PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 => HTC => Pocket PC z telefonem - ogólnie (WM Professional/WP6.x) => Wallaby => Wątek zaczęty przez: SnowBizz w Czerwiec 27, 2004, 11:33:40
-
W wm2003 jest pewien bład otóż ma on strasznie słaby sygnał telefonu.., gubi sieć itp.. napiszcie jakiej wersji wm 2003 uzywacie i z jakiej stronki i czy w tej wersji zasieg rowniez jest uwalony...?
-
Mi GPS chodzi zupelnie bez problemu na kazdym systemie jaki mialem. Przy GPSsie na kablu jest to prosta transmisja szeregowa na com1 i tam naprawde nic nie moze sie dziac tak dlugo jak dlugo zadna inna aplikacja nie blokuje tego portu.
Oczywiscie jakosc dzialania GPSu nie ma nic wspolnego z zasiegiem, poziomeme sygnalu czy czuloscia telefonu. -=ROTFL=-
-
troche zle sformulowalem pytanko :p chodzilo mi bardziej o to co z zasiiegiem bo w wm2003 strasznie do kitu jest..
-
Przede wszystkim pomieszales GPS z GPRSem. EOT jak dla mnie.
-
:)) LOL :))
-
Dobre, Dobre :) :) :)
-
nie gps z gprs
tylko z GSM tak mi sie jakos widzi :P
-
Witaj ja mam dwa Mda i jeden z wgranym romem 4.01.16EN.Chciałbym ci powiedzieć że zasięg raczej odbiór zasięgu jest tragiczny.Także mi zanika sieć i gubi sygnał jako telefon.Z tego co wiem to wszystko jest wgrane ok ale ten zasięg to porażka.
Potrzebuje znowu pomocy odnośnie tego jak wgrać do drugiego mDA nowy rom i ściągnąć simlocka bo potrzeba aby pracował mi on w plusie. Próbowałem wgrać kilka romów i odblokować locka ale ten telefon to oportunista i nic nie chce przyjąć.Wychodzi komunikat że nie jest odpowiedni soft i nic sie nie chce wgrywać , może coś wiesz na ten temat.
-
Przedewszystkim to mylicie dwie rzeczy. MDA ma dwa ROMy jedem jest CE a drugi GSM i to czy masz 2003 czy 2002 nie ma zupelnie nic wspolnego z ROMem GSM i zasiegiem
-
Na WM2003 A.30.09 (RS 3.25) mam srednio 95 dBm wewnatrz budynku i srednio 80 dBm na zewnatrz. Miejsce pomiarow jest zupelnie przypadkowe przy czym zaznaczyc trzeba ze maksymalna sila sygnalu teoretycznie AFAIK to 51 dBm (u mnie max to 60) a minimalna teoretyczna to 113 dBm (u mnie min w domu to 110 dBm).
Soft do testow: http://www.pocketgear.com/software_detail.asp?id=14491
-
Zmienilem w ramach testow ROM na 4.1.16 (nowe gadzety pojawily sie w kuchni Lumpistefana :P) i zauwazylem cos zupelnie niepokojacego - mimo ze mda lezalo sobie spokojnie ciagle w tym samym miejscu urzadzenie zgubilo zasieg.
Sprawdzenie zasiegu ww. softem pokazuje ze srednio mam ok 85 dBm w budynku (max 60) natomiast na zewnatrz (specjalnie wylazlem z domu o 2giej w nocy :P) ok 70. Generalnie widac spora poprawa choc to moze byc wynikiem np. ladniejszej pogody.
Tylko co z tym wylaczaniem sie radia? Wlasnie (po powrocie do domu) radio zdechlo...
Update: Jak na razie spokojnie - 24 godziny bez jakichkolwiek problemow. Wydaje mi sie ze pomoglo wywalenie Phone Today ale glowy nie dam.
Pomiary zasiegu wygladaja obiecujaco - niezaleznie od lokacji sila sygnalu to min 80 i nizej (a raczej wyzej :P) nie spada.