(300-350) Szybkie zakupy przed wyjazdem - WiFi, wygodne używanie internetu itp.

  • 39 Odpowiedzi
  • 3884 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam serdecznie

Za 2 tygodnie mam zamiar wybrać się do Niemczech, gdzie spędzę jakiś czas. Głównie jadę pozwiedzać, spotkać się z rodziną itp. Nie chce jednak całkowicie odciąć się od sieci. Na chwilę obecną posiadam telefon który pozwala na dzwonienie (nie widziałem sensu pakować kasy w coś więcej), jednak jak sobie pomyślałem warto będzie chociażby wrzucić na fb kilka fotek, pogadać na gg z rodziną, czy coś podobnego. A że za granicą raczej nie będę miał problemu z dostępem do bezprzewodowej sieci, to nowy telefon jak najbardziej mi się przyda do takich czynności.

Główne moje wymagania to:

1. WiFi - jestem w jakimś centrum, gdzie jest dostęp do sieci, to chciałbym z tego skorzystać
2. aparat
3. Niewielkie ograniczenia przy używaniu internetu - abym nie musiał otwierać jakiś specjalnych stron na telefon, tylko korzystał podobnie jak na komputerze
4. Gry - jakieś kuleczki czy inne duperele zabijające czas

Budżet waha się od 300 do 350

Myślałem nad małą i zręczną Motorolą flipout, lecz czytałem kilka nieciekawych opinii o tym telefonie. Utkwiła mi w głowie ze względu na wygląd, nic więcej. Ta dziedzina nie jest moją mocną stroną, dlatego jeśli w tej cenie złapie dużo lepszy sprzęt to śmiało piszcie, bo nawet nie wiem czym się kierować.

Kilka pytań odnośnie flipout:

- Jakie są największe wady tego telefonu?
- Da się wygodnie korzystać z internetu? Nie za mały ekran?
- Czy aparat robi w miarę wyraźnie zdjęcia - na poczekaniu będę wrzucał na fb
- Jak to jest z tym GOOGLE Android? Mniej więcej wiem jak wygląda android 2.3.5 na telefonie Galaxy ace, czy jest duża różnica?
- W czym przewyższa inne oferty w tej cenie?

Jakbym miał kupować, to pewnie z tej aukcji - http://allegro.pl/jak-nowa-motorola-flipout-android-wifi-3mp-wroclaw-i2440568661.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2012, 18:02:06 wysłana przez bajski »

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Jeśli chcesz korzystać z internetu to przede wszystkim ważna jest rozdzielczość ekranu (minimum to 320x480px). Jedyne co przychodzi mi na myśl, na chwilę obecną (w tym budżecie) to ZTE Blade/RBM One (aktualnie na gruponie za 350zł) ale bez zmodyfikowania oprogramowania działa dosyć średnio a i aparat ma kiepski.

Niezła oferta na tym groupon. Chce jednak wiedzieć czy warto 349 zł wydać na ten telefon? Czy z rejestracją na tym serwisie jest jak z allegro? Musze czekać na jakieś pisma? Czy może rejestruje się, kupuje kupon i realizuje go na stronie partnera?

*

Offline piotrkovski

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: nokia n łosiem
kupujesz tam, dostajesz "kod" i w pożniej na www.redbullmobile.pl/groupon wpisujesz kodzik i można kupować, rejestracja najzwyklejsza, aktywacja przez @ nie tak jak w all. Ja kupiłem RBM w poprzedniej promocji jak był za 299,- i polecam, poza plastikiem i ładowarką, ew. zestawem słuchawkowym z reszty jestem zadowolony, pozytywnie zaskoczył mnie wyświetlacz, choć widoczność w słońcu nie jest najlepsza, szybkość działania znośna (ale to przez to że się do p920 przyzwyczaiłem;P) bateria 2 dni trzyma (choć połączenie z 3g drenuje szybko i do wieczora już nie wytrzyma bez prądu), o aparacie się nie wypowiem bo nie korzystałem jeszcze.
Czy warto... za 299,- bez zastanowienia bym kupił 2 raz, za 349 bym się zastanawiał, ale w końcu bym kupił w tym przedziale cenowym nie ma nic ciekawego a tu jeszzce 24m gwarancji
Racja jest jak d**a, każdy ma swoją.

Niestety, nie zauważyłem, że wyprzedany...

Tak więc ciągniemy temat dalej.

Oprócz moich wymagań wyżej, fajnie by było jakbym wyrwał telefon nowy. Po prostu nie potrafię przemóc się na kupowanie używek.

