PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych

Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => HTC => Pocket PC z telefonem - ogólnie (WM Professional/WP6.x) => Wallaby => Wątek zaczęty przez: xeju w Styczeń 04, 2007, 21:18:31

Tytuł: MDA I Windows
Wiadomość wysłana przez: xeju w Styczeń 04, 2007, 21:18:31
Z kąd moge wziąść nowego windowsa na ten model ??
Tytuł: MDA I Windows
Wiadomość wysłana przez: pimpus sadelko w Styczeń 04, 2007, 21:24:17
a co to znaczy nowego :?: a jakiego masz :?:
Tytuł: MDA I Windows
Wiadomość wysłana przez: xeju w Styczeń 04, 2007, 21:30:21
zle sie wyrazilem chodzi mi poprostu o windowsa (jakiegokolwiek) gdyz moj nie czyta karty sim (sprawdzalem rozne)(hard reset tez robilem)
Tytuł: MDA I Windows
Wiadomość wysłana przez: OleYek w Styczeń 05, 2007, 01:59:37
xeju

Tzn jak Ci nie czyta? Nie ma czegos takiego jak instalka windowsa.
Tytuł: MDA I Windows
Wiadomość wysłana przez: marcinl w Styczeń 05, 2007, 07:06:41
xeju
ten model ma czasem problem z gniazdem na kartę sim - trzeba podłożyć nad karte kawałek tekturki, karte wkładasz w odpowiedni sposób?
ale może wgrałeś nieodpowiednie radio
tu masz romy:
http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Wallaby
a tutaj strona na której sam możesz ugotować rom:
http://www.romkitchen.de/
Tytuł: MDA I Windows
Wiadomość wysłana przez: xeju w Styczeń 05, 2007, 14:54:56
tz wszystko bylo ok az tu nagle wyskoczyl komunikat ze wczytuje karte sim no i wczytuje juz 4 dzien
Tytuł: MDA I Windows
Wiadomość wysłana przez: OleYek w Styczeń 05, 2007, 19:04:23
xeju

Co znaczy ze wczytuje karte sim? W jakim sensie ja wczytuje jezeli masz karte sim to po starcie systemu pojawia Ci sie klawiatura zeby podac pin i to wszystko, jezeli pojawia Ci sie i napisane jest ze bledna karta to znaczy ze jej ni widzi, ale co znaczy wczytuje karte to rozwin moze.
Tytuł: MDA I Windows
Wiadomość wysłana przez: xeju w Styczeń 05, 2007, 19:39:08
o to chodzi ze nawet pinu nie chce tak jak karty by wcale nie bylo a sprawdzalem juz kilka kart
Tytuł: MDA I Windows
Wiadomość wysłana przez: MarcinR w Styczeń 05, 2007, 19:47:34
To spróbuj tak:
Zrób backup systemu, następnie twardy reset trzymając przycisk załączania (ten u góry). Wyskoczyczy Ci Bootloader. Potem naciśnij prawy przycisk u góry (kalendarz), wyskoczą Ci wtedy opcje GSM i:
- najedź na reset i naciśni joya
- następnie najedź na 900/1800 i naciśnij joya,
- następnie najedź na GSM:ON i naciśnij joya
Reset
Wczytanie backupu

Mnie to pomogło jak zasięg miałem lichy. Może ci się w cudowny sposób wogóle GSM wyłączył.
Pozdrawiam.
Tytuł: MDA I Windows
Wiadomość wysłana przez: Graf w Styczeń 06, 2007, 10:11:56
Jaki masz model, jakie wersje oprogramowania, daj kilka screenów jak to wygląda. Oprócz SIM może być wada w antenie i nie ma zasięgu, więc karta się nie zaloguje. Jeśli nic nie zmieniałeś, a przestało chodzić, to sprawdź na innej karcie sim, przedmuchaj łącze, wyciągnij kilka razy kartę i włóż. Jeśli chodzi o wczytywanie karty to pojawi się komunikat no sim, lub jeśli jest błąd odczytu to taki ekran z komunikatami o podanie pin i informacją, że bez pinu będą tylko połączenia alarmowe. Wprowadzenie pinu nic daje, żąda ponownie niby. Pomaga soft reset na podpiętym ładowaniu. U mnie tak się robi jak zgubi zasięg, a bateria jest słaba. Czasem trzeba kilka razy resetować.
Tytuł: MDA I Windows
Wiadomość wysłana przez: Gufer-posepny w Styczeń 06, 2007, 11:33:09
Przy słabym stanie akumulatora PPC często wyłącza moduł GSM . Włączy dopiero jak podepniesz ładowarkę . Też się kiedyś zastanawiałem nad tym . Radia bym nie flashował . jak pomylisz wersję to będzie problem .
Tytuł: MDA I Windows
Wiadomość wysłana przez: MarcinR w Styczeń 06, 2007, 20:50:15
Ja mam system 4.02..oo i radio 4.21.00 i nie narzekam, moje MDA ma parę lat. zrób to co napisałem powyżej, co Ci szkodzi sprawdzić. U mnie śmiga.