Jaki PDA opłaca sie kupić?

  • 15 Odpowiedzi
  • 1198 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lolo2

  • 44
Jaki PDA opłaca sie kupić?
« dnia: Styczeń 05, 2009, 12:25:52 »
Witam mam małe pytanko.

Jestem posiadaczem MDA vario (SPV M3000)

Chce go sprzedać i kupić sobie jakiś inny PDA, cena to do około 800zł.
Polecicie jakiś fajjny model? 
Najlepiej aby miał klawiaturę QWERTY, dobry procek trochę Ramu.
Tak abym mógł zainstalować coś w rodzaju TouchFlo lub Manilie 2D.

Mój vario strasznie muli, a jak mam Manilie 2D to pisanie smsów potrafi być denerwujące, gdy pisany tekst strasznie jest opuźniony.

Nie znalazłem żadnego tematu na wzór:  Jaki telefon wybrać, więc chyba nie jest źle że założyłem taki Topic? Można by zrobić temat z polecanymi fonami i przykleić go :P

*

Offline forestowy

  • ****
  • 604
  • Płeć: Mężczyzna
    • fotografia makro
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S II
Odp: Jaki PDA opłaca sie kupić?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2009, 12:41:31 »
Tytn II - z Manila 2D w pełni używalny sprzęt.
Mio P550 --> Asus A639 --> HTC TyTN II --> HTC Diamond --> Nokia E52 --> Motorola Milestone --> Samsung Galaxy S II

*

Offline miqool

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Toshiba G900+Manilla 2D
Odp: Jaki PDA opłaca sie kupić?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2009, 13:51:27 »
Tytn II - z Manila 2D w pełni używalny sprzęt.

Jeśli nie zależy mu na GPS to Toshiba G900 zależy jeszcze do czego potrzebujesz nie reklamuje i nie zachwalam swojego sprzętu ale sam kiedyś stałem przd wyborem to właśnie tu doradzili mi Toshibę G900. Nich ktoś jeszcze się wypowie ale moim zdaniem Toshiba z wgotowaną Manilą 2D spisuje się nieźle.
Od 3 stycznia 2009 właściciel Toshiby G900.......Moje pierwsze urządzenie z WM.

*

Offline lolo2

  • 44
Odp: Jaki PDA opłaca sie kupić?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2009, 14:53:59 »
Tak właśnie porównuje te dwa wyżej wymienione modele no i trochę trudny wybór.

Toshiba lepszy procek, i wyświetlacz ale za to słabsza bateria, aparat gorszy no i zastanawia mnie 30mb wbudowanej pamięci. To wystarczy na wgranie jakiegoś "dobrego" romu?

Który z tych dwóch jest lepszy?

*

Offline Ktoś

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEXUS 4
Odp: Jaki PDA opłaca sie kupić?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2009, 15:00:25 »



Toshiba lepszy procek, i wyświetlacz ale za to słabsza bateria, aparat gorszy no i zastanawia mnie 30mb wbudowanej pamięci. To wystarczy na wgranie jakiegoś "dobrego" romu?

Który z tych dwóch jest lepszy?

Na aparat nie patrz, bo i jeden i drugi kant D rozbić. Co do pamięci, to toshiba nie ma 30 MB wbudowanej, tylko 128  :ohreally:

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=707

Po pierwszym spojrzeniu na ekran hires będziesz się zastanawiał jak mogłeś użytkować ekranik QVGA ;)

Bierz tośkę :ok:
Abre tu mente

*

Offline Subman

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV m650
Odp: Jaki PDA opłaca sie kupić?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2009, 15:16:40 »
ja polecam SPV m700, procesor 400mhz powinien dać rade. aktualnie posiadam SPV m650 używam touchFLO i nie nażekam, jednak jak odpale jakiś odtwarzacz w tle to juz sa problemy z pisaniem smsow bo teźt jest z opuźnieniem. sam myślę nad M700 chociaż jak dozbieram trochę kasy albo spadną z ceny to wezme HTC diamond

Pozdrawiam
Subman

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Jaki PDA opłaca sie kupić?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2009, 15:22:16 »
ja polecam SPV m700, procesor 400mhz powinien dać rade. aktualnie posiadam SPV m650 używam touchFLO i nie nażekam, jednak jak odpale jakiś odtwarzacz w tle to juz sa problemy z pisaniem smsow bo teźt jest z opuźnieniem. sam myślę nad M700 chociaż jak dozbieram trochę kasy albo spadną z ceny to wezme HTC diamond

Pozdrawiam
a moze kup slownik ortograficzny?  :E

M700 czyli trinity, ktora jest swietnym sprzetem chyba odpada bo kolega chcial z QWERTY przedewszystkim to i tu polece toshibe, wczesniej zreszta wspomniana :)

*

Offline laryzbyszko

  • 13
  • Sprzęt: HTC Universal
Odp: Jaki PDA opłaca sie kupić?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2009, 16:19:38 »
Ja również polecam Tośkę do Twoich zastosowań. Procek mógłby być lepszy (nie to co Intel  :mrgreen:) ale na Manilli nie będzie Ci haczyć. Zresztą kumpel ma i to naprawdę fajne urządzenie. Do tego ekran WVGA - do gier średni ale do neta i filmów niezastąpiony (w życiu już się nie przesiądziesz na słabszy :wink:).

