"Latające" wejście mini USB

  • 6 Odpowiedzi
  • 790 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

"Latające" wejście mini USB
« dnia: Listopad 15, 2009, 20:50:05 »
Dzisiaj rano zauważyłem, że "lata" mi wejście mini USB ;/ PPC nie ładował się od ok. 3h sądząc po stanie baterii. Jest ktoś w okolicy Olsztyna kto mógłby za przystępną cenę naprawić tę wadę ? :S
Napisane: Listopad 15, 2009, 11:31:47
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=149299.0  :-|
Napisane: 15 Listopad 2009, 11:38:29
Od czego w ogóle zacząć naprawę tego USB ? Jakie to jest wejście tych śrubek ? Jakiego śrubokrętu użyć ?

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Latające" wejście mini USB
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2009, 20:55:52 »
Zacznij od ściągnięcia Service Manual do Wizard, linki w dziale HTC
Potrzebny jest Torx5, i uważaj na suwak głośności, łatwo urwać. Obudowa jest na zatrzaskach więc też trzeba mieć wyczucie przy otwieraniu, widziałem już różne zmasakrowane obudowy.

Jak puściły tylko luty to łatwa robota.

Jak nie czujesz się na siłach to masz większe szanse na kolejne uszkodzenia niż naprawę.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2009, 21:01:22 wysłana przez Antej »

Odp: "Latające" wejście mini USB
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2009, 14:45:15 »
Takiego klubowicza brakowało  :ok: Śrubokręt kupię... Przy okazji... Ile tam jest tych śrubek ? Jak rozwalę to od razu może zapas kupię (Jak znajdę). Z lutowaniem to jest u mnie tak : Myszkę Logitech MX 518 (na której właśnie działam) sam zlutowałem xD Więc to jest mały problem  :grin: Spróbuję też nie urwać suwaka xD Wiem, że górną część obudowy da się bez niczego zdjąć (wymaga to wyczucia) (kolega zdejmował aby zdjąć w swoim M3000 szybkę od aparatu ;P). Na razie jak możesz podaj tylko liczbę tych śrubek (na pierwszy rzut oka są tylko 2).

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Latające" wejście mini USB
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2009, 14:57:31 »
Jak masz już kupować śrubokręty to kup zestaw za 5,5 widziałem już (13 z przesyłka), nie pamiętam czy jest tam TORX 5 czy 6.

Coś czuję ze bede w OL pod koniec tygodnia, przed chwilą akurat wróciłem stamtąd. Jak nie masz cienkiego grota do lutownicy to odpuść, tam naprawdę jest niewiele miejsca.

W ServiceManual są opisane wszystkie kroki. Na poczatek są 4 (2 góra, 2 dół), bez kostki gitarowej,cienkiej karty plastikowej albo odpowiednich narzędzi nie podchodź do korpusu, widziałem już jak ktoś łupał korpus śrubokrętem, jest bardzo delikatny.
Resztę znajdziesz w SM.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2009, 15:02:39 wysłana przez Antej »

Odp: "Latające" wejście mini USB
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2009, 15:26:53 »
Górę otworzyłem paznokciem i cienkimi nożyczkami ;P
Edit 1. To jest Torx 6, a aukcja to chyba http://www.allegro.pl/item788016058_wkretak_torx_narzedze_do_otwierania_srt_6_zestaw.html , nieprawdaż ? xD Mam nadzieję, że przy okazji jakieś przejściówki zakupię (miniUSB -> 3,5mm, 2,5mm->3,5mm, a może natrafię nawet na miniUSB->miniUSB [widziałem kiedyś coś takiego, nie wiem czy działa między PPC xD]), rysik też kupię i naprawię slot rysika xD Coś co trzeba czasem robić jest w środku ? xD Czekam na TorX 6 xD
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2009, 16:38:08 wysłana przez camperreq »

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Latające" wejście mini USB
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2009, 18:04:32 »
Ta też bedzie dobra. Jednak dobrze pamiętałem, potrzeba T5.

Te kostki na zdjęciu są dobre do otwierania.

Odp: "Latające" wejście mini USB
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2009, 19:29:28 »