proszę o pomoc. ETEN x800 "power on camera failed"

  • 15 Odpowiedzi
  • 1396 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline clony

  • 18
  • Sprzęt: Eten x800, xda IIs
proszę o pomoc. ETEN x800 "power on camera failed"
« dnia: Grudzień 06, 2007, 00:47:07 »
Witam. Jestem posiadaczem etena x800 już tydzień czasu. Pogodziłem się już z faktem wolnego działania urządzenia, a także z tym że po kilkunastu minutach pracy z automapą zaczyna brakować pamięci ram, Od wczoraj pojawił się nowy problem, tym razem nie do zaakceptowania. Podczas włączania kamery pasek postępu zatrzymuje się na ok. 50% i  pojawia się komunikat: "power on camera failed". próbowalem kiklkakrotnie resetowac urządzenie, wciąż jednak występował ten sam problem. Robiłem też hard reset- dalej to samo. Próbowałem nawet wgrać patcha na kamerkę ze strony etena Problem występuje dalej. (dodam że wcześniej kamerka działała prawidłowo) Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i udalo mu sie go rozwiązać? Proszę o pomoc.

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: proszę o pomoc. ETEN x800 "power on camera failed"
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2007, 02:17:25 »
A robiłeš HR?
potrzebna zgoda

Odp: proszę o pomoc. ETEN x800 "power on camera failed"
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2007, 07:15:31 »
Rzuć okiem na identyczny wątek tutaj (co prawda dotyczy on m700 ale rozwiazanie moze byc podobne):
http://eten-users.eu/index.php?s=9c798b3c14e24f62131d588ae61b7016&showtopic=11595

Jesli sie nie sprawdzi - pozostaje HR...

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Odp: proszę o pomoc. ETEN x800 "power on camera failed"
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2007, 07:19:02 »
a ja powiem tak

mam x800 od 2 tygodni i mogę Ci powiedzieć że urządzenie wcale nie jest wolne. nie ma też mowy o żadnym wyciekaniu pamieci podczas pracy automapy.

jesli chodzi o aparat foto to w porownaiu z dobrymi fotkami x500, w x800 bylo fatalnie, po wgraniu patha jest tak sobie, licze ze w nowym romie bedzie już OK.

a odpowiadajac na Twoje pytanie.  (ogólnie bo widze ze x800 wogole fatalnie Ci chodzi)

po pierwsze wywal cały soft od etena procz satelite update i wireles managera
po drugie zainstaluj AM od nowa formatujac przed tym kartę na FAT   (nie fat 32)
po trzecie zainstaluj dobrego task managera (ja użyywam wktask
po czwarte wywal wszelkie nakładki spolszczajace i tym podobne wynalazki
po 5 wylacz naieuzywane klawiatury (transcribery, recognizery itp)
uwazaj co instalujesz (pacze poprawki itp, bo mozna sobie uwalić poketa)
-apropos kamery i błędu


u mnie sprzet chodzi jak burza. AM po prostu lata  (przed formatem karty chodzila fatalnie,skakala i co chwila byl komunikat o braku pamieci)
po softresecie ma 23 MB pamieci, po calym dniu ok 19  ( w nocy robi mi sie automatycznie)

dodam jeszcze ze mam bete romu 381 i najnowsze radio

licze ze w ostatecznej wersji romu popraią juz calkowicie te kamere, i kilka drobiazgow ktore irytuja ale nie spowalniaja ani nie uniemozliwaja korzystanie z x800

pozdrawiam
MS


« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2007, 07:22:39 wysłana przez marcel »

*

Offline clony

  • 18
  • Sprzęt: Eten x800, xda IIs
Odp: proszę o pomoc. ETEN x800 "power on camera failed"
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2007, 15:36:18 »
Hard Reset nic nie daje. Na stronce którą podał @ceiwyz już byłem ale tam nie ma rozwiązania problemu. Spróbuję dzisiaj wgrać najnowszy rom, jeśli to nie pomoże to oddam urządzenie do serwisu. Może ktoś inny zna rozwiązanie problemu?
@marcel dzięki za porady dot. usprawnienia działania sprzętu. Szkoda tylko że eten wypuszcza urządzenia z tak niedopracowanym oprogramowaniem, którego modyfikacja dla szarego użytkownika to nie lada wyzwanie. Mam jescze do Ciebie pytanko: czy występuje u Ciebie ok. 1,5-2  sekund opóźnienia przy nawiązywaniu połączeń oraz odbieraniu?

