p535 i SDHC

  • 65 Odpowiedzi
  • 17984 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
p535 i SDHC
« dnia: Styczeń 08, 2008, 12:12:50 »
Witam.

Dzis zadzwonilem do Asusa z pytaniem, czy P535 obsluguje karty wieksze niz 2 GB i/lub SDHC.
Odpowiedz dostalem taka, ze nadal nie jestem pewien. Oficjalnie ponioc obsluguje
do 2GB, nieoficjalnie potrafi wiecej. Tyle sie dowiedzialem od milego Pana.
Poniewaz jest to istotna kwestia dla mnie, mam pytanie - czy ktos uzywa wiekszych
kart miniSD  niz 2GB z tym palmfonem, jesli tak to jakich ?

Pozdrawiam
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

*

Offline hagen

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS P535
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2008, 16:27:11 »
Cześć
Sprawa ma się tak, że oficjalnie faktycznie nie obsługuje powyżej 2 GB.
U mnie to wygląda tak, że nabyłem na przekór Kingstona 4 GB miniSDHC i jest tak:
Pod WM6 widzi kartę i teoretycznie wszystko działa, ale wystarczy, że urządzenie wejdzie w stan uśpienia i karta robi się niewidoczna. Na to jest lekarstwo. Trzeba wyłączyć zarządzanie energią na karcie. w praniu robi się to przez edycję 2 kluczy w rejestrze:

HKLM->Drivers->SDCARD->ClientDrivers->Class->SDMemory_Class
i zmieniamy wartość DisablePowerManagement z 1 na 0

dalej w następnym kluczu:
HKLM->Drivers->SDCARD->ClientDrivers->Class->High_Capacity
tworzymy:
DisablePowerManagement i ustawiamy wartość na 0

Po tych zabiegach karta lata bezproblemowo, nie ma kłopotów z wybudzaniem. Mam tak zrobione od około miesiąca i nie ma z tym najmniejszego kłopotu. Nie wiem jak będzie z WM5.
Generalnie warto. Polecam.
Powodzenia
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2008, 16:30:04 wysłana przez hagen »

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2008, 11:56:17 »
Cześć
Sprawa ma się tak, że oficjalnie faktycznie nie obsługuje powyżej 2 GB.
U mnie to wygląda tak, że nabyłem na przekór Kingstona 4 GB miniSDHC i jest tak:
Pod WM6 widzi kartę i teoretycznie wszystko działa, ale wystarczy, że urządzenie wejdzie w stan uśpienia i karta robi się niewidoczna. Na to jest lekarstwo. Trzeba wyłączyć zarządzanie energią na karcie. w praniu robi się to przez edycję 2 kluczy w rejestrze:

HKLM->Drivers->SDCARD->ClientDrivers->Class->SDMemory_Class
i zmieniamy wartość DisablePowerManagement z 1 na 0

dalej w następnym kluczu:
HKLM->Drivers->SDCARD->ClientDrivers->Class->High_Capacity
tworzymy:
DisablePowerManagement i ustawiamy wartość na 0

Po tych zabiegach karta lata bezproblemowo, nie ma kłopotów z wybudzaniem. Mam tak zrobione od około miesiąca i nie ma z tym najmniejszego kłopotu. Nie wiem jak będzie z WM5.
Generalnie warto. Polecam.
Powodzenia

Dzieki za info. A karte masz z FAT32 czy zrobiles 2 partycje w FAT16 ?
Bo zastanawiam sie, czy FAT32 jest obslugiwany (podejrzewalem z braku informacji, ze tu tez moze lezec problem)
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2008, 20:21:17 »
Jest już patch który załatwia tą kwestię. Poszukam potem linka do tego.
Napisane: Styczeń 09, 2008, 20:11:04
Ok tutaj dokładny link do patcha: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=344338

Dajcie znać czy działa.

*

Offline hagen

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS P535
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2008, 21:42:01 »
O widzisz, można już patchem sprawę załatwić. No ja jeszcze ręcznie robiłem. Kartę mam w FAT32.

Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2008, 23:12:12 »
Miałem takie samo pytanko ale widać już jest na nie odpowiedź. Teraz jeszcze jaką kartę kupić. Ważna jest dla mnie też wydajność bo nie chce kupić 8Gb karty i wrzucać na nią 2 dni dane.

Więc co polecacie do Asusa P535??

