Test Acer'ków n310 n311

  • 46 Odpowiedzi
  • 4801 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Jackal

  • ***
  • 295
    • www.pdaclub.pl
Test Acer'ków n310 n311
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 25, 2006, 23:32:49 »
Cytat: "majcool"

Suche fakty to to, ze 400 Samsuga to mniej niz 624 Intela- co wcale nie oznacza, ze dany produkt bedzie wolniejszy (a moj amd 1800 jest porownywalny z 3000 Intela).


Spekulacja wysoki sądzie, proszę o odrzucenie ;-)

Skoro łapiemy się za słówka - oczywiście że 400 MHz Samsunga będzie wolniejszy niż 624 MHz Intela, to wie każde dziecko. Nie wiadomo tylko czy będzie mniej wydajny, ale że wolniejszy to pewnik :D

Cytuj

Nudno to jest wtedy, gdy masy wierza, ze monopol na procki ma Intel a AMD, Samsung to cienie giganta. Łapiesz?


Łapię tylko, że masy wybierają zwycięzcę jak to się mówi "butami" - idą kupić to co ma większośc. Dzięki temu forum rozjaśniacie(-my) masom obraz całości, ale tak działa rynek.

Cytuj
(iPaq 19xx nie jest już nowym modelem.)

A co to zmienia?


Hmmm, myślałem że mówimy o nowych modelach, wchodzących na rynek  :)  To co już na nim funkcjonuje od jakiegoś czasu jest przestarzałą technologią, patrząc z punktu widzenia rozwoju technologii.

Cytuj
Tylko zamiast nakladac klapki obserwuje i wybieram swiadomie...


Sugerujesz, że wybierając Intela do PC i Intela do PDA wybieramy nieświadomie? Pozwolę sobie polemizować z przedmówcą :-)

Cytuj

A mozesz napisac dlaczego ma byc wolniejszy? Bo niepodkrecony AMD 2Ghz spokojnie goni w testach 3Ghz Intela...Ta pojemnosc 'silnika' to nie wszystko- dla zobrazowania sytuacji.


Odsyłam do lutowego Chipa str 54, masz piękny test najnowszych procków AMD i Intela - każdy ma plusy i minusy, ogólnie biorąc cięzko jest wskazać zwycięzcę, do tego ostatnio Intel jest tańszy od AMD przy porównywalnej wydajności i prędkości.
Zatem sytuacja jest stała - Intel przoduje w ilości sprzedaży, AMD nadal (od lat) się dobija na szczyt. Cieszy mnie ta konkurencja, ale tylko dlatego, że układy Intela są coraz lepsze, na czym osobiście skorzystam. Ty skorzystasz z AMD. Tylko się cieszyć.


Co do Acera, jest zbyt wcześnie żeby w pełni porównać go np. z Dellem X51v, HP hx4700, czy niedostępnymi jeszcze nowymi FS Looxami.

*

Offline bastaz

  • *
  • 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: był Dell Axim X30 High, była Nokia N73, był Samsung i550W a jest HTC Touch Pro
Test Acer'ków n310 n311
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 26, 2006, 12:59:36 »
TU   jest artykul z testami poświęcony 40 procesorom znajdującym się obecnie na rynku. Tekst dotyczy zarówno produktów firmy AMD jak i Intel.

*

Offline Jackal

  • ***
  • 295
    • www.pdaclub.pl
Test Acer'ków n310 n311
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 26, 2006, 13:14:22 »
Dzięki, strasznie wolno się ładuje, ale sobie poczytam przy okazji.



BTW jak w innym wątku podał kolega PawelP7 Acer Polska oferuje już nowego n311
 :arrow: http://www.acer.pl/acereuro/page3.do;jsessionid=950E067656CF4EA093BBE599E5C69C83?dau7.oid=233&UserCtxParam=0&GroupCtxParam=0&dctx1=13&CountryISOCtxParam=PL&LanguageISOCtxParam=pl&crc=1049319859

Test Acer'ków n310 n311
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 26, 2006, 15:41:49 »
Cytat: "Jackal"
Skoro łapiemy się za słówka - oczywiście że 400 MHz Samsunga będzie wolniejszy niż 624 MHz Intela, to wie każde dziecko. Nie wiadomo tylko czy będzie mniej wydajny, ale że wolniejszy to pewnik :D


Wydajnosc systemu nie zalezy jedynie od MHz- tak wiec szybkosci wykonywania operacji/dzialania urzadzenia  nie da sie ocenic czytajac specyfikacje. FS Loox z 400MXz Intelem nie daje rady 266MHz w 1940 w wiekszosci zastosowan. Jest wolniejszy.
W prockach w PC 'wolniejszy' zegarowo amd fx jest od intela szybszy. Nomenklatura nic tutaj nie zmieni.