edit: przed chwilą latarka też przestała działać :( Może moduł od kamery po prostu się odlutował?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2007, 16:21:29 wysłana przez clony »

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Odp: proszę o pomoc. ETEN x800 "power on camera failed"
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2007, 19:47:50 »
Hard Reset nic nie daje. Na stronce którą podał @ceiwyz już byłem ale tam nie ma rozwiązania problemu. Spróbuję dzisiaj wgrać najnowszy rom, jeśli to nie pomoże to oddam urządzenie do serwisu. Może ktoś inny zna rozwiązanie problemu?
@marcel dzięki za porady dot. usprawnienia działania sprzętu. Szkoda tylko że eten wypuszcza urządzenia z tak niedopracowanym oprogramowaniem, którego modyfikacja dla szarego użytkownika to nie lada wyzwanie. Mam jescze do Ciebie pytanko: czy występuje u Ciebie ok. 1,5-2  sekund opóźnienia przy nawiązywaniu połączeń oraz odbieraniu?

edit: przed chwilą latarka też przestała działać :( Może moduł od kamery po prostu się odlutował?

odpowiem tak. w x500 które miałem wcześniej  opóźnienie było zauważalne. mało tego im mniej bylo ramu i im wiecej odpalonych programów tym telefon wzbudzał się dłużej, do tego stopnia że dzwoniący pytał dlaczego odnieram po 7 sygnałach dopiero, a opóźnienie siegało czasem 10 sekund !!!

w x800 odnieram najpóźniej po 2 sygnale a opóźnienie praktycznie nie wystepuje.
a jeśli jest to 0,5 s

dograłem najnowsze radnio ( nie mylić z romem) - a swoja drogą ciekawe czy w nie-becie romu radio bedzie updatowane razem z romem ?????
i zauważam 2 błędy
1. tak samo jak w oryginalnym romie , wskaznik poziomu sieci czesto pokazuje mninimum (mimo to moge dzwonić i odbierać, być może to problem przelaczania zasiegu na g3)
2. czasem po zakończeniu rozmowy wystepuje popiskiwanie x800 (cichy piskliwy szum) aż do wyłącznie pocketa OFF


M

Odp: proszę o pomoc. ETEN x800 "power on camera failed"
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2007, 11:38:28 »
clony dales juz sobie rade z problmem kameri i latarki ? Bo takze jestem posiadaczem etena x800 od tygodnia . Kamerka normalnie dzialala. Wgralem nowy rom i patcha do kamerki. Po wgraniu tez dzialalo wszystko. Nie uzywam kamerki na codzien ale dzis wlaczam aparat i mam to samo co ty. Po 20% wyskakuje blad ten sam co u Ciebie. Jesli uda ci sie to naprawic daj znac ...Oprocz romu i tego patcha mam zainstalowane doslownie pare programow. (Skype,AutoMapa,ezyUnZip,PocetXpdf,rescoFileEx Registry). Moze ktorys z nich cos popitolil chociaz watpie w to.

*

Offline sielik

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S II, Galaxy Tab 7.7, Omnia W
Odp: proszę o pomoc. ETEN x800 "power on camera failed"
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2007, 12:29:51 »
Ja mam x800 od około 2 tygodni, kamera działa dobrze - jeśli kiepskie zdjęcia można nazwać dobrym działaniem. Ja mam oryginalny soft 363 i generalnie nie narzekam, urządzenie nie radzi sobie z wyświetlaczem, ale jakoś można się przyzwyczaić. Automapa biega wyjątkowo szybko (karda microSD sandisk premier) i nie pokazało mi jeszcze, że mało ramu. Nigdy HR nie robiłem, po softresecie mam koło 19-20 mb wolnego ramu.
pozdr., sielik
Aktualnie Samsung Galaxy S II, Galaxy Tab 7.7 i Omnia W, były: Tab 10.1  LG P970, HTC 7 Trophy, Galaxy S, Mini [SE Xperia Neo V, Mini, X10i], Nokia E52, HTC HD2, Magic, Diamond, Eten DX900 i X800, [sporo WM5 i 6], na początku był ETEN P700

