

predo

Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2007, 19:54:36 »
wez pod uwage ze kaiser ma 400mhz procek a wizard mial tylko 200mhz i to wyjatkowo malo pradozerny...

ja z przesiadki nie narzekam bo jak dla mnie to kaiser to mega super sprzet. Szczegolnie wlasnie po przesiadce z wizarda gdzie mam bezposrednie porownanie elementow ktore poprawili.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2007, 00:05:08 »
zelmerbunia nie krzycz. Używanie dużych liter to jest wrzask.  :-| Popraw się  :P EOT

cool78 a sformatowałeś baterię? Może lepiej by działała ?

Mają się pojawić wkrótce lub już są baterie o większej pojemności.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2007, 00:12:20 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2007, 10:35:30 »
dokladnie, ale baterie sie formuje a formatuje dysk. a tych baterii sie nie formuje bo raczej ciezko sobie wyobrazic ze pare dni nie podlaczymy ppc do kompa. co mija sie z celem bo praktycznie nie mozna uzywac pocketa a przeciez laduje sie kazdorazowo przy synchronizacji
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline Wieniu

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2007, 11:00:21 »
Mają się pojawić wkrótce lub już są baterie o większej pojemności.

Domysły, czy można to potwierdzić konkretnym linkiem.

*

nothin

Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2007, 11:06:52 »
... poczekaj na custom ROM, ktoś poprawi, jeśli to cecha ogólna....

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2007, 13:04:00 »
Mają się pojawić wkrótce lub już są baterie o większej pojemności.

Domysły, czy można to potwierdzić konkretnym linkiem.
soulscythe napisał:"Zgadzam sie. Ale zewnetrznej anteny GPS tam rowniez nie ma, a sklep z UK z ktorym koresponduje zapewnil, ze ma sie pojawic u nich - i to w nizszych cenach, niz w HTC bezposrednio. Pytanie tylko, kiedy (zapewne "when it's done... err... shipped mruga"). Nie ma takze rozszerzonej baterii 1800 mAh z powiekszonym tylem (acz nie 'pleckami' mruga ) ktora rowniez MA sie pojawic (i ktora sobie na 100 % sprawie). A wiec pozostaje miec nadzieje, ze kolyska sie rowniez pojawi, tez bym nabyl - w sumie to bardzo wygodny wynalazek, podpina sie do PC, do zasilania, ustala sensowne miejsce na biurku i tyle..."

To w wątku: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=78950.90
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline cool78

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.kameleon-light.com
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2007, 13:14:42 »
Dwa dni rozładowywałem baterię do końca i potem ładowałem - jak to można nazwać ładowaniem.
Faktycznie - zrobiłem wymianę baterii i zobaczymy jak jest...

Ale poza tym to Kaiser działa rewelacyjnie !! :)

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 07, 2007, 16:55:57 »
Odpowiedz na pytanie dt. akcesoriow (w tym rozszerzonej baterii) pojawila sie takze tutaj:

http://forum.devicewire.com/forums/thread/590.aspx

Sa wiec to pewne informacje. Nie widac natomiast na horyzoncie kolyski/krejdla ;) badz takiego samego, ale do samochodu.

BTW ceny tam wyszczegolnione sa nizsze o pare funtow, niz w sklepie HTC/Accessories, wiec pozostaje sie troche wstrzymac :)

Niestety w paru przypadkach sa praktycznie takie same, badz WYZSZE :P

Oczywiscie, jesli ktos jest zainteresowany kupnem ladowarki samochodowej i uchwytu do tegoz, moze zachciec poczekac, az Orange PL raczy wreszcie wprowadzic ten model (za mniej-wiecej miesiac, tak strzelam...).

*

Offline PSQ2

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN II + TTN 6.0
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 09, 2007, 20:06:39 »
Witam
Ja mam przyjemność korzystania z kaisera już niespełna 3 tygodnie i uważam, że bateria sprawuje sie zaje...cie przy korzystaniu codziennym typu: około godziny rozmów dziennie kilku czy terz kilkunastu sms`ach, korzystaniu z internetu terz około godziny dziennie, nie mówiąc o słuchaniu muzy czy terz bawieniu sie grając w gry moge z ręką na sercu powiedzieć, że bateria nie zawodzi mnie przez 3 dni spokojnie - nie mialem okazji sprawdzić go jedynie na sms`ach i rozmowach ale wydaje mi sie że będe jeszcze bardziej szcześcli z osiągnięć.

*

Offline sitaraf

  • 5
  • Sprzęt: SG II
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 11, 2007, 09:00:18 »
O ile się nie doczytałem, to nikt nie wspomniał że

- można wyłączyć ładowanie baterii w czasie synchronizacji z pc
( mowa oczywiście o htc kaiser wm6 )

sita

*

Offline cool78

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.kameleon-light.com
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 11, 2007, 09:17:40 »
Zgadza się. Pomimo wszystko z nową baterią wcale nie jest tak różowo jak w postach powyżej.
Nie wiem ale ja jakbym zostawił Kaisera bez zabawy i bez rozmów to i tak by nie wytrzymał 3 dni (tak mysle).
Po naładowaniu nocnym kiedy bateria jest 100 % po kilku minutach już jest 98 % a jak gdieś zadzwonię to 95 %.
Także przy normalnym użytkowaniu w połowie dnia jest 40 % i to bez backlightu na full i gpsu nonstop... Jeszcze brak flasha w aparacie, którego często w wizardzie używałem jako latarki.
Poza tym działa zawodowo i jestem szczesliwym posiadaczem urzadzenia.

*

Offline Prophet

  • **
  • 169
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 11, 2007, 12:32:15 »
To bardzo dziwne co piszesz, ja z wlaczona transmisja danych, WiFi i GPSem moglbym uzywac telefonu prawie caly dzien (od rana na 100% baterii, wieczorem by padl)
Tak jak pisalem wyzej (albo w innym watku, wiec jak sie powtarzam to sorki;) ). Bylem z nim w gorach, gdzie jest slaby zasieg (a jak telefon szuka zasiegu to czerpie wiecej baterii), mialem non-stop wlaczona transmisje danych, bo sprawdzalem aukcje na Allegro, wykonalem kilkanascie minut rozmow i wyslalem kilkanascie SMSow. Telefon wlaczylem w piatek okolo 12:00 a telefon padl okolo godziny 22:00 w niedziele, czyli pracowal na dosc duzym obciazeniu jak na  PDA jakies 55-60h...

Jak dla mnie duze zaskoczenie na plus wraz z Kaiserem (przesiadlem sie z Hermesa, a wczesniej mialem MDA III)...
N7650->N9210->N9500->HTC BlueAngel->HTC TyTN->HTC TyTN 2->HTC Touch Pro+iPhone 3G->Desire HD

Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 11, 2007, 13:20:47 »
To bardzo dziwne co piszesz, ja z wlaczona transmisja danych, WiFi i GPSem moglbym uzywac telefonu prawie caly dzien (od rana na 100% baterii, wieczorem by padl)


Hmm, no bez przesady bo to by było conajmniej dziwne gdybyś tak miał.....od rana do wieczora na włączonym gps-ie,wifi itp, to troszke przesada, na samym gps-ie max kilka godzin by ci wytrzymał....wiem bo testowałem na nowej sformatowanej baterii.....

