AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!

  • 581 Odpowiedzi
  • 136766 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

FISHBONE89

Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #180 dnia: Czerwiec 04, 2010, 15:18:42 »
Dolna belka jeszcze nie działa jak trzeba.
Mam ustawione aby pokazywała Ulica/Droga, Miejscowość, Kraj
Jadę ulicą Rodziewiczówny w Nysie, a dolna belka pokazuje mi: Rodziewiczówny, Górna Wieś, Polska - gdzie Górna Wieś to Dzielnica/os.

Co ciekawe jak kliknę kursorem to wyświetla dobrze, ale już podczas dema trasy źle.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2010, 15:21:00 wysłana przez FISHBONE89 »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #181 dnia: Czerwiec 04, 2010, 15:21:45 »
IMO belka działa OK, to raczej w bazie danych jest szambo.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

MarkNavi

Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #182 dnia: Czerwiec 04, 2010, 15:23:21 »
Dolna belka jeszcze nie działa jak trzeba.
Mam ustawione aby pokazywała Ulica/Droga, Miejscowość, Kraj
Jadę ulicą Rodziewiczówny w Nysie, a dolna belka pokazuje mi: Rodziewiczówny, Górna Wieś, Polska - gdzie Górna Wieś to Dzielnica/os.

Co ciekawe jak kliknę kursorem to wyświetla dobrze, ale już podczas dema trasy źle.

Nie licz tu na poprawę w tym względzie. Ja już to opisywałem w pierwszych postach tego wątku, a wcześniej zgłaszałem do supportu i NIC. Przy każdej kolejnej wersji to samo, tzn totalny bajzel. Te ustawienia dodatkowe dolnej belki to generalnie fikcja nie mająca pokrycia w rzeczywistości.

*

FISHBONE89

Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #183 dnia: Czerwiec 04, 2010, 15:23:41 »
Instalowałem 2 razy - czysta instalacja i jest tak samo...

EDIT: Gdzieś kiedyś widziałem opis jak usunąć wyświetlanie się nazwy ulic w dymkach. Teraz chce zrobić u siebie to samo i nie mogę tego znaleźć. Pomoże ktoś?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2010, 15:30:11 wysłana przez FISHBONE89 »

*

Offline Wookash82

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560
Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwiec 04, 2010, 15:29:06 »
Dolna belka jeszcze nie działa jak trzeba.
Mam ustawione aby pokazywała Ulica/Droga, Miejscowość, Kraj
Jadę ulicą Rodziewiczówny w Nysie, a dolna belka pokazuje mi: Rodziewiczówny, Górna Wieś, Polska - gdzie Górna Wieś to Dzielnica/os.

Co ciekawe jak kliknę kursorem to wyświetla dobrze, ale już podczas dema trasy źle.

Nie licz tu na poprawę w tym względzie. Ja już to opisywałem w pierwszych postach tego wątku, a wcześniej zgłaszałem do supportu i NIC. Przy każdej kolejnej wersji to samo, tzn totalny bajzel. Te ustawienia dodatkowe dolnej belki to generalnie fikcja nie mająca pokrycia w rzeczywistości.
ja mam ustawione zeby pokazywala tylko ulice na ktorej sie znajduje i jest dobrze
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

AutoMapa 6.10.0

*

FISHBONE89

Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #185 dnia: Czerwiec 04, 2010, 15:31:00 »
Samo pokazywanie jest dobrze. A teraz zrób demo trasy i ... BABOL :mrgreen:

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #186 dnia: Czerwiec 04, 2010, 15:33:23 »
Gdzieś kiedyś widziałem opis jak usunąć wyświetlanie się nazwy ulic w dymkach.
Jest w: Menu/Ustawienia/Interfejs/1 zakładka na górze - poziome etykiety ulic w 3D
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

FISHBONE89

Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #187 dnia: Czerwiec 04, 2010, 15:36:01 »
Dziękuję.

*

Offline Wookash82

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560
Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #188 dnia: Czerwiec 04, 2010, 15:47:43 »
Samo pokazywanie jest dobrze. A teraz zrób demo trasy i ... BABOL :mrgreen:

troche kilometrow (ok 600) zrobilem na AM6.5 i nie narzekam na dolna belke Zawsze dobrze pokazuje ulice na ktorej jestem Wole jak pokazuje tylko ulice Przeciez wiem gdzie jestem w jakiej miejscowosci Po co to jescze wyswietlac :) Chyba ze ktos nie ma orientacji w terenie :)
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

AutoMapa 6.10.0

*

Offline twinsen

  • ****
  • 528
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Pocket Loox n560, Samsung i9000 Galaxy S
Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #189 dnia: Czerwiec 04, 2010, 16:27:25 »
IMO belka działa OK, to raczej w bazie danych jest szambo.