Cytuj
Łapię tylko, że masy wybierają zwycięzcę jak to się mówi "butami" - idą kupić to co ma większośc. Dzięki temu forum rozjaśniacie(-my) masom obraz całości, ale tak działa rynek.

Sugerujesz, że wybierając Intela do PC i Intela do PDA wybieramy nieświadomie? Pozwolę sobie polemizować z przedmówcą :-)


Sam napisales, ze wiekszosc kupuje to co inni (intel vs amd). To ma byc swiadomy wybor??? Odpowiedz sobie sam.
Ja w domu korzystam z Amd64 i starego celerona800. Potrafie skonfigurowac to tak, ze oba zestawy pracuja optymalnie. Niemniej sprzedawca, ktory stwierdzil przy mnie ze AMD to szajs i zaproponowal Intela na plycie ECS powinien handlowac cebula. Ale jak napisales...miliardy much nie moga sie mylic ;-)

Cytuj

Odsyłam do lutowego Chipa str 54...[cut]


Dawno zarzucilem lekture 'fachowego' pisma Czip. Moda, nawet komputerowa, mnie nie interesuje.

Cytuj
Co do Acera, jest zbyt wcześnie żeby w pełni porównać go np. z Dellem X51v, HP hx4700, czy niedostępnymi jeszcze nowymi FS Looxami.


W koncu ;-) rozsadne slowa.

*

Offline Jackal

  • ***
  • 295
    • www.pdaclub.pl
Test Acer'ków n310 n311
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 26, 2006, 16:14:48 »
Cytat: "majcool"
FS Loox z 400MXz Intelem nie daje rady 266MHz w 1940 w wiekszosci zastosowan. Jest wolniejszy.


O widzisz, takie informacje są bardziej konkretne, pomału może mnie przekonasz ;-)

Cytat: "majcool"

Sam napisales, ze wiekszosc kupuje to co inni (intel vs amd). To ma byc swiadomy wybor??? Odpowiedz sobie sam.


Oczywiście nie, jednak to są dwa różne wybory!
Świadomy i ten "butowy". Jak narazie oceniłbym, że świadomi klienci Intela i AMD są równo podzieleni, a "butowi" nadal wybierają Intela.

Cytat: "majcool"

Ja w domu korzystam z Amd64 i starego celerona800. Potrafie skonfigurowac to tak, ze oba zestawy pracuja optymalnie.


Nie wiem co robiłeś, ale pamiętaj że nie każdy chce (lub potrafi) zmieniać częstotliwość zegara, wstawiać dodatkowe układy chłodzące podkręcone procki, etc. Sprzęt powinien działać po wyjęciu z pudełka, jak TV, albo radio, bez dodatkowych konfiguracji. W końcu cały świat dąży do uproszczenia sobie życia, nie?

Wiesz co, ta sytuacja przypomina mi wyścig zbrojeń podczas Zimnej Wojny. Amerykanie jak chcieli żeby jakieś oprogramowanie wojskowe chodziło szybciej, to budowali szybszy sprzęt, wstawiali więcej pamięci, większe dyski, etc.

Ruskich nie było na to stać, więc żeby nadążyć postawili na ... algorytmy.
Mając starszy i wolniejszy sprzęt, osiągali podobne wydajności swoich systemów dopracowując oprogramowanie. Jak wiemy Zimna Wojna się skończyła, ruscy programiści trafili do lepiej płacących pracodawców i teraz USA nikt nie podskoczy (Chińczycy?)

Podobne podejście widzę wśród zwolenników różnych procków i nie tylko.
Jak kogoś nie stać na kupno nowszej technologii, to musi kombinować, konfigurować, naciągać, knuć i przy okazji często opluwa się liderów. A i tak każdy chciałby mieć technologię z USA i ruskich programistów :-)  :wink:


Cytat: "majcool"

Dawno zarzucilem lekture 'fachowego' pisma Czip. Moda, nawet komputerowa, mnie nie interesuje.


Rozumiem, Twój wybór, ja tylko podałem świeże źródło, bo nie mogłem od ręki w sieci znaleźć.

Cytat: "majcool"

Cytuj
Co do Acera, jest zbyt wcześnie żeby w pełni porównać go np. z Dellem X51v, HP hx4700, czy niedostępnymi jeszcze nowymi FS Looxami.