Znalazłem o takie coś:
http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/micro_Secure_Digital_Trans_Flash_/Sandisk/microSDHC_8GB_Sandisk_z_adapterem_SD__czytnik_MicroMate/pelny,id,48138/
Tylko że potrzebuje jeszcze adapter do miniSD. I przydało by się bez tego głupiego czytnika kart ;]

Ja mam teraz:
http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/mini_Secure_Digital/Sandisk/Mini_Secure_Digital_2GB_Sandisk_Ultra_II_z_adapterem_SD/pelny,id,30049/
Wydajność zapisu o 2MB/s większa no ale jest 4x mniejsza.

Jeszcze znalazłem takie coś:
http://www.allegro.pl/item291572557_sandisk_micro_sd_hc_8gb_czytnik_hermes_gliwice.html
Chyba to jest jeszcze jakaś nowsza wersja microSD bo ma napis "HC"

BTW czy adapter nie zjedzie mi wydajności ??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2008, 23:24:52 wysłana przez Sakhar »

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2008, 07:50:13 »
BTW czy adapter nie zjedzie mi wydajności ??

Trudno powiedziec, z jednej strony niektorzy (np. na aukcjach) pisza, ze nie obniza,
rowniez cytujac za wikipedia:
"hese smaller miniSD and microSD cards are usable in full size MMC/SD/SDIO slots with an adapter
 (which must route the electrical connections as well as making physical contact)." wydaje sie, ze nie powinien.
Ale np. SD ma 9 pinow, miniSD 11 a microSD 8, wiec czy na przejsciowce jest tylko rzeczywiscie
proste elektryczne przejscie bez zadnej logiki ? Bo jesli jest logika, jakis dodatkowy interface,
to nie zdziwilbym sie, ze wydajnosci moga sie jednak nieco roznic (ale jesli juz, to pewnie malo zauwazalnie)
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2008, 14:55:20 »
To spoko ja potrzebuje przejściówki z microSD na miniSD. Wie ktoś gdzie takową można dostać bo na allegro nie wiedzę ;/ A ta karta co podałem wyżej może być ??

*

Offline hagen

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS P535
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2008, 10:17:32 »
@Sakhar, nie tyla martwiłbym się czytnikiem, bo nie zwolni ci specjalnie transmisji, co pojemnością karty. Moja 4 GB działa, ale czy ktoś jest w stanie potwierdzić czy będzie ci działać 8 GB ? Żebyś nie wywalił kasy w błoto. Zweryfikuj to najpierw. Ja nie jestem pewny, może ktoś wie coś więcej na ten temat ?

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2008, 13:19:26 »
@Sakhar, nie tyla martwiłbym się czytnikiem, bo nie zwolni ci specjalnie transmisji, co pojemnością karty. Moja 4 GB działa, ale czy ktoś jest w stanie potwierdzić czy będzie ci działać 8 GB ? Żebyś nie wywalił kasy w błoto. Zweryfikuj to najpierw. Ja nie jestem pewny, może ktoś wie coś więcej na ten temat ?

Powiem tak - mysle, ze nie ma znaczenia czy 4 czy 8, jesli tylko 4 dziala. Wazne, ze lapie standard.
To jak z dyskami twardymi  - jak komp czyta 8 Giga, to przeczyta na pewno dysk do 32. Jak czyta 32, to na pewno tez do 12o.
Tak po prostu wynika z granic adresacji.
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

*

Offline hagen

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS P535
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 11, 2008, 16:19:51 »
No i OK. @Sakhar daj znać po zakupach jak wszystko działa i czy nie ma problemów. Może też w takim razie rozpędzę się w kierunku karty 8 Gb;-)

Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2008, 03:09:20 »
Tylko że potrzebuję jeszcze adaptera a nigdzie go nie mogę znaleźć :/

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 13, 2008, 03:35:29 »
Tylko że potrzebuję jeszcze adaptera a nigdzie go nie mogę znaleźć :/

Poszukaj wsrod kart microSD - niektore sa sprzedawane w kompletach z 2 przejsciowkami  - do miniSD i SD.
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 17, 2008, 13:32:17 »
Kingston 4GB MiniSD SDHC Class 4. Po wlozeniu do slotu P535 od razu zobaczyl karte, nie ma tez z nia
(2 dzien pracy) zadnego problemu - karta sie nie "wymeldowuje" z systemu.
WM6, ROM V4.7.17 PLK_PL00

(To informacja dla ewentualnie dygajacych potomnych :) )
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

*

Offline Sum

  • **
  • 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA i8000 ROM NXXJH2
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 17, 2008, 20:24:10 »
To spoko ja potrzebuje przejściówki z microSD na miniSD. Wie ktoś gdzie takową można dostać bo na allegro nie wiedzę
Bez problemu kupiłem kartę microSD 4GB Kingston z przejściówkami z micro na mini oraz z micro na SD - komplet kosztował mnie 100 zł.

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 17, 2008, 20:30:35 »
Kingston 4GB MiniSD SDHC Class 4. Po wlozeniu do slotu P535 od razu zobaczyl karte, nie ma tez z nia
(2 dzien pracy) zadnego problemu - karta sie nie "wymeldowuje" z systemu.
WM6, ROM V4.7.17 PLK_PL00

(To informacja dla ewentualnie dygajacych potomnych :) )

Chyba sie pospieszylem z tym postem.... Po dlugim uspieniu i wybudzeniu p535 widzi karte, ale przy probie zapisu
krzyczy, ze pamiec pelna (?), natomiast TC listuje pliki i katalogi, ale przy probie otworzenia
ktoregos z nich wywala, ze plik nie znaleziony.
Zrobilem te wpisy do rejestru z poczatku watku, zobaczymy co bedzie teraz.
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

*

Offline Sum

  • **
  • 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA i8000 ROM NXXJH2
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 17, 2008, 20:56:38 »
Jest już patch który załatwia tą kwestię. (...)
Dajcie znać czy działa.

Po zakupie karty microSD 4 GB nie sprawdzałem, jak się ona zachowuje bez przystosowania systemu WM6pl, tylko od razu wgrałem patcha. Efekt był raczej marny - choć karta była widoczna w systemie, to np. AutoMapa wgrana na karcie nie chciała się wcale uruchomić, były problemy z wybudzeniem P535 z uśpienia, które możliwe były do obejścia jedynie resetem. W tej sytuacji dodatkowo zrobiłem poprawki w rejestrze - tutaj było już trochę lepiej, ale nie starczyło mi cierpliwości, by sprawdzić, jak długo mogę z takim sprzętem wytrzymać  :wink:
Już zacząłem żałować zakupu... , ale ponieważ zawsze przed zmianami robię backup, przywróciłem kopię i spróbowałem samej edycji rejestru. I tutaj poszło szybko i sprawnie, a co najważniejsze efekt był oczekiwany i natychmiastowy - wszystko działa, nawet lepiej niż przed zmianą karty ! AutoMapa z włączonym GPSem po uśpieniu P535 przyciskiem power, po ponownym uruchomieniu sprzętu wraca natychmiast do nawigacji  :D. Wcześniej taka operacja zazwyczaj kończyła się okienkiem, że nie można uruchomić programu, bo np. brak skórki, albo jeszcze lepiej samego exe  :shock:
Po takich doświadczeniach polecam wszystkim zainteresowanym SDHC korzystanie z przystosowania WM6 poprzez edycję rejestru.

*

Offline beria

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GT-I9100
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 18, 2008, 17:13:22 »
A czy ktoś już stestował 8 GB :) dręczy mnie to bo kupiłem sobie radio tylko na SD ;) Blaupunkta zey nie bylo i chciałbym karte z palma przekazac na radio a do palma zakupic 8 GB :)

Wiec czy ktoś może potwierdzic, że karta 8GB działa? Nie zebym byl podejrzliwy ale najlepiej ze skrinem :)
Remember, AMATEURS built the ARK --- PROFESSIONALS built the TITANIC.

*

Offline Sum

  • **
  • 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA i8000 ROM NXXJH2
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 18, 2008, 19:40:24 »
Po dwóch dnia korzystania z nowej karty 4GB ze zmianami rejestru zauważyłem kolejny plus - synchronizacja z serwisem MIPLO przebiega trzy razy szybciej  :D.

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 18, 2008, 20:02:51 »
Po dwóch dnia korzystania z nowej karty 4GB ze zmianami rejestru zauważyłem kolejny plus - synchronizacja z serwisem MIPLO przebiega trzy razy szybciej  :D.

U mnie wyglada, ze po wpisach do rejestru, problem rowniez znikl - po calej nocy byl dostep do karty, rowniez caly dzien dzis nie
zaobserwowalem jakichs negatywnych zmian.

