Menadżer Plików albo Eksplorator Plików dla Palma Pre.

  • 8 Odpowiedzi
  • 19114 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Witam
Jestem nowym użytkownikiem Palma. Mam go dopiero od kilku dni a dopiero od przedwczoraj jest bez simlocka. Bardzo doskwiera mi brak eksploratora plików, jakiegokolwiek. Czy zna ktoś może taki program ?
Szukałem sporo w App Catalog ale nic nie mogę znaleźć.

Jeszcze mam takie pytanko czy wie ktoś może coś na temat jakiegoś poradnika dla początkującego,  użytkownika tych urządzeń.
Odpowiem na pierwszy zarzut TAK czytałem instrukcję urządzenia.
Nie wiem jak to dokładnie ująć ale chodzi mi o jakiś przewodnik po systemie czy może jak zrobić rot jak instalować aplikacje spoza App Catalog i tego typu rzeczy. Bedę wdzięczny za naprowadzenie na takie tematy.
Pozdrawiam i będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY

*

Offline slawlang

  • *
  • 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP Pre3
Odp: Menadżer Plików albo Eksplorator Plików dla Palma Pre.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2011, 21:47:14 »
Jeśli chodzi o wstępne informacje, od których powinieneś zacząć, to instalowanie aplikacji z precentral.net - to portal zrzeszający społeczność użytkowników Pre. Przeczytaj i zastosuj się na początku do tego:

http://www.precentral.net/getting-started-homebrew-apps-patches-and-themes-webos-quick-install

Eksplorator plików to np. Internalz Pro dostępny z Preware ;)

Powodzenia ;)

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: Menadżer Plików albo Eksplorator Plików dla Palma Pre.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2011, 22:18:10 »
Wielkie dzięki za odpowiedź jeszcze mam takie małe pytanko ponieważ w App Catalog znalazłem aplikację Homebrew Helper i coś tam jeszcze. To może wykupię sobie tę aplikację czy to nie wystarczy żeby instalować oprogramowanie spoza App Catalogu.
Bo ogólnie system jest bardzo fajny i nie czuję potrzeby zmieniania go w jakiś sposób jak na razie. Brakuje mi tylko menedżera plików. Ale jak inaczej nie da rady to będzie trzeba zrobić to co jest w tym poradniku. No cóż miałem nadzieję że po Windows Mobile nie będę musiał grzebać przy systemie, ale android na motce to porażka ten oryginalny 2.2, którego niestety ale musiałem zmienić na MIUI i przy Palmie widzę, że czeka mnie też trochę zabawy z systemem.
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY

*

Offline slawlang

  • *
  • 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP Pre3
Odp: Menadżer Plików albo Eksplorator Plików dla Palma Pre.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2011, 23:03:23 »
Nic nie trzeba kupować  :)  Jeśli mieszkasz w Polsce to i tak nie kupisz bo w Polsce jeszcze nie "działa kupowanie"  :wink:  Istotna rzecz to instalowanie patch'y. Dzięki nim dostosujesz Pre do swoich potrzeb :)

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: Menadżer Plików albo Eksplorator Plików dla Palma Pre.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2011, 21:40:27 »
Witam
I znów mam małe pytanie. Ale najpierw muszę podziękować za link do tego tematu na precentral.net . Już wcześniej przeglądałem tą stronę, trochę grzebałem po forum oraz po innych działach na stronie, ale kompletnie nie potrafiłem się tam odnaleźć, teraz jednak jest już lepiej i zaczynam się orientować w działaniu systemu. Po zainstalowaniu preware na telefonie i kilku innych Patchy system jest jeszcze bardziej funkcjonalny i coraz ciekawsze opcje w nim znajduję.... ale to nie jest temat na to.
Wracając do mojego pytania to:
Poszukuję jakiegoś programu do zarządzania telefonem z poziomu komputera chodzi  mi o:
-kalendarz
-smsy
-książkę telefoniczną.

Jak również szukam programu, który pozwoliłby mi kopiować smsy z wybraną osobą na przykład do pliku worda excela lub innego pliku tekstowego.
Ponieważ tutaj na forum nie znalazłem nic na ten temat a wydaje mi się że przejrzałem wszstkie tematy dotyczące WebOS. Jeśli chodzi o precentral to mój angielski nie jest zbyt dobry i przeszukiwanie zasobów tego portalu nie idzie mi tak szybko, aczkolwiek nie trafiłem tam do tej pory chociażby na wzmiankę o programie dzięki, któremu mogę podłączyć pre do koputera i z poziomu PC nim zażądzać.
Jeśli chodzi o system operacyjny na pc to mam do dyzpozycji win 7 64bit win xp oraz ubuntu. Więc cokolwiek, na któryś z tych systemów bedzię mnie bardzo cieszyło.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc

P.S. Muszę to napisać, ale jak na razie jestem bardziej zadowolony z działania WebOS niż Androida. System naprawde działa niesamowicie stabilnie, przynajmniej przy moich zastosowaniach. Jednakże bateria to istny koszmar myślałem, że w motoroli milestone jest kiepska ale tu jest po prostu tragiczna i telefon przy troszkę intenswniejszym wykorzystaniu [internet plus chwilka na jakiejś gierce] woła jeść po jakiś 4 czy 5 godzinach, co jest dla mnie straszne. Motorola mi wytrzymuje jakieś 8godz. Mam nadzieję że znajdę w końcu jakąś baterię o zwiększonej pojemności w Polsce.
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY

*

Offline slawlang

  • *
  • 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP Pre3
Odp: Menadżer Plików albo Eksplorator Plików dla Palma Pre.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2011, 23:34:11 »
Do kalendarza i książki telefonicznej polecam synchronizację z gmail.com (kontakty - to książka telefoniczna). Polecam patcha Ubercalendar do zwiększenia możliwości kalendarza ;) Jeśli chodzi o SMSy to nie bawiłem się tym, ale pewnie jest coś do edycji.
Dla mnie lekarstwem na słabą baterię jest touchstone  :evil: Kupiłem też drugą baterię bo moja oryginalna miała <70% pojemności - Dr.Battery ;)

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: Menadżer Plików albo Eksplorator Plików dla Palma Pre.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2011, 09:55:08 »
Dzięki za podpowiedź z Dr. Battery pokazał mi 95%. To jak dla mnie bardzo dobry wynik. Z drugiej jednak strony pokazuje jak marną ma wydajność bateria w Pre.
Jeśli chodzi o synchronizację to używam do tego głównie konta google. Inaczej nie mógłbym się przemieszczać między różnymi platformami na telefonach.
Ale chciałbym mieć jakiś Program na PC dzięki ,któremu mógłbym wysyłać smsy, odbierać czy zarządzać nimi z poziomu komputera. Jest to dla mnie ważna funkcjonalność, jeśli chodzi o wybór platformy na smart phone, ale nie najważniejsza, teraz bardzo duży nacisk kładę na wydajność baterii. Oczywiście na precentral.net można dostać baterię o zwiększonej pojemności [2600mah], z pokrywą na tył ale kosztuje połowę tego ile wydałem na telefon[ kupiłem swojego Pre za naprawdę niewielkie pieniądze], więc nie jest to dla mnie jak na razie opłacalny zakup. W Polsce w ogóle nie widziałem baterii do Pre.
Jeśli chodzi o touch stone to być może skuszę się na nią, jeśli zdecyduję się na Pre2 lub jak wejdzie do sprzedaży Pre3. Na razie kupiłem swojego Pre z ciekawości, żeby poznać system i jego możliwości.
Jeśli chodzi o działanie systemu to naprawdę jest bardzo dobry i niezawodny. Brakuje mi trochę kilku aplikacji, które mam na motoroli [z Androidem], najbardziej jednak doskwiera mi brak GG i skype na WebOS. Chyba że jest wersja linuksowa tych programów, którą da się zainstalować na Pre. :?:
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY

*

Offline slawlang

  • *
  • 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP Pre3
Odp: Menadżer Plików albo Eksplorator Plików dla Palma Pre.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 21, 2011, 19:19:21 »
GG działa na 2.1 ;)

*

Offline stolar3k

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9800Torch&HTC Diamond
Odp: Menadżer Plików albo Eksplorator Plików dla Palma Pre.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 28, 2011, 00:34:33 »
A mógłbym prosić o więcej informacji na temat tego GG. Jest to jakaś normalna instalka, którą można ściągnąć ? Ja nie znalazłem gg na  WebOS.
Powiem szczerze, że ciekawi mnie WebOS 2.1 ale ja i tak jestem zadowolony z tego jak mi działa mój Pre na 1.4.5 jeszcze mi się nie zdarzyło żeby w jakiś sposób mnie zawiódł.

Chociaż jest jedna rzecz, a mianowicie nie wiem dlaczego budzik nie chce mi działać chyba że trzeba mieć zostawione powiadomienie, które się wyświetla na dole ekranu i tedy działa. Tak przynajmniej jest u mnie. Czy to jest przez to czy może to jest jakiś błąd w oprogramowaniu. Będę wdzięczny za odpowiedź.
Było: MDA Compact IV-> HTC Touch Pro Rom Win 6.1 Org En ->HTC Diamond -> Nokia E51 -->Nokia E63 ->Motorola Milestone->Palm Pre--> Blackberry 9700-> BB 9800Torch Przez chwilę Blackberry 8520

Jest & HTC Diamond WŻDY