MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)

  • 116 Odpowiedzi
  • 47116 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Saintraziel

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, HTC ONE, Asus TF300TG
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 21, 2006, 20:52:00 »
pierwszy post został zaktualizowany zapraszam http://pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?p=256824#256824
sorry za opóźnienie ale jako że System Eliminacji Studentów Jest Aktywny musiałem troche czasu poświęcic na inne rzeczy :)

*

Offline Wolfi

  • **
  • 106
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 21, 2006, 22:26:23 »
Pieknie, po prostu pieknie :)
Oczywiscie wszystko dziala, dzis i tak mialem robic HR, wiec zainstaluje to na goly sysytem...
Jesli znajde jakies bledy czywiscie bede informowal w tym temacie.
Jescze raz dziekuje!

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 21, 2006, 23:14:27 »
Witam , zainstalowałem na Universalu, niczego nie uszkodził - wszystko OK :D . Na razie nie wiedzę błędów. A co najważniejsze świetnie zadzialał i spolszczył hx4700. :idea:
Gratulacje dla twórców :!: . Może Jakub wrzuci do DL?
potrzebna zgoda

*

Offline Saintraziel

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, HTC ONE, Asus TF300TG
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 21, 2006, 23:27:52 »
do DL jeszcze nie :) jutro powinna juz byc poprawiona wersja.. jeśli ktos chce to już jest taka z prawidłowo spolszczonymi plikami pomocy.. zaraz podmienie link w pierwszym poście :) wystarczy przeinstalowac ponownie Uni_130_PLK_MenuStart.cab :)

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 22, 2006, 20:42:29 »
wielkie brawa dla Autorow samej idei i Tych ktorzy przyczynili sie do zaistnienia wersji PL, z tego co widze wszystko ma sie ku koncowi .... :)

*

Offline Saintraziel

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, HTC ONE, Asus TF300TG
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 22, 2006, 22:36:20 »
jak najbardziej ku końcowi :) kolejne poprawki zostały załączone i uploadowane :) prosiłbym o sprawdzenie pod katem bugów (pomijając te juz wypisane w pierwszym poście) bo mi się juz obraz rozmywa od patrzenia w ekran :)
za 2-3 dni zbierzemy wszystko do kupy i mysle że to juz bedzie finał :)

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 22, 2006, 22:56:03 »
1.Nie jest to bug ale nizbedna konieczniość - najlepiej wgrać po HR - inaczej zrobi sie za dużo śmieci
2. Należy po instalacji usunąć zduplikowane  katalogi ( albo polskie albo angielskie)
3. Być może to wina moich pierwszych wersji  - pozostaje  i nie można usunąć w menu  skrót do pomocy - z nazwą 'wyszukaj"  - rozwiązanie - edycja ekslpratorem w menu start
4. Należy usunąć z menu autosatrtu  skrót do Welcome - aby nie przechodzić procedury kalibracji po każdym SR
5. Defaultowo jako region trafiamy "Praga, Budapeszt"
Najpoważniejsze:
TomTom dostał pewnych opóźnień dźwiękowych - zadyszka
IGO - dostal echa
AM4.0 EU bez problemu
AM 3.9.5.1 nie tnie się
Pzdrawiam
potrzebna zgoda

*

Offline Saintraziel

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, HTC ONE, Asus TF300TG
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 22, 2006, 23:37:13 »
ad1. hmmm ja nie miałem problemów zadnych po instalce bez twardego (z tym że wszystkie aplikacje trzymam na karcie pamieci a mam tego naprawde sporo wrzuconego)
ad2. nie ma takiej potrzeby bo zajmuja znikome ilości miejsca a przydadza się potem do powrotu do angielskiego UI
ad3. problem juz nie istnieje
ad4. było to podane w instrukcji obsługi..
ad5. nakładka nie wpływa na ustawienia regionalne - zalezą one od defoulowego ustawienia romu tak wiec ustawienia regionalne trzeba sobie przełączyc na polski...

co do spowolnień w aplikacjach i działaniu jezeli wystepują -> proponuje zrobic sobie OC do 624 i wszystkie problemy powinny ustapić...