Dokładnie tak jest, bo czemu mój Będzin nazywa się: "Będzin (Katowice)" to nie pojmuję...
Ustawiłem sobie: miejscowość, nr drogi. I miało być krótko i zwięźle. A mam j.w. plus numer
drogi nie tylko w polskiej notacji, co na terenie Polski nic mnie nie mówi. Po co mi informacja,
że jadę drogą A4; E40? To również powinno być rozdzielone. Pożądanym zapisem i czymś
o czym marzę jest np. "Czeladź, DK86", albo "Opole, A4" i tyle. Nic więcej :)
--
twinsen

*

FISHBONE89

Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #190 dnia: Czerwiec 04, 2010, 16:29:16 »
Zrozum, że nawet jak dam aby pokazywana była sama ulica to i tak jest błąd! Podczas planowania wyświetla dobrze - Nysa. Natomiast jak "jadę" czyli demo trasy to nie pokazuje mi miasta Nysa, a dzielnica - Górna Wieś.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #191 dnia: Czerwiec 04, 2010, 17:05:21 »
A co tu jest do rozumienia?
Belka wyświetla pola z jakiejś bazy danych, w której jest totalny bajzel,
ustawiłem wyświetlanie Miasto, Dzielnica i zobacz jak to się wszystko miesza:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline twinsen

  • ****
  • 528
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Pocket Loox n560, Samsung i9000 Galaxy S
Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #192 dnia: Czerwiec 04, 2010, 17:08:56 »
No i przydałoby się, żeby ktoś w końcu zrobił porządek w tej bazie. A do tego czasu
program mógłby reagować i wycinać to co w nawiasie... Żeby chociaż prostego regexpa
dało się zrobić, to zaawansowani przestaliby tak narzekać ;-)
--
twinsen

*

FISHBONE89

Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #193 dnia: Czerwiec 04, 2010, 17:09:34 »
Czyli jest babol. Jak nie z belką to z bazą danych.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #194 dnia: Czerwiec 04, 2010, 17:16:53 »
No i przydałoby się, żeby ktoś w końcu zrobił porządek w tej bazie...

Cóż, męczę support conajmiej od pół roku, tu przykład bzdurnych wskazań
z czasów, jak jeszcze belka nie była konfigurowalna:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline tomek1970

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P560 + WM6.0
Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #195 dnia: Czerwiec 04, 2010, 17:20:01 »
Zrozum, że nawet jak dam aby pokazywana była sama ulica to i tak jest błąd! Podczas planowania wyświetla dobrze - Nysa. Natomiast jak "jadę" czyli demo trasy to nie pokazuje mi miasta Nysa, a dzielnica - Górna Wieś.
Gdzieś już o tym kiedyś było, działa zaznaczenie do wyświetlania na dolnej belce: Ulica/droga i Dzielnica/os., wtedy pokazuje się Rodziewiczówny, Nysa :ok:. Jak napisał nocnyMarek jest bałagan w bazie danych a ja używam takiego ustawienia bo zauważyłem że w większości miast taki układ powoduje wyświetlenie tylko nazwy ulicy i nazwy miejscowości bez dzielnicy :mrgreen:.

*

MarkNavi

Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #196 dnia: Czerwiec 04, 2010, 17:39:27 »
Koledzy forumowicze, czy na najnowszej wersji jak wybieracie PROWADŹ DO-HISTORIA, to czy coś się wam tam zapamiętało ? Bo u mnie jakoś cienko z tym zapisem, ale może coś źle robię.

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #197 dnia: Czerwiec 04, 2010, 18:19:34 »
Koledzy forumowicze, czy na najnowszej wersji jak wybieracie PROWADŹ DO-HISTORIA, to czy coś się wam tam zapamiętało ? Bo u mnie jakoś cienko z tym zapisem, ale może coś źle robię.

No właśnie coś pamięć straciła nowa AM. Ciekawe jest to, że w wersji beta wszystko w tej kwestii było ok.
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwiec 04, 2010, 18:23:15 »
Koledzy forumowicze, czy na najnowszej wersji jak wybieracie PROWADŹ DO-HISTORIA, to czy coś się wam tam zapamiętało ? Bo u mnie jakoś cienko z tym zapisem, ale może coś źle robię.

No właśnie coś pamięć straciła nowa AM. Ciekawe jest to, że w wersji beta wszystko w tej kwestii było ok.


Na dole naciśnij ikonkę z lejkiem i wybierz 'Wszystkie'.
Nie wiem czemu domyślnie to jest wszystko odznaczone.

*

MarkNavi

Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwiec 04, 2010, 18:33:35 »
Koledzy forumowicze, czy na najnowszej wersji jak wybieracie PROWADŹ DO-HISTORIA, to czy coś się wam tam zapamiętało ? Bo u mnie jakoś cienko z tym zapisem, ale może coś źle robię.

