do 300 qwerty dobra bateria z systemem bez dotyku

  • 40 Odpowiedzi
  • 9392 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: do 300 qwerty dobra bateria z systemem bez dotyku
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 13, 2013, 17:12:41 »
Patrz, a byłem pewien że zwykłe telefony też to potrafią. :O
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline mpxxl

  • ****
  • 596
  • Sprzęt: xda flame, e51,hx2110, hx2755, N900, 810f, es400
Odp: do 300 qwerty dobra bateria z systemem bez dotyku
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 13, 2013, 17:18:01 »
no to rzuć przykład ''zwykłego'' telefonu co potrafi to co ja wyżej napisałem...

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: do 300 qwerty dobra bateria z systemem bez dotyku
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 13, 2013, 22:03:11 »
wgraj mi latarke do nokii 6303 ale led a nie lcd to bede skakal z radosci

Połączone: Październik 13, 2013, 22:03:43
to bylo do darasa

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: do 300 qwerty dobra bateria z systemem bez dotyku
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 13, 2013, 23:44:02 »
Zastanawiam się: Co takiego mobilne systemy potrafią od tych... Mniej mobilnych jak bb5 czy cid'y? Toż to sprowadza się do możliwości emulacji czegoś, uruchomienia bardziej wymagających programów, WYGODY użytkowania. Mam wrażenie, że Daras zapomina o ważnym szczegole: systemy pod dotykowe ekrany i te niedotykowe.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: do 300 qwerty dobra bateria z systemem bez dotyku
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 14, 2013, 00:34:13 »
W javie aplikacji brak?
Na taki sam brak lub większy narzekałem na symbianach.
Niezbyt rozumiem sens ostatniego postu.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: do 300 qwerty dobra bateria z systemem bez dotyku
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 14, 2013, 09:15:29 »
Nie zasugerowałem, że jest mało aplikacji pod jave (toż to kiedyś była naprawde podstawa). Ja nigdy nie miałem problemów z dostępnością aplikacji pod s60v3 (v3 - wg. mnie najbardziej rozwinięty symbian, tym bardziej fp2). Zastanawiam się nad tym, jakie dla Ciebie są zasadnicze różnicę pomiędzy np. Androidem, s60v3 a cidem/bb5?

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: do 300 qwerty dobra bateria z systemem bez dotyku
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 15, 2013, 16:33:40 »
Fakt, aplikacje pod s60 były, były tez cyrki z cofaniem daty z powodu ważności aplikacji i były też kwasy z kompatybilnością bo a to brak klawisza a to inne ustawienie klawiszy.
Symbiana wspominam jako jeden wielki kwas który służył wyłącznie do dzwonienia i wiecznie się krzaczył.

Ludzie, te nokie sypały się w rękach!

Android jest ok, ale ma za dużo bezużytecznych aplikacji w sklepie, trzeba wiedzieć czego się od niego chce i mieć swoje sprawdzone aplikacje.
BB nie miałem i nie chcę, kilka razy się pobawiłem i zniechęciłem bo to tylko droga słuchawka bez żadnych możliwości.

Zwykłą javę mam od dwóch ponad lat i jestem zachwycony, ma aparat, latarkę, dzwoni, wysyła sms i jest wodoszczelny.
Naprawdę nie widzę różnicy w funkcjonalności między zwykłą javą a symbianem poza jednym,
na javie wiem że mogę liczyć na swój telefon, nie zawiesi się ani nie wykrzaczy.


Wafel, 6303 to dość specyficzny model.
Kumpla laska z zachwytem używała przez 3 lata, kumpel po tygodniu miał dość tego telefonu i jego ciągłych fochów, zwiech i krzaczenia.

Latarka w javie jest, wystarczy poszukać.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: do 300 qwerty dobra bateria z systemem bez dotyku
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 15, 2013, 18:49:34 »
Fakt, aplikacje pod s60 były, były tez cyrki z cofaniem daty z powodu ważności aplikacji i były też kwasy z kompatybilnością bo a to brak klawisza a to inne ustawienie klawiszy.
Symbiana wspominam jako jeden wielki kwas który służył wyłącznie do dzwonienia i wiecznie się krzaczył.

