[POMOCY!] Powrót do WM (coś nie działa...)

  • 5 Odpowiedzi
  • 3108 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Sztef89

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 (Leo)
[POMOCY!] Powrót do WM (coś nie działa...)
« dnia: Wrzesień 21, 2011, 17:22:08 »
Już mam dość tego WP7 i chciałbym przesiąść się na androida (WP7 jest świetny ale ma dla mnie kilka wad, które go dyskfalifikują w porównaniu z Androidem).

Wszystko robię wg poniżej instrukcji:

Cytuj
"POWRÓT DO WINDOWS MOBILE 6.5
Nic prostszego. Wyłączamy telefon, wchodzimy w bootloader (przytrzymanie volume down + power), podłączamy telefon przez kabel i czekamy aż zamiast SERIAL w bootloaderze wyświetli się USB, a następnie włączamy z poziomu komputera rom fabryczny WM 6.5, przechodzimy przez procedurę i po chwili telefon zrestartuje się. MAGLDR I WP7 zostają całkowicie usunięte. HSPL pozostaje nietknięty.
Należy jeszcze sformatować kartę pamięci używająć SDFormattera lub formatera WM 6.5."

Przechodzę w bootloader, pojawia się na dole serial, podłączam telefon do kompa - pojawia się na ekranie USB. Przy próbie wgrania:
- RUU_Leo_HTC_WWE_1.48.405.2_Radio_Signed_15.28.50.07U_2.05.51.05_2_Ship
- ROM_Leo_HTC_WWE_EastEurope_1-66
lub ROMu od bysia ni się nie dzieje... po chwili na PC wyświetla się komunikat aby sprawdzić czy jest telefon podłączony... wszystko robię zgodnie z instrukcją, nie wiem dlaczego nie chce się rozpocząć procedura wgrywania ROMu... proszę pomóżcie

Połączone: [time]Wrzesień 21, 2011, 17:53:53[/time]
Udało się ! Przeszło przez XPeka, na Win 7 64bit nie chciało iśc nie wiem dlaczego... :/

Powiedzcie mi jak sformatorac kartę microSD po tym windows phonie ? chyba mam zwalony czytnik bo w systemie nie widzi karty... ale jak wsadzę inna to widzi...

Znalazłem w WM narzędzie "Format SD Card" ale po włączeniu wyświetla się komunikat że nie znaleziono żadnej karty... :/

--- EDIT ---

Dorwałem jakąś nokie (E66) i sformatowałem w końcu kartę ! ufff
Dosłownie nic nie wykrywało tej karty, a sprawdziełem:
- Pod siódemka i xpekiem
- w dwóch czytnikach
- pod WM


TEMAT DO ZAMKNIĘCIA :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2011, 18:17:24 wysłana przez Sztef89 »
ROM: Windows Phone 7 Mango (7720 PLK)
Radio: 5.51T.09.29a_22.32.50.10U
SPL: 1.46 HardSPL: 2.08

*

Offline AMIGAnTOMEK

  • Ekspert HTC Artemis
  • *****
  • 1858
  • Sprzęt: HTC HD2, Nokia Lumia 820
Odp: [POMOCY!] Powrót do WM (coś nie działa...)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2011, 18:03:02 »

Powiedzcie mi jak sformatorac kartę microSD po tym windows phonie ? chyba mam zwalony czytnik bo w systemie nie widzi karty... ale jak wsadzę inna to widzi...
Na 100% w nokii opartej na symbianie.
Jeśli podoba Ci się mój ROM i chcesz zostać donatorem wyślij mi PW.

*

Offline pioterek2666

  • **
  • 167
  • Sprzęt: HD2 + Dell Axim x51v WM 6.5 E01 makuu +Ratoc CFU1U
Odp: [POMOCY!] Powrót do WM (coś nie działa...)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2011, 19:14:00 »

Powiedzcie mi jak sformatorac kartę microSD po tym windows phonie ? chyba mam zwalony czytnik bo w systemie nie widzi karty... ale jak wsadzę inna to widzi...
Na 100% w nokii opartej na symbianie.

Mnie tylko zastanawia co takiego magicznego ma symbian, czego niema nawet "duży windows", że nie potrafi sformatować tak zablokowanej karty?. 

*

Offline Bronicz

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC  HD2 Leoś
Odp: [POMOCY!] Powrót do WM (coś nie działa...)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2011, 20:53:52 »
Wydaje się że M$ nie przewidział takiego narzędzia dla systemu windows, ponieważ karta pamięci zainstalowana jest na stałe w telefonie i nie ma w WP7 opcji formatowania karty.Usuwanie aplikacji poprzez /uninstall/.
Natomiast plik DEV_STORAGELOCK instaluje się WP7 Update Cab senderem, i jest możliwośc odblokowania karty pamięci.Na swoim przykładzie mogę potwierdzić ,że jedyną kompatybilną kartą jest firmy San Disk. Oryginalnie w telefonach HTC z WP7 jest instalowana certyfikowana przez M$,taka karta.Obecnie karta ta na wolnym rynku jest nie do kupienia.
Być może z upływem czasu na XDA pojawi się osobne narzędzie do  formatowania tych zaszyfrowanych kart,w systemach Windows.

*

Offline _patryk

  • **
  • 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2, x51v
    heyah
Odp: [POMOCY!] Powrót do WM (coś nie działa...)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2011, 21:02:13 »
Na swoim przykładzie mogę potwierdzić ,że jedyną kompatybilną kartą jest firmy San Disk.
Kompatybilną z czym? Z narzędziem DEV_STORAGELOCK? Kingstona 4GB class4 też odblokowałem.

edit:
Przedstawiam instrukcję krok-po-kroku, jak odzyskać kartę microSD, gdy nie mamy Nokii, ani czytnika kart.
1) Odblokowujemy kartę w WP7 za pomocą DEV_STORAGELOCK.
2) Wyłączamy telefon, włączamy, wchodzimy do MGLDR, następnie do USB_Mass Storage i sprawdzamy, że karta jest widoczna pod Windowsem PC. Jeśli jest, przechodzimy do punktu 5).
3) Jeśli nie jest, włączamy MiniTool Partition Wizard i sprawdzamy, czy karta jest widoczna. Jeśli jest, przechodzimy do punktu 5).
4) Jeśli nie jest, wyłączamy telefon, wchodzimy do bootloadera i robimy task29, a następnie wgrywamy jakiś rom z WM6.5. Po instalacji podłączamy Leona do kompa i wybieramy tryb pamięci masowej.
5) W MiniTool Partition Wizard kasujemy obie partycje (tę zaszyfrowaną i zwykłą 200MB) i zakładamy nową: Primary FAT32 (lub nowe partycje, np: Primary FAT32 i Primary ext3/4).
6) Voila.

PS Opcja USB Mass Storage w MGLDR jest kulawa i może zdarzyć się, że nie uda nam się od razu założyć nowych partycji, bo MGLDR się zawiesi. Trzeba wtedy wyłączyć MiniTool, zresetować Leo, znowu włączyć Mass Storage w MGLDR, włączyć MiniTool i zobaczyć w nim, co udało (i zdążyło) się zrobić.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2011, 21:38:37 wysłana przez _patryk »

*

Offline Bronicz

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC  HD2 Leoś
Odp: [POMOCY!] Powrót do WM (coś nie działa...)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2011, 18:09:21 »
Kompatybilna, czyli zgodna  z systemem  WP7,i powtarzam, karty firmy San Disc dostały certyfikat M$.
Chyba to proste ?