W koncu ;-) rozsadne slowa.


Co nie zmienia faktu, że ja go raczej nie kupię, między innymi ze względu na tego Samsunga :D  Na tyle jeszcze mnie nie przekonałeś ;-)

*

Offline mystic

  • **
  • 111
Test Acer'ków n310 n311
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 26, 2006, 18:07:49 »
Można jeszcze dodać, że procesor taktowany wolniejszym zegarem zużywa mniej prądu, a to ma niebagatelne znaczenie w przypadku urządzeń przenośnych. Jeżeli przy tym oferuje choćby porównywalną wydajność, to ja nie mam wątpliwości, na co padłby mój wybór.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Test Acer'ków n310 n311
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 26, 2006, 18:22:32 »
Post usunięty jako wyraz protestu przeciw działaniom administracji na forum PDAclub.
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=71713.0
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2007, 23:04:22 wysłana przez kwieto »
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

Test Acer'ków n310 n311
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 31, 2006, 11:50:52 »
wracając do tematu :?  przed chwilą dowiedziałem się, że dostawa Acerów została przesunięta na 24 lutego  :(  Ile można czekać :evil:

*

Offline Jackal

  • ***
  • 295
    • www.pdaclub.pl
Test Acer'ków n310 n311
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 31, 2006, 12:30:02 »
Cytat: "markietelli"
wracając do tematu :?  przed chwilą dowiedziałem się, że dostawa Acerów została przesunięta na 24 lutego  :(  Ile można czekać :evil:


Primo po pierwsze - na te Acerki czeka cały świat, więc nasz rynek na pewno nie jest prirytetowy jeśli chodzi o dostawy. Do tego dochodzi pewnie problem polskiej wersji.

Primo po drugie ;-) - w lutym bodajże mają się odbyć spore targi (zapomniałęm nazwy), na kórych producenci pokażą swoje nowe produkty np. FS pokaże nowe Looxy.
Być może Samsung specjalnie wstrzymuje się ze sprzedażą, żeby w razie czego szybko zareagować, jeśli konkurencja okaże się zbyt zaawansowana lub tańsza.

*

Offline _K4

  • *
  • 82
    • http://mp.info.pl
Test Acer'ków n310 n311
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 31, 2006, 16:32:40 »
kolejny raz przesuwaja termin, zaczyna sie to robic meczace! czy oni nie zdaja sobie sprawy ze ludzie maja juz dosc czekania?!

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Test Acer'ków n310 n311
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 31, 2006, 17:23:56 »
Post usunięty jako wyraz protestu przeciw działaniom administracji na forum PDAclub.
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=71713.0
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2007, 23:13:19 wysłana przez kwieto »
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline _K4

  • *
  • 82
    • http://mp.info.pl
Test Acer'ków n310 n311
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 31, 2006, 19:10:30 »
Ale teoretycznie acerki zawsze byly w miare przystepne cenowo, mam znajomego co ma n50-tke i nigdy na nia nie narzekal. mam nadzieje ze ludzie takze nie beda narzekac na serie n3xx :)

*

Offline Toper

  • **
  • 192
    • http://toperek.w.interia.pl
  • Sprzęt: Toshiba G900
Test Acer'ków n310 n311
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 01, 2006, 09:42:01 »
Na allegro już jest, ciekawe czy tylko wirtualnie...
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84514332

Pozdrawiam
Toper
Pozdrawiam
Toper

Test Acer'ków n310 n311
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 01, 2006, 10:09:06 »
Logiczną konsekwencją posiadania takiego cacka było by wklejenie real foty a nie standardowego jpg'a z ze strony Acera. Zapewne kolejna lipa

Test Acer'ków n310 n311
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 01, 2006, 10:13:16 »
Rozmawiałem z gościem przez telefon. Nie ma go na stanie, ma być na magazynie dziś lub jutro.

He he będą po 15.02 :evil:

*

Offline _K4

  • *
  • 82
    • http://mp.info.pl
Test Acer'ków n310 n311
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 03, 2006, 23:31:34 »
jak zwykle.. :/ pamietam kolo listopada byla dyskusja ze maja byc na poczatku grudnia, max przed swietami :) a dzis jest juz luty :/

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Test Acer'ków n310 n311
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 04, 2006, 08:18:30 »
Post usunięty jako wyraz protestu przeciw działaniom administracji na forum PDAclub.
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=71713.0
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2007, 23:10:38 wysłana przez kwieto »
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.