Super naprawa taśmy od LCD

  • 65 Odpowiedzi
  • 74992 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MaryGave

  • ***
  • 452
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszyscy kłamią
  • Sprzęt: HTC Touch Pro + Toshiba G900
Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 11, 2009, 13:53:16 »
A jeśli mi nie działają klawisze na panelu przednim a lcd wszystko ładnie śmiga tzn nie działa czerwona słuchawka oraz klawisz nad zieloną słuchawką inad ekranem jeden to co mam naprawić? W SPV M3000

U mnie jest czasami podobny problem tylko że dialpad cały działa i po chwili już nie jedyne co pomaga to rozsunięcie i zsunięcie
Toshiba G900 6.1 by Globalbus

Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 11, 2009, 14:50:00 »
A jeśli mi nie działają klawisze na panelu przednim a lcd wszystko ładnie śmiga tzn nie działa czerwona słuchawka oraz klawisz nad zieloną słuchawką inad ekranem jeden to co mam naprawić? W SPV M3000

U mnie jest czasami podobny problem tylko że dialpad cały działa i po chwili już nie jedyne co pomaga to rozsunięcie i zsunięcie

Właśnie a u mnie nie pomaga czasem jeszcze załapał a teraz już wcale. Raczej nie taśma myślałem że może oprogramowanie szaleje. Chodź do tej pory działał normalnie

Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 14, 2009, 22:30:35 »
Świetny sposób chociaż że zamiast taśmy dwustronnej zastosowałem taśmę izolacyjną  :E i wszystko pięknie chodzi. :mrgreen:

*

Offline y37

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 07, 2009, 10:33:37 »
musze dodać od siebie ze nie tylko taśma moze byc problemem z lcd w wizardach
dobrze jest rozkrecic LCD i podkleic i zaizolowac elektronike (tą ze szerokim złączem)
u mnie to pomogło
było: toshiba g900, htc wizard, nec mobilepro 900c, nokia e61, htc g1, iphone 3g,nokia n95,x10 mini pro,htc tynt II, htc g1, bb 9780

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 07, 2009, 10:49:44 »
musze dodać od siebie ze nie tylko taśma moze byc problemem z lcd w wizardach
dobrze jest rozkrecic LCD i podkleic i zaizolowac elektronike (tą ze szerokim złączem)
u mnie to pomogło

W oryginale to ona jest izolowana, chyba że ktoś grzebał przy LCD, np wymieniał dotyk.

Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 25, 2009, 19:51:59 »
Witam!!
Otoz ze jest to moj pierwszy post na tym forum trzeba sie przywitac :P
Zainteresowal mnie ten temat poniewaz dzisiaj kupilem i-mate JasJam  (to samo co spv m3100)
z wybitym dotykiem i dziabniata nozem tasma LCD wlasnie w tym samym miejscu co jest pokazane na filmiku ktory jest na 1 stronie tylko troche dalej w przednim panelu (LCD) I chcialbym sie zapytac czy ten sposob pomoze na przecieta tasme :P (ma przeciete ok 4 scierzek)
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2009, 19:55:44 wysłana przez Artek12361 »

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 25, 2009, 19:59:04 »
Witam!!
Otoz ze jest to moj pierwszy post na tym forum trzeba sie przywitac :P
Zainteresowal mnie ten temat poniewaz dzisiaj kupilem i-mate JasJam  (to samo co spv m3100)
za 30 zl xD z wybitym dotykiem i dziabniata tasma LCD wlasnie w tym samym miejscu co jest pokazane na filmiku ktory jest na 1 stronie tylko troche dalej w przednim panelu (LCD) I chcialbym sie zapytac czy ten sposob pomoze na przecieta tasme :P (ma przeciete ok 4 scierzek)


:D
Po pierwsze z tego co znam z relacji innych użytkowników to ten sposób sprawdził sie tylko w Wizard, a Ty masz Hermesa.
Po drugie fizyczne przecięcie taśmy to koniec dla niej. Ostatnio spotkałem sie z metodą reanimacji ścieżek (w mojej opinii nieskutecznej na ruchomych tasmach), ale po zerwaniu całej powłoki to juz pozamiatane. Tylko wymiana.W Twoim wypadku to spore wydatki taśma, digi (o ile nie wybijesz LCD przy wymianie digi, bo wtedy to caly LCD).

Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 25, 2009, 20:12:20 »
A gdzie moge dostac  digitalizer ?
Tasme widzialem na allegro cena miedzy 100-150 zl
Z gory dziex

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 25, 2009, 20:13:03 »
A gdzie moge dostac  digitalizer ?
Tasme widzialem na allegro cena miedzy 100-150 zl
Z gory dziex

Za 200zl dostaniesz Wizarda, wiec chyba lepiej kupic nowego niz naprawiac...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 25, 2009, 20:16:33 »
No niby tak ale jezeli trafil by sie dawca?
http://allegro.pl/show_item.php?item=829606465

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 25, 2009, 20:53:24 »
A gdzie moge dostac  digitalizer ?
Tasme widzialem na allegro cena miedzy 100-150 zl
Z gory dziex

Za 200zl dostaniesz Wizarda, wiec chyba lepiej kupic nowego niz naprawiac...

Polecasz mu zakup Wiza a chłopak szuka dawcy do Hermesa o czym z resztą napisał już wcześniej.    :ohreally:

Do zainteresowanego:
Masz kasę żeby kupować drugiego trupa Hermesa to Twoja sprawa, masz szanse 1:2 że się uda.... 
Dalsza kontynualcja tego tematu w tym miejscu nie ma sensu. (od tego jest dział Hermes lub Serwisowanie)
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2009, 20:58:50 wysłana przez Antej »

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 25, 2009, 21:03:48 »
Polecasz mu zakup Wiza a chłopak szuka dawcy do Hermesa o czym z resztą napisał już wcześniej.    :ohreally:

Jak pisze w dziale Wizarda, to logiczne, ze Wizarda bede mu polecal, a autor w takim razie, niech idzie pisac do wlasciwego dzialu, a nie wprowadza niepotrzebne zamieszanie i balagan...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 25, 2009, 21:15:08 »

Jak pisze w dziale Wizarda, to logiczne, ze Wizarda bede mu polecal, a autor w takim razie, niech idzie pisac do wlasciwego dzialu, a nie wprowadza niepotrzebne zamieszanie i balagan...

Dla mnie logiczne jest czytanie całego wpisu autora. Według mnie zaczął dobrze, bo pytał o reanimację taśmy Hermesa sposobem od Wizarda.
No ale co kto woli.
EOT

EDIT po wpisie Admina:
Zeby nie nabijać postów.
Artek zapytał dwa posty wcześniej więc wiele do czytania nie było, i na to otrzymał odpowiedź, to że dalej kontynuował rozmowę w obecnym temacie to już inna sprawa.
Dla mnie teraz ta rozmowa wygląda jak walka o to "czyje na wierzchu, żeby nie przyznać się do błędu", niech będzie że wpis admina jest ostatni.
Jesli Admin poczuje się odpowiedzieć na to co napisałem to już jego sprawa, dla mnie sprawa wyjaśniona, dla przyszłych czytających mam nadzieję że również.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2009, 23:02:58 wysłana przez Antej »

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 25, 2009, 22:45:02 »
Dla mnie logiczne jest czytanie całego wpisu autora. Według mnie zaczął dobrze, bo pytał o reanimację taśmy Hermesa sposobem od Wizarda.
No ale co kto woli.
EOT

Moze gdyby to byl nowy watek i moze gdybym sie spodziewal, ze ktos o Hermesie w dziale Wizarda bedzie pisal, to tak, wtedy moze bym czytal caly watek nty raz. Autor pytania powinien alb jak juz chcial tu zapytac to zalozyc nowy watek, ktory i tak wyladowalby w dziale Hermesa, bo sa to rozne urzadzenia i chyba jak sie pomysli to logiczne, ze ktos kto ma Wizarda nie ma pojecia jak reanimowac Hermesa.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 03, 2010, 22:01:15 »
witam zrobiłem tak jak w opisie i dalej się tak robi ale bardzo rzadko czy muszę wymienić taśmę żeby to usunąć całkowicie mój tel to spv m3100,hermes itp...

Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 04, 2010, 15:41:26 »
Przeczytaj wyzej, tez popelnilem ten sam blad
To jest dzial do Wizarda czyli spv m3000

Ps. Docisnij wszystkie styki od tasmy jezeli dalej tak sie bd dzialo to najprawdopodoniej bd musial wymienic tasme cena tasmy to 70-150 zl na allegro
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2010, 15:48:08 wysłana przez Artek12361 »

Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 31, 2010, 18:38:40 »
Czy taśma jest również winna jeśli mam biały ekran (czasem przedzielony na pół biały z lekko szarym) podczas włączenia wizarda, jak po chwili działa normalnie, czasem w czasie rozsuwania dzieje się to samo (biały ekran). Chwilowe uśpienie telefonu pomaga, ale czasem muszę to zrobić parę razy. Najczęściej działa przy rozsuniętej klawiaturze. Kupiłem go niedawno działał dobrze do dzisiejszego ranka... wczoraj był chyba pierwszy objaw, jak podczas rozsuwania na ekranie pojawiły się pasy ale dało się odczytać co jest na ekranie.

Zastosowałem to co jest opisane w tym wątku ale bez skutku. I mam dylemat uszkodzenie pł. głównej czy taśma?

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 31, 2010, 18:43:12 »
Taśma.
Dziwne, jeśli nie była wcześniej reanimowana to powinna zostać naprawiona chyba że sprzedawca specjalnie usunął folię ochronną a taśma to już złom.

Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 31, 2010, 19:10:15 »
Właśnie dlatego mam dylemat czy taśma czy płyta. Sama taśma wyglądała jakby nigdy nie była naprawiana, brak resztek kleju, bród na niej, lekki ślad wytarcia. Nakleiłem folie którą używa się np w laptopach za matrycami, służy ona do ekranowania. Może tu złą funkcje spełniać? Myślałem przez chwile że to coś z systemem bo 2 razy wszedł w BL normalnie ale jednak za 3 razem już biały ekran.

Rozruszałem go trochę i jak na razie działa dobrze. Ale będzie trzeba chyba wymienić tą taśmę :(

Edit

Okazało się że taśma ma się dobrze. Problem jest w złączu do którego wsuwa się tą taśmę od ekranu, wyszło na to że to ono nie łączy. Po wyczyszczeniu i podgrzaniu go Hot Air'em białe ekrany znikły.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2010, 00:34:59 wysłana przez Rino91 »

Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 03, 2010, 15:28:56 »
A jeśli mi nie działają klawisze na panelu przednim a lcd wszystko ładnie śmiga tzn nie działa czerwona słuchawka oraz klawisz nad zieloną słuchawką inad ekranem jeden to co mam naprawić? W SPV M3000

Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 16, 2010, 10:48:33 »
Witam! Kupilem swojego wizarda okolo miesiac temu... Jest w wersji O2 i teraz problem. Jak telefon nie jest rozsuniety to dziala pieknie touchscreen a jak go rozsune to juz w ogole badz sam sobie odpala co chce na wyswietlaczu, jest jeszcze taka opcja ze nie rozsuwam go do konca i w tedy dziala dobrze... Chcialem sie upewnic czy ten sposob opisany w tym temacie pomoze mi i mojemu wizardowi? Troche boje sie rozkladac go bo nigdy tego nie robilem ale jezeli pomoze to na pewno sie skusze. Prosze o jak najszybsza odp. Pozdro !

*

Offline podwys

  • **
  • 119
  • Sprzęt: htc kaiser
Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 16, 2010, 14:21:06 »
na 99% powinno pomóc...
a rozbieranie wiza to nie jest duży problem, postępuj zgodznie z manualami i sobie dasz radę...
magican > wizard > kaiser

Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 16, 2010, 15:03:26 »
A na 1% wystarczy dobrze wygrzać płytkę hot air'em i będzie działało. To nie jest tak prosto określić czy na to pomoże... objawy wskazują że przy napiętej taśmie  lub załamanej podczas rozsunięcia występuje zwarcie lub przebicia. Trzeba spróbować zrobic jak napisane w tym temacie. Nie pomoże to należy szukać dalej.

Włączają się elementy z położone na całym ekranie czy tylko te z krańców wyświetlacza? Bo jeśli te na samych końcach to może po prostu masz luźny ekran i nie przykręconą taśmę flex do obudowy wyświetlacza.

Z białym wyświetlaczem podczas pracy też większość wini zużycie taśmy (nie mylić z wybielaniem się jak jest opisane na początku tematu) a wina najczęściej leży po stronie nie łączącego gniazda od tasiemki wyświetlacza. 

