Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > Windows Phone 7/8.x/10

[Tutorial] Mango w wersji PLK

(1/14) > >>

Budniu:
Cały dzień spędziłem na tym, kilka prób mi to zajęło, kilka UPD-ate-ów, kilka flashy, ale znam już drogę i mam RTM 7720 Mango z językiem Polskim i urządzenie cały czas odblokowane Chevronem.
Nie będę się rozpisywał na temat odblokowania WP7 bo to już chyba wszyscy ćwiczyliśmy.
Co będzie potrzebne:
1. Telefon odblokowany Chevronem w wersji 7392 NoDo bądź niższej.
2. Wgrywany do niego edytor rejestru: RegistryEditor 1.1.0.0
3. Przy pomocy ww. edytora rejestru dodajemy jeden wpis:
w ścieżce: HKEY_LOCAL_MACHINE\MUI\Available tapiemy Menu (trzy kropeczki)>New value. W polu name wpisujemy 0415, w polu value wpisujemy Polish, a rodzaj ustawiamy na String po czym wychodzimy. POD ŻADNYM POZOREM NIE USUWAMY ŻADNEGO WPISU, TE KTÓRE SĄ MUSZĄ ZOSTAĆ BO BEZ NICH NIE ZAKTUALIZAUJEMY TELEFONU DO MANGO.
3a. Dzięki koledze z XDA @colossus_r, który się odezwał w moim wątku traktującym o niniejszej kwestii, mamy link do sprawdzania kodów krajów z całego świata: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms776294.aspx
4. Robimy UPD do wersji Mango Beta 2 sposobem Ansara: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1101344 (który jak znajdę moment przetłumaczę)
5. Kiedy mamy już werję 7712 uruhomi się ona w języku, w którym mieliśmy dotychczas uruchomiony telefon. W związku z czym wchodzimy w Settings>Region and language> i tutaj wśród 6 języków mamy nasz upragniony polski, tapiemy go i wychodząc pamiętamy żeby tapnąć na komunikacie dotyczącym potrzeby zrobienia softresetu. Kiedy to zatwierdzimy telefon się zresetuje i wstanie już w PLK. Od teraz wszystkie aktualizacje, które nam zaserwuje Microsoft, bez różnicy czy będa zapowiadali, że starszych urządzeń nie obsłużą językowo aktualizujemy przez Zune i telefon pobiera UPD dla naszego regionu.
6. Teraz możemy zrobić UPD do Mango, co trwa makabrycznie długo (być może przez polską lokalizację, którą musi dodatkowo pobrać). W jej trakcie czekamy cierpliwie gdyż pasek postępu nie pojawia się przez ok 15 minut i nie wiadomo czy się wszystko zwiesiło czy chodzi, ale w końcu pojawi się pasek wobec czego czekamy do końca, co również długo trwa bo jakieś ok 1 godziny.
Efekt jak na screenie:

Natchnięty faktem braku możliwości ustawienia czegokolwiek w aparacie kiedy mamy już Mango zacząłem kombinować i znalazłem na to sposób.


Żebyście już nie musieli się męczyć przygotowałem dla Was plik, ktory musimy wrzucić do folderu Windows. Co będzie potrzebne:
1. Telefon WP7 z odblokowanym systemem i w wersji Mango PLK (bez różnicy czy 7712, 7713 czy 7720).
2. Zainstalowany Touch Explorer, o którym już kilkakrotnie pisaliśmy.
3. Pobieramy mój plik z załącznika do tego tutka, rozpakowujemy na kompie stacjonarnym i to co rozpakujemy wrzucamy metodą opisaną tutaj do naszego telefonu, gdzieś obok folderów z muzyką, zdjęciami itd.
4. W naszym urządzeniu odpalamy teraz Touch Explorer i wchodzimy do lokalizacji: My Documents/Zune/Content/0400/00 gdzie właśnie znajdziemy wrzucony przed chwilą plik, ale z kosmiczną nazwą np. 3.z lub podobny. Nie przejmujemy się tym tylko zmieniamy mu nazwę na: camerasettingsmanifest.0415.xml (tylko się nie pomylcie) i kopiujemy go do folderu Windows.
4a. Dla opornych: Żeby skopiować ww. plik
- tapnij na nim raz,
- tapnij 3 kropeczki w prawym dolnym rogu,
- tapnij Copy,
- strzałką w lewo wychodź z obecnej lokalizacji do wejścia w My Device
- tu znajdź Windows i tapnij dwa razy,
- po otwarciu tapnij 3 kropeczki,
- tapnij Paste,
- zrobione.
5. Wychodzimy z Touch Explorera i bez restartu możemy wejść do aparatu i jego ustawień - są już wszystkie jak na screenach powyżej (zwróćcie uwagę na ustawioną rozdziałkę kamery).
6. Proszę się nie śmiać z niektórych zwrótów w tłumaczeniu. Robiłem je sam, a że system nie chce przyjmować polskich znaków diaktrycznych w rozwijanych opcjach (nie wiem dlaczego) musiałem znależć synonimy słów, których znaczenie będzie intuicyjne, a będą bez naszych ogonków - mam nadzieję, że nie ma tragedii.

sthEn:
Aaa, ten wpis do rejestru przed Mango :) Racja, zapomniałem o tym. Dzięki wielkie, bo już wróciłem wkurzony do 7713, a tu znowu mogę się pobawić :)

Kropek3:
Bardzo ładnie tylko jedno małe pytanie. Czy opisywany sposób działa również z innymi telefonami czy tylko HTC (?)

Budniu:
Nie wiem czy jest UPD do Mango dla innych urządzeń, ale jeżeli jest to musi działać - rejestr jest ten sam a UPD jest z chmury - nie może nie działać, choć sam nie testowałem na czymś innym bo nie mam, ale możesz spróbować, krzywdy nie zrobisz telefonowi.

sthEn:
Według ludzi z XDA działa na innych telefonach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej