RBSN, NonRBSN, NonRBSNLite, RBSC, NonRBSC

  • 5 Odpowiedzi
  • 1397 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mpivo

  • 43
  • Sprzęt: MDA VARIO II
RBSN, NonRBSN, NonRBSNLite, RBSC, NonRBSC
« dnia: Październik 22, 2008, 21:43:31 »
Witam,

planuje zainstalowac sobie PDACornerPro.V26 - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=417233

do wyboru jest kilka wersji romu - chodzi mi o te z tematu: RBSN, NonRBSN, NonRBSNLite, RBSC, NonRBSC

szukałem info na ten temat na forum ale nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi ktora by mi to rozjasnila.

Czy moge prosic doswiadczonych userow o mala podpowiedz czym z grubsza roznia sie owe wersje? (jedyne co wiem to to ze rbs jest szybszy od n bs) nie wiem natomiast jak wyglada sprawa z ich stabilnościa. :grin:

PS. ktorzysta ktos z PDACornerPro.V26 - jak sie sprawuje? :smile:

dzieki za wszelkie wskazowki.

PIVO

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: RBSN, NonRBSN, NonRBSNLite, RBSC, NonRBSC
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2008, 22:48:14 »
Pierwsze 3 litery:
RBS=Real Big Storage (odpowiednie sformatowanie pamięci flash, aby maksymalnie powiększyć dostępną dla użytkownika pamięć flash w samym urządzeniu - czasem może sprawiać problemy.
NonRBS - bez tego ficzera.
4-ta literka:
C=Compressed (wszystko co się dało zostało skompresowane; rom czasem sprawia problemy, chodzi nieco wolniej, ale mieści się w nim więcej)
N=bez kompresji
Dopisek Lite: pozbawiony wszystkiego, co nie jest niezbędne. Zwykle najszybszy, najmniejszy, ale ma najmniej funkcji.

Na początek polecam zawsze korzystać z RSBN lub, jeżeli lubisz sobie sam dobierać wszystkie aplikacje: RSBNLite.

PS: Pytanie i wyjaśnienie chyba już było.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline mpivo

  • 43
  • Sprzęt: MDA VARIO II
Odp: RBSN, NonRBSN, NonRBSNLite, RBSC, NonRBSC
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2008, 22:20:17 »
rozumiem ze pisząc:
"Na początek polecam zawsze korzystać z RSBN lub, jeżeli lubisz sobie sam dobierać wszystkie aplikacje: RSBNLite."
miales na mysli NonRBSN - ktory moze teoretycznie sprawic mniej problemow niz ten z powiekszona iloscia pamieci flash?

*

Offline MaryGave

  • ***
  • 452
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszyscy kłamią
  • Sprzęt: HTC Touch Pro + Toshiba G900
Odp: RBSN, NonRBSN, NonRBSNLite, RBSC, NonRBSC
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2008, 07:11:55 »
Tak większość ma z romem RBS taki problem że po ponownym uruchomieniu freez łapie na splash'u :D
Toshiba G900 6.1 by Globalbus

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: RBSN, NonRBSN, NonRBSNLite, RBSC, NonRBSC
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2008, 10:14:22 »
Ja osobiście nie znam nikogo, kto by miał problem z romami RSBN i takie zawsze polecam. Ale ostrzegam, bo na XDA ostrzegali i tyle. Ryzyko uszkodzenia Hermesa żadne, najwyżej trzeba będzie flashować jeszcze raz.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline malys

  • ****
  • 959
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RBSN, NonRBSN, NonRBSNLite, RBSC, NonRBSC
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2008, 16:00:27 »
Jest ryzyko uszkodzenia, ale to głównie chodzi w parze z całkowitym uszkodzeniem sprzętu (tzn. wgranie romu w "zwykły" sposób nie pomoże) i jeżeli taki sprzęt daje się potem odratować to zawartość ext rom trzeba upchać na kartę pamięci.