X800 Jakie Programy warto zainstalować??A jakie odinstalować??I do czego one są?

  • 19 Odpowiedzi
  • 2362 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kaliadam

  • **
  • 134
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: X800 microSD 4GB
Witam jak w temacie proszę o informacje na temat programów pod ETEN X800 które warto zainstalować które warto odinstalować i dlaczego do czego one służą??
Takie informacje napewno nie tylko mi się przydadzą a również wszystkim początkującym(i pewnie nie tylko...)użytkownikom Eten X800
Np. Program
oxiosmemory - program do zwalniania pamięci - warto go zainstalować czy nie???
Do nawigacji jaki program polecacie??
Standardowe programy ETEN (jest ich chyba 27) które można wywalić i dlaczego(do czego one są??)??
Za wszystkie informacje z góry dziękuje

*

Offline leezus

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • ETEN X500
Ręce mi opadły
Mamy Ci przepisać dział ETEN ? :ok:

Pozatym zobacz Pan u góry Pana monitora, ukaże sie ku zdziwieniu taki temat:

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=76785.0
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2008, 11:10:19 wysłana przez leezus »

*

Offline kaliadam

  • **
  • 134
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: X800 microSD 4GB
Ręce mi opadły
Mamy Ci przepisać dział ETEN ? :ok:

Pozatym zobacz Pan u góry Pana monitora, ukaże sie ku zdziwieniu taki temat:

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=76785.0

 :S To fakt ręce opadają
Ja niestety drogi panie X500 widziałam jedynie na zdjęciu i ni jak mi porównywać z X800 i proszę czytać ze zrozumieniem.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2008, 08:49:02 wysłana przez kaliadam »

*

Offline GrimReaper

  • *****
  • 1177
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ♠ HTC Topaz   ♥ Lark FreeBird 43.1
X800 to młodszy brat modelu X500, także wystarczyło trochę poczytać, a dopiero później zadać właściwe pytanie. Wersje ROM są dedykowane do każdego z urządzeń, ale Eten, podobnie jak HTC wyposaża je w podobne programy użytkowe.

Test X500

Test X800
Grimi & - Zobacz mnie na GoldenLine

*

Offline kaliadam

  • **
  • 134
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: X800 microSD 4GB
X800 to młodszy brat modelu X500, także wystarczyło trochę poczytać, a dopiero później zadać właściwe pytanie. Wersje ROM są dedykowane do każdego z urządzeń, ale Eten, podobnie jak HTC wyposaża je w podobne programy użytkowe.

Test X500

Test X800
Proszę jeszcze raz przeczytać moje pytanie NAPISANE JEST WYRAŻNIE KTÓRE WARTO ZAINSTALOWAĆ A KTÓRE ODINSTALOWAĆ!!! Gdzie w temacie o X 500 jest to opisane!!

*

Offline daniol

  • **
  • 132
  • Sprzęt: samsung i9000
poczatkujacy wlasciciel x800 wpisze w wyszukiwerke x800 nie x500
nokia 7650>eten X800>samsung i900> samsung i9000 8GB+16GB
2.2.1 i9000XXJPY Darky'S 7.7

*

Offline leezus

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • ETEN X500
Które warto zainstalować, które nie.... :-?
Po prostu zainstaluj wszystkie i zobacz które Ci odpowiadają i nieobrażaj wszystkich dookoła
(sam niepotrafisz czytać!!!, masz podane wszystko na tacy)
I nie wysyłaj mi maili z wulgaryzmami

sory za OT


*

Offline kaliadam

  • **
  • 134
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: X800 microSD 4GB
Które warto zainstalować, które nie.... :-?
Po prostu zainstaluj wszystkie i zobacz które Ci odpowiadają i nieobrażaj wszystkich dookoła
(sam niepotrafisz czytać!!!, masz podane wszystko na tacy)
I nie wysyłaj mi maili z wulgaryzmami

sory za OT


Człowieku prześledż wszystkie swoje posty wszędzie masz cos głupiego do dodania.  Po co cwaniakujesz już ci napisałam nie wszyscy są tak bystrzy jak ty :S :S :S :S :ok:, niemasz nic ciekawego do dodania w tym temacie to go przynajmniej nie zaśmiecaj!!!
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2008, 08:48:32 wysłana przez kaliadam »

*

Offline wojtek_p

  • *
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • elektronika analogowa
  • Sprzęt: Eten Glofiish M700 + 6GB micro SD
Pszeszukaj forum , zobacz to http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=83848.0 (wprawdzie jest na temat M700 ale aplikacje są podobne) zobacz to http://m700.fafik.org/ - może byc pomocne.
Wojtek