Flipout już odpada - naczytałem się o słabej baterii ;/


*

Offline kotopies

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia T
naprawdę nie opłaca się kupować sprzętu nowego, po pierwsze przepłacasz bardzo mocno, po drugie w tej cenie kupisz już tylko i wyłącznie jakiś śmieciowy sprzęt. lepiej kupić coś na gwarancji, w komplecie i ładnym stanie, cena niższa o ok. 30%, a wszystkie zalety pozostają.

co bym proponował do 350? Blade nadal się da kupić. zdjęcia - jakość średnia, coś jak w Filoput mniej więcej.
Ace - sam wspomniałeś - w tej cenie będzie ciężko, ale da się. wczoraj widziałem za 370 komplet.
motorola Milestone - w tej cenie chyba tylko jakieś mocno używane. ale to dobry sprzęt.
HTC Desire - jak wyżej.
HTC Wildfire S - powinno się kupić w tej cenie bez problemu, a to dobry wybór. tylko nie pomyl z wersją bez "S", bo to to już szrot.


Hej

Zwiększam budżet (Boli mnie to strasznie!) od 400-500. Chciałbym się bardziej trzymać tej dolnej granicy, jednak jeśli trzeba to te 500 wydam. Telefon nowy - no niestety, jestem strachliwy w tej kwestii.
W miarę zjadliwy internet.
I jakiś zjadliwy aparat.

Zauważyłem, że na allegro już za 519 zł mam nowego SE LWW - czy ten wyświetlacz TFT mocno się różni od tych nowszych norm? Czy warty swojej ceny?

Widziałem też kilka nowych Samsungów galaxy gio. Mam porównanie do ACE, który jest troszkę lepszy pod względem aparatu i wyświetlacza - czy warto gio za cenę 488 brać?

Może coś nowego za 450? - jak już mówiłem rynek telefonów to dla mnie czarna magia.


Pozdrawiam

*

Offline kotopies

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia T
i tylko dlatego, że to dla Ciebie "czarna magia" chcesz koniecznie kupić RUPA w cenie fajnego telefonu, ZRAZIĆ SIĘ, a później odradzać wszystkim androidy, że to to drogie, powolne, wiesza się i Bóg wie jeszcze co.


chłopie! jak nie ufasz sprzedawcom, to kup go w swoim mieście, z odbiorem osobistym, a jak mieszkasz na zadupiu to wydaj 20zł na dojazd do większego miasta i tam kup sprzęt. zawsze to lepsze niż kupowanie beznadziejnego sprzętu pokroju Gio za 500zł. Chryste Panie! ja za mniej, rok temu, Defy miałem. co to za cena w ogóle?

Live with Walkman to już lepszy sprzęt jest. ale 519 to chyba nadal za dużo. ewentualnie, jeśli nikt w żadnym wypadku nie przekona Cię do używanego na gwarancji z odbiorem osobistym... to już go weź. przynajmniej ma to jakieś sensowne parametry, a nie rupiasty Gio wart 300zł w porywach.

*

Offline piotrkovski

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: nokia n łosiem
jw.
kup se zte blade, jeszcze zostanie trochę i nowego dorwiesz, jak nie teraz to za parę dni jak wyplyną te z groupon, nowego NIC w tym przedziale cenowym ciekawego nei kupisz chyba że jakieś padaki...
Racja jest jak d**a, każdy ma swoją.

No dobra - celuje w tego LWW. Jak spotkam na allegro z jakimiś zaufanymi zdjęciami i sprzedawcą, który ma już statystyki (więcej niż 10 opinii), to może zakupie używany. Proszę mnie tylko nakierować - w jakiej cenie opłaca się kupić prawie nowy, z sensowną gwarancją SE LWW?

Jeśli mówimy już o używanych, jakie jeszcze modele polecacie w cenie 350-400 zł (więcej niż 400 nie wydam na używkę).
Aha, i jak z internetem radzi sobie Xperia X8?

Dzięki, że się udzielacie i próbujecie mi wybić z głowy przepłacanie :)

Pozdrawiam

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: (300-350) Szybkie zakupy przed wyjazdem - WiFi, wygodne używanie internetu itp.
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 24, 2012, 23:32:32 »
Aha, i jak z internetem radzi sobie Xperia X8?
Jak kobita przy kopaniu rowów - zrobi, ale jakim kosztem.  :S

*

Offline kotopies

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia T
Odp: (300-350) Szybkie zakupy przed wyjazdem - WiFi, wygodne używanie internetu itp.
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2012, 23:41:09 »
LWW bym kupował do 450zł.

do 400 - tylko Blade, Ace, wildfire S. okazjonalnie trafia się Defy, Desire. Ace i Wildfire S, z racji gorszego wyświetlacza, mniej się nadaje do internetu.

x8 to kupa.