Co do pytania berii - nie testowalem z karta 8GB, ale jesli mialbym obstawiac, to uwazam, ze nie bedzie problemu.
Przemawiaja za tym 2 argumenty:
1. PDA umie obsluzyc FAT32 (bo taki jest na karcie tez 4GB i dziala).
2. PDA rozumie standard SDHC (ktory nie jest kompatybilny ze starszym).

AFAIK budowa i dzialanie kart 8GB jest  takie same jak 4GB (wieksza jest tylko pojemnosc), wiec skoro 4GB dziala w P535...
mi wnioski nasuwaja sie same. Ale jest to tylko moja opinia :)
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

*

Offline Sum

  • **
  • 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA i8000 ROM NXXJH2
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 18, 2008, 21:35:30 »
Co do pytania berii - nie testowalem z karta 8GB, ale jesli mialbym obstawiac, to uwazam, ze nie bedzie problemu.
Ja też jestem tego samego zdania, przecież 8GB to jest następny (ale przecież dopiero drugi...)  szczebel w stopniowaniu SDHC. Nie mam aż takich potrzeb odnośnie wielkości karty, by jedynie dla samej satysfakcji posiadania 8GB dorzucić kasy, niemniej zamiana na 4GB pokazała, że sprzęt chodzi sprawniej - i to w tym przypadku oprócz samej pojemności karty jest najważniejsze.

*

Offline beria

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GT-I9100
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 19, 2008, 19:34:27 »
Wiesz ja pamietam takie ustawiania zworek w dyskach HDD w kompach tak zeby ograniczyc pojemnosc dysku do jakiejs tam wielkosci powiedzmy 4GB, byc moze to samo dzieje sie tutaj ;) Skoro ktos napisal ze nie potrafi obsluzyc wiecej niz 2 GB a obsluzylo 4GB to wcale nie oznacza ze bedzie dzialac 8 czy 16 GB, moze urzadzenie nie potrafi odczytac tyle przestrzeni na karcie... znalazlem jakas pazdziochowa karte za 150 zl na allegro i chyba kupie dla testow ;)

A co do odwaznych swiat nalezy. Jak zadziala bedzie gucior :)
Remember, AMATEURS built the ARK --- PROFESSIONALS built the TITANIC.

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 19, 2008, 20:23:29 »
Wiesz ja pamietam takie ustawiania zworek w dyskach HDD w kompach tak zeby ograniczyc pojemnosc dysku do jakiejs tam wielkosci powiedzmy 4GB, byc moze to samo dzieje sie tutaj ;)

Granica adresacji wynika z poteg liczb, raczej bym mnie obstawial celowego ograniczania. W przypadku dyskow HDD lezala ona
wlasnie przy 8GB, jesli kontroler widzial dysk powyzej tych 8GB, np. 10GB, to widzial tez dyski az do kolejnej granicy, czyli  32GB. Jak widzial np. dysk 35 GB, to rowniez potrafil obsluzyc nastepne wielkosci az do 120GB.

Cytuj
Skoro ktos napisal ze nie potrafi obsluzyc wiecej niz 2 GB a obsluzylo 4GB to wcale nie oznacza ze bedzie dzialac 8 czy 16 GB, moze urzadzenie nie potrafi odczytac tyle przestrzeni na karcie...

Ale ta granica w tym przypadku wynika upelnie z czegos innego - z innej *metody*adresacji, tym samym
umozliwiajac obejscie max. granicy 2GB dla zwyklych kart SD (abstrahuje od faktu, ze sa tez zwykle karty SD 4G, gdyz tam
zastasowano swego rodzaju  "hak" do obslugi takiej pojemnosci).
Tak wiec pomiedzy SD 2GB a SDHC 4GB jest znaczna roznica w sposobie dzialania, pomiedzy 4GB SDHC a 8GB SDHC takiej granicy nie ma.

Cytuj
znalazlem jakas pazdziochowa karte za 150 zl na allegro i chyba kupie dla testow ;)
A co do odwaznych swiat nalezy. Jak zadziala bedzie gucior :)

Zadziala :)
Ale podziel sie uwagami.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2008, 20:25:11 wysłana przez xaltuton »
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

*

Offline BaGRoS

  • ****
  • 641
  • Płeć: Mężczyzna
    • Bielizna damska
  • Sprzęt: HTC Touch PRO + Samsung OMNIA 8GB x2szt
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 19, 2008, 23:07:13 »
HKLM->Drivers->SDCARD->ClientDrivers->Class->SDMemory_Class
i zmieniamy wartość DisablePowerManagement z 1 na 0

dalej w następnym kluczu:
HKLM->Drivers->SDCARD->ClientDrivers->Class->High_Capacity
tworzymy:
DisablePowerManagement i ustawiamy wartość na 0

Po tych zabiegach karta lata bezproblemowo, nie ma kłopotów z wybudzaniem. Mam tak zrobione od około miesiąca i nie ma z tym najmniejszego kłopotu. Nie wiem jak będzie z WM5.
Generalnie warto. Polecam.
Powodzenia

Czyli karta się nie wysypia :) czy wpływa to na długość działania bez ładowania?
8) BaGRoS 8)
REGULAMIN!

Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 26, 2008, 19:54:48 »
Witam.Zainstalowałem w moim 535 karte 8gb micro z przejściówką ,po zmianach w rejestrze wg. opisu z poprzednich postów wszystko dziala ok tylko niestety bateryjka trzyma o wiele krócej myśle ze ok 30% i teraz musze ladowac mojego Asuska codziennie.Szkoda Ze nie ma jakiegoś programiku który odpalał by kartkę zamiast tych zmian w rejestrze.Pozdrawiam.

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 27, 2008, 20:11:39 »
Witam.Zainstalowałem w moim 535 karte 8gb micro z przejściówką ,po zmianach w rejestrze wg. opisu z poprzednich postów wszystko dziala ok tylko niestety bateryjka trzyma o wiele krócej myśle ze ok 30% i teraz musze ladowac mojego Asuska codziennie.Szkoda Ze nie ma jakiegoś programiku który odpalał by kartkę zamiast tych zmian w rejestrze.Pozdrawiam.

Karty SD maja wlasne, wewnetrzne mechanizmy power management i automatycznie przechodza
w tryb oszczedzania energii. Bylem przekonany, ze niezaleznie od tego, co tam sobie wpiszesz w windowsie.
Te 30% jakby obala te teorie.
Mierzyles te wartosci ? Az sam przetestuje po wyjeciu karty.
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

*

Offline Sum

  • **
  • 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA i8000 ROM NXXJH2
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 27, 2008, 21:03:44 »
Jeśli chodzi o pracę baterii przy karcie SDHC 4GB nie zaobserwowałam różnicy w żywotności - biorąc oczywiście w miarę porównywalne warunki wykorzystania ASUSA... Natomiast proponuję sprawdzić ustawienia zarządzanie energią (podświetlenie i zaawansowane w zasilaniu), bo czasami to właśnie te ustawienia bywają powodem nagłych skoków zużycia baterii. Aha, i jeszcze ActiveSync działający niepotrzebnie w tle lubi mieszać, co było jednym z głównych problemów z bateriami w MIO P550.

Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 28, 2008, 00:28:03 »
Mysle ze jest to spowodowane tym ze po zmianach w rejestrze karta jest zasilana przez cały czas nawet gdy urządzenie sie wyłancza  aby oszczedzac energie a moze karta gdy jest prawie pelna potrzebuje wiecej energii.Trzeba sprobowac tez inne typy kart jak ktos juz ma 8 gb niech napisze pozdr.

*

Offline wojas2000

  • 18
  • Sprzęt: Asus p535 WM 6 + mini SDHC 4 GB Kingston
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 28, 2008, 20:24:15 »
Czesc!
Czy mozecie mi napisac jka macie chwilke jaka karts 4GB nada sie do Asusa p535? Bo wlasnie takiego kupuje i nie wiem jaka kupic.
Prosilbym o dokladna nazwe lub linka. Prosze o pewne karty, znaczy takie ktore na pewno beda dzialaly w tym Asusku.
Dzieki
Pozdrawiam

*

Offline Sum

  • **
  • 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA i8000 ROM NXXJH2
Odp: p535 i SDHC
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 28, 2008, 21:18:25 »
Ja mam microSDHC 4GB Kingston z adapterem do miniSD, karta dostępna powszechnie...
Oczywiście są konieczne zmiany w rejestrze, o czym w postach powyżej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2008, 21:20:27 wysłana przez Sum »