Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?

  • 30 Odpowiedzi
  • 16045 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« dnia: Sierpień 09, 2011, 21:36:46 »
No więc tak...
Spędziłem właśnie trzy godziny z zamiarem skopiowania kontaktów do mojego nowego Samsunga Omnia7. I nic.
Mam po prostu dość. Dość tego telefonu, tego systemu, chyba kupię Nokię 3210 za 10 złotych i będę miał święty spokój.
To jest jakiś absurd.
Wszystkie kontakty mam obecnie w starym telefonie (Windows Mobile), które synchronizowałem poprzez Outlook 2010.
Właśnie w Outlooku mam wszystkie kontakty, ponad setka.
Próbowałem opcji eksportu - Outlook takiej opcji nie ma. Jedynie w formacie vcf - ale to mi nic nie daje. Więc z Outlooka nie wyeksportuję niczego.
Próbowałem klepać ręcznie kontakty do książki adresowej na koncie online Windows Live. Tak, założyłem konto na hotmailu aby mieć dostęp do usługi Windows Live i SkyDrive. Niestety, po wklepaniu kilku kontaktów nie ma na stronie Windows Live żadnych ustawień synchronizacyjnych. Jest mnóstwo możliwości synchronizowania takich gówien jak muzyka i obrazki, które są dla mnie elementami które mogą po prostu nie istnieć, ale nie ma możliwości synchronizowania kontaktów.
Czy ktoś pomoże krok po kroku?

*

Offline pold77

  • **
  • 143
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2011, 21:51:22 »
o chłopie !!! :E przez te 3 godziny to ty byś wygooglował wszystkie odpowiedzi na twoje pytania. ściągnij sobie takie coś jak hotmail connector, znajdziesz to na stronach microsoftu, robisz nowe konto na outlooku przenosisz kontakty, dane z kalendarza czy co ty tam sobie jeszcze chcesz, po wszystkim możesz zapomnieć na najbliższych pare lat o kontaktach bo wszystko ci się będzie synchronizowało z chmurą, ja też na początku nie byłem przekonany ale teraz stwierdzam że dziwne to nie jest synchro z chmurą, tylko synchro z outlookiem :D opis tworzenia konta hotmail w outlooku znajdziesz też na stronach microsoftu, jakbyś miał problemy to napisz tutaj ale szybciej ci pójdzie z informacjami ze stron MS. potem cokolwiek zmienisz na windows live albo w outlooku albo na telefonie to będzie ci się wszyściusieńko synchronizować samo automatycznie bez żadnych komplikacji...zapomnisz na zawsze o takich problemach jak do tej pory...pomyśl że ja od jakiś 10 lat przenosiłem wszystko pomiędzy kompami, kontakty, kalendarze itp itd, teraz mi się to śmieszne wydaje. powodzenia.

Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2011, 22:21:05 »
No dzięki. Połowa za mną. Czyli włączyłem konto hotmaila do outlooka, uaktualniłem outlooka bo tak chciał.
I mam teraz wszystkie kontakty w Outlooku na koncie Hotmail. I co teraz? Jak to się uaktualni w telefonie? Bo jakimś czasie, czy trzeba coś uaktywniać?

*

Offline pold77

  • **
  • 143
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2011, 09:19:23 »
no musisz "zarejestrować" w usłudze windows live telefon czyli -jeśli tego oczywiście jeszcze nie zrobiłeś - wchodzisz w ustawienia - konta - dodaj konto- windows live i wpisujesz dane konta. i to tyle. synchronizacja sama się rozpocznie, ściągnie kontakty itd. masz to opisane w instrukcji telefonu na pewno. poczytaj ją bo teraz będziesz miał zdublowane kontakty, te z outlooka i te które ręcznie wpisywałeś, musisz je albo wywalić albo połączyć z istniejącymi.......wszystko masz w instrukcji.

Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2011, 12:53:44 »
Telefon już miałem zarejestrowany. Ale już wszystko ok. Tajemnica tkwiła w tym, że w ustawieniach konta Windows Live w telefonie można sobie ustawić: co jaki czas telefon synchronizuje się z serwerem online. Zmieniłem na 15 minut i już za kilka minut miałem wszystkie kontakty w telefonie :)
Właśnie nie mogłem zrozumieć namacalnie jak te kontakty z konta w Windows Live na stronie www "przejdą" do telefonu, a nie było tam żadnego przycisku typu "Synchronizuj teraz", itp. :)
A czy mogę Ci zadać jeszcze tylko jedno pytanie? Bo już kwestie z synchronizacją plików graficznych, muzycznych, kontaktów, office'owych załapałem.
Windows Phone 7 nie ma czegoś takiego jak miały systemy Windows Mobile - mianowicie zamykanie programów działających w pamięci telefonu. Tutaj mamy tylko przycisk "Windows", który wraca go głównego menu. Natomiast można uruchamiać w nieskończoność programy, usługi, filmy itp, bez zamykania ich. Czy to normalne?

*

Offline pold77

  • **
  • 143
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2011, 13:04:13 »
wnioskuję że masz na telefonie jeszcze "nodo" więc w tle żadna aplikacja oprócz przewidzianych przez MS nie działa, działa ci tylko odtwarzacz, synchronizacja kont, nie pamiętam co tam jeszcze, w każdym razie żadna zewnętrzna aplikacja w tle nie działa. dopiero w mango jest ta opcja do wykorzystania ale jak dotąd nie spotkałem się z żadną aplikacją która by mi wyskakiwała na liście aplikacji działających w tle. nie znaczy to oczywiście że takiej nie ma...po prostu takiej nie widziałem. a odnośnie synchronizacji to jak jesteś w oknie z listą wszystkich kont to przytrzymaj sobie palcem któreś konto i wyskoczy ci po okienko z opcją "synchronizuj"

Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 10, 2011, 13:39:54 »
Nie mam więcej pytań, serdecznie dziękuję za pomoc!

*

Offline strzelba

  • 29
    • Forum Miłośników BMW E30
  • Sprzęt: TP
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2011, 17:04:15 »
to ja mam jakas straszna lipe z tym hotmail connectorem bo po instalacji nic sie nie pokazuje w outlooku 2010
i za bardzo nie wiem jak to ustawic

*

Offline pold77

  • **
  • 143
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 18, 2011, 18:09:08 »
to ja mam jakas straszna lipe z tym hotmail connectorem bo po instalacji nic sie nie pokazuje w outlooku 2010
i za bardzo nie wiem jak to ustawic

http://office.microsoft.com/pl-pl/outlook-help/korzystanie-z-konta-usugi-windows-live-hotmail-w-programie-outlook-HA010354935.aspx?CTT=5&origin=HA010354414#BM1

zrobiłęś nowe konto w outlooku? musisz go utworzyć bo inaczej właśnie lipa jest :)  w oknie tworzenia nowego konta masz go do wyboru w małym okienku na dole. nie mam tutaj outlooka więc ci dokładnie nie opiszę tego, ale zapewniam cię że da się to wszystko zrobić bez większych problemów  :)

*

Offline zeebro

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja Picasa
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 10, 2011, 08:38:47 »
No dobra Panowie, i co dalej?

Chodzi mi o synchronizację - przeniosłem przez Outlook Connector do Windows Live kontakty oraz kalendarz.

Teraz pytanie - jeżeli w Outlooku (stacjonarnie, nie w Windows Live) dodam jakiś kontakt, to czy zostanie on automatycznie przeniesiony do "Kontakty w Windows Live" po wciśnięciu Wyślij/Odbierz w Outlooku, czy też ręcznie muszę go skopiować do "Kontakty w Windows Live"?

Tak samo z kalendarzem - mam teraz 2 kalendarze (po zainstalowaniu Connectora) - swoj, w Outlooku i Kalendarz Windows Live. Jeżeli będzie wprowadzał zmiany na "swoim" kalendarzu, to czy ten z Windows Live też z automatu będzie się aktualizował? Czy jak np. wprowadzam nowy termin, to muszę to wpisać i w "swoim" i w Kalendarzu Windows Live?

Swoją drogą, to byłby niezły bezsens, powtarzanie czynności wszystkich 2 razy.