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 23, 2006, 00:21:12 »
Ad1. Instalka po HR to ułatwienie , nie trzeba edytować skrótów do progsów
....
Ad5 Rzeczywiście sprawa Romu - mam Rom od Asukala

Nie chcę OC bo i tak muszę ładować często - a nie mogę sobie pozwolić na nieodbieranie rozmów ze względu na wyczerpaną baterię.
potrzebna zgoda

*

Offline Saintraziel

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, HTC ONE, Asus TF300TG
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 23, 2006, 09:17:20 »
ad1 zauwaz że nie trzeba nic edytować bo domyślna  lokalizacja zainstalowanych plików nie zmienia się czyli wszystkie skróty pozostają w pełni sprawne... gdyby choziło o 5-6 aplikacji to faktycznie mozna sobie to zarzucić po hard resecie jednak w przypadku 30-40 aplikacji jest to juz kłopotliwe - jak pisałem trzymam wszystko na karcie pamieci wiec mnie HR za bardzo nie rusza bo i tak zawsze zrzucam menu na PC i od razu ładuję spowrotem (pozostaje kilka app które wymagaja reinstalacji lub ponownego zarejestrowania ale to znikomy odsetek) natomiast dla kogos kto wiekszość ma w pamieci pda to jest juz strata czasu.. szybciej i wygodniej będzie zwyczajnie przeciągnąć wybrane skróty do nowego katalogu.... ale jak kto woli :)
ad5 sprawdze czy nie da sie ustawić polskich ustawień regonalnych podczas instalacji..

co do OC to strata na żywotności baterii nie jest tak duża ak sie wydaje - różnice są znikome a przyrost wydajności naprawde duzy.. w ciagu tyg i tak muszę codziennie ładowac wiec po co dodatkowo sie katować spowolnieniami ?? :) Przy moim uzytkowaniu od 100% rano do 20-25% wieczorem  na 624mhz w porównaniu do ok 30% na 520mhz

*

Offline trebuh

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp ipaq hx2490b
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 25, 2006, 22:01:55 »
a to spolszczenie dziala z WM 5.0 i z hp ipaq hx2490?? ;)

*

Offline Wolfi

  • **
  • 106
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 25, 2006, 22:06:54 »
Cytat: "Saintraziel"


co do OC to strata na żywotności baterii nie jest tak duża ak sie wydaje - różnice są znikome a przyrost wydajności naprawde duzy.. w ciagu tyg i tak muszę codziennie ładowac wiec po co dodatkowo sie katować spowolnieniami ?? :) Przy moim uzytkowaniu od 100% rano do 20-25% wieczorem  na 624mhz w porównaniu do ok 30% na 520mhz



Jakim softem krecisz procesor?
Poszukuje czegos skutecznego :)

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 25, 2006, 22:31:14 »
Cytat: "trebuh"
a to spolszczenie dziala z WM 5.0 i z hp ipaq hx2490?? ;)

Sprawdź to jedyna metoda. HR usunie język polski jeśli coś nie będzie dobrze działało. Jednakże jeśli coś się stanie nik za to nie będzie brał odpowioedzialności.Robisz to na własne ryzyko ]:>
potrzebna zgoda

*

Offline Saintraziel

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, HTC ONE, Asus TF300TG
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 26, 2006, 01:04:12 »
@trebuh na hx2490 będzie działało tylko częściowo i uniemożliwi dostęp do części dość istotnych ustawień... tyczy się to nie tylko hx2490 ale wszystkich urządzeń qvga jako że część aplikacji została przetłumaczona bez uzycia plików mui tylko bezpośrednio w aplikacjach a co za tym idzie są to aplikacje skompilowane do działania z urządzeniami vga

@Wolfi xcpuscalar 2.93

*

Offline lachutm

  • **
  • 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPAQ hx4700 i iPAQ 510 Voice Messenger
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 26, 2006, 03:40:37 »
Ja sprawdzalem na hx4705 i mimo ze ma VGA jest pare bledow. W manu Power pojawia sie na dole jakies krzaki a miedzy nimi jakies napisy do ustawiniami czestotliwosci procesora. Wiec niejest to podmienienie tylko plikow odpowiedzialnych za jezyk, ale dolaczenie integralnych czesci softwaru XDA EXEC.

