"samo odłączanie" się słuchawek?

  • 8 Odpowiedzi
  • 757 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
"samo odłączanie" się słuchawek?
« dnia: Kwiecień 19, 2008, 14:44:22 »
Witam.
Czy ktoś może próbował jakiegoś programu który po jakimś czasie odłączał (a właściwie "wyłączał") wtyk słuchawkowy i sprawiał że system nie widzi słuchawek?

już mówię jakie w tym zastosowanie...
wieczór... włączamy sobie MortPlayera na słuchawkach ze sleep-em powiedzmy na 60minut.
zasypiamy...po 60 minutach Mort sie wyłącza... rano ma zadzwonic budzik...jednakże jeśli nie wyłączyłem słuchawek to z tego co wiem alarm zacznie dzwonic tylko w słuchawkach. Niestety , lecz nie jestem w stanie usłyszec go w słuchawkach... dlatego potrzeba mi czegoś jak samo odłączanie się słuchawek po jakimś czasie.

jakieś pomysły?

Pozdrawiam!
Adrian M.
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: "samo odłączanie" się słuchawek?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2008, 22:08:21 »
Może ci foumowicze programiści to zrobią, a tAk pozatym nie boisz sie zasypiać ze słuchawkami, przecież możesz sobie szarpnąc sprzęt na podłogę albo pogryść słuchawki :P

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
Odp: "samo odłączanie" się słuchawek?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2008, 10:41:36 »
jakoś sie nie boje o to ;) co prawda zdarzyło mi się że słuchawka się po jakimś czasie zniszczyła (tj.przestała grac) , albo bolało mnie ucho bo głowie położyłem na poduszce i przygniotłem słuchawkę ;)

a Panów programistów gdzie mogę znaleźć?

Pozdrawiam.
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: "samo odłączanie" się słuchawek?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2008, 11:11:38 »
Przeciez sluchawki sprzetowo odlaczaja dzwiek, obawiam sie, ze nic nie poradzisz na to
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: "samo odłączanie" się słuchawek?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2008, 13:27:23 »
Myślę iż coś takiego będzie możliwe wyłącznieze słuchawkami BT - po wyładowaniu akumulatora słuchawek dżwięk będzie szedł przez głośnik. Ale po co utrudniać sobie życie - kup tani budzik :))
potrzebna zgoda

*

Offline Adrian8891

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.GPWpolska.pl
  • Sprzęt: ZTE Blade ROM: Froyo
Odp: "samo odłączanie" się słuchawek?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2008, 13:44:13 »
budzik nie wibruje i nie ma takich zajefajnych dzwonków :D  :grin: :grin:
Pozdrawiam,
inż. Adrian M.
Niezależny Analityk Giełdowy

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: "samo odłączanie" się słuchawek?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 20, 2008, 13:49:33 »
Przeciez sluchawki sprzetowo odlaczaja dzwiek, obawiam sie, ze nic nie poradzisz na to
Chyba nie. Na linuxowym h4150 po podłączeniu słuchawek dźwięk gra i w głośniczku i w słuchawkach.

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: "samo odłączanie" się słuchawek?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2008, 17:40:35 »
Przeciez sluchawki sprzetowo odlaczaja dzwiek, obawiam sie, ze nic nie poradzisz na to
Chyba nie. Na linuxowym h4150 po podłączeniu słuchawek dźwięk gra i w głośniczku i w słuchawkach.

h4150 to nie Wizard  :P a na pewno sprzętowo, bo sie nieraz zatnie i trzeba w gnieździe grzebać wykałaczką, jedynie może być tak, że faktycznie to podaje stan tylko, a reszte interpretuje software, ale rozwiazanie kiedy gra i tu, i tu, tez nie jest wyjsciem bo chyba po to sie sluchawki wklada, zeby nie halasowac na caly dom :)
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: "samo odłączanie" się słuchawek?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2008, 18:11:59 »
h4150 to nie Wizard  :P
No chyba nie myślisz, że w każdym pockecie obsługa słuchawek jest robione w inny sposób? :ohreally:

a na pewno sprzętowo, bo sie nieraz zatnie i trzeba w gnieździe grzebać wykałaczką
Eee, to się chyba rozumie samo przez się. Dla przykładu jeżeli przycisk na klawiaturze się zatnie to także system rozpoznaje go jako ciągle wciśniętego. ;)

jedynie może być tak, że faktycznie to podaje stan tylko, a reszte interpretuje software
No i o to mi chodziło. :) Chociaż to tylko moje przypuszczenie, możliwe, że tak naprawdę to bzdura.

ale rozwiazanie kiedy gra i tu, i tu, tez nie jest wyjsciem bo chyba po to sie sluchawki wklada, zeby nie halasowac na caly dom :)
Nie podałem tego jako rozwiązanie tylko teoretyczne potwierdzenie moich przypuszczeń. Zresztą to i tak na Linuxie był błąd, bo chyba to jest logiczne, że bez sensu mieć ten sam dźwięk na słuchawkach i we wbudowanym głośniczku. :ohreally: