Autor Wątek: [GUIDE] Root oraz instalacja CWM i ROMów po odblokowaniu przez htcdev.com  (Przeczytany 28595 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline revanmj

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 3203
 • PW to nie support.
  • revanmj's home place
 • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
 • VIP Level: 78
HTC udostępniło w końcu oficjalną możliwość odblokowania bootloadera w Zetce poprzez swoją stronę htcdev.com (UWAGA! Proces skończy się wykasowaniem danych użytkownika, czyli ustawień i zainstalowanych aplikacji). Ponieważ strona prowadzi użytkownika "za rączkę" nie będę tłumaczył tego procesu, a skupię się na instalacji Custom Recovery i ewentualnie uzyskaniu roota na stockowym ROMie, jeśli ktoś nie będzie go od razu zmieniał. Zakładam również, że skoro danej osobie udało się przejść przez proces odblokowywania, to wie już jak mniej więcej obsłużyć adb i fastboota, więc będę podawał jedynie potrzebne komendy i ewentualnie przypominał o umieszczeniu odpowiednich plików w folderze z adb.

Instalacja ClockworkMod Recovery i Custom ROMu

Ponieważ jest z tym najmniej pracy, a osoby instalujące custom ROM i tak nie będą robić roota, to najpierw opiszę jak zainstalować ClockworkMod Recovery (w skrócie CWM).

1. Najpierw pobieramy najnowsze CWM dla Zetki z tej strony (szukamy w tabeli HTC G2, a następnie klikamy na link w kolumnie Download Recovery lub Download Touch Recovery, to drugie różnie się tylko możliwością obsługi przy pomocy ekranu dotykowego). Dobrze jest umieścić pobrany plik w folderze z adb i fastboot oraz zmienić jego nazwę na krótszą, żeby mieć mniej pisania w konsoli :)

AKTUALIZACJA: Jeśli chcecie wgrać ROMy oparte na KitKacie, to musicie pobrać i zainstalować jedno z tych recovery : CWM 6.x (niestety brak wersji obsługiwanej dotykiem), 4EXT 1.0.0.6 RC1, TWRP 2.6.3.0. Najstabilniejsze jest 4EXT, pozostałe mają nieco poważniejsze bugi, choć nie wszystkim muszą one przeszkadzać. Dokładniejsze informacje znajdziecie po otwarciu linków.

2. Teraz uruchamiamy telefon w trybie bootloadera (trzymając jednocześnie przycisk od ściszania i włącznik), po czym włączamy tryb fastboot (przyciskami głośności podświetlamy tę pozycję, a następnie potwierdzamy wybór przyciskiem zasilania) i podłączamy urządzenie do komputera kablem USB. Czasami telefon może nie reagować od razu w trybie bootloadera, wystarczy wtedy poczekać aż pokaże się informacja o braku plików z aktualizacją na karcie pamięci i można już działać.

2. Teraz uruchamiamy wiersz poleceń (w wypadku Visty i nowszych jako zwykły użytkownik, nie administrator), nawigujemy do foleru z adb i fastboot tak, jak przy odblokowywaniu (ewentualnie można kliknąć prawym przyciskiem myszy z wciśniętym klawiszem Shift na katalog z plikami i wybrać opcję Otwórz okno polecenia tutaj), a następnie wpisujemy komendę fastboot flash recovery nazwa_pliku.img (np. fastboot flash recovery cwm-vision.img) i czekamy na zakończenie procesu. Po jego pomyślnym ukończeniu wyciągamy na chwilę baterię po czym uruchamiamy Zetkę trzymając wciśnięte przyciski przyciszania, trackpada i power. Po wczytaniu trybu bootloadera wybieramy opcję Recovery, czekamy chwilę i gotowe. Jesteśmy w menu głównym CWM. Pomiędzy opcjami przełącza się klawiszami regulacji głośności, wybór potwierdza się przyciskiem trackpada, a cofa się włącznikiem.

3. Gotowe, możecie już instalować nieoficjalne ROMy i paczki z modyfikacjami systemu (np. GTalk z wideo-rozmowami :) Większość z tych pierwszych (jeśli nie wszystkie) jest już zrootowana, więc jeśli będziecie je instalować nie musicie czytać kolejnej części o rootowaniu (rzućcie tylko okiem na uwagę poniżej). Jeśli natomiast zostajecie przy oficjalnym systemie od HTC to zapraszam do dalszej lektury.

UWAGA: Przy instalowaniu ROMów z własnym kernelem (np. CyanogenMod) może się pojawić problem z bootloopem. Trzeba wtedy wypakować plik boot.img z paczki z ROMem i zainstalować go podobnie, jak CWM wydając w wierszu poleceń na komputerze komendę fastboot flash boot boot.img (CWM ma z tym jakiś problem przy odblokowaniu bootloadera przez htcdev.com, więc trzeba to robić ręcznie).

Rootowanie

Jeśli nie chcecie instalować (przynajmniej na razie) Custom ROMów, a jedynie mieć możliwość uzyskania dostępu do uprawnień roota, to niestety czeka Was nieco więcej zabawy z konsolą.

1. Najpierw pobieramy dwa archiwa stąd i stąd. Pliki, które się w nich znajdują należy umieścić w katalogu z adb.

2. Uruchamiamy cmd i wpisujemy następujące komendy:
adb push fre3vo /data/local/tmp
adb shell
chmod 777 /data/local/tmp/fre3vo
/data/local/tmp/fre3vo -debug -start FAA90000 -end FFFFFFFF

Po pomyślnym wykonaniu tej ostatniej (czyli wyświetleniu komunikatu Potential exploit area found at address fbb4d600:a00. Exploiting device...) zostaniecie wyrzuceni z adb. Po ponownym wydaniu komendy adb shell, powinniście teraz zobaczyć symbol # zamiast $ co oznacza, że posiadacie już uprawnienia roota.

3. Ciągle pozostając w adb shell wpisujemy:
adb push su /data/local/tmp/
adb push busybox /data/local/tmp/
adb push fixsu.sh /data/local/tmp/
adb install SuperUser.apk
adb shell chmod 755 /data/local/tmp/fixsu.sh
adb shell chmod 755 /data/local/tmp/busybox
adb shell /data/local/tmp/fixsu.sh

Po czym restartujemy Zetkę. Jeśli wszystko poszło dobrze, na liście aplikacji powinien pojawić się program Superuser, a przy próbie uzyskania wyższych uprawnień, np. przez Titanium Backup powinien pojawić się stosowny komunikat z zapytaniem.

Jeśli nie podoba Wam się aplikacja zarządzająca przydzielaniem wyższych uprawnień, czyli Superuser (mi się wgrała jakaś stara wersja), to zainstalować wgrać nowszą. Ja nieco przy tym kombinowałem, więc nie wiem czy wszystkie poniższe kroki są konieczne (konkretnie mam wątpliwości co pierwszego kroku).

1. Pobieramy z Marketu aplikację Superuser Update Fixer, odpalamy i wybieramy opcję naprawienia. Gdy program zrobi swoje, restartujemy Zetkę.

2. Po ponownym uruchomieniu powinniśmy już mieć nowszy program, jednak będą z nim problemy (opcja zapamiętywania nie działa, przez co komunikat pytający o zgodę pojawia się co chwila). Aby to naprawić należy pobrać tę paczkę (nie rozpakowywać jej) i umieścić archiwum ZIP na karcie pamięci.