Pozdrawiam

*

Offline PSQ2

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN II + TTN 6.0
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 11, 2007, 14:49:12 »
Nie mam zadnych powodów aby mowić nie prawde. Wtej chwili mam 42% naladowania a ładowanie zakończyłem we wtorek kolo godz. 4.00 rano ponieważ wyjeżdżałem - po wyjęciu było oczywiście 100% - więc juz w tej chwili czas korzystania jes 2,5 dnia - chciałbym jednak zauwazyc, co terz bardzo wplywa na baterie iz w momentach kiedy nie korzystam z urzadzenia wyłączam po prostu wyświetlacz.
Pozdrawiam

*

Offline cool78

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.kameleon-light.com
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 11, 2007, 17:01:46 »
Ja również jak nie używam słuchawki mam wyłączony wyświetlacz :)

Wiem chyba dlaczego mam taki problem i to będzie grubsza sprawa - niestety chyba serwis...:(

Po wyłączeniu wyświetlacza z przycisku - po kilku sekundach włącza się on samoczynnie w szczególności kiedy jest w samochodzie w uchwycie i jest nierówna droga... :(

Poza tym i tak spada mi energia odrazu po odłaćzeniu Kaisera od ładowarki... :(

*

Offline Prophet

  • **
  • 169
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 11, 2007, 21:54:33 »
To bardzo dziwne co piszesz, ja z wlaczona transmisja danych, WiFi i GPSem moglbym uzywac telefonu prawie caly dzien (od rana na 100% baterii, wieczorem by padl)


Hmm, no bez przesady bo to by było conajmniej dziwne gdybyś tak miał.....od rana do wieczora na włączonym gps-ie,wifi itp, to troszke przesada, na samym gps-ie max kilka godzin by ci wytrzymał....wiem bo testowałem na nowej sformatowanej baterii.....

Pozdrawiam

No nie, w sumie masz racje - oklamalem cale forum bo chce co? zaszpanowac? pochwalic sie? Bzdura... Pisze co mialem - weekend w gorach od piatku do niedzieli i w nocy w niedziele (poznym wieczorem - okolo godziny 22:00) padla mi bateria, a BYLEM polaczony z GPRSem bo musialem sprawdzac stan aukcji, co bylo bardzo wazne, bo mialem przerwac aukcje.

A ztym GPSem internetem i WiFi napisalem co mysle, bo bylem juz polaczony calymi dniami z GPRSem (EDGEm, 3G, HSDPA - obojetne), z WiFi tez caly dzien bylem polaczony i w obydwu sytuacjach spokojnie wytrzymywal ponad caly dzien. A z GPSem to faktycznie przesadzilem, bo zre baterie jak szalony ;) przez 2h bateria mi spadla ponad 30% ;)Ale to bylo jak non stop byl wlaczony wyswietlacz, a jakby GPS dzialal "w tle" z wylaczonym ekranem, mysle ze wytrzymalby duzo dluzej...
N7650->N9210->N9500->HTC BlueAngel->HTC TyTN->HTC TyTN 2->HTC Touch Pro+iPhone 3G->Desire HD

Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 11, 2007, 22:17:36 »
To bardzo dziwne co piszesz, ja z wlaczona transmisja danych, WiFi i GPSem moglbym uzywac telefonu prawie caly dzien (od rana na 100% baterii, wieczorem by padl)

A z GPSem to faktycznie przesadzilem, bo zre baterie jak szalony ;) przez 2h bateria mi spadla ponad 30% ;)


Właśnie o to mi chodziło....

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 11, 2007, 23:08:25 »
A ztym GPSem internetem i WiFi napisalem co mysle, bo bylem juz polaczony calymi dniami z GPRSem (EDGEm, 3G, HSDPA - obojetne)