Odp: (300-350) Szybkie zakupy przed wyjazdem - WiFi, wygodne używanie internetu itp.
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 24, 2012, 23:43:31 »
Hmm, teraz już nie wiem.

Do 450 za LWW? Dopłacam to 40 zł i mam nowego.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: (300-350) Szybkie zakupy przed wyjazdem - WiFi, wygodne używanie internetu itp.
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 25, 2012, 12:04:54 »
To może ustrzel jakiś używany tablet, net bardzo wygodny np na 7" a i może dobry aparat w środku będzie.
Do 600 masz sznse ustrzelić galaxy taba.
Jak dla mnie to ekstremalnie mobilny zaminnik lapka.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: (300-350) Szybkie zakupy przed wyjazdem - WiFi, wygodne używanie internetu itp.
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 25, 2012, 22:52:48 »
Słuszna propozycja, jednak uwierz mi, jest to być może mobilne, jednak dla mnie nie ma to miejsca bytu. Za dużo targania.

Jak już mówiłem, godzę się na używki. Znalazłem kilka ofert, które według mnie są zaufane, sęk w tym, że nie wiem jak z cenami, bo najzwyklej w świecie, nie orientuje się co ile może kosztować używane/nowe.

Mam więc kilka telefonów, które mnie zainteresowały:

SE Live with Walkman
ZTE BLADE
LG SWIFT p500
HTC EXPLORER
SAMSUNG GALAXY MINI S5570
LG E400 SWIFT L3

Moglibyście mi ponumerować wydajność każdego z nich? Na który najlepiej celować? A może któryś całkiem odpuścić?

Przechylam się do LG p500, swift L3 oraz Live with Walkman.

Jeszcze jedno :) Samsung Galaxy Ace NOWY w cenie 450-500 to dobry interes?

Pozdrawiam i podziwiam, że ze mną wytrzymujecie :)

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: (300-350) Szybkie zakupy przed wyjazdem - WiFi, wygodne używanie internetu itp.
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 25, 2012, 22:57:53 »
se live with walkman (wt19i) rozgramia wszystkie  :wink: wiec wybór jest tylko jeden  :P

Odp: (300-350) Szybkie zakupy przed wyjazdem - WiFi, wygodne używanie internetu itp.
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 25, 2012, 23:41:38 »
Też tak myślę :)

Jednak podstawowe pytania.

Mam w mieście budy, w których cholernie dobre ceny można wyłapać za nowe telefony.

Jak się ma galaxy ace w cenie 450-500 - nówka, gwara itp.
Jaką kwotę śmiało mogę przeznaczyć na Live - nówka, gwara itp.
LG Swift p500 - wiem, że gorszy, ale jak z ceną
LG Swift L3 - lepszy od p500, jak z ceną?

Pozdrawiam

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: (300-350) Szybkie zakupy przed wyjazdem - WiFi, wygodne używanie internetu itp.
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 25, 2012, 23:56:54 »
nawet jak byś miał dać 550zl za live walkmana to bierz popatrz na allegro może ktoś wystawił z twojej okolicy lub na tablice

czy ja wiem czy warto aż tyle za ace ???
lg p500 to fajny sprzęcik tak do 400zl za nówkę by uszło bebechy praktycznie te same co ace, tylko więcej ramu i słabszy procek minimalnie  :wink:
a L3 to bym nie brał pod uwagę pikseloza na ekranie  :O

Odp: (300-350) Szybkie zakupy przed wyjazdem - WiFi, wygodne używanie internetu itp.
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 26, 2012, 00:14:22 »
W RTV EURO AGD jest LG swift plus p500 za 399 zł. Jest też Swift L3 za 449 - ale jego rozumiem się nie opłaca kupować? Pikseloza, ale jak ma się sprawa z poruszaniem po systemie, inetrnecie itp.?

Pozdrawiam

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: (300-350) Szybkie zakupy przed wyjazdem - WiFi, wygodne używanie internetu itp.
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 26, 2012, 00:19:58 »
L3 ma mniej ramu i znikome wsparce
p500 ma niezłe wsparcie różne romy kernele procek można zawsze podkręcić niema pikselozy na ekranie i ma 512mb ramu ja bym brał p500 z tych dwóch

ale i tak najlepiej jak byś wzioł live walkmana  :wink:

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: (300-350) Szybkie zakupy przed wyjazdem - WiFi, wygodne używanie internetu itp.
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 26, 2012, 00:29:12 »
Ja z innej mańki.

Jak już będziesz w tej Germanii, to kup jakiś prepaid i pakiety transmisji danych. Wydasz kilka (dosłownie) euro i będziesz miał spokój z szukaniem WiFi. Bo możesz zejść sporo kilometrów po mieście, zanim trafisz otwartą, bezpłatną i bez rejestracji sieć WiFi.