Ludzie, te nokie sypały się w rękach!

Nie musisz mi mówić człowieku - ja to mam, a mój post był prowokacją.

Ja i powiem tylko tak:
- nawigacja offline - Nokia Maps, Garmin.
- Opera Mobile + Opera Mini
- telefonia VoIP - z baru w Belgii dzwoniłem do domu za pół darmo
- Skype - j/w
- pełnowartościowe programy pocztowe (podgląd HTML, doc, docx, pdf, tryb push, obsługa imap, pop3, smtp, eas),
- obsługa kalendarzy - Google (via Google Sync) lub każdy w Exchange Active Sync
- pakiet Office, manager plików, Adobe Reader, menedżer archiwów, edytory
- nagrywanie rozmów (wiele aplikacji z wieloma możliwościami konfiguracji, a nie jakaś proteza)
- blokowanie rozmów - j/w (wiele aplikacji z wieloma możliwościami konfiguracji)
- wiele dobrych aplikacji do dyktafonu
- aplikacje FTP czy SMB (Samba) i dostęp do sieciowych folderów firmowych
- jeśli nie odtwarza jakiegoś formatu audio/video, to jest CorePlayer z własnymi kodekami (w Javie własnych kodeków audio/video nie napiszesz)
- download managery - mogę ściągać duże pliki
- GoogleTalk, Jabber, WhatsApp i inne komunikatory, które mogą działać w tle
- Shazam (rozpoznawanie piosenek)

I przede wszystkim Symbian to aplikacje natywne, które działają błyskawicznie, są tak szybkie jak menu w telefonie i elegancko się z nim integrują. Są też w pełni wielozadaniowe.
Java jest powolna, wygląda jak Commodore 64, a wielozadaniowość to mit. W Javie nie ma nawet ani jednego przyzwoitego programu do poczty email.

Na Symbianie odpaliłem nawet Quake'a (napewno w Javie też to zrobisz ;) ) i to w czasach gdy o Androidzie nikt nie słyszał, nawet serwer Apacha'a (WWW) da się odpalić.
Możliwości jest naprawdę dość dużo (ja wypisałem tylko to czego ja używam) - to nie Android, ale o epokę dalej niż Java MicroEdition.

PS.
A co do niezawodności to nie wiem o czym ty piszesz. Poczytaj trochę opinii o E72, E71, E51 - ludzie mieli przeboje z tymi telefonami (upadki, zalanie piwem, przytrzaśniecie, itp.) i śmigają nadal.
Sam mam E72 i mogę potwierdzić.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2013, 18:58:16 wysłana przez overconscious »

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: do 300 qwerty dobra bateria z systemem bez dotyku
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 15, 2013, 19:38:27 »
Fakt, aplikacje pod s60 były, były tez cyrki z cofaniem daty z powodu ważności aplikacji i były też kwasy z kompatybilnością bo a to brak klawisza a to inne ustawienie klawiszy.
Symbiana wspominam jako jeden wielki kwas który służył wyłącznie do dzwonienia i wiecznie się krzaczył.


kurcze cofanie daty,a myslalem wiecznie ze wystarczy zlamac system-cos jak root w andku wiec i jedno i drugie to samo
Cytuj
Wafel, 6303 to dość specyficzny model.
Kumpla laska z zachwytem używała przez 3 lata, kumpel po tygodniu miał dość tego telefonu i jego ciągłych fochów, zwiech i krzaczenia.