Nie obojetne. HSDPA jest o wiele bardziej energozerne od 3G, z kolei jest bardziej (choc juz nie tak bardzo) energozerne od E/GPRS (czyli EDGE/GPRS). Jesli to mozliwe, zalecane jest wylaczenie modulu HSDPA, a nastepnie UMTS/3G/WCDMA - poza duzymi miastami nie ma praktycznie sensu pozostawiac je wlaczone ; poza tym, nie zawsze wykorzystujemy wideorozmowy czy szybka transmisje danych ; choc przyznaje, EDGE potrafi byc upierdliwy dlatego, ze blokuje nadchodzace polaczenia (niestety, nawet gdyby obslugiwana byla klasa A/32 (jak w powiedzmy Nokii N95 - a Kaiser ma przypominam, 'tylko' 10), ktora pozwala na jednoczesna rozmowe i trasfer danych - to i tak polskie sieci nie obsluguja klasy A w GPRSie/EDGE'u) - i z tego chocby wzgledu czasami warto zostawic wlaczony modul UMTS/3G/WCDMA, ale wylaczyc HSDPA. Ostatnia rzecz - dosc paradoksalna, ale sprawdzona - przy ZWYKLYM UMTS/3G/WCDMA (bez wspieranego HSDPA badz z wylaczonym ukladem tegoz) predkosc uploadu (uplink) to maksymalne... 64 kbps (8 kBps) (gdzie tymczasem oficjalnie powinno byc to 128 kbps - jednak nie wspieraja tego ponoc polskie sieci) ! Natomiast uwaga... w EDGE/EGPRS maksymalny uplink wynosi ... 128 kbps (16 kBps) ! To nie zart - sprawdzone empirycznie przez znajomego maniaka transmisji danych (dobre parenascie komorek (Nokie, SE, Motorole, Samsungi  - glownie te firmy) i wszystkie mozliwe pakiety danych, taryfy data u wszystkich czterech operatorow). I na koniec bonus - uplink w HSDPA rowniez rosnie (mimo, ze tak naprawde glownie chodzi o znaczne zwiekszenie downlinku) - do 128 kbps, choc oficjalne dane podaja wartosc 384 kbps i tylez powinno byc.

Zasadniczo zaryzykowalbym wiec koniec koncow stwierdzenie, ze najbardziej zzerajacym baterie 'radiem' (z angielska ;) ) jest GPS, nastepnie WiFi i mniej wiecej na rowni HSDPA - gdy nie korzystamy z tych ukladow, zuzycie enegii znacznie spadnie.

*

Offline zwierzak2003

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
    • PSGroove.pl
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 12, 2007, 00:15:17 »
Ciekawe co tak co niektórym użytkownikom drenuje baterię. Bo to dziwne wydaje się, żeby bateria zchodziła tak szybko.
Masz zgodę Administracji? Poczytaj Regulamin.

*

Offline Prophet

  • **
  • 169
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 12, 2007, 10:56:26 »
To bardzo dziwne co piszesz, ja z wlaczona transmisja danych, WiFi i GPSem moglbym uzywac telefonu prawie caly dzien (od rana na 100% baterii, wieczorem by padl)

A z GPSem to faktycznie przesadzilem, bo zre baterie jak szalony ;) przez 2h bateria mi spadla ponad 30% ;)


Właśnie o to mi chodziło....

Chodzi mi o to, ze bardziej baterie zre wlaczony wyswietlacz, mila pani mowiaca o skretach i chodzacy na max procesor, niz sam wlaczony GPS. Gdyby wszystkie 3 rzeczy wlaczyc, zeby sobie chodzily w tle, to jestem przekonany ze telefon chodzilby caly dzien. Zeby to udowodnic sprawdze to dzisiaj :)
N7650->N9210->N9500->HTC BlueAngel->HTC TyTN->HTC TyTN 2->HTC Touch Pro+iPhone 3G->Desire HD

*

Offline Prophet

  • **
  • 169
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 14, 2007, 22:29:17 »
Mialem racje :)

Telefon trzyma caly dzien z wlaczonym WiFi transmisja danych i GPSem w tle. Mi trzymal bite 12h.
N7650->N9210->N9500->HTC BlueAngel->HTC TyTN->HTC TyTN 2->HTC Touch Pro+iPhone 3G->Desire HD

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 15, 2007, 13:54:07 »
Mialem racje :)

Telefon trzyma caly dzien z wlaczonym WiFi transmisja danych i GPSem w tle. Mi trzymal bite 12h.

