Kabel host usb dla Xda Flame

  • 22 Odpowiedzi
  • 6095 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

damist

Kabel host usb dla Xda Flame
« dnia: Lipiec 31, 2008, 18:20:22 »
Cześć. Zgodnie z tym schematem

USB normal cable:
G-G
4-1
3-2
2-3
1-4
USB host cable:
G-G
4-1
3-2
2-3
1-4&5
Zbudowałem sobie kabelek host do Xda Flame.
Problem w tym że chyba nie do końca wszystko jest ok ponieważ Flame nie wykrywa żadnego sprzętu. Nie chodzi tu o sterowniki ale o to że nie wysyła chyba napięcia pod podłączane urządzenia. Z Hostem USB miałem do czynienia w kilku PDA i wiem że nawet jeśli pod dane urządzenie nie ma sterowników PDA wykrywa je tak samo podłączany sprzęt daje jakieś oznaki typu zapalenia się ekranu bądź jakiejś diody. Tu czegoś takiego nie ma. Zero reakcji w obie strony. Rozmawiałem z autorem tego schematu i jemu działa więc dlaczego mi nie działa skoro jest wszystko tak podłączone jak na zdjęciu ?
Macie jakieś pomysły co może być nie tak ?
A może inny sposób na zmontowanie kabla/przejściówki mini usb host ?
Tak to wygląda :



Masa jest podłączona i sprawdzana na mierniku
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2008, 18:29:56 wysłana przez Damian Statkiewicz »

*

Kordus

Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2008, 19:06:43 »
To xda posiada wogole hosta usb? Pisze wlasnie z pda, wiec nie mogę sprawdzic(ie). Może hr pomoze. Sprawdz najpierw pendrve i klawiature usb. Może pocket nie może dac odpowiedniego zasilania. Sprobuj z hubem z zasilaczem albo odczep kabelki od zasilania i daj zewnetrzne 5 - 5,5V.

*

damist

Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2008, 19:19:36 »
To xda posiada wogole hosta usb?
A jak myślisz ? Zrobiłem host do PDA , który go nie ma :grin: Jasne że ma .....
Cytuj
Może hr pomoze
Nie
Cytuj
Sprawdz najpierw pendrve i klawiature usb.
Nic, dosłownie nic nie działa
Cytuj
Sprobuj z hubem z zasilaczem
Nie mam huba :-| a z zasilaczem nie rozumiem
Cytuj
Może pocket nie może dac odpowiedniego zasilania
Coś mi się właśnie zdaje że to może być powód
Generalnie już z dwiema osobami rozmawiałem którym taki kabelek ze schematu działa.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2008, 19:32:44 »
a moze to wina po stronie PDA, nie kabla. Z tośkami jest tak, że dla hosta potrzeba jakiś dodatkowych driverów. Poszperaj po sieci, może znajdziesz coś na ten temat.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

damist

Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2008, 19:41:56 »
a moze to wina po stronie PDA, nie kabla. Z tośkami jest tak, że dla hosta potrzeba jakiś dodatkowych driverów. Poszperaj po sieci, może znajdziesz coś na ten temat.
Możesz napisać coś więcej na ten temat ? Czy gdy nie posiadam odpowiedniego sterownika w ogóle flame ma prawo nie reagować ? Z innych PDA wiem że mimo braku sterownika po podłączeniu coś się działo i system informował że nie ma odpowiedniego sterownika

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2008, 19:47:37 »
To xda posiada wogole hosta usb?
A jak myślisz ? Zrobiłem host do PDA , który go nie ma :grin: Jasne że ma .....
Ja zrobiłem kabelek host i sie okazało że mój g500 niema husta  :mrgreen: kupiłem etena m500 który ma na 100% hosta  i kabelek działał. Wiem jedynie że musiałem zainstalować sterownik oraz zasilanie musiało być
.

*

Kordus

Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 31, 2008, 21:06:05 »
Ja też;] Pół roku temu zrobiłem hosta do axim x5 :E
Chodzi mi oto, żeby urządzonko usb czerpało powera nie z pda tylko z sieci. Zamysły twórców sprzętu są nieodgadywalne ;]
Może się okazać ze bez sterów xda nie oddaje prądu, ale raczej wątpię. Sprawdź jeszcze raz kabel. Jak nie będzie działać kup jeszcze jeden przedłużacz usb i połącz razem 2 wejścia usb. Zrobisz wtedy uniwersalną przejściówkę na hosta(nigdzie nie mogłem czegoś takiego dostać) i podczep pod nią sprawny kabel usb.

*

damist

Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 31, 2008, 23:14:14 »
Przeglądając internet dochodzę do wniosku że jednak po stronie kabla jest coś nie tak bo nigdzie nikt nic nie pisze że trzeba wgrać to czy tamto by coś działało po prostu piszą co działa i tyle. System sam w sobie podstawowe sterowniki już posiada  + dograłem te z download PDAc jednak nic. Zastanawiam się czy jest ktoś na tym forum kto posiada Xda Flame. Był bym wdzięczny za pomoc. Tak przy okazji. Jak ma się sprawa z hostem w toshibie ? Bo jak ja miałem okazję się nią bawić to bez problemu podłączałem urządzenia pod USB. A jak jest w tym m500 ?

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 31, 2008, 23:20:30 »
instalujesz 2 cabki, podpinasz do sieci, podpinasz np pendriva > i bawisz sie nim w exploratorze
.

