Co wybrać? pda/gsm z gps/wifi/klawiaturą numeryczną/qwerty

  • 13 Odpowiedzi
  • 605 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Co wybrać? pda/gsm z gps/wifi/klawiaturą numeryczną/qwerty
« dnia: Grudzień 28, 2007, 23:37:16 »
Na wstępie chciałbym serdecznie powitać wszystkich forumowiczów :)

Szukam smartfona z wbudowanym gps/wifi oraz mile widzianą klawiaturą (numeryczną bądź też qwerty).
Oczywiście interesuje mnie jak najzdrowsza dla portfela cena :).
Do tej pory znalazłem kilka modeli spełniających moje potrzeby: mda vario III, asus p525, asus p526, hp hw6515.
Krótko: pierwszy, bardzo fajny pda, niestety za drogi jak na moją kieszeń. Drugi w przystępnej cenie, tym lepiej wypada w porównaniu do trzeciego, młodszego brata. Czy jest sens dopłacać? 4-ty dyskfalifikuje kwadratowy wyświetlacz..sporo aplikacji nie działa, bądź działa niepoprawnie.
Wychodzi na to że pozostaje mi wybór między p525, p526 a może jest inny ciekawy smartfon z podobnymi parametrami?

Z góry dzięki za pomoc.

--edit--

Przewinął mi się jeszcze loox t830...zdrowa cena i all-included (lecz z tego co widę kwadratowy screen). Myślałem także o m3000, z zew. odbiornikiem gps można go mieć już za 900zł, a plus takiego rozwiązania to fakt że nie jedziemy po baterii w telefonie.
Jestem trochę zdezorientowany dlatego proszę o radę. Chciałbym kupić nowy fonik jeszcze przed nowym rokiem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2007, 00:27:30 wysłana przez badmojo »

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co wybrać? pda/gsm z gps/wifi/klawiaturą numeryczną/qwerty
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2007, 02:53:12 »

Do tej pory znalazłem kilka modeli spełniających moje potrzeby: mda vario III, asus p525, asus p526, hp hw6515.
Krótko: pierwszy, bardzo fajny pda, niestety za drogi jak na moją kieszeń. Drugi w przystępnej cenie, tym lepiej wypada w porównaniu do trzeciego, młodszego brata. Czy jest sens dopłacać? 4-ty dyskfalifikuje kwadratowy wyświetlacz..sporo aplikacji nie działa, bądź działa niepoprawnie.

czy czytales gdzies o tym ze cos nie dziala ? chetnie bym sie dowiedzial co konkretnie nie dziala w takim ipaqu  :E

Odp: Co wybrać? pda/gsm z gps/wifi/klawiaturą numeryczną/qwerty
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2007, 09:48:06 »
Inaczej - aplikacje wyświetlają się niepoprawnie, szczególnie dotyczy to gierek. A gdzie czytałem? Na tej stronie :P dokładniej: http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=10349. Choć art jest sprzed dwóch lat więc mogło się sporo pozmieniać. Niemniej jednak z tego sprzętu zrezygnowałbym choćby ze względu na duże gabaryty. Więc co wybrać?

Szybko podsumuje: mały pda z gsm,wifi, gps (najchętniej wbudowany, ale niekoniecznie), klawiatura (wystarczy numeryczna). Mile widziane: aparat foto, touch screen.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co wybrać? pda/gsm z gps/wifi/klawiaturą numeryczną/qwerty
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2007, 10:34:20 »
Inaczej - aplikacje wyświetlają się niepoprawnie, szczególnie dotyczy to gierek. A gdzie czytałem? Na tej stronie :P dokładniej: http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=10349. Choć art jest sprzed dwóch lat więc mogło się sporo pozmieniać. Niemniej jednak z tego sprzętu zrezygnowałbym choćby ze względu na duże gabaryty.

buehhhh ..... czyli juz nie "sporo aplikacji" a raczej i rzekomo "sporo gier" to jest zdecydowana roznica, i juz sie zmartwilem ze jest cos nowego
dobrze ze jeszcze bazujac na artykule z polowy 2005 roku kiedy to jeszcze o ekranach 240*240 nie slyszalo ponad 90 % uzytkownikow  :P
od tamtego czasu gross gier jest dostosowanych do nowych ekranow .... tez VGA  czy WVGA :E

Odp: Co wybrać? pda/gsm z gps/wifi/klawiaturą numeryczną/qwerty
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2007, 10:36:04 »
Zwracam honor :). Jednak nie przekonuje mnie ten kwadratowy screen... potrzebuję także coś mniejszego, @andy: możesz coś zasugerować ?

pozdrawiam

Odp: Co wybrać? pda/gsm z gps/wifi/klawiaturą numeryczną/qwerty
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2007, 11:49:37 »
Zwracam honor :). Jednak nie przekonuje mnie ten kwadratowy screen... potrzebuję także coś mniejszego, @andy: możesz coś zasugerować ?

pozdrawiam
ja mam t830 i jestem bardzo zadowolony kwadroatowy wyswietlacz jest troche maly ale spelnia swoje zadanie...jest WiFi jest GPS jest GSM czyli wsjo.. a za taka cene to wiesz....na prawde moim zdaniem rewelacyjny sprzet

Odp: Co wybrać? pda/gsm z gps/wifi/klawiaturą numeryczną/qwerty
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2007, 18:01:48 »
Rzeczywiście przyjemny smartfon, lecz gabaryty mnie przerażają...chyba jednak zdecyduję się na asusa p526 tym bardziej że ma odbiornik gps sirfstarIII. Tylko czemu proc tylko 200mhz gdzie starszy brat 525 ma 416 ? Co prawda są to inne typy procesorów, więc nie wiem jak jest z przełożeniem wydajności. Chyba że ktoś poleci coś innego w podobnej cenie?

