SPV M650 a Nokia N95

  • 3 Odpowiedzi
  • 315 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SPV M650 a Nokia N95
« dnia: Grudzień 30, 2007, 21:36:17 »
Witam mam problem , Ktory wybrac mialem kiedys SPV c600 ale czesto mi sie zawieszal i przeszedlem na Nokie z symbianem mam w tej chwili Nokie e 65 i jestem z niej zadowolony, nosze sie z zamiarem kupna czegos nowego, prosze o opinie wasze co byscie wybrali.

Odp: SPV M650 a Nokia N95
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2007, 21:51:13 »
Jak zwykle w takim wypadku to trochę dyskusja o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy, bo Nokia to Symbian a M650 to Pocket PC. Trzeba sobie jasno odpowiedzieć do czego ma służyć urządzenie: czy ma bardziej być telefonem czy bardziej palmtopem. Czy robi się zdjęcia często przenośnym urządzeniem, czy korzysta się z nawigacji i tak dalej. Mówiąc krótko: jeżeli zależy Ci bardziej na funkcjonalności telefonu, lubisz robić zdjęcia przenośnym urządzeniem a nawigacja ma dla Ciebie wtórne znaczenie to bierz N95 - to na prawdę świetny telefon (szczególnie druga edycja czyli N95 8Gb). Jeżeli zaś często korzystasz z nawigacji, chcesz używać wiele aplikacji firm trzecich, lubisz dotykowy ekran - wtedy M650 to dobry wybór. Warto też wspomnieć, że w styczniu będzie w sprzedaży już następca M650 czyli HTC Polaris. Cena oczywiście będzie wyższa jak to za nowość, ale zawsze warto rozważyć.


_________________________________
www.pdablog.pl

Odp: SPV M650 a Nokia N95
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2007, 22:08:27 »
Dzięki za podpowiedz, na Symbiana też jest dużo aplikacji a Ja bardziej uzywam offisa lubie sie bawic telefonem korzystać z  WiFi  mam w domu siec jestem tez ciekawy jak dziala szybko wiFi w SPV650 bo w noki to wiem trzeba troche czekac na łaczenie, co do nawigacji czy TT w SPV korzysta z wewnętrznego GPS bo nokia musi miec zewnetrzny.

Odp: SPV M650 a Nokia N95
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2007, 22:38:36 »
Oczywiście na Symbiana jest aplikacji od groma, ale jak by innej kategorii niż na WM. To głównie elementy polepszające użyteczność telefonu, mało z nich służy do dobrej rozrywki. Osobiście lubię sobie pograć na telefonie i pod tym względem Pocket PC bije Nokię na głowę (wszak ekran dotykowy to jest rzecz nie do pogardzenia w takich sprawach). Oczywiście, że są i fajne gry na Symbiana, ale jest ich mniej i są mniej fajne. Co do korzystania z przeglądarki internetowej, to powiem szczerze, że kiedyś sobie nie wyobrażałem surfowania po internecie na Symbianie, tylko i wyłącznie na IE w WM. Ale szczerze powiem, że szczególnie teraz gdy na codzień używam N95 8 Gb to jest to o wiele milsze doznanie niż na Pocket PC. Strony są lepiej wyświetlane, a przeglądarka jest bardzo intuicyjna. Co do samego WiFi, to powiem szczerze, że nigdy nie używałem interentu w M650 tą drogą, ale bazując na dość rozległych doświadczeniach z podobnych urządzeń HTC to technicznie wiele się nie różni od tego co daje nam Nokia. Oba urządzenia wyszukują sprawnie dostępne sieci i łącza się tak samo szybko i sprawnie. Istotne zaś różnice są w nawigacji. Przede wszystkim ta w Nokii współpracuje tylko z wbudowanymi (marnej jakości) mapami, więc trzeba mieć GPS zewnętrzny. Wiadomo też, że mnogość wyboru nawigacji na Pocket PC daje tej platformie olbrzymią przewagę no i w wypadku M650 można korzystać bez problemu z wbudowanego GPSu.


____________________
www.pdablog.pl