No właśnie coś pamięć straciła nowa AM. Ciekawe jest to, że w wersji beta wszystko w tej kwestii było ok.

Na dole naciśnij ikonkę z lejkiem i wybierz 'Wszystkie'.
Nie wiem czemu domyślnie to jest wszystko odznaczone.

Dziękuję juz jest okey. Uwielbiam te niespodzianki przygotowane dla stałych i wiernych użytkowników programu. W dotychczasowych wersjach historia od początku działała, a tu zonk. I love this game.


Połączone: Czerwiec 04, 2010, 18:42:56
A teraz pytanie z innej beczki. Zauważyłem u siebie, że jak odpalam nową AM (trafiki mam włączone) to program czasami pyta mnie czy ma przeliczyć ponownie trasę, bo ta może już być nieaktualna, a innym razem przy starcie programu przelicza mi ją z automatu. Czy to jest prawidłowo ? :P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2010, 18:42:56 wysłana przez MarkNavi »

*

Offline marek.koszalin

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwiec 04, 2010, 18:51:17 »
A czy komuś z Was AM 6.5 zaczyna przycinać (zamiast płynności zaczyna skakać) przy standardowej instalacji i bez żadnych zmian w ustawieniach programu? Do wer. 6.2.0 zawsze było OK a teraz nie, skacze i tyle :)

Mam ASUSa A639. Czysta instalacja, karta zdefragmentowana.

Edit: jak widzę po wielkości pliku na stronie AM zmienił się rówież AM'Center, chociaż dalej widnieje tam ver. 1 0.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2010, 19:18:02 wysłana przez marek.koszalin »

*

Bilunia

Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #201 dnia: Czerwiec 04, 2010, 20:57:41 »
U mnie na tym samym Asusie (instalowałem na Flash) wszystko chodzi ładnie. :ok:

*

Offline tomek1970

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P560 + WM6.0
Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #202 dnia: Czerwiec 04, 2010, 21:06:50 »
Skacze w dużych miastach, np. Warszawa, w pozostałych miejscach chodzi płynnie.

*

Offline piona

  • ***
  • 358
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio Moov
Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #203 dnia: Czerwiec 04, 2010, 21:23:30 »
Skacze w dużych miastach, np. Warszawa, w pozostałych miejscach chodzi płynnie.

U mnie nie ma problemu z płynnością. Pamięc także trzyma bez żadnych dziur.
piona

*

Offline golob

  • 28
Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #204 dnia: Czerwiec 05, 2010, 09:45:04 »
Co prawda zainstalowałem pełną wersję, ale czy ktoś z Was miał problem z wyborem obszaru mapy do instalacji?
Podwójne kliknięcie na jakimkolwiek kraju nie daje nic...
Miałem ten sam problem. Ratowałem się uruchomieniem instalatora wersji 6.2, tam wybrałem obszar mnie inetresujący i zapisałem maskę. Następnie w 6.5 wczytałem utworzoną maskę i poszło.

*

Offline plesniak

  • ***
  • 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: smart Media-System TomTom
Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #205 dnia: Czerwiec 05, 2010, 14:12:40 »
Pojawiły się nowe miejsca z asystentem ruchu. Wczoraj mialem na trasie Bełchatów - Wieluń. Nie wiem czy tak było ale w trybie demo wysyła pozycję na miplo loc co jest dla mnie bzdurą. Ciekawe czy wysła tez na AM Traffic.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2010, 14:16:32 wysłana przez plesniak »
Paweł

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #206 dnia: Czerwiec 05, 2010, 18:35:48 »
Hmmm tak sobie rozmyślałem nad tym wyznaczaniem tras, które zależą od wielu różnych czynników i wymyśliłem taka funkcję:
aby w Menu/Ustawienia /Trasy w pierwszej zakładce zamiast wprowadzać ręcznie prędkości na danych typach dróg,
które czasem mogą się bardzo różnić od rzeczywistych była opcja, aby te prędkości były wprowadzane automatycznie
jako prawdziwe średnie na danych typach dróg, które program by zbierał przez jakiś czas jako historię.
Takie informacje w tym miejscu pozwoliły by, aby podawany czas dojazdu w pilocie był zbliżony do rzeczywistego,
a przy wyznaczaniu tras były by brane pod uwagę preferencje danego kierowcy i jego samochodu.
Oczywiście dobrze by było, jak by takie informacje były również dostępne do wglądu.