Co do obudowy to Tytn II ma fajniejszą i moim zdaniem lepiej wykonaną, ale to kwestia gustu i w sumie nie za wiele znaczy przy kupnie.

A aparatem się nie przejmuj - i tak zdjęcia będą dziadowskie.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Jaki PDA opłaca sie kupić?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2009, 21:35:22 »
czlowieku, wgraj sobie rom z wgotowana manila, ziomkowi wgralem do wizarda i smiga jak ta lala-lalalala-laaa :) odezwij sie na gg to wysle ci link na gg. no i jak bedziesz sprzedawal jakiemus frajerowi z mjut manilla to cena wzrosnie;) ot: ja pierdziele ale zimno w lapska :<
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline lolo2

  • 44
Odp: Jaki PDA opłaca sie kupić?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2009, 22:55:27 »
Jednak zdecydowałem sie na Toshibe, zawsze szybszy procek, a menu można wgrać jakie sie chce.

beju69 mam wizarda i mam Manile 2D menu może śmiga ale jak smsy pisać to horror, ^^   Chce kupić sobie coś szybszego. MOge mieć Diamonda jeszcze no ale Diamond mi nie podchodzi, jak ja pisze średnio 100 smsów dziennie to zawału chyba bym dostał pisząc na Diamondzie. Dlatego chce coś z QWERTY :P

Dzięki za help :P

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Jaki PDA opłaca sie kupić?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2009, 23:31:20 »
ale masz wgotowane w rom czy doinstalowane ???

bo u ziomka jak mu ugotowalismy z manilla 6.1 to smiga az milo i nie ma problemow z smsami (znakami i opuznieniem) za ile sprzedajesz wizarda?

iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

koldasz

Odp: Jaki PDA opłaca sie kupić?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2009, 08:11:15 »
Problemy z frezze klawiatury to głównie wina autopodpowiedzą wyrazów,
Wyłączenie sugerowania wyrazów w większości wypadkach pomaga.

No i za 800pln nic lepszego niż toshiba nie dostaniesz.
Ekran marzenie 800x480 px
ale .....
wgrywaj od razu Roma od Globalbusa C&C , lub wszystkie tweaki, bo
korporacja toshiba już zapomniała o tym produkcjie i dała taki tam soft : (play) 3,06 nie znam
oraz  (bez simlocka) w wersji 3,07 BAQ sry RC 1 wg. mnie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 08:17:29 wysłana przez koldasz »

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Jaki PDA opłaca sie kupić?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2009, 09:56:23 »
Toska G900 jest chyba najrozsadniejszym wyborem :) Krotko mowiac, a czy sie opłaca hmmm ... zalezy jak na to popatrzec :) 2mc temu kupilem asusa p526 za 610zl, a wczoraj sprzedałem za 650zl - opłaca sie? ^^ sorki za oft
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 09:59:19 wysłana przez b7rabbitdj »

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Jaki PDA opłaca sie kupić?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2009, 19:25:51 »
Do tego ekran WVGA - do gier średni ale do neta i filmów niezastąpiony (w życiu już się nie przesiądziesz na słabszy :wink:).

Tak, jak teraz spojrzę na wizarda, to się dziwię, że na takiej pikselozie siedziałem :E Co masz na myśli? Czemu ma być ekran za słaby do gier? :O Szybko się odświerza, duża rozdzielczość, czego chcieć więcej? :P Jak gry nie chodzą na WVGA, to jest fix symulujący VGA, jeśli o to ci chodzi :P

*

Offline lolo2

  • 44
Odp: Jaki PDA opłaca sie kupić?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2009, 20:55:57 »
ale masz wgotowane w rom czy doinstalowane ???

bo u ziomka jak mu ugotowalismy z manilla 6.1 to smiga az milo i nie ma problemow z smsami (znakami i opuznieniem) za ile sprzedajesz wizarda?



Mam teraz zainstalowane
      [ Specjalna noworoczna wersja Finałowa] : CR86 Touch HD 1.0 - 01.01.2008 r.

No i muli strasznie.
Na NextStep jako tako chodziło ale po czasie też zamulał, zresztą wizzarda mam już trzeci rok, więc czas na coś nowszego (jakiś powiew świeżości)  xD

Wizzarda cenie sobie 450zł.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Jaki PDA opłaca sie kupić?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 07, 2009, 21:05:37 »
zresztą wizzarda mam już trzeci rok

i do tej pory nie potrafisz poprawnie jego nazwy napisac? :P

troche drogo go sobie cenisz :) za tyle mozna miec juz jego nastepce. jak juz wspomniales, ze zdecydowales sie na tosie- dobry wybor. tylko ja wlaczysz i juz bedziesz zachwycony ekranem :)