problem z dzwiękami sms

  • 13 Odpowiedzi
  • 1620 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline siemien3540

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia X1 rom w fazie testowania
problem z dzwiękami sms
« dnia: Sierpień 05, 2009, 14:09:36 »
witam

mam pytanko związane z se x1.
chodzi mi o to mam se który był w języku holenderskim chciałem zmienić język na polski i poszedłem do serwisu telefonów, zostawiłem telefon gościu w serwisie zmienił mi język na polski ale od tej pory nie mogę zmienić dzwonka smsa gdy wchodzę w ustawienia dzwonków mogę tylko zmienić dzwonek połączenia a jak wchodze na ustawienia sms to lista wyboru jest pusta może mi ktoś w ty problemie pomóc
siemien3540

Odp: problem z dzwiękami sms
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2009, 15:36:16 »
witam

prawdopodobnie nie masz dzwiekow dla sms

musisz wgrac dzwieki do folderu WINDOWS (jesli dobrze pamietam)

*

Offline siemien3540

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia X1 rom w fazie testowania
Odp: problem z dzwiękami sms
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2009, 22:59:25 »
jeśli chodzi ci o to żeby wgrać dźwięki do katalogu windows/ring to już to robiłem i nie działa wrzucałem pliki mp3 i wave i to nic nie dało chyba że chodzi o inny katalog windows albo o innego formatu dźięki
siemien3540

*

Offline dameon

  • **
  • 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S 32GB White
Odp: problem z dzwiękami sms
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2009, 07:25:36 »
W serwisie musieli coś sknocić, skoro lista dzwonków na SMS jest pusta  :-| Może myślę zbyt szybko  :grin:, ale na twoim miejscu poszedłbym do serwisu i się spytał, dlaczego tak jest. A najlepiej, jakbyś sam na początku to sobie zrobił. Banalnie proste. Jeśli miałeś ROM R2A holenderski, mogłeś przez SEUSa wgrać polski R3A.

A tak poza - ja zawsze umieszczałem dźwięk na dzwonek połączenia i SMSa w katalogu "My documents".

*

Offline Stone16

  • *
  • 74
  • Sprzęt: SeX1| liX2.4 PLK / HTC HD2| WP7.5 Mango 7720 PLK
Odp: problem z dzwiękami sms
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2009, 09:51:33 »
Ja polecam użycie SEUSa i wgranie ROMu R3A PL.
nigdy po takiej operacji nie zdazylo mi się aby nie było dzwięków w SMS

*

Offline siemien3540

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia X1 rom w fazie testowania
Odp: problem z dzwiękami sms
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2009, 09:58:52 »
tez tak pomyślałem z tym serwisem i bylem u nich ale oni nie wiedzą co jest dlatego szukam czegoś sam a jak bym teraz chciał wgra polski to da  się jeśli tak to jak to się robi proszę o dokładny opis bo jestem w tym zielony a x1 to mój pierwszy telefon z systemem i o co chodzi z tym SEUSem co to takiego pewnie jakiś program ale do czego
dokładnie   a co do wrzucania dźwięków w moje dokumenty to też tak robiłem i dalej nic
siemien3540

*

Offline dameon

  • **
  • 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S 32GB White
Odp: problem z dzwiękami sms
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:42:52 »
SEUS - Sony Ericsson Update Service - oficjalny program SE do apdejtu softu  :ohreally: Przez niego wgraj nowy soft.

*

Offline siemien3540

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia X1 rom w fazie testowania
Odp: problem z dzwiękami sms
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2009, 13:41:05 »
Dziękuje za wyjaśnienie a jak zaktualizuje to nie wróci mi język do wersji orginalnej czyli holenderskiej jak mam wybrać polski soft i skąd go wziąć  przepraszam że zadaje tyle pytań ale jestem naprawdę w tych sprawach bardzo początkujący  więc jeśli mógł bym prosić o napisanie krok po kroku jak to się robi albo o jakiś link gdzie to jest opisane dokładnie
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2009, 13:43:03 wysłana przez siemien3540 »
siemien3540