*

Offline Banan2

  • **
  • 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X500 + 2GB Sandisk
Odp: proszę o pomoc. ETEN x800 "power on camera failed"
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2007, 12:38:43 »
Cytuj
odpowiem tak. w x500 które miałem wcześniej  opóźnienie było zauważalne. mało tego im mniej bylo ramu i im wiecej odpalonych programów tym telefon wzbudzał się dłużej, do tego stopnia że dzwoniący pytał dlaczego odnieram po 7 sygnałach dopiero, a opóźnienie siegało czasem 10 sekund !!!

w x800 odnieram najpóźniej po 2 sygnale a opóźnienie praktycznie nie wystepuje.
a jeśli jest to 0,5 s
Sprawdziłem przed chwilą jak to działa w moim X500. No i telefon zaczyna dzwonić po 2 sygnałach, a opóźnienie jest po ok. 0,5 sek.
Pozdrawiam

Odp: proszę o pomoc. ETEN x800 "power on camera failed"
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2007, 14:15:01 »
Ja wgralem nowy rom 381 i tego patcha do kamerki z tej strony. http://www.etenblog.com/2007/11/21/rom-update-wwe-040-0381-for-x800/

Ale po wgraniu tego aparat dzialal bo sprawdzalem czy jakos zdjec sie poprawila. Usunolem wczesniej wszystkie programy od etena oprocz phone service. Moze cos za duzo ...? Kurcze jak to naprawic ? Urzadzenie napewno mi nigdzie nie spadlo ani sie uderzylo o nic. Mam go tydzien i dbam o niego jak o jajko :) a tu takie rzeczy sie z nim dzieja . POmocy !!!

Odp: proszę o pomoc. ETEN x800 "power on camera failed"
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2007, 17:31:09 »
Juz Dziala !!!  :D  Wgranie nowego patcha do kamerki ze strony www.glofiish.com naprawia wszystko i kamerka uruchamia sie juz bez problemu.

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Odp: proszę o pomoc. ETEN x800 "power on camera failed"
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2007, 18:05:33 »
a ja mimo rejestracji i prób z IE i FIREFOXA nie widze żadnych plików do pobrania ze strony glofiish.com

to co innego niż ze strony  http://etenclub.ru/files/index.php?&path=X800/ ????

a rom 381 jest tam może bo ten na ruskiej stronie to podobno beta.....


dlaczego nie widze plikow ?

*

Offline tytus77

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Servis Fireblade.pl
  • Sprzęt: Eten x800, FS n560
Odp: proszę o pomoc. ETEN x800 "power on camera failed"
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2007, 18:35:05 »
skasowany...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2007, 20:03:18 wysłana przez tytus77 »

*

Offline clony

  • 18
  • Sprzęt: Eten x800, xda IIs
Odp: proszę o pomoc. ETEN x800 "power on camera failed"
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 07, 2007, 21:45:35 »
Udało się naprawić problem "power on camera failed" oraz brak działania latarki. Wgrałem oryginalny rom w wersji 363 i wszystko o dziwo wróciło do normy.
A już się bałem że to problem hardware-owy. Mam nadzieję że więcej nie wystąpi problem tego typu, oraz że eten wypuści wreszcie oficjalną wersje nowego romu.

Jest jescze jedna rzecz która mnie denerwuje. Co jakiś czas eten pokazuje komunikat, że została włożona karta sd (mimo że karta sd jest cały czas w środku). 


Pozdrawiam wszystkich użytkowników Etenów!
ps. Może by stworzyć tutorial na temat konfiguracji naszych urządzeń, aby korzystanie z nich było szybsze i bardziej przyjemne?

*

Offline r19

  • 7
Odp: proszę o pomoc. ETEN x800 "power on camera failed"
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 07, 2007, 23:13:53 »
No przecież masz oficjalny rom w wersji 402.

*

Offline clony

  • 18
  • Sprzęt: Eten x800, xda IIs
Odp: proszę o pomoc. ETEN x800 "power on camera failed"
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 07, 2007, 23:31:07 »
Ciekawa sprawa.. wczoraj go jeszcze tam nie było. A więc trzeba go ściągnąć i wybróbować:)