Co o tym myślicie?
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #207 dnia: Czerwiec 05, 2010, 18:44:24 »
Hmmm tak sobie rozmyślałem nad tym wyznaczaniem tras, które zależą od wielu różnych czynników i wymyśliłem taka funkcję:
aby w Menu/Ustawienia /Trasy w pierwszej zakładce zamiast wprowadzać ręcznie prędkości na danych typach dróg,
które czasem mogą się bardzo różnić od rzeczywistych była opcja, aby te prędkości były wprowadzane automatycznie
jako prawdziwe średnie na danych typach dróg, które program by zbierał przez jakiś czas jako historię.
Takie informacje w tym miejscu pozwoliły by, aby podawany czas dojazdu w pilocie był zbliżony do rzeczywistego,
a przy wyznaczaniu tras były by brane pod uwagę preferencje danego kierowcy i jego samochodu.
Oczywiście dobrze by było, jak by takie informacje były również dostępne do wglądu.

Co o tym myślicie?


Dokładnie taki sam pomysł już kiedyś wpadł mi do głowy. Miałem nawet napisać o tym do supportu, ale jakoś nie mogłem się zebrać :)
AutoMapa sama powinna uczyć się preferencji danego kierowcy i właśnie na podstawie przebytych już tras wyliczać realne prędkości dla danej kategorii dróg dla konkretnego kierowcy.
Oczywiście mógłby się pojawić mały problem gdyby urządzenie wędrowało pomiędzy różnymi użytkownikami, ale od tego są przecież profile.
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline Wookash82

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560
Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #208 dnia: Czerwiec 05, 2010, 18:51:22 »
Hmmm tak sobie rozmyślałem nad tym wyznaczaniem tras, które zależą od wielu różnych czynników i wymyśliłem taka funkcję:
aby w Menu/Ustawienia /Trasy w pierwszej zakładce zamiast wprowadzać ręcznie prędkości na danych typach dróg,
które czasem mogą się bardzo różnić od rzeczywistych była opcja, aby te prędkości były wprowadzane automatycznie
jako prawdziwe średnie na danych typach dróg, które program by zbierał przez jakiś czas jako historię.
Takie informacje w tym miejscu pozwoliły by, aby podawany czas dojazdu w pilocie był zbliżony do rzeczywistego,
a przy wyznaczaniu tras były by brane pod uwagę preferencje danego kierowcy i jego samochodu.
Oczywiście dobrze by było, jak by takie informacje były również dostępne do wglądu.

Co o tym myślicie?
no i tak samo pracuje zespol AM Zamiast skupic sie by program dzialal stabilnie i wszystko bylo ladnie dogranie to wymyslaja cos nowego i w dodatku w ogole nie dziala Ja nie chce nic nowego Chce normalnego programu do nawigacji ktory bedzie dzialal poprawnie Najwazniesze sa mapy aby byly dokladne i bez zadnych baboli Na tym trzeba sie skupic Takimi postami dajemy im niepotrzebne pomysly z ktorymi zespol AM nie potrafi sie uporac w ogole Nie robmy tego A w ogole komu by  byla potrzebna ta opcja Jest juz trafik i pofil predkosci potem bedzie marudzenie jak to do dupy prowadzi AM
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

AutoMapa 6.10.0

*

Bilunia

Odp: AutoMapa 6.5 już publicznie wydana!
« Odpowiedź #209 dnia: Czerwiec 05, 2010, 19:19:56 »
no i tak samo pracuje zespol AM Zamiast skupic sie by program dzialal stabilnie i wszystko bylo ladnie dogranie to wymyslaja cos nowego i w dodatku w ogole nie dziala Ja nie chce nic nowego Chce normalnego programu do nawigacji ktory bedzie dzialal poprawnie
:ok: :ok: :ok:
Otóż to. Pomysły na nowe gadżety, to kiepski pomysł. Tym bardziej, że stare działają, jak działają.
Możliwość ustawienia własnego profilu, każdy ma - więc niech go sobie ustawi i włączy.
Nie chcę, by AM za mnie myślała.
Program nawigacyjny ma mi wyznaczyć trasę od A -> B. Jak mi coś nie pasuje, to dorzucę mu punkt "Przez" i po sprawie. Później ma mnie po niej prowadzić i pilnować, bym z niej nie zboczył.
Niedługo trzeba będzie jeździć z PC-tem, bo przeciętna navi tych pseudo wodotrysków nie będzie w stanie obrobić.
Nawiasem mówiąc dręczy mnie jeden problem dot. 6.5.0
Wszystkie gadżety typu traffik i jemu pochodne mam wyłączone. Zdarza się, że trasę pomiędzy tymi samymi (zapisanymi) punktami, wyznacza raz tymi, a innym razem innymi drogami, przy stałych ustawieniach. Mam wrażenie, jakby niechcący, program korzystał sporadycznie z danych Traffica. I nie dotyczyło to jednego odosobnionego przypadku. :shock: :worried:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2010, 19:22:55 wysłana przez Bilunia »