*

kuszelas

Podam Ci na przykładzie mojego Etena x500+ z systemem WM6

1. Po HR pozostawiłem wersje angielską ze względu na "mulenie" systemu przez polska nakładkę.
2. Pozostawiłem:
 - katalog GPS z trzema programami (Viever, Location SMS, Satellite Data Update)
 - katalog Phone z 5 programami - chociaz 3 z nich mozna spokojnie wywalic
 - katalog Utilites ( 4 programy)
3. Zastosowałem darmowe ( free) zamienniki potrzebnych programów i wtyczek, które sa równie użyteczne,
    a zajmuja mniej pamięci i mniej obciążają system.
4. Wypróbowałem triale Spb - ale zrezygnowałem z uwagi na ich objetośc i "ciężar"; istnieje szereg darmowych odpowiedników, równie dobrych
    i zdecydowanie mniejszych.
5. oxiosmemory - jest dobrym programem, uwalnia sporo pamięci, jednak i tak nie unikniesz SR co jakiś czas.
6. Bez polskiej lokalizacji należy zainstalować polska klawiaturę: np.  VGAKEY ( koszt 10 zł = 2 piwa), możliwośc kupienia w polskim sklepie; http://vgakey.net/web/index.php?plskins
7. Każdy ustawia sprzęt pod kątem własnych potrzeb; przetestuj zainstalowane programy i wywal te, które uważasz za zbędne.
    W ich miejsce mozna zainstalowac free odpowiedniki lub nie instalowac nic; zalezy do czego sprzęt ma Ci służyć.



*

Offline okonez13

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
  • M600+ user^^
  • Sprzęt: Eten M600+ + SD 1 GB
kaliadam, na poczatku zauwaz ze to nie TY nam robisz przysluge.... gdybys chciala to bys znalazla wszytsko bez zakladnia nowego tematu.... jest wiele alternatywdla jednej aplikacji i kazdy wybiera te ktora mu najbardziej pasuje wedlug jego potrzeb itd...
np. programow do mp3 jest kilka i akzdy ma inne zdanie ktory jest najlepszy....ja polecam Ci GSPlayer bo jest szybki, darmowy i gra chyba najlepeij....do tego obowiazkowo zainstaluj TCPMP (do filmow....jak chcesz do muzyki tez....gra chyba jeszcze lepeij ale jest niewygodny w obsludze....do filmow najlepszy)... dla "must have" to tez WKtask (tez darmowy) ....swietny manager, nie spowalnia i umozliwia szybkie przelaczanie sie miedzy aplikacjami jak w windowsie oraz spb phone suite (platny)....jedyny ktory potrafi zastapic w etenie standardowy wireless manger....przedewszystkim szybki dostep do wlaczenia Wi-Fi z ikonki na pulpicie (inne zamienniki po prostu nie dzialaja na etenach...) .... do ego powinnas miec jakis manager plikow (wedlug uznania), program do obslugi komunikatora np. GG(np. parlingo), dodatkowa przegladarke internetowa (ja uzywam opery 8.65, platna), przydatne tez jest vTap-wyszukiwarka i program do ogladania filmow z youtube i innych serwisow (platne ale sa darmowe zamienniki)... przydaje mi sie tez google earth... aha i powinnas zrobic sobie swoj wlasny today ale to jzu pozostawiam twojej inwencji tworczej....programow jest wiele i powinnas sama sie troche natrudzic i poswiecic na to czas zeby wiedziec co i jak

Cytuj
Takie informacje napewno nie tylko mi się przydadzą a również wszystkim początkującym(i pewnie nie tylko...)użytkownikom Eten X800
oczywiscie ale taki informacje na forum juz sa.... trzeba tylko poszukac...




*

Offline kaliadam

  • **
  • 134
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: X800 microSD 4GB
Które warto zainstalować, które nie.... :-?
Po prostu zainstaluj wszystkie i zobacz które Ci odpowiadają i nieobrażaj wszystkich dookoła
(sam niepotrafisz czytać!!!, masz podane wszystko na tacy)
I nie wysyłaj mi maili z wulgaryzmami

sory za OT


Przepraszam co uważasz za wulgaryzmy????? Ja ciebie nie obraziłam stwierdziłam jedynie fakt że cwaniakujesz na każdym kroku.

*

Offline leezus

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • ETEN X500
Które warto zainstalować, które nie.... :-?
Po prostu zainstaluj wszystkie i zobacz które Ci odpowiadają i nieobrażaj wszystkich dookoła
(sam niepotrafisz czytać!!!, masz podane wszystko na tacy)
I nie wysyłaj mi maili z wulgaryzmami

sory za OT


Przepraszam co uważasz za wulgaryzmy????? Ja ciebie nie obraziłam stwierdziłam jedynie fakt że cwaniakujesz na każdym kroku.