3. Teraz odpalamy CWM, wybieramy opcję Install zip from sdcard i odnajdujemy archiwum, które przed chwilą umieściliśmy na karcie pamięci. Potwierdzamy instalację paczki i po jej pomyślnym ukończeniu restartujemy telefon opcją w CWM. Teraz już wszystko powinno działać jak należy. Przy okazji warto zajrzeć do Marketu, aby sprawdzić czy nie ma aktualizacji programu Superuser :)

Ponowne blokowanie bootloadera

Gdyby ktoś chciał ponownie zablokować bootloader, to może to uczyć wydając komendę fastboot oem lock. W wypadku spraw gwarancyjnych to nie pomoże, ponieważ po wygenerowaniu pliku z kluczem na htcdev.com telefon trafia do bazy danych, ale jakby ktoś chciał z jakiś powodów to zrobić, to tutaj umieszczam informację o tym :) Odblokować później można tak samo jak wcześniej, z tym że wystarczy wpisać jedynie ostatnią komendę, w której wykorzystywany jest wspomniany wcześniej plik.


Oczywiście wszystko co jest opisane w tym poradniku robicie na własne ryzyko i nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia powstałe w wyniku wykonywania instrukcji w nim zawartych.


Źródła:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1453066
http://pdaclub.pl/forum/htc-desire-z/%28guide%29-dowgnrade-softu-z-1-72-do-1-34-%28dodatkowo-root-i-s-off%29/
http://pdaclub.pl/forum/htc-desire-z/(guide)-downgrade-g2-(2-3-3)-dz-(2-3-3)-mt4g-(2-3-4)-w-s-on-to-stock-froyo/

« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2014, 09:42:39 wysłana przez revanmj »
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

PDAclub.pl

R E K L A M A:


Offline mason88

 • Newbie
 • Wiadomości: 25
 • Sprzęt: HTC Touch Pro2
boot.img
« Odpowiedź #1 : Kwiecień 14, 2012, 12:22:17 »
Zgodnie z tym:

http://pdaclub.pl/forum/htc-desire-z/(guide)-root-i-instalacja-cwm-oraz-romow-po-odblokowaniu-przez-htcdev-com/
powinienem z romu wypakować boot.img

Trzeba wtedy wypakować plik boot.img z paczki z ROMem i zainstalować go podobnie, jak CWM wydając w wierszu poleceń na komputerze komendę fastboot flash boot boot.img
Problem: Czym? Winrar i 7-Zip wywalają mi błędy.

Jackos_EVO_JackFULL_1.2.0_PLK

Offline revanmj

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 3203
 • PW to nie support.
  • revanmj's home place
 • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
 • VIP Level: 78
Odp: [GUIDE] Root oraz instalacja CWM i ROMów po odblokowaniu przez htcdev.com
« Odpowiedź #2 : Kwiecień 14, 2012, 14:44:07 »
A archiwum na pewno jest prawidłowe? Spróbuj pobrać je jeszcze raz ewentualnie podaj link to sam sprawdzę czy u mnie też jest problem z wypakowaniem.

Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

Offline mason88

 • Newbie
 • Wiadomości: 25
 • Sprzęt: HTC Touch Pro2
Odp: [GUIDE] Root oraz instalacja CWM i ROMów po odblokowaniu przez htcdev.com
« Odpowiedź #3 : Kwiecień 14, 2012, 19:56:52 »
Z tym sobie już poradziłem. Problem był prozaiczny - za mało miejsca na dysku :D .. aż wstyd..

No ale do rzeczy. Po zainstalowaniu Custom recovery nie mogę za cholerę zainstalować romu.

 Z romu wypakowałem boot.img
 Wrzuciłem rom na SD (bez boot.img)
 sflaszowałem rom (bootloaderem - nie przez recovery)
 zrestartowałem tel do fastboota
 sflaszowałem boot.img
 i nie działa..

 Co robię nie tak?

Połączone: Kwiecień 14, 2012, 20:13:13
sorry. nie sflaszowałem.

analizuję kartę, pojawia się napis: parsing.....

i wraca do bootloadera.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2012, 20:13:13 wysłana przez mason88 »
Jackos_EVO_JackFULL_1.2.0_PLK

Offline revanmj

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 3203
 • PW to nie support.
  • revanmj's home place
 • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
 • VIP Level: 78
Odp: [GUIDE] Root oraz instalacja CWM i ROMów po odblokowaniu przez htcdev.com
« Odpowiedź #4 : Kwiecień 15, 2012, 10:46:16 »
Custom ROMy masz flashować przez CWM a nie bootloaderem ...

Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

Offline marcio15

 • Clubowicz
 • **
 • Wiadomości: 153
  • Blog
 • Sprzęt: Alcatel one touch fire, Xperia z1
Problem z adb i fastboot
« Odpowiedź #5 : Maj 09, 2012, 02:08:45 »
Witam probuje wrzucic cwm na htc desire z sciaglem wiec ostatnia wersje, zainstalowalem adb wszystko jest ok wydaje polecenie fastboot flash recovery cwm2.img i dostaje:
Cytuj

C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools>fastboot flash recovery cwm2
.img
sending 'recovery' (3652 KB)...
OKAY [  0.625s]
writing 'recovery'...
(bootloader) signature checking...
FAILED (remote: signature verify fail)
finished. total time: 1.125s

Ktos spotkal sie z takim bledem?
Co robie zle?

qtek s100 - i780 - galaxy ace - xperia x10 - arnova 10 g2 - htc desire z - lg 4x hd - Nokia lumia 820 - SGN - Asus memopad 10 - BB z10 - Alcatel one touch fire - Xperia z1

Offline xspojlerx

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 3788
 • Od pytań jest forum, nie PW.
 • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Problem z adb i fastboot
« Odpowiedź #6 : Maj 09, 2012, 08:33:50 »
To nie problem z adb ani fastboot, tylko coś z telefonem lub cwm nie tak... Powiedziałbym że zła wersja cwm nie pasuje do telefonu, ale mogę się mylić...

Przenoszę, zły dział.


Offline marcio15

 • Clubowicz
 • **
 • Wiadomości: 153
  • Blog
 • Sprzęt: Alcatel one touch fire, Xperia z1
Odp: Problem z adb i fastboot
« Odpowiedź #7 : Maj 09, 2012, 09:28:25 »
http://www.clockworkmod.com/rommanager sciaglem wersje dla htc g2 i touch i ta normalna
mam S-ON
HBOOT: 0.80.0013
RADIO: 26.10.04.03_M
Android stockowy 2.3.3

Ogolnie rzecz biorac wiec ze mozna tez zainstalowac cwm za pomoca metdy update zip jednak w htc desire z plik *.zip powinien miec nazwe PC10DIAG.zip i jest ok plik znajduje jak wejde w tryb bootloader-a jednak po rozpakowaniu nie znajduje pliki a plik nazwalem recovery.img

Czy ktos wie co zrobic?

Połączone: Maj 09, 2012, 10:39:09
adb zwraca mi zawsze error:device noit found a fatsboot tak jakby chcial instalowac...

« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2012, 10:39:09 wysłana przez marcio15 »
qtek s100 - i780 - galaxy ace - xperia x10 - arnova 10 g2 - htc desire z - lg 4x hd - Nokia lumia 820 - SGN - Asus memopad 10 - BB z10 - Alcatel one touch fire - Xperia z1

Offline zdzieszek13

 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 582
 • Sprzęt: Galaxy Nexus
 • VIP Level: 14
Sterowniki poinstalowales? Probowales jeszcze raz podlaczyc DZ?

Samsung Galaxy Nexus @ 4.3
Samsung Galaxy S @ 4.2.2

Offline Magmaruss

 • Newbie
 • Wiadomości: 2
Odp: [GUIDE] Root oraz instalacja CWM i ROMów po odblokowaniu przez htcdev.com
« Odpowiedź #9 : Grudzień 01, 2012, 19:46:02 »
Witam.