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 10, 2011, 09:13:38 »
Ja wpisy w kalendarzu wpisuje w tym drugim - który jest zsynchronizowany z Hotmailem.
Kalendarze w Outlooku między sobą się nie synchronizują.

*

Offline zeebro

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja Picasa
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2011, 09:18:42 »
Czyli de facto trzeba używać Kalendarza Live oraz Kontaktów Live jako "domyślnych" aby wszystko się synchronizowało?

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2011, 09:45:33 »
Ano...

Ale poczekaj chwilkę. Po pierwsze MS zapowiedział, że może zrobi program do bezpośredniej synchronizacji WP7 z Outlookiem.

Po drugie dzisiaj przeczytałem info, że może HTC coś takiego zrobi: http://wmpoweruser.com/rumour-htc-developing-software-for-direct-synchronization-with-outlook

*

Offline zeebro

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja Picasa
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 10, 2011, 09:57:16 »
Czyli narazie trzeba jak opisywałem, a na "może" poczekamy :)

Dzięki za pomoc.

*

Offline Preedom

  • 14
  • Sprzęt: i780, HTC 7 Pro
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2011, 23:14:57 »
Mam w telefonie około 1000 kontaktów, jednocześnie borykam się z problemem przy ich synchronizacji z windows live, nie mogę załadować do chmurki więcej niż 100 wpisów. Za kilka dni będę musiał zrobić hard reset w moim telefonie, jak zabezpieczyć/skopiować kontakty?

*

Offline zeebro

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja Picasa
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 29, 2011, 23:18:59 »
Wychodzi że tylko chmura.

*

Offline Preedom

  • 14
  • Sprzęt: i780, HTC 7 Pro
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 29, 2011, 23:35:34 »
Tylko dlaczego ta chmura nie chce pomieścić więcej niż 100 kontaktów...

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 29, 2011, 23:41:26 »
Hmm kompletnie nie wiem o czym piszecie. Mam na koncie WindowsLive aktualnie 412 kontaktów i nie mam z nimi żadnego problemu. Może coś źle zaimportowaliście z poprzedniego systemu ?

*

Offline tomek1574

  • *
  • 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD7,iPod Touch 4G
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 30, 2011, 07:52:02 »
Ja mam ponad 250 kontaktów i wszystko na SkyDrive.

*

Offline ainaruth

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC 7 Pro, Transformer Prime
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 30, 2011, 11:33:38 »
Niestety nadal czekam na jakąś dobrą okazję, żeby sobie sprawić HTC 7 Pro. Ale konto na hotmailu mam dzięki temu, że synchronizowałem WM6.5 z MyPhone.
Ostatnio trochę intensywniej zająłem się tym kontem.

Po MyPhone zostało mi w spadku kila plików na SkyDrive. Między innymi plik tekstowy z smsami i contacts.csv
Parę kliknięć i wszystkie kontakty, które miałem w telefonie (wraz z mailami, nazwami firm, datami urodzin) poprawnie zaimportowały się do hotmaila. Plik csv powinien być możliwy do wygenerowania praktycznie w każdym programie pocztowym. W outlooku jest na 100%, bo właśnie sprawdzałem (Outlook 2003).
Import kontaktów z gmaila przebiegł aż za dobrze.. Pobrało się trochę kontaktów do których tylko kiedyś wysłalem maila, w ogóle ich nie zapisując. Strach pomyśleć co by było gdybym importował facebooka.
Hotmaila jestem w stanie synchronizować z WM6.5. Kontakty poprawnie zapisują się w telefonie. Niestety nie zauważyłem żeby dokonywała się operacja odwrotna - zmiany dokonane w telefonie nie wpływają na skrzynkę hotmailową. Nie uzupełniają się tez brakujące kontakty.

Kolejna rzecz której mi brakuje to przechowywanie zdjęć kontaktów na hotmailu. Ma to gmail i miał to myphone.. czemu Microsoft uparcie wycofuje się z dobrych rozwiązań?
Nokia 3310 -> Nokia 5510 -> Nokia 6800 -> Nokia 6822 -> Samsung i600 -> SPV E650 -> SPV M3100 -> HTC Touch Pro -> HTC 7 Pro

HTC 7 Pro: Windows Phone 7 (Mango) -  Sianto v1.6 7.10.8835.35
Asus Transformer Prime TF201:  Android (JB) - 4.1.1

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 30, 2011, 11:36:36 »
czemu Microsoft uparcie wycofuje się z dobrych rozwiązań?
Pewnie dlatego, że ograniczone (bądź co bądź) zasoby (fundusze, programiści, testerzy, pisacze instrukcji, komputery itd) przydziela do bardziej pilnych zadań...  :ohreally: Ich widzi-mi-się niekoniecznie pokrywa się z twoim widzi-mi-się...

PS. Mi fotki osób WP7 pobrał z Facebooka...

*

Offline ainaruth

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC 7 Pro, Transformer Prime
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 30, 2011, 12:23:23 »
No ok.. też nie zawsze mi pasuje, choć z drugiej strony będę na bieżąco z fotkami profilowymi znajomych. Ale jeśli jakiś kontakt mam tylko telefoniczny albo w ostateczności mailowy? Albo gdy chcę ustawić jakiś fajnie spersonalizowany obrazek?

Edit odnośnie poprzedniego posta:
Jednocześnie importowało się do chmurki ponad 200 kontaktów. To samo do telefonu. więc nie wiem skąd komuś wziął się limit na 100. Może po prostu zerwało się połączenie?
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2011, 12:28:52 wysłana przez ainaruth »
Nokia 3310 -> Nokia 5510 -> Nokia 6800 -> Nokia 6822 -> Samsung i600 -> SPV E650 -> SPV M3100 -> HTC Touch Pro -> HTC 7 Pro

HTC 7 Pro: Windows Phone 7 (Mango) -  Sianto v1.6 7.10.8835.35
Asus Transformer Prime TF201:  Android (JB) - 4.1.1

*

Offline Preedom

  • 14
  • Sprzęt: i780, HTC 7 Pro
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 01, 2011, 00:10:20 »
Mam już dosyć, założyłem na próbę nowe konto live, następnie hard reset telefonu, zaimportowałem kontakty z karty sim -200 pozycji i zaczęła się synchronizacja. Po wejściu na live.com widzę, że mam równiutkie 100 kontaktów, co u licha?

Próbowałem również dodać na stronie live.com ręcznie 101 kontakt i wyskoczył mi komunikat o braku miejsca.

Próbowałem również zaimportować plis CSV z około 1000 kontaktów, zaimportowało się tylko 100.

Ma ktoś jakiś pomysł?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2011, 01:29:23 wysłana przez Preedom »

*

Offline pold77

  • **
  • 143
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 01, 2011, 09:29:29 »
zsynchronizuj csv z kontem na googlach i zobaczysz czy tam też jest jakiś problem. jeśli tak to masz uwalony któryś z kontaktów, też miałem raz taki przypadek na wm6.5 i synchro tylko do litery L się odbywało :) u ciebie może liczba 100 ma jakieś znaczenie :)...wiem że to może głupia teoria ale widzę że raczej nie masz pomysłów na rozwiązanie tego problemu. u mnie pomogło wywalenie chyba dwóch albo trzech kontaktów, co prawda było ich tylko koło siedmiuset i wszystkie na telefonie były ok, błędów żadnych przy synchronizacji nie było....no ale z zewnętrznym urządzeniem już nie chciało sobie działać. możesz też spróbować wrzucić ten plik do outlooka lub windows live mail (poczta usługi windows). zależy co tam masz na kompie.

*

Offline Preedom

  • 14
  • Sprzęt: i780, HTC 7 Pro
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 01, 2011, 13:50:49 »
chyba znalazłem odpowiedź:

Windows Live Contacts Limit
Was this helpful?

    Yes

    No

2461 of 5773 people found this solution helpful.

This solution article talks about the limitations that you might run into while adding contacts to your Windows Live account.

What is my “Windows Live” account?
Windows Live is your Hotmail account or your Messenger account.  The email address and password you use to access either of those accounts - or that you also use to access other services such as Xbox Live or Windows Live Mail – is called your “Windows Live ID.”

Why does Windows Live limit how many contacts I can add to my account?
Windows Live systems help protect your data through a number of methods to detect spam and other suspicious activities.  These systems may place various restrictions on accounts, such as limiting the number of contacts that can be added to a Windows Live account.

