Internet w samochodzie

  • 1 Odpowiedzi
  • 19347 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline karolina_1987

  • 2
  • Sprzęt: Yanosik
Internet w samochodzie
« dnia: Czerwiec 02, 2022, 15:29:07 »
Macie pomysł na ciekawy projekt internetu w aucie?
Myślałam o postawieniu na starym smartfonie hotspota z karta SIM internet. Tak by mieć oprócz internetu również swoistego rodzaju monitoring gdzie auto się znajduje, przy czym chciałabym zainstalowac jakąś nakładkę, która uruchamiałaby się po otrzymaniu ze stacyjki napięcia na ten telefon. Macie jakiś patent na taki soft, apkę?
Spam

*

Offline WladWladimirowiczPutin

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie wal Polski, Polska sama się zawali... :)
  • Sprzęt: Kalkulator HP 820-G2
Odp: Internet w samochodzie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2022, 12:21:54 »
Stary iPhone np. model SE z roku 2016 spokojnie wystarczy. Na allu są dobre baterie RepairPro, sam mam taką, oryginał się chowa a gdy mowa o SE to iOS 15.7.2 hula więc jeszcze trochę to pożyje.
Wtedy masz Wifi Hotspot w LTE2600, są opcje typu: znajdź telefon; podaj pozycję GPS i tak dalej.
Wymienić baterie na nową, podłączyć oryginalną ładowarkę, telefon gdzieś zabunkrować i nigdy nie wyłączać, niech sobie żyje online. Można całość jeszcze puścić przez powerbank, gdy np. auto długo stoi na parkingu nieużywane. Taki Xiaomi 20000mAh utrzyma iPSE przy życiu nawet i 2 tygodnie a ładowarka od powerbanku wpięta pod stacyjkę. Odpalasz auto i ładujesz. na IPhone są świetne mapy, np. MapsME. Ja swoje dzieciaki tak śledzę (pilnuję), udostępnione położenie itp. W aucie można zamontować iPhone na tylnej szybie w jakimś eleganckim pudełeczku, które imitować będzie np. obudowę środkowego światła STOP a wtedy przez wywiercone otworki pod kamerę przednią i tylną można mieć podgląd Online z kamer. Świetne rozwiązanie, polecam bo sam używałem taki MYK kilka lat, nic dodać, nic ująć, wszystko zdalnie robimy w powiązaniu z kontem iCloud, można zdalnie rządzić drugim telefonem.
Nie wal Polski, Polska sama się zawali :)