Odp: (300-350) Szybkie zakupy przed wyjazdem - WiFi, wygodne używanie internetu itp.
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 26, 2012, 00:37:06 »
Dobra konkurencja mi się zawęża :)

Teraz mam na oku:

Z droższych
Live with walkman - znajdę poniżej 500, to biorę
Galaxy Ace - znajdę w granicach 400, biorę

Z tanich:
ZTE Blade - tutaj nie do końca jestem pewny, nie lubię się bawić w zmienianie oprogramowania, bo zawsze to ubytek na gwarancji
LG p500 - na yt nawet ładnie się prezentuje.

Chciałbyś dodać do tego jeszcze jakiś model? Wszystko jedno jaka kategoria :) Kolejne dni spędzę na allegro...

@abderyta - Oczywiście, że myślałem nad tym, ale nie wiem jakby to działało - polska karta (Play) i niemiecki pakiet? Będzie to współgrać? Jeśli bym kupił na miesiąc taką usługę, to czy jakbym wrócił do Polski, to pozostałe dni mógłbym wykorzystać u nas w kraju?

Pozdrawiam

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: (300-350) Szybkie zakupy przed wyjazdem - WiFi, wygodne używanie internetu itp.
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 26, 2012, 01:03:44 »
Zostaw sobie kartę Play w starym telefonie, a do nowego kup kartę prepaid z np. 1GB za kilka Euro. Wrócisz do domu, niemiecką kartę wyrzucisz do śmieci albo schowasz na kiedyś tam, a do nowej słuchawki zapakujesz sobie Play.

Odp: (300-350) Szybkie zakupy przed wyjazdem - WiFi, wygodne używanie internetu itp.
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 26, 2012, 01:11:28 »
Ok już wszystko wiem :)

Defy używana za około 500 zł to dobry interes? Jak ten telefon wypada na tle LWW? Kurde, już mnie szlak trafia.

Niech stracę, ale to już ostatnie podejście! Daje 500 zł za najlepszy używany telefon jaki da się kupić. Nie wiem znowu jakie modele śledzić.

Jak jutro wpadnie mi okazja na budach, to chyba zaliczę spontan - oby był nim LWW ;p

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: (300-350) Szybkie zakupy przed wyjazdem - WiFi, wygodne używanie internetu itp.
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 26, 2012, 01:29:37 »
Defy nie jest zła.

W okolicach 500 można też pewnie poszukać HD2 i wgrać nań Androida.

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: (300-350) Szybkie zakupy przed wyjazdem - WiFi, wygodne używanie internetu itp.
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 26, 2012, 01:45:50 »
defy jest dobra ale zastanów się nad neo v dołożysz 50zl i masz  :wink: a jak nie to defy  :)

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: (300-350) Szybkie zakupy przed wyjazdem - WiFi, wygodne używanie internetu itp.
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 26, 2012, 12:02:23 »
500zł - tylko HD2
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline kotopies

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia T
Odp: (300-350) Szybkie zakupy przed wyjazdem - WiFi, wygodne używanie internetu itp.
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 26, 2012, 12:39:26 »
500zł - tylko HD2

którego jedyną zaletą jest duży w miarę wyświetlacz, który to sprzęt jest już dość stary i znaleźć dobrze zachowanego nie jest wcale takie proste. na którego nie ma oficjalnego androida, a z nieoficjalnymi to wiadomo jak jest. no i ta bateria...

jak ktoś ma swój, dopieszczony, od pół roku czy roku, to to jest dobra maszyna nawet dziś. ale kupować teraz, za 500, to ja już bym wolał dodać stówę do SGS, zresztą nawet i za 500 je można ustrzelić.

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: (300-350) Szybkie zakupy przed wyjazdem - WiFi, wygodne używanie internetu itp.
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 26, 2012, 12:57:18 »
szybko Ci budżet rośnie. Z 300 złw sobotę do 500 zł we wtorek. Może poczekasz jeszcze kilka dni i kupisz sgsIII :P
end of fear
yo is here

Odp: (300-350) Szybkie zakupy przed wyjazdem - WiFi, wygodne używanie internetu itp.
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 26, 2012, 13:20:31 »
Mogę dać więcej, ale po co. Sęk w tym, że żal mi trochę pieniędzy, a 500 to jeszcze z mniejszym bólem można wydać. Aha, właśnie pisze z telefonu galaxy mini II i muszę powiedzieć, że działa wyśmienicie. Strony się nie scinaja, in terface płynny, ma flasha nawet. Nie wiem jednak czy będzie miał aktualizacie do ics - zależy mi na tym.                               aha      i jak on  wypada na tle lww, p500, ztej, ace?