Latarka w javie jest, wystarczy poszukać.
ano mi sie 6303 nigdy nie zawiesila,mam troche czasu juz.
co do latarki to szukalem szukalem i nie znalazlem...i nawet nie znalazem na necie osoby ktora w 6303 miala latarke z led a nie z wyswietlacza

Przewagą symbiana (np.e51 nad 6303) jest to ze akurat dziwnym trafem moje byly stabilne czego o andku powiedziec nie moge,nie spowalnialy.Przypomina mi troche WP.Mniej pierdol niz w andku to fakt ale szybkosc i stabilnosc bije na glowe.Opere w e51 otworze dzisiaj i chocbym nie wiem co robil z fonem,jutro bedzie otwarta na mnie czekac.w andku zapomnij.Oczywiscie szybkosc to pojecie wzgkedne ale taka e51 jaki ma procek i wystarcza.Moja lumia tez szalu spfrzetowego nie robi a smiga jak łania

*

Offline overconscious

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Stary telefon na korbkę
Odp: do 300 qwerty dobra bateria z systemem bez dotyku
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 15, 2013, 20:25:44 »
Symbian (S60v3) został zaprojektowany dla telefonów niedotykowych ze słabymi prockami i małą ilością RAMu. Miał zastąpić ograniczoną Javę (J2ME).
Miał wielki potencjał, ale został on zmarnowany.

Teraz telefony są szybsze i mają więcej RAMu. Zasobooszczędny symbian, niedostosowany do dotyku, nie ma już więc sensu. Bo co z tego, że jest zasobooszczędny, skoro z tego powodu programiści mają więcej roboty - np. z optymalnym zarządzaniem pamięcią, zamiast skupić się na funkcjonalności danej aplikacji.

Poza tym do końca roku sklep Nokia zostanie zamrożony (nie będą przyjmować ani nowego softu ani aktualizacji istniejącego), zaś w 2016 roku zamknięty całkowicie.

Porównywanie S60 vs Android nie ma już więc żadnego sensu, bo S60 jest już AbandonWare. Mnie tylko chodziło o to, że S60 to nie Java (J2ME).
Jedyną alternatywą dla S60 na bezdotykowcach z jako takimi możliwościami był BlackBerry, który co prawda miał Javę, ale o niebo lepiej dopracowaną i lepiej działającą (m.in posiadającą wielozadaniowość) niż J2ME w tanich phone'ach.

PS.
O WP też bym zapomniał. Smartphone "prostoty/szybki" dzisiaj nie ma przyszłości. Bo telefony mają coraz lepsze parametry i większe możliwości, a ludzie coraz bardziej oczekują od nich czegoś więcej niż tzw. "podstawowych funkcji".
Gdyby było inaczej, dalej byśmy siedzieli na wyświetlaczach mono i kultowej Nokii 6310i, a nie zabierali się wogóle za smartphone'y.

Poza tym czysty Android nie jest taki zły, to nakładki producentów mulą.

Fakt, aplikacje pod s60 były, były tez cyrki z cofaniem daty z powodu ważności aplikacji i były też kwasy z kompatybilnością bo a to brak klawisza a to inne ustawienie klawiszy.
Symbiana wspominam jako jeden wielki kwas który służył wyłącznie do dzwonienia i wiecznie się krzaczył.


kurcze cofanie daty,a myslalem wiecznie ze wystarczy zlamac system-cos jak root w andku wiec i jedno i drugie to samo

Wystarczy raz wgrać Custom ROM i o temacie można na zawsze zapomnieć - instalujesz co chcesz, system zostaje złamany permanentnie (również po hard resecie, formatach, itp.).
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2013, 20:28:36 wysłana przez overconscious »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: do 300 qwerty dobra bateria z systemem bez dotyku
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 26, 2013, 22:49:01 »
Nie wiem skąd wziąłeś to całe oprogramowanie pod symbiana ale gratuluję, mi się nie udało znaleźć blokowania połączeń mimo iż bardzo dłuugo niegdyś szukałem.
Przeglądarka (opera mini faktycznie była i działała, ładowała strony całymi godzinami)  :E
Pakiety office niezgodne z klawiszami sprzętowymi...
Soft albo płatny i nie działał albo darmowy i również nie działał...
A solidności uwierz mi że doświadczyłem.
N72, N73, 9300...
Uwierz mi że po tych modelach mam dość nokii i symbiana do dziś.
O jakiejkolwiek użyteczności tego systemu i solidności nokii nie przekona mnie nikt ani nic.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...