PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych

Pozostałe platformy => Perły z lamusa => webOS => Wątek zaczęty przez: lolas7 w Kwiecień 20, 2010, 21:21:45

Tytuł: [Pre] Problemy z czasem
Wiadomość wysłana przez: lolas7 w Kwiecień 20, 2010, 21:21:45
Gdy wyłączę Palma Pre w nocy i włączę rano, godzina nadal jest taka, jaka była przed wyłączeniem - np. 0:06. Co jest? Już miałem tak kilka razy. Widocznie nie ma wbudowanej bateryjki odpowiadającej za podtrzymywanie aktualnej godziny. Trochę skandal. Chyba że to moje złe ustawienia? Wiem, że jest możliwość automatycznej aktualizacji czasu z sieci GSM, ale nie zawsze to działa w Play (gdy jest słabszy zasięg to nie). Stąd moje pytanie: co robić? Telefon muszę wyłączać ze względu na krótki czas działania na baterii (niewiele ponad dzień średniego użytkowania), co mnie też bulwersuje. Byłem zadowolonym użytkownikiem palmy, ale widać ma swoje wady... ale to właściwie wszystko, co mi się w nim nie podoba. To świetny telefon, jednak z tym czasem i baterią mi to strasznie przeszkadza...
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: * Zgłoś ten post * Odpowiedz z cytatem Palm Pre - Po wyłączeniu czas
Wiadomość wysłana przez: marcinl w Kwiecień 20, 2010, 21:23:22
popraw temat
Tytuł: Odp: Palm Pre - Po wyłączeniu czas się nie aktualizuje?
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Hajduk w Kwiecień 20, 2010, 22:08:40
Coś masz popsutego. Może to wina Playa? Wyłącz synchronizację sieci, skoro i tak nie działa.

Zegar oczywiście pracuje przez cały czas.
Tytuł: Odp: [Pre] Problemy z czasem
Wiadomość wysłana przez: lolas7 w Kwiecień 21, 2010, 21:02:53
Hmm, niestety nie.
Synchronizacja czasu działa w Play, jednak tylko z dobrym zasięgiem - jest słabszy i już wyświetla komunikat, że nie da się zsynchronizować. Jak wyłączę to to niestety efekt ten sam.

Nie jest to wina Play, ponieważ nawet bez karty SIM dzieje się to samo - wyłączam, rano włączam, a tu godzina nocna. Dziwne, w takim razie mam coś uszkodzonego? Mam nadzieję, że software'owego...
Tytuł: Odp: [Pre] Problemy z czasem
Wiadomość wysłana przez: Krzysztof Hajduk w Kwiecień 23, 2010, 22:12:07
Zobacz może na ten programik: http://www.precentral.net/homebrew-apps/ntp-sync, (http://www.precentral.net/homebrew-apps/ntp-sync,) jest dostępny przez Preware. Nie próbowałem go, ale może Tobie rozwiąże problem. Tyle, że będzie się łączył z internetem, co może czasem być problemem.
Tytuł: Odp: [Pre] Problemy z czasem
Wiadomość wysłana przez: lolas7 w Kwiecień 25, 2010, 14:20:15
Dzięki za odpowiedź i program!
Świetny, szybki i lightowy (nie jak inne tego typu appy, które testowałem), najwyżej jak nie będzie dostępu do sieci Play, tylko będzie działać w trybie roamingu wewnętrznego (czyli zasięg Plus, właśnie wtedy nie synchronizuje czasu), to zawsze mogę skorzystać z transferu danych i poświęcić te parę KB (albo może mniej) ;)
Tytuł: Odp: [Pre] Problemy z czasem
Wiadomość wysłana przez: stolar3k w Lipiec 29, 2011, 08:54:13
Tak przeglądam sobie tematy na temat Palma Pre i widzę, że nie tylko ja mam problem z zegarem. W moim przypadku zegar potragfi sam się przestawić o kilka minut w przód lub w tył nawet jak telefon jest włączony. Jedynym rozwiązaniem u mnie okazał się program clock sync (nie pamietam czy z preware czy z oficjalnego skelpu z palikacjami go mam). Z tego względu, jak również ze względu na baterię, telefon mam ale tylko jako drugi do zabawy systemem. Ja baterię potrafiłe zniszczyć w 3 godz.