*

damist

Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 31, 2008, 23:22:26 »
podpinasz do sieci
że co ? :O
Co do sieci podłączam? 
Co się dzieje gdy robisz wszystko jak trzeba ale bez zainstalowanych cab-ów ?

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 31, 2008, 23:34:39 »
W tośce jak i Flame wiele urządzeń działa od razu ( akurat mam oba) a kable są identyczne - działają wymiennie. Nic nie trzeba dogrywać . Nie mam jak sprawdzić ale wg mojej wiedzy przewody muszą być 5-cio żyłowe
potrzebna zgoda

*

damist

Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 31, 2008, 23:39:47 »
to czyli jak przypuszczałem kabel jest do kitu :-|
Piszesz że masz oba urządzenia. Może masz oba kable ? Ja dziś całe miasto obleciałem i nic

*

Offline jr

  • ***
  • 449
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard / i780 PXIHH5 96dpi / ZTE BLADE
Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 31, 2008, 23:47:41 »
... wg mojej wiedzy przewody muszą być 5-cio żyłowe

Na ebay znalazłem taki kabelek i widać że są 4..
http://cgi.ebay.com/USB-Host-OTG-Cable-O2-XDA-Graphite-Flame-Vodafone-V1210_W0QQitemZ250276018727QQcmdZViewItem?hash=item250276018727&_trkparms=72%3A552%7C39%3A1%7C66%3A2%7C65%3A12&_trksid=p3286.c0.m14.l1318

ps. jakie systemy i dodatkowe aplikacje macie zainstalowane i co ze stabilnością

*

Kordus

Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 31, 2008, 23:51:19 »
Może jednak zrobisz najpierw to co ci radzilem? Będziesz miał wtedy pownosc ze to nie kabel...

*

damist

Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 31, 2008, 23:53:07 »
Może jednak zrobisz najpierw to co ci radzilem? Będziesz miał wtedy pownosc ze to nie kabel...
Nie wiem czy to ma sens skoro powinno działać bez kombinowania ale dzięki za radę i pewnie jutro przystąpie do dzieła

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 01, 2008, 08:28:36 »
a moze to wina po stronie PDA, nie kabla. Z tośkami jest tak, że dla hosta potrzeba jakiś dodatkowych driverów. Poszperaj po sieci, może znajdziesz coś na ten temat.
Możesz napisać coś więcej na ten temat ? Czy gdy nie posiadam odpowiedniego sterownika w ogóle flame ma prawo nie reagować ? Z innych PDA wiem że mimo braku sterownika po podłączeniu coś się działo i system informował że nie ma odpowiedniego sterownika

mój znajomy miał Tośke, dopiero po instalacji driverów udało się uruchomić hosta. Tak jak mówię, nie wiem jak jest w tym przypadku, musisz poszukać.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 01, 2008, 12:51:34 »
Na ebay znalazłem taki kabelek i widać że są 4..

Bo dwa piny są połączone bezpośrednio we wtyku MiniUSB

*

damist

Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 01, 2008, 15:28:44 »
Wróciłem właśnie z wycieczki po mieście bez kabla niestety jednak z wiedzą. Problem nie jest w napięciach czy driverach a w samym kablu. Byłem w sklepie w którym mieli g900 i poprosiłem o sprawdzenie kabelka pod Flame i okazało się tak jak pisałem na początku że palmtop musi wykryć dane urządzenie mimo braku drivera. Czyli czytnik kart , który podłączam nie wiem czy działa ale po podłączeniu go pod kabel od tośki jest on wykrywany czyli coś nie tak jest w samym kablu. Zaraz będę przy tym grzebał i jak coś to dam tu znać.
Napisane: Sierpień 01, 2008, 14:13:57
Update:
Przed chwilą co rozebrałem ten kabel co robili mi panowie w serwisie i myślałem że mnie szlag trafi :mad:
Połączyli kabel według kolorków :E Matko i Jezusie przecież dałem im schemat... Co to za elektronicy :-|

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 01, 2008, 15:47:49 »
hahahah :E
.

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 01, 2008, 16:02:19 »
No to rozpocznij produkcję kabelków host - identyczne są przecież do uzycia :
- Toshiba g900
- XDA Flame
- Nokia N8xx
Myślę że kilka sprzedasz poprzez forum  :grin:
potrzebna zgoda

*

damist

Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 01, 2008, 18:37:14 »
A więc tak. Kabelek już gotowy i działa :banan:
Pierwszy nieco brzydki ale jutro zrobię coś ładniejszego. Zaraz napiszę instrukcję bo jednak nie wystarczy stosować się do tego schematu.

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 03, 2008, 18:25:37 »
dwa Gniazda USB płci żeńskiej zlutuj do siebie i zwykły usb będziesz podłączał... małe i praktyczne
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

*

damist

Odp: Kabel host usb dla Xda Flame
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 03, 2008, 18:32:23 »
dwa Gniazda USB płci żeńskiej zlutuj do siebie i zwykły usb będziesz podłączał... małe i praktyczne
Nie da rady , trzeba by grzebać przy tym bo tak się nie da :P Po za tym jeden host już sobie zrobiłem a drugi jest już na wykończaniu :P Zamykam wątek ponieważ problem z hostem jest rozwiązany już i założyłem oddzielny wątek