HTC wings s730 wgrywanie nowego romu - świerzak

  • 5 Odpowiedzi
  • 19933 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

HTC wings s730 wgrywanie nowego romu - świerzak
« dnia: Grudzień 27, 2011, 17:01:55 »
Witam
Ten temat zakładam ze względu na fakt że chociaż był o tym ... temat, to i tak nie pomógł mi on w pełni.

Problem polega na tym że:

Chcę wgrać nowy rom do mego S730 HTC - początkowo zależało mi żeby wgrać wm 6.1 ale teraz zależy mi na wgranie JAKIEGOKOLWIEK.
Problem:
Kieruję się tym tematem: http://pdaclub.pl/forum/htc-smartphone/s730-nowy-rom/
Wszystko fajnie lecz...
wgrywam nowy rom - stanęło na 17%... no torchę nie fajnie
Na szczęście podczas włączania telefonu jest ekran do wgrania softu (ten z kolorami czerwony, zielony, niebieski, biały)
Wyświetla mi się tam (bo to może przydatne):
RUUNBH
WING220
SPL-1.31.0000
CPLD-7

Serial (który się oczywioście zmienia na USB kiedy się podłączy do PC)

Niestety poza tym ekranem nic totalnie nie mogę zrobić - co mym zdaniem oznacza że telefon "nie ma systemu"

Więc chcę przystąpić do wgrania romu i tu problemy:
to jedyny który odpala rom:
 
RUU_Wings_HTC_WWE_1.31.405.1R2_radio_sign_25.62.30.03_1.58.17.02_Ship

tzn. działą do paru procent - teraz tylko do 1% ;(
według strony wyżej (bo stamtąd to ściągałem) jest to do rom z pl do wind220 i S730 - a ja mam WING220

inne romy jak chcę wgrać to pisze mi że:
Albo "... ID" - czyli według stron - zły rom do telefonu - próbowałem wieloma i nic.
Albo "error update" - według stron - czyli że muszę wyłączyć wszystkie programy - po czym próbować wgrać rom - próbowałem i nic.

Domyślam się że by mieć odpowiedni soft muszę znaleźć taki by pasował do "WING220"
Było by fajnie lecz:
W internecie nie mogę tego znaleźć
Kochany HTC usunął ze swej strony gadżety bądź informację o tym.

AHA! nie jestem pewny czy dobrze wgrywam rom'y w formacie .nbh - tzn. do folderu z RUU wrzucam dany rom.nbh - czy dobrze robię?


Jeżeli coś jest nie zrozumiałe - proszę pytać- piszę trochę zdenerwowany + na szybko.
Bardzo was proszę o pomoc - NIGDZIE nie moge tej pomocy znaleźć

Odp: HTC wings s730 wgrywanie nowego romu - świerzak
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2012, 22:00:09 »
Również mam ten problem.

*

PiotrXxx

Odp: HTC wings s730 wgrywanie nowego romu - świerzak
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2012, 00:55:59 »
Yo logingi001 and waldi1995! First of all, please calm down. :D :tongue:
A teraz powaznie. Co do nazewnictwa "klockow": jest z tym sporo zamieszania, bo..ludzie sa omylni,hmm.. :P "Nasz klocek" to HTC S730 vel HTC Wing100, HTC Wing200, lub HTC Wing220 (zaleznie od daty i kontynentu produkcji- roznice w pojemnosci flashy i RAM oraz modulach GPS); nie mylic z T-mobile Wing aka HTC Harald (HTC P4350) po modyfikacjach! A link do ROMu dwa posty nizej jest dla tego wlasnie "klocka" prawidlowy. Tutaj http://shipped-roms.com/index.php?category=windows%20mobile&model=Wings- adres strony z oficjalnymi obrazami dla S730; jedynie RUU_Wings_TMUS_WWE_4.26.531.1 sign_ship.zip to pomylka- nie jest dla S730, a dla P4350. Wszystkie pozostale obrazy sa z WM 6.0, niestety. Jesli chcesz polski to wgraj RUU_Wings_HTC_WWE_1.31.405.1R3_radio_sign_25.86.30.08_1.60.43.19_Ship.exe i tam poustawiasz wszystko na Polske.
Teraz wazne: nie kazde RUU lub CustomRUU pasuje do innych obrazow .nbh, nawet jesli sa dla tego samego modelu! Najlepiej dla danego obrazu uzywac RUU z jego katalogu (zazwyczaj sa razem spakowane).
Co do bledow, jakie wywala RUU: nie zawsze "opisuja" rzeczywista sytuacje. A szczegolnie durne jest, ze niby nalezy powylaczac wszystkie inne aplikacje na kompie w trakcie flashowania telefonu- choc w teorii to sluszne :wink: :cool:
A teraz najwazniejsze:
Cytuj
RUUNBH
WING220
SPL-1.31.0000
CPLD-7
- oznacza to, ze nie mozesz wgrywac zadnych flashy do EEPROMu, poniewaz masz zablokowane SPL! :E
Aby moc flashowac musisz wpierw odblokowac CID urzadzenia (inaczej VendorID), tzn. "wcisnac" mu SuperCID, poprzez wgranie wpierw SoftSPLa lub lepiej HardSPLa. Wtedy zamiast "SPL-1.31.0000" powinno byc "SPL-0.91.Hard". A tego nie zrobisz bez uprzedniego odblokowania IPLa :evil: Powaznie! :O W tym celu musisz wpierw uzyc np. SDA_ApplicationUnlock [w zalaczniku zapodaje plik, zeby nikt nie plakal :tongue:].
Pozdrawiam i powodzenia przy "psuciu klockow"! :grin:

Odp: HTC wings s730 wgrywanie nowego romu - świerzak
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2014, 05:56:29 »
Witam ponownie, chciałbym odświezyc ten temat. Panowie pomóżcie mi prosze, przekopalem caly internet a mimo to nigdzie nie moglem znalezc pelnej instrukcji wgrania SPL lub HardSpl... Prosze Was o pomoc, posiadam htc s730 wing. z Gory dziękuję :)

Odp: HTC wings s730 wgrywanie nowego romu - świerzak
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:47:08 »
mam ten sam problem, w tej chwili tel wisi tylko na boocie i nie mogę wgrać mu żadnego romu... poradziłeś sobie może z tym??

Odp: HTC wings s730 wgrywanie nowego romu - świerzak
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2015, 16:09:13 »
widzę ze nikt nie odpowiada, wydaje mi się że w tym stanie (czyli zablokowany bootloader i brak systemu) mozna wgrać tylko przez kartę pamieci, tylko jak to zrobić?? jak nazwac pliki??  czy trzeba tworzyć goldcard??