PPC ok. 2500 zł, co tu kupić...

  • 7 Odpowiedzi
  • 1427 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PPC ok. 2500 zł, co tu kupić...
« dnia: Listopad 07, 2004, 00:17:41 »
Witam!

Na każdego przychodzi czas aby zrozumieć, że PalmOS to nie to (niektórym - np. mnie - przychodzi to po 3,5 roku, innym - np. RaNo - może to zająć jeszcze dłużej.. ;). Ale do rzeczy. Potrzebuję kupić sprzęt z BT i WLAN (wbudowany lub chociaż slot CF). Kamerka nie jest wymagana, ale byłaby miłym dodatkiem, zwłaszcza dobrej jakości (wtedy odpuszczę sobie telefon z wbudowanym aparacikiem), oczywiście dalej mowa o podręcznym badziewiu, po prostu Nikona D70 nie da się schować do kieszeni. Ważna jest także bateria: musi wytrzymać 1h słuchania muzyki, 30 minut grania, 1h używania WiFi, 1h używania BT dziennie, do tego z godzinę normalnej pracy (głównie PIM).

Myślałem nad czymś z VGA, ale chyba jeszcze nie czas na nie, fajny jest Dell czy Asus, ale mają beznadziejne baterie. Loox 720 podoba mi się, ale boję się że moduł WLAN Texas Instruments nie będzie wspierany przez niektóre programy, poza tym czytałem że z tym VGA to fajnie jest jak się go ogląda, a w codziennej pracy to żóóółwiii się bardzo. Zostaje mi więc model HP, ale tyle nie mam na nowego PDA...

Wracając do QVGA. Bardzo ciekawą propozycją jest Loox 420. Nie ma on może wyśmienitej baterii, ale da się przeżyć. Szkoda tylko, że wspomniany moduł WiFi nie jest kompatybilny z większością oprogramowania... Pojawił się także iPaq rx3715 - bardzo ciekawa propozycja. Podobno ekran ma delikatne problemy z kolorami, ktoś tego doświadczył? Wbudowany aparat daje super zdjęcia (w porównaniu z innymi w podobnej "klasie"), odtwarzanie mp3 i filmów też nie jest problemem. Wbudowany BT, WiFi, ulepszone IR, (względnie) ładny design. Genialna bateria. Tylko procesor dziwny.. ale bardzo wydajny. Odstrasza jedynie cena - podobna jak Looxa 720 (z VGA!).

Zdaję sobie sprawę że nikt nie podejmie za mnie decyzji, jednak wszelkie uwagi dot. rozpatrywanych przeze mnie modeli, jak i innych których nie wziąłem pod uwagę (a mają podobne możliwości) będą BARDZO CENNE. Dzięki ;)

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
PPC ok. 2500 zł, co tu kupić...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2004, 08:42:12 »
Godzina sluchania muzyki, 30 minut grania? To kazdy nowy pocket potrafi... Ja bym powiedzial raczej 8 godzin sluchania muzyki i z 3 godziny grania - to jest juz taki niezly wynik.

Jestes pewien ze LOOX 420 tez ma tego badziewnego menadzera BT, czyli nie Widcomm a Pocket Plugfree?

Co do LOOXa 720 to podobno chodzi o wiele lepiej od ASUSa ktora ma niemal identyczny parametry. Moj kumpel ktory bawil sie i jednym i drugim powiedzial ze LOOX 720 jest o wiele lepszy, mniej powolny.

PPC ok. 2500 zł, co tu kupić...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2004, 10:05:51 »
Oczywiście mówiąc o baterii miałem na myśli sumę czasów (1h muzyki + 30 grania + 1h WiFi + ...), a tu już nie jest tak fajnie. Kurcze, wydaje się że Loox 720 jest dream pda, a ja nadal do tego VGA nie jestem przekonany... Muszę go gdzieś obejrzeć na własne oczy. A jakie masz zdanie o rx3715? Widziałeś może ten model?

[Dodano: 2004-11-07 11:01:27]
Ah, myślałem jeszcze o starszym modelu 4150 - bardzo przemawiają do mnie jego wymiary. Przyczepić można się jedynie do żótawego ekranu, ale czy w codziennej pracy (bez przeglądania zdjęć) naprawdę to przeszkadza?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
PPC ok. 2500 zł, co tu kupić...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2004, 11:11:16 »
Ten ekran jest tylko zoltawy jak patrzy sie na niego od dolu. Ja mam tego PDA i jestem z niego bardzo zadowolony. Jesli bede zmianial to tylko na LOOXa 720. Ale chwilowo jakos sie nie zanosi.

[Dodano: 2004-11-07 11:11:40]
Co do rx3715 to nie mialem go jeszcze w rekach.

PPC ok. 2500 zł, co tu kupić...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2004, 11:14:38 »
OK, dzięki. W takim razie jutro jadę rozglądać się po sklepach w Krakowie, może gdzieś uda mi się pomacać te urządzenia. Z wyborem trzeba się spieszyć, bo Święta nadchodzą...

PPC ok. 2500 zł, co tu kupić...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2004, 13:50:26 »
rx3715 jest chyba najlepszy w swojej kategorii wagowej - lekki, szybki, świetny wyświetlacz, niska cena, aparat i trzyma długo na baterii :)
Mam dwa, jednego nowiutkiego właśnie wystawiłem na Allegro - mam nadzieję, że Jakub nie będzie miał nic przeciwko małej kryptoreklamce :)
http://allegro.pl/show_item.php?item=33776859

PPC ok. 2500 zł, co tu kupić...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 07, 2004, 15:50:03 »
Chętnie bym zakupił, ale w tym momencie jeszcze pieniędzy nie mam :( Wiem że dobra cena, bo w sklepie rx3715 nie widziałem za mniej niż 2100 zł (netto, pójdzie w koszty).

[Dodano: 2004-11-07 16:49:18]
Aaa, jeszcze jedno się zapytam. Jak jest z naprawami gwarancyjnymi w HP Polska, czy akceptują oni gwarancję europejską (UK) i/lub amerykańską?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
PPC ok. 2500 zł, co tu kupić...
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 07, 2004, 18:09:38 »
Gwarancja w HP na PDA jest typu worldwide. Realizowana na podstawie numeru seryjnego PDA.