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Co wybrać? pda/gsm z gps/wifi/klawiaturą numeryczną/qwerty
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2007, 18:15:17 »
a może nokia e61 cię zainteresuje?

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co wybrać? pda/gsm z gps/wifi/klawiaturą numeryczną/qwerty
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 29, 2007, 20:43:45 »
a może nokia e61 cię zainteresuje?

hmmm, temu to chyba brakuje GPS
ja uzywam 6915 .... i poki co i gdybym chcial zmienic to .... mialbym duzy problem, bo oprocz atheny nie ma nic sensownego (czytaj - wielkosc, cena, jescze raz cena) co mialoby SIRF III oraz wszytskie z w/w elementow i duzy ekran, wbrew pozorom ekran jest duzy (3 cale) jak na rozdzielczosc ... 240*240
ipaq 6915 tez ma SIRF III ... i cpu 416MHz i nie ma zadnych ruchomych czesci (oprocz klapki plastikowej na ekran) wiec ani nic sie nie urwie, nie wyrobi, nie .. to czy tamto .... no ale nie ma co piac peanow bo ma tez swoje i wady, typu - bark mozliwosci upgrade do wm60, brak hosta czy klienta USB, malo updateow  systemu, ale moj egzemplarz jest bardzo stabilny

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Co wybrać? pda/gsm z gps/wifi/klawiaturą numeryczną/qwerty
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2007, 11:44:51 »
badmojo, problem w tym że z wybranych przez Ciebie modeli Asus P526 nie ma wifi, natomiast Asus P525 nie ma gps - a więc nie spełniają wymagań które przedstawiłeś...

inne niewymienione wcześniej w tym wątku modele spełniające założenia to Asus P535, Eten M700 i Mio A702

Odp: Co wybrać? pda/gsm z gps/wifi/klawiaturą numeryczną/qwerty
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2007, 12:12:02 »
@killcabie: czy aby na pewno ? wg mgsm p526 ma obie te rzeczy: http://www.mgsm.pl/katalog/asus/p526pegasus/ chyba że to pomyłka...natomiast co do p525 rzeczywiście, nie dojrzałem - nie ma gps'a.

--edit--

Po komentarzach doszedłem że jednak nie ma wifi :/ jakiś ciul się pomylił i popsuł mi humor, bo jak narazie to był jedyny z wymienionych modeli który przypadł mi do gustu...
P535 za drogi, do tego nie ma klawiatury która będzie mi niezbędna. Może jednak m3000/3100 lub p525 z zew. odbiornikiem gps ? Bądź t830 (ostateczność...)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2007, 12:47:26 wysłana przez badmojo »

*

Offline serek

  • ***
  • 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note + EEE 1215N
Odp: Co wybrać? pda/gsm z gps/wifi/klawiaturą numeryczną/qwerty
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 30, 2007, 14:42:08 »
Wg mnie lepiej postawic na zewn odbiornik gps. Jeden z plusow takiego rozwiazania jest taki, ze w przypadku zmianu sprzetu na inny gps pozostaje. Pomijam juz, ze kierujac sie tym kryterium eliminujesz sporo fajnych urzadzen, jak wlasnie wspomniany m3100. Osobiscie polecam ci wlasnie m3100 i m5000, choc ten drugi po tym co wspomniales pewnie odpada ze wzgledu na gabaryty.
MDA III->SPV M3000->Dell Axim x50v->SE P990i->O2 Exec->HTC Kaiser->HTC Diamond->HTC Leo->Samsung Galaxy Note

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Co wybrać? pda/gsm z gps/wifi/klawiaturą numeryczną/qwerty
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2007, 16:09:56 »
Jeśli koniecznie za WM Prof ( ekranem dotykowym) oraz klawiaturą QWERTY stałą  - bez ruchomych częsci to możesz wybrać : I-mate  jaq 3 : http://www.clubimate.com/t-DETAILS_JAQ3.aspx
Ale nie ma wbudowanego GPS-u
potrzebna zgoda

Odp: Co wybrać? pda/gsm z gps/wifi/klawiaturą numeryczną/qwerty
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 30, 2007, 18:04:29 »
Dzięki wszystkim za pomoc...kupiłem etena m700 za jakieś 1100 zł full komplet z kartą 2gb, tylko bez rysika ale takowy kosztuje jakieś 20zł.
Jak narazie jestem bardzo zadowolony :).

pozdrawiam