:o

Pod wrazeniem.

Czyli jak to osiagnales ? Podtaktowanie procesora w dol jakims softem ? Zmiana podswietlenia LCD na najmniejsze ?

Bo wylaczenie komunikatow glosowych rozumiem :)

Zakladam, ze oprocz tego WiFi w trybie oszczedzania energii.

A transmisja danych - przez WiFi, czy tez przez sieci komorkowe ? I tez chyba nie ciagla, jesli ta druga opcja...

*

Offline Prophet

  • **
  • 169
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 15, 2007, 19:07:02 »
transmisja danych = polaczony z 3G

Siec WiFi zlapalem kilka razy, a jak nie bylem polaczony przez WiFi to poprostu aktywna byla transmisja przez 3G. Korzystalem z internetu, 2h mialem wlaczona mape TomTom w czasie jazdy z Gliwic do Krakowa, a reszte czasu program pracowal w tle (co jakis czas sprawdzalem czy GPS jest dalej aktywny, robiac zdjecie GPS i chodzil)...

A teraz sprawdzilem i od soboty rano do teraz (do godziny 18:30) telefon chodzil przy normalnym uzytkowania.


Wiec ja z baterii w moim Kaiserze jestem SUPERzadowolony
N7650->N9210->N9500->HTC BlueAngel->HTC TyTN->HTC TyTN 2->HTC Touch Pro+iPhone 3G->Desire HD

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 16, 2007, 07:03:23 »
transmisja danych = polaczony z 3G

Siec WiFi zlapalem kilka razy, a jak nie bylem polaczony przez WiFi to poprostu aktywna byla transmisja przez 3G. Korzystalem z internetu, 2h mialem wlaczona mape TomTom w czasie jazdy z Gliwic do Krakowa, a reszte czasu program pracowal w tle (co jakis czas sprawdzalem czy GPS jest dalej aktywny, robiac zdjecie GPS i chodzil)...

A teraz sprawdzilem i od soboty rano do teraz (do godziny 18:30) telefon chodzil przy normalnym uzytkowania.


Wiec ja z baterii w moim Kaiserze jestem SUPERzadowolony

Nic, tylko sie cieszyc! :)

A powiedz - radio WiFi bylo caly czas wlaczone, czyli wyszukiwalo w momencie, kiedy nie byles w zasiegu hotspotow - oraz oczywiscie dzialalo, kiedy byles do nich podlaczony i przesylales dane ?

I jeszcze pytanie - 3G w trybie UMTS, czy takze wlaczone HSDPA ?

"Chodzi mi o to, ze bardziej baterie zre wlaczony wyswietlacz, mila pani mowiaca o skretach i chodzacy na max procesor, niz sam wlaczony GPS. Gdyby wszystkie 3 rzeczy wlaczyc, zeby sobie chodzily w tle, to jestem przekonany ze telefon chodzilby caly dzien."

Nawiazujac do tego zdania, co wlaczyles, a co wylaczyles, oraz jak ustawiles ? Draze temat, bo sam czasami bede wykorzystywal w podobny sposob GPS, bylbym wdzieczny za info :)

*

Offline cool78

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.kameleon-light.com
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 16, 2007, 09:36:17 »
No u mnie wyłączyłem HSPDA i trochę się polepszyło bo i tak rzadko z niego można korzystać.

Chyba u kolegi to włączony był QUICK GPS to się wtedy zgodzę bo ciąge aktualizuje pozycje a prądu wcale nie ciągnie. W innej sytuacji np. z właćzonym Tom Tomem lub AM to sprawa trochę inaczej wygląda.
Ja wcześniej w Wizardzie na batterystatus ustawionym na 247 trzymał na baterii (bez ładowania oczywiście:)) z 6 - 7 godzin na Tom Tomie z podświetlaniem na średnim poziomie i jescze gadałem przez koma.

Widzę, że każdy ma inne podejście do sprawdzania ile trzyma akumulator.