Najszybszy i najstabilniejszy surowy ROM na ziemi. Istnieje?

  • 5 Odpowiedzi
  • 2663 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline xander

  • 21
  • Sprzęt: SE X1
Najszybszy i najstabilniejszy surowy ROM na ziemi. Istnieje?
« dnia: Lipiec 03, 2010, 12:33:42 »
Witam. Probowalem wielu romów gotowanych na wm 6.5 i 6.1 - większość była z jakąś odmianą manili, były też surowe romy zbudowane na wm 6.5, jednak zawsze wyskakiwały mi jakieś problemy z ich użytkowaniem. Zależy mi na totalnej stabilności i dosyć dużej szybkości - srednio zalezy mi na wygladzie lub na jakichś gadżetach. Najlepsze jest to, że jak dotąd najstabilniejszym był rom generyczny, chociaż szybkością to on nie grzeszył.

Macie jakieś pomysły na alternatywne rozwiązanie? Myślę o jakimś całkiem surowym romie opartym na wm 6.1, bo 6.5 był dla mnie z bardzo zawodny. Właśnie ściągam rom generyczny i zastanawiam się czy nie wrócić do takiego rozwiązania.

Xander

*

Offline busaba

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Htc Sensation
Odp: Najszybszy i najstabilniejszy surowy ROM na ziemi. Istnieje?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2010, 13:02:42 »
Sprawdź sobie ten romik jest na 6.5,ale jest bardzo szybki i stabilny.Miałem go co prawda tylko dwa dni.Wypróbuj bo myślę ze o to Ci chodzi.(około 150mb wolnego ramu)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=676383
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2010, 13:08:30 wysłana przez busaba »

*

Offline xander

  • 21
  • Sprzęt: SE X1
Odp: Najszybszy i najstabilniejszy surowy ROM na ziemi. Istnieje?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2010, 16:04:13 »
Dzieki. Testuje go i jak na wm 6.5.5 jest szybki, chociaz ma ten sam bug z wolna obsluga dlugich watkow sms - to byl jeden z powodów dla ktorych szukałem cos na wm 6.1

xander

*

Offline Miedzio

  • ***
  • 492
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najszybszy i najstabilniejszy surowy ROM na ziemi. Istnieje?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2010, 22:22:47 »
Jakis czas temu testowalem rozne romy do Xperii, ale ostatecznie wrocilem do "generic" w wersji angielskiej. Oczywiscie nie wiem jak sytuacja wyglada teraz, ale wtedy w kazdym custom romie byly jakies bugi, ze po kilku dniach rezygnowalem z ich testowania. Generic jest bardzo stabilny, skonfigurowalem go pod siebie i od kilku miesiecy normalnie dziala bez zadnego HR. Jesli chodzi o szybkosc, to sama Xperia jest niestety dosc wolna, ale w porownaniu do innych romow nie widze znaczacej roznicy.

PS. Preferuje romy typu "lite", bo sam wole wgrac soft ktory uzywam, a manilia mnie nigdy mnie nie urzekla.

*

Offline radzix27

  • **
  • 246
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Ericsson XPERIA™ X1i
Odp: Najszybszy i najstabilniejszy surowy ROM na ziemi. Istnieje?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2010, 21:29:38 »
Polecam rom Infinite http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=564028 Sam stawiam na szybkość i stabilność, ten rom najbardziej przypadł mi do gustu. Używam razem z SPB MS 3.5.5, nie wiem jak jest z wątkami sms, bo tego nie używam ;) Rom jest oznaczony jako całkowicie wolny od wad i skończony :)

> ROM: SGXU Infinite
> RadioROM: 1.14.25.55

*

Offline popara83

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i900 Omnia, X1, HTC Snap S521, HTC Wildfire