Jak masz coś do mnie pisz sobie ile chcesz na PW.
Niekażdy musi czytać twoje wypociny
Prosze moda o usunięcie wątku - nic nie wnosi

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
temat zamykam...jeśli ktoś zdecyduje dopisać się coś mądrego proszę o info na PW.

temat otwarty na prośbę założyciela, kolegę Leezus proszę o nie udzielanie się w wątkach jeśli odpowiedzi mają mieć podobny poziom jak powyżej...
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2008, 14:36:08 wysłana przez bikekowal »
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline MaXyM

  • ***
  • 469
Ale faktycznie pytanie z pierwszego postu jest bez sensu.
Ogolnie instaluje sie to czego potrzebujemy a nie to co mozna zainstalowac. Potwierdzeniem zlego podejscia jest pytanie "dlaczego i do czego one sa".

Odpowiedz brzmi: nic nie instaluj. Bo nie potrzebujesz.

Jak bedziesz potrzebowal czegos w konretnym celu to wtedy wroc.
HTC HD | radio: 1.17.25.09 | OS: Energy 23569 Titanium 14.Jul1010 | spb MobileShell

Ale faktycznie pytanie z pierwszego postu jest bez sensu.
Ogolnie instaluje sie to czego potrzebujemy a nie to co mozna zainstalowac. Potwierdzeniem zlego podejscia jest pytanie "dlaczego i do czego one sa".

Odpowiedz brzmi: nic nie instaluj. Bo nie potrzebujesz.

Jak bedziesz potrzebowal czegos w konretnym celu to wtedy wroc.

A niby czemu bez sęsu??
Ja mam dokładnie ten sam problem a mianowicie przy instalowaniu instaluje się około 27 programów, a używam może 5!!?? po co jest reszta i co się z nią robi niemam zielonego pojęcia a chciał bym to wiedzieć. Przeszukalem forum i jedyne co znalazłem to żeby wywalić wszystkie co też zrobiłem i po tym zabiegu większość potrzebnych funkcji mi nie działała :shock: - potem można oczywiście je doinstalować ale trzeba znowu je poustawiać i tu robi się już problem.

Program SKtools jak ustawić w nim na 1MB pamięć proponowane w innym wątku - nie znalazłem możliwoścci zmiany tego 0 na 1??

Gry - jak zainstaluje jakieś gry to większość wiesza mi pada i musze robić reset :shock: :shock:
        na moim wcześniejszym padzie (HP6515) grałem w gierkę ; Warfare Incorporated;  śmigała jak złoto a tu tak jak bym jakąś gierke z pentium 2 wgrał na pentium 1 (tnie się).

Programy - polecam SPB Pocket Plus - zamyka utomatycznie programy

Nawigacja - to zależy gdzie jeżdzisz ja tylko po kraju i używam AUTOMAPA 4 , testowałem też IGO graficznie super ale trochę zasłaby był prowadził dziwnymi trasami do celu i trochę się gubił




*

Offline kaliadam

  • **
  • 134
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: X800 microSD 4GB
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi  :ok:
Hormonn twój problem z grami to pewnie jest problem z niepoprawnie zainstalowanym ROM-em przeinstaluj go jeszcze raz.
Ja potraktowałam mój nowy ROM 403 programem romtools i ustawiłem na 4MB zgodnie z tym tematem -
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=88988.0
 :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2008, 08:47:49 wysłana przez kaliadam »

*

Offline jarom

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://paragliding.in.poland.nid.pl/
  • Sprzęt: Compaq 4600 -> Hp5500 -> Hp4700 -> Eten x500 -> Eten X800 -> HTC Touch HD
Jak bedziesz potrzebowal czegos w konretnym celu to wtedy wroc.

No dobra - co zainstalować, zeby uruchomić wysyłanie MMSów na X800?
Wie ktoś - bo jeśli tak to wraz z innymi obserwacjami mam kompletną "instrukcję posprzedażową X800 B)
jaro

*

Offline kaliadam

  • **
  • 134
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: X800 microSD 4GB
Jak bedziesz potrzebowal czegos w konretnym celu to wtedy wroc.

No dobra - co zainstalować, zeby uruchomić wysyłanie MMSów na X800?
Wie ktoś - bo jeśli tak to wraz z innymi obserwacjami mam kompletną "instrukcję posprzedażową X800 B)
jaro
Ja po zainstalowaniu nowego ROM-u (403 - przed nie testowałam)nie mam problemu z MMS-ami wysyłam i odbieram bez problemu może jest to uzależnione od operatora??

Dzięki Kali
Przeinstalowałem ROM i gierki zaczeły normalnie funkcjonować, nie które niestety dalej wieszają mi PADA ale to chyba wina WM6 lub VGA (aplikacje nie są pod to pisane chiba..??)
pozdrawiam