*

Offline dameon

  • **
  • 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S 32GB White
Odp: problem z dzwiękami sms
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2009, 14:24:34 »
Włączasz program, synchronizuje się, szuka uaktualnień... blablabla. Jak już pojawi ci się okienko powinieneś mieć Ustawienia regionu (coś w tym stylu - sprzedałem XPERIĘ i odinstalowałem SEUSa, więc nie jestem pewien), wybierasz Polski, akceptujesz regulamin. Kilkasz Dalej, wybierasz XPERIĘ z listy, Dalej, masz instrukcję, jak przygotować telefon do tego procesu (synchronizacja z ActiveSync, wyłączamy telefon, wyjmujemy baterię, jeszcze raz ją wkładamy, włączasz telefon przytrzymując przycisk POWER i VOLUME DOWN (ściszanie głośności) aż do pojawienia się 4kolorowego BL, teraz musisz chwilkę poczekać, pomęczy się i zacznie ściągać soft, później go zacznie wgrywać). Podczas aktualizacji nie rób nic z telefonem !!!!!, ani najlepiej z komputerem. Do tego radzę wyłączyć FireWalle itp. To tyle.

*

Offline siemien3540

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia X1 rom w fazie testowania
Odp: problem z dzwiękami sms
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 06, 2009, 23:32:48 »
dzięki za pomoc mam nadzieje ze to pomoże i będzie wszystko działać tak jak powinno w końcu
Napisane: Sierpień 06, 2009, 22:58:20
witam zainstalowałem SEUSa ze strony se uruchomiłem przeszedłem wszystkie etapy tak jak mówiłeś wszystko się zgadza ustawienia regionu blabla i później jest okno żeby wybrać model telefonu wybieram x1 daje dalej pisze podłącz telefon to tak robię i w tym momencie jest problem bo wyskakuje że nie można zidentyfikować produktu odłącz go i spróbuj ponownie tak robię i dalej to samo może ktoś wie co może być tego powodem już się bawiłem ustawieniami telefonu w połączeniach z komputerem i dalej nic
siemien3540

*

Offline dameon

  • **
  • 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S 32GB White
Odp: problem z dzwiękami sms
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 07, 2009, 10:05:31 »
Już wszystko jasne. Masz wgrany HardSPL i przez niego SEUS nie chce ci zidentyfikować produktu. Gdzieś na XDA jest opis, jak przywrócić oryginalnego SPLa.

*

Offline siemien3540

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia X1 rom w fazie testowania
Odp: problem z dzwiękami sms
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 07, 2009, 10:51:20 »
no to ładnie taraz to już naprawdę się pogubiłem
Napisane: Sierpień 07, 2009, 10:09:22
znalazłem jak zmienić SPL i zrobiłem tak jak mówiłeś zmieniłem go ale dalej jest to samo uruchamiam bootloadera uruchamia się wyświetla
KOVS110
SPL-0.72.OliNex
MicroP1-787
MicroP2-707

i na białym pasku pisze serial podłączam kabel pisze usb na białym pasku w SEUSie pisze sprawdzanie telefonu na wyświetlaczu telefonu wyskakuje no image file a później pasek postępu na 0% nagle telefon się restartuje do ekranu bootloadera z tymi kolorowymi paskami i tak ze dwa razy aż w końcu wyskakuje to samo nie można rozpoznać urządzenia  już nie wiem co mam zrobić może ktoś będzie wiedział o co chodzi i mi pomoże
siemien3540

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: problem z dzwiękami sms
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 07, 2009, 13:43:28 »
Widzę, że tu niezły OT się zrobił  :O Co te pozostałe pytania mają wspólnego z tematem: problem z dzwiękami sms ? Jak ktoś będzie szukał rozwiązania problemu to tytuł jest mylący. Nie robimy w żadnym dziale tematów o wszystkim naraz, porządek musi być. Temat chyba się wyczerpał i jest do zamknięcia.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline siemien3540

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia X1 rom w fazie testowania
Odp: problem z dzwiękami sms
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 07, 2009, 16:40:12 »
w sumie można zakończyć wątek już sobie poradziłem z ROMem wgrałem przez kartę pamięci i wszystko dział dzięki za pomoc
siemien3540