Qtek 9000 internet 3G w Plusie

  • 1 Odpowiedzi
  • 2895 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Qtek 9000 internet 3G w Plusie
« dnia: Marzec 10, 2012, 23:32:55 »
witam, zostałem posiadaczem Qtek9000. Mam pewien pomysł. Czy gdybym zakupił taką kartę, mógłbym cieszyć się dostępem do internetu? http://allegro.pl/starter-internet-3g-play-orange-era-plus-gsm-iplus-i2181224828.html

*

Offline vladymir

  • ****
  • 610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Laboratorium Energii Subtelnych
  • Sprzęt: Prestigio 5517, Lenovo A3000-H
Odp: Qtek 9000 internet 3G w Plusie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2012, 09:59:04 »
Universal nie jest demonem szybkości. Ma zaimplementowaną technologię UMTS (max 384 kBit/s), a najnowszy standard to HSDPA (7,2 mBit/s). Paskudną wadą Uniego jest też to, że nie obsługuje EDGE, niewiele wolniejszego od UMTS. Mimo to, jeśli korzysta się z mobilnych wersji stron internetowych, ma się zainstalowaną sprawną przeglądarkę (bezkonkurencyjna Opera MINI) i nie ściąga wielomagabajtowych plików, Uni całkiem dobrze sobie radzi, nawet tam, gdzie dostępny jest tylko GPRS.
Aha, i jeszcze jedno: jak się ma stale włączony UMTS, oryginalna bateria "niknie w oczach" - trzeba albo przełączać się na UMTS przed seansem łączności z Siecią, albo zaopatrzyć się w baterię o powiększonej pojemności, np. 3200 mAH. Tę ostatnią mam w swoim Uni od roku i nie udaje mi się jej "zamordować", nawet, jeśli cały dzień czynny jest UMTS i intensywnie korzysta się z wszystkich funkcji smartfona.
"Komputer służy do ułatwienia pracy, której bez niego wcale by nie było" - Prawo Murphy'ego