Zastanawiam się właśnie nad zmianą roma w mojej desire z. Chciałem zapytać czy pierwszy sposób tj. odblokowanie bootloadera, CWM i flash może doprowadzić do tzw cegły? Jeżeli tak to czy jest to mniej ryzykowny sposób niż ten z rootem systemu oryginalnego? Chciałem też zapytać czy jak wgram np. Andromadusa CM10 z androidem 4.21 tym pierwszym sposobem to uzyskam również prawa roota? I na koniec czy flashuje się system w ten sposób? http://wiki.cyanogenmod.org/wiki/HTC_Vision:_CyanogenMod

Proszę o pomoc,
Pozdrawiam.


Offline revanmj

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 3203
 • PW to nie support.
  • revanmj's home place
 • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
 • VIP Level: 78
Odp: [GUIDE] Root oraz instalacja CWM i ROMów po odblokowaniu przez htcdev.com
« Odpowiedź #10 : Grudzień 03, 2012, 09:33:50 »
1) Jeśli odblokujesz przez htcdev, to raczej nie uceglisz, bo nie da się nadpisać radia i innych ważnych elementów. Jedynie recovery, ROM czy jądro systemu, a te w wypadku nieudanego flasha można zawsze wgrać od nowa.

2) Tak, jeśli wgrywasz ROM z rootem, to go automatycznie masz. Ale bootloader i tak trzeba odblokować.

3) To zależy - po odblokowaniu przez htcdev, stosuje się pierwszą metodę z tą różnicą, że jądro (plik boot.img z archiwum ROMu) trzeba doinstalowywać ręcznie przez fastboota, a druga nie działa w ogóle (brak komunikacji z ROM Managerem, chyba że to już poprawili, nie interesowałem się tematem). A jak odblokujesz starszym poradnikiem (tym z wgrywaniem starszej wersji systemu, itd.), to dokładnie tak samo (oczywiście nadal trzeba pamiętać o instalacji CWM czy innego recovery).

Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

Offline morpheuz

 • Newbie
 • Wiadomości: 3
Z góry przepraszam za odkop

Czy jeśli wykonam procedurę rotowania opisaną w pierwszym poście (interesuje mnie tylko root) podczas wykonywania tych czynności dane aplikacji są kasowane ?


Offline revanmj

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 3203
 • PW to nie support.
  • revanmj's home place
 • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
 • VIP Level: 78
Dane aplikacji kasowane są jedynie przy odblokowaniu bootloadera (jest to wymagane do roota). Jeśli masz już odblokowany, to nic nie stracisz.

Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

Offline morpheuz

 • Newbie
 • Wiadomości: 3
a czy nie mogę zrootować telefonu bez odblokowania bootloadera - nie mam zamiaru zmieniać romu potrzebuje tylko zrobić pełen backup danych aplikacji z desire Z  i wgrać je do nexusa ...

swoja drogą to jest lekkie przegięcie, że nie wszystkie aplikacje płatne mają możliwość samodzielnego backupowania się :(


Offline revanmj

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 3203
 • PW to nie support.
  • revanmj's home place
 • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
 • VIP Level: 78
Nie możesz, blokada bootloadera uniemożliwia modyfikację danych na partycji systemowej, a to musi być możliwe by zrobić roota.

Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

Offline Gruszyn

 • Clubowicz
 • **
 • Wiadomości: 113
 • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: [GUIDE] Root oraz instalacja CWM i ROMów po odblokowaniu przez htcdev.com
« Odpowiedź #15 : Październik 30, 2013, 11:01:07 »
Kłody pod nogi od pierwszego kroku - pierwszy link zdaje się nie być już aktywny, przekierowuje mnie do pobierania iLivida, któremu raczej nie ufam, czymkolwiek jest.

Wierzę w cuda.

Offline WiateR

 • Clubowicz
 • *****
 • Wiadomości: 1526
 • BBM PIN: 2AE2AB13
  • Inaczej o technologii!
 • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
 • VIP Level: 135
Odp: [GUIDE] Root oraz instalacja CWM i ROMów po odblokowaniu przez htcdev.com
« Odpowiedź #16 : Październik 30, 2013, 11:37:24 »
Miesiąc temu wszystko działało bez problemu. Czego potrzebujesz? Moze jeszcze nie skasowalem?

Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

Offline Gruszyn

 • Clubowicz
 • **
 • Wiadomości: 113
 • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: [GUIDE] Root oraz instalacja CWM i ROMów po odblokowaniu przez htcdev.com
« Odpowiedź #17 : Październik 30, 2013, 13:04:39 »
Zrootowalem go juz tą metodą: http://forum.benchmark.pl/topic/34560-rootowanie-android-233-htc-desire-z/ Nie mając o sprawie bladego pojęcia.
Nie mam też pojęcia jak po tym wszystkim wgrać nowy ROM. Czy bootloader jest już odblokowany, czy muszę go odblokować metodą z HTCdev?
Próbowałem też instalować clockworkMOD i wywala mi "FAILED (remote: not allowed)"

Wypisywanie komend, sratytaty, pieprzenie się. W Toshibie G900 z Windows Mobile podpinało się telefon, odpalało program i było :D


Połączone: [time]Październik 30, 2013, 13:49:49[/time]
Swietnie, teraz sciagnalem wersje bez toucha, probowalem ją wgrac i mam przy obu img permanentnie "Cannot load cvm-vision.img: unknown error"

Połączone: Październik 30, 2013, 13:51:11
PS. CWM się na pewno nie wgrał, bo jak odpalam "Recovery" w bootloaderze to pokazuje sie ikonka telefonu z jakims czerwonym znaczkiem i nic się nie dzieje.

« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2013, 13:51:11 wysłana przez Gruszyn »
Wierzę w cuda.

Offline WiateR

 • Clubowicz
 • *****
 • Wiadomości: 1526
 • BBM PIN: 2AE2AB13
  • Inaczej o technologii!
 • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
 • VIP Level: 135
Odp: [GUIDE] Root oraz instalacja CWM i ROMów po odblokowaniu przez htcdev.com
« Odpowiedź #18 : Październik 30, 2013, 14:18:21 »
Najlepiej odblokuj bootloader przez HTCdev, (na stronie masz instrukcje i niezbędne pliki). Wtedy wszystko wchodzi jak woda.

Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

Offline jirajamgo

 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 542
 • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
 • VIP Level: 34
Odp: [GUIDE] Root oraz instalacja CWM i ROMów po odblokowaniu przez htcdev.com
« Odpowiedź #19 : Październik 30, 2013, 14:24:48 »
 Ja tam robiłem metodą bez htcdev  :wink: Podał bym linka ale nie wiem czy blogi są konkurencją  :)


Offline Gruszyn

 • Clubowicz
 • **
 • Wiadomości: 113
 • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: [GUIDE] Root oraz instalacja CWM i ROMów po odblokowaniu przez htcdev.com
« Odpowiedź #20 : Październik 30, 2013, 15:04:35 »
Próbowałem już odblokować przez HTCDev i sie nie udało - zatrzymuję się na etapie wpisywania "fastboot oem get_identifier_token", który zamiast oczekiwanego tekstu wywala:
"(bootloader) [ERR] Command error !!!
OKAY [  0.009s]
finished. total time: 0.009s"
Nie instalowałem też "RUU" (czymkolwiek jest), bo wywnioskowałem, że nie jest konieczne przy moim telefonie i wersji systemu.. A nawet gdybym chciał zainstalować, to i tak nie wiedziałem, które wybrać.

Podejrzewam, że nie działa dlatego, że zastosowalem metode rootowania z forum.benchmark.pl (która też najwyraźniej nie spełniła ostatecznie swojego zadania).

Połączone: [time]Październik 30, 2013, 16:30:47[/time]
Intuicja mówi mi, że problemem jest tu wersja HBOOT (0.85.0013)
Jeśli to problem, to jak wgrać wersję kompatybilną z CWM? Czy nawet z unlockiem HTCDeva, bo w sumie to nie wiem czy bootloader się odblokował po czynnościach którymi go próbowałem rootować.