What's the contacts limit?
New Windows Live accounts will start with a lower contacts limit.  As you use Windows Live services such as Hotmail or Messenger, the maximum number of contacts allowed will increase with established accounts.  If you are an established user, recent account activity may have sent us a false alert.

What do I do when I hit the limit?
If you hit a limit lower than expected, you should just continue using Windows Live services (example – Hotmail, Messenger, etc.) regularly. Legitimate usage of your account will lead to your limit increasing to the maximum in a few days.

I don't want to wait for a few days for the system to realize I'm a legitimate user. What can I do to prove that now?
Verify your account with a mobile number (only available in limited markets at this time): http://sms.live.com

If you are unable to verify your account through SMS validation, submit your issue here to contact an agent and have the contacts limits corrected.

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 01, 2011, 14:32:12 »
Skubańcy...  :grin:

*

Offline Preedom

  • 14
  • Sprzęt: i780, HTC 7 Pro
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 01, 2011, 16:05:18 »
może ma ktoś jakieś niepotrzebne konto windows live założone dawno temu, przed wprowadzeniem ograniczeń i zechciałby oddać je w dobre ręce?

Oczywiście wynagrodzę to :)

*

Offline pold77

  • **
  • 143
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 01, 2011, 16:53:42 »
a niby kiedy to wprowadzili? parę dni temu zakładałem komuś konto i synchronizowałem 496 kontaktów i żadnego problemu nie było...głupie pytanie ale czy ty masz zarejestrowany telefon w usłudze windows live? nie wiem czy to się automatycznie dzieje czy nie, ale pamiętam że ostatnio przy wpisywaniu danych wpisałem również numer telefonu i chyba nawet model. więc jeśli "system" już wie że synchronizacja z telefonem jest możliwa, to wartość tej limitacji podnosi...może tak to działa. no więc ponawiam może głupie pytanie...masz zarejestrowany telefon w windows live?

*

Offline Preedom

  • 14
  • Sprzęt: i780, HTC 7 Pro
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 01, 2011, 18:43:26 »
Tak, mam już 3 konta Live i na 2 mam dodane urządzenie, nic to nie zmienia, nadal nie mogę mieć więcej niż 100 kontaktów. Mógłby ktoś na próbę założyć fikcyjne konto i spróbować je zapełnić większą liczbą kontaktów niż 100? Można to zrobić np. plikiem CSV przygotowanym w excelu.

*

Offline pold77

  • **
  • 143
Odp: Kontakty trzeba wklepywać ręcznie?
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 02, 2011, 12:34:41 »
żadnej limitacji nie mam...700 kontaktów w pierwszym podejściu. potem powtórka z kolejnymi 800 ale oczywiście te 700 to duplikaty, więc dodało tylko kolejną setkę. konto założone 5 minut temu. na forach ludzie piszą że limitacja czasowa pojawia się po ok 1000 kontaktów i potem puszcza co parę dni po 330. ale z tego co czytałem to nie u wszystkich to występuje. moim zdaniem możesz mieć uwalony któryś z kontaktów tak jak ja miałem i też mi nikt pomóc nie mógł w żaden sposób. nie ma możliwości żeby na setce zdrowy psychicznie człowiek zakładał jakiś limit  :E  chociaż ameryka to taki kraj w którym wszystko jest ponoć możliwe  :E

ten plik csv zrobiłem z windows mail, dwóch kont na onecie i ..... nie pamiętam, jakiś plik z klientami starymi. kontakty które były modyfikowane na onecie niestety mają jakieś braki w stylu: brak imienia lub brak nazwiska. kontakty zaczynające się od tych samych znaków tj. takie samo imie lub nazwa firmy w ogóle są pomijane przez windows mail i nie mam ani jednego  :mysli: przenoszenie kontakatów przez csv jakoś nigdy mi jeszcze nie zakończyło się pełnym sukcesem

ponowiłem cały import i mam teraz wszystkie kontakty bez żadnych błędów, w sumie jest ich teraz blisko 1100 i żadnych ograniczeń po drodze nie napotkałem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2011, 13:05:50 wysłana przez pold77 »