Tanie PDA

  • 11 Odpowiedzi
  • 649 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tanie PDA
« dnia: Wrzesień 07, 2008, 22:15:53 »
Witam!
Poprzedni temat jednak zalozylem w zlym dziale.. Wiec prosze o jego skasowanie.
Poszukuje taniego PDA do 500-600 zl.
To co ma byc w tym sprzecie to koniecznie WI-Fi, dotykowy ekran. Do tego przydalaby sie mozliwosc instalacji koreanskiego jezyka i Klienta torrent.
Urzadzenie bedzie mi sluzyc do przegladac stron internetowych na uczelni, sprawdzania maili, jako slownik, downloader plikow przez torrenta i do nauki. Choc mozliwosc ogladania filmow i podlaczenie do niego gps mile widziane.
Zastanawiam sie nad s200. Moge go kupic w dobrym stanie z odbiornikiem gps za 550zl. Myslicie ze to dobra cena?
Moze polecicie jakis inny sprzet?

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Tanie PDA
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2008, 23:36:39 »
modeli sa setki wiec s200 nie jest precyzyjne:P

jesli to qtek s200 to nie kupuj, wolne padlo.
pomysl nad htc blue angel lub htc universal, z mniejszych htc tytn.

Odp: Tanie PDA
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2008, 00:02:16 »
tak chodzilo mi o qtec

czyli np: cos takiego bedzie lepsze? http://allegro.pl/item433245199_orange_spv_m2000_z_windows_mobile_6_pl_wifi.html
Spelni wszystkie moje oczekiwania?

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Tanie PDA
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2008, 00:12:10 »
nie znam takiej marki "qtec" :P

jakbys zadal sobie trud i sprawdzil to co podalem to bys wiedzial, ze wlasnie ten model ci polecilem.

ma dwie wady: ekran QVGA(wiec net nie bedzie dobrze wygladal) i ponoc sa male katy patrzenia na ekran bo potem juz nie widac kolorow jak patrzysz pod wiekszym katem itp
ale ogolnie to dobry sprzet

*

Offline slay3r

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 - stracona
Odp: Tanie PDA
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2008, 07:55:03 »
..... i ponoc sa male katy patrzenia na ekran bo potem juz nie widac kolorow jak patrzysz pod wiekszym katem itp
ale ogolnie to dobry sprzet
Nie ponoć tylko są :) Do przeglądania stronek jak najbardziej - 3,5" wyświetlacz, choć w kiepskiej rozdzielczości ale jeszcze daje radę.
Możesz rozważyć też Toshibę G900. Ma lepszą klawiaturę i jest nowsza. Ekranik co prawda tylko 3" ale panoramiczny do www elegancki. Tylko najpierw poczytaj o dolegliwościach tego modelu (m.in. niestandardowa rozdzielczość) no ale idzie sobie z nimi poradzić. Jak chcesz porównania to włącz sobie na kompie rozdz. 640x480 i porównaj ją z 1024x768 albo większą, bo dla mnie to najlepiej obrazuje różnicę między tymi wyświetlaczami.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Tanie PDA
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2008, 09:15:16 »
przede wszystkim zastanów się czy potrzebujesz urządzenia z gsm. Nic nie pisałeś o tym że chcesz go używać jako telefon, a klasyczne palmtopy bez gsm mają większe ekrany i najczęściej lepsze procesory

Odp: Tanie PDA
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 08, 2008, 11:21:30 »
Przeczytalem to co poleciles dlatego zobaczylem na allegro te modele i dalem link by sie upewnic czy to ten.

Wlasnie dzis rano zastanawialem sie czy bede musial kupowac karte telefoniczna by moc korzystac z telefonu. Doszedlem do wniosku ze gsm nie jest mi potrzebny a nawet lepiej by go nie bylo. Tylko czy wtedy gps i wi-fi beda dzialac?
W takim razie co polecacie?

Ta Toshiba wyglada dosyc ciekawie. Faktycznie tak zle ten wyswietlacz wyglada?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Tanie PDA
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 08, 2008, 11:50:55 »
gps i wifi nie potrzebują gsm do działania
jeśli nie potrzebujesz gsm to może rozejrzyj się za klasycznym palmtopem z ekranem 3,5" lub większym i ekranem VGA - będzie znacznie wygodniejszy do przeglądania Internetu - modele HP iPAQ hx4700, Dell Axim x50v/x51v a jeśli jednak z gsm to HTC Universal

Odp: Tanie PDA
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 08, 2008, 12:03:16 »
Ten DELL mi sie podoba :) Tylko czy 64 mb ramu to nie za malo? ROM jest wazniejszy?

I jak to jest z tym wi-fi? Jakie predkosci mozna osiagnac w praktyce, przykladowo w takim McDonaldzie.

*

Offline misioooo

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moja marka - HTC!
  • Sprzęt: HTC Touch Dual & HTC Trinity
Odp: Tanie PDA
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 08, 2008, 12:32:29 »
ROM to taki a'la twardy dysk w urządzeniu. Ja mam u siebie 128ROMu i nie narzekam. Zainstalowana Automapa i kilka innych pierdół - 40MB wolnego jeszcze. Generalnie wrzucam co się da na kartę pamięci i już.
RAM - 64MB to wystarczająco, choć przy necie może ciut brakować - zależy jakiej przeglądarki będziesz używał i jak sobie to pokonfigurujesz. Brak RAMu odczujesz dopiero jak zacznie go brakować. Jako, że Net jest jednym z priorytetów - lepiej wziąść coś ze 128MB RAMu.
HTC Touch Dual: WM6.1 Phoenix
HTC Trinity: WM 6.1 PL by Tommi 020
Motorola F3, Nokia 6280 oraz Nokia 6020
Kiedy będzie słuchawka na 4 SIM karty?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Tanie PDA
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 08, 2008, 12:44:53 »
w tym budżecie ze 128MB ramu albo dostaniesz coś z QVGA np. BlueAngel, albo bez możliwości wgrania nowszego systemu jak Loox 718/720

*

Offline 206cc

  • 32
Odp: Tanie PDA
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 10, 2008, 22:22:19 »
Ja dziś kupiłem Mio p550 naprawdę super i za cenę przystępna bo ja na allegro wychaczylem za 500zł