*

Offline DDiablo

  • ***
  • 256
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 16, 2010, 19:19:26 »
Z białym wyświetlaczem podczas pracy też większość wini zużycie taśmy (nie mylić z wybielaniem się jak jest opisane na początku tematu) a wina najczęściej leży po stronie nie łączącego gniazda od tasiemki wyświetlacza.

heh, przez moje lapy przelacialo juz duzo m3000

W przypadku bialego lcd - zawsze winna byla tasma, a nie zlacze ;)

Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 16, 2010, 21:13:38 »

heh, przez moje lapy przelacialo juz duzo m3000

W przypadku bialego lcd - zawsze winna byla tasma, a nie zlacze ;)


Przez moje na pewno mniej bo tylko 3 (ale łącznie 5 taśm z czego 3 do mojego telefonu...) i w 4 przypadkach winne było gniazdo lub elementy obok niego  a w jednym taśma. Wiadomo przypadki są różne. Trzeba sprawdzać wszystko. Kupiłem dwie taśmy za bezcen dla testów (objawy białego ekranu, raz na jakiś czas normalnie się włączył na nich telefon a tako biało). Jedna po "regeneracji" druga nie, ale lekko już zużyta. Obie po wyczyszczeniu i wygrzaniu chodzą bobrze.

Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 16, 2010, 21:47:35 »
no... Panowie macie kolejnego wdziecznego uzytkownika na koncie :D. Zrobilem tak jak opisane  i smiga :). Rozbieralem zgodnie z filmikiem na yt. Reasumujac:

Brak reakcj touchscreena po rozsunieciu jest wina przetartej tasmy lcd i naklejenie foli kuchennej to naprawia!

Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 16, 2010, 11:51:08 »
Witam zrobiłem tak jak w instrukcji i mi się wyświetlacz cały biały zrobił i piszczy cicho.  Może ktoś mi pomoże w tej sprawie ? Czekam na pozytywne odp P: Pozdro all

Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 16, 2010, 12:20:05 »
Witam zrobiłem tak jak w instrukcji i mi się wyświetlacz cały biały zrobił i piszczy cicho.  Może ktoś mi pomoże w tej sprawie ? Czekam na pozytywne odp P: Pozdro all

Najprawdopodobniej zrobiłeś gdzieś na taśmie zwarcie. Posprawdzaj ją dobrze, może gdzieś zachlapałeś klejem. Kleiłeś butaprenem czy jakimś cyjanoakrylowym?

*

Offline mycha202

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 23, 2010, 22:41:45 »
przepraszam że piszę trochę późno ale mam pytanie. ktos napisał że taśma izolacyjna zadziałała .... jakim cudem? ona musiała być w takim razie też aluminiowa??

tak od siebie, probowalem sp[odob z taśmą dwóstronną i w sumie odradzam bo to za częsta ingerencja w sumie w palmtopa - bo przy eksploatacji klawiatury wchodzi w to rozsuwanie naszego pda a za tym idzie oczywiscie ścieranie się tej gówbnianej foli :) wiem po sobie i kupiłemfolię aluminiową - w sklepach budowlanych, samochodowych są. Tudzież ja kupiłem w chemicznym i polecam ją.  mocna i sprawdza się - chociaż w sumie też na taką nie wygląda, ale w porównaniu do zwykłej foli aluminiowej naklejanej za pomocą tej taśmy to o niebo lepsza :D- jak dotąd długo mam i nie wymieniam i mam nadzieje że jeszcze długo pobędzie ;] - w sumie mam zapas tej taśmy - mogę listem komuś wysłać xD - u mnie prawie 8 zł kosztowała :D
Niemożliwe staje się możliwe- linux...
był sprzęt: SE k310i>SPVM2000>HPhw6550>HTC Wizard>SE C510>Nokia N73>LG Cookie>Toshiba G900>HTC Rhodium

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Super naprawa taśmy od LCD
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 23, 2010, 23:04:32 »
Wystarcza też zwykła malarska taśma papierowa czy nawet biurowa , więc nie wiem po co bawić się w jakieś egzotyczne rozwiązania typu butapren czy "folie samochodowe"

Ścieżki na flex mają być odizolowane od innych elementów i tyle.