Połączone: Październik 30, 2013, 16:39:37
Czy napis "VISION PVT SHIP S-OFF" na samej górze w trybie bootloadera oznacza, że jest on odblokowany?

« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2013, 16:39:37 wysłana przez Gruszyn »
Wierzę w cuda.

Offline WiateR

 • Clubowicz
 • *****
 • Wiadomości: 1526
 • BBM PIN: 2AE2AB13
  • Inaczej o technologii!
 • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
 • VIP Level: 135
Odp: [GUIDE] Root oraz instalacja CWM i ROMów po odblokowaniu przez htcdev.com
« Odpowiedź #21 : Październik 30, 2013, 16:49:43 »
A wgrałes rom z instrukcji na htcdev?

Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

Offline Gruszyn

 • Clubowicz
 • **
 • Wiadomości: 113
 • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: [GUIDE] Root oraz instalacja CWM i ROMów po odblokowaniu przez htcdev.com
« Odpowiedź #22 : Październik 30, 2013, 17:55:53 »
Czyli RUU? Nie działało, ale mniejsza.
Po osmiu godzinach wreszcie się udało. Przeprowadziłem roota jeszcze raz (ponownie ze strony benchmark.pl) i zainstalowalem CWM ze środowiska Android Market i wreszcie cieszę się androidem 4.2.2.... UFF.....

Wierzę w cuda.

Offline jirajamgo

 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 542
 • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
 • VIP Level: 34
Odp: [GUIDE] Root oraz instalacja CWM i ROMów po odblokowaniu przez htcdev.com
« Odpowiedź #23 : Październik 30, 2013, 18:07:27 »
zainstalowalem CWM ze środowiska Android Market i wreszcie cieszę się androidem 4.2.2.... UFF.....


 Pierwsze słyszę środowisko Android Market  :E Co do 4.2.2 nie ma się co cieszyć za kiepskie porty są żeby tego używać jak dla mnie zobacz sobie ILWT-CM7 to dopiero zasuwa na Zetce  :wink:


Offline WiateR

 • Clubowicz
 • *****
 • Wiadomości: 1526
 • BBM PIN: 2AE2AB13
  • Inaczej o technologii!
 • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
 • VIP Level: 135
Odp: [GUIDE] Root oraz instalacja CWM i ROMów po odblokowaniu przez htcdev.com
« Odpowiedź #24 : Październik 30, 2013, 19:25:38 »
Są całkiem dobrze działające ROMy, ale strasznie ssają baterię.

Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

Offline Gruszyn

 • Clubowicz
 • **
 • Wiadomości: 113
 • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: [GUIDE] Root oraz instalacja CWM i ROMów po odblokowaniu przez htcdev.com
« Odpowiedź #25 : Październik 31, 2013, 19:50:27 »
Android Market to takie stare Google Play, chyba, że chodzi Ci tylko o słowo "środowisko".
Gdzie go sobie mogę zobaczyć?

Połączone: Październik 31, 2013, 20:07:22
Ok, chyba mam. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1242480

Jaka to dokladnie wersja? Dorzucać Gapps?

« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2013, 20:07:22 wysłana przez Gruszyn »
Wierzę w cuda.

Offline jirajamgo

 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 542
 • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
 • VIP Level: 34
Odp: [GUIDE] Root oraz instalacja CWM i ROMów po odblokowaniu przez htcdev.com
« Odpowiedź #26 : Październik 31, 2013, 20:18:49 »
 879 gappsów nie trzeba. 


Offline revanmj

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 3203
 • PW to nie support.
  • revanmj's home place
 • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
 • VIP Level: 78
Odp: [GUIDE] Root oraz instalacja CWM i ROMów po odblokowaniu przez htcdev.com
« Odpowiedź #27 : Listopad 11, 2013, 16:56:20 »
Usunąłem niedziałające linki i uaktualniłem poradnik, żeby pasował do nowego archiwum :)

Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+