*

Offline Saintraziel

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, HTC ONE, Asus TF300TG
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 26, 2006, 08:35:19 »
Tłumaczone aplikacje są wyciągnięte z romu Universala ja napisałem w poprzednim poście... i jak wskazuje tytuł watku właśnie dla Universala przeznaczona jest ta paczka :) nie ma żadnej gwarancji że na innych urządzeniach  bedzie działała prawidłowo... jas_pik napisał że działa na hx4700 - być może ma te same problemy jesli jednak nie moze to znaczyć że masz @lachutm w swoim hx4705 za stary bądź za nowy soft w porównaniu do 1.30 Universala lub rom ma hp'kowe aplikacje różniące sie od tych z htc... (w tłumaczeniu power.exe sa ustawiania częstotliwości proca ale nie powinny one byc widoczne)

*

Offline renqien

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Ameo, iPhone
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 26, 2006, 13:03:23 »
Wyłapałem taki drobiazg: w menu Kontaktów jest widorozmowa, poza tym wszystko OK, wielkie dzięki za pomysł i włożoną pracę.

*

Offline renqien

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Ameo, iPhone
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 27, 2006, 12:23:18 »
I jeszcze jedna literówka, tym razem w ustawieniach telefonu, w zakładce więcej, jest "bez naciska".

Druga sprawa, nie jestem pewien czy to wina spolszczenia, czy mojego fona, ale po wejściu w zakładkę ustawienia menu połączenia, zaawansowane, wybierz sieci i kliknięciu na górne nowe zonk, telefon staje dęba i tylko reset go budzi. Niech ktoś to sprawdzi na swoim fonie, bo jeżeli u innych tego nie ma, to mnie czeka HR  :(

*

Offline Saintraziel

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, HTC ONE, Asus TF300TG
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 27, 2006, 13:17:28 »
no niestety u mnie ten błąd tez jest :/ wprawdzie telefon u mnie sie nie wiesza ale zamula na jakąś minute i dalej funkcjonuje... jako tymczasoiwe rozwiazanie należy edytować istniejące profile
w zasadzie cieszę się że poszło w miarę bezproblemowo :) myslałem że usterek będzie znacznie więcej :) jeszcze ze 2 dni testowania i zajmę się poprawkami :) wielkie dzięki za pomoc w znajdowaniu błędów

*

neoqn

MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 07, 2006, 21:32:53 »
Kiedy powstanie jakaś nowsza wersja zaktualizowana i poprawiona o coniektóre błędy lub jak to poprawić. chodzi mi głównie o aparat.

MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 12, 2006, 11:28:07 »
Czy ktoś mądrzejszy odemnie (bo trochę w tym się nie łapię)..
może mi wytłumaczyć jak zrobić gotowy ROM dla QTEKA 9000 wraz z tym spolszczeniem...

Dokładnie chodzi mi o połączeniu gotowego romu ROMu z tym spolszczeniem o ktorym tu mówicie

a oto ROM o których mówię:
http://www.asukal.jp/ROMs/Qtek_CJKT_130.rar
w przeciwieństwie do innych czyta azjatycki tekst

....
I jeszcze jedno pytanko czy istnieje możliwość dodania Polskiego Regionu
do Qteka z ROMem który go nie posiada

*

Offline Baronik21

  • ***
  • 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Olsztyn kocham, moją małą Amerykę"
  • Sprzęt: Qtek 1010 (komplet erowy) i Qtek 9000
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 04, 2006, 20:19:16 »
dołączam się do pytania kolegi

czy ktoś pomoże - tak prawie łopatologicznie ;)

Pozdrowienia
"Powinien być prosty jak zegarek świat Po każdym "tik" byłoby "tak""

*

Offline marx

  • ****
  • 640
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 09, 2006, 11:25:29 »
jakiego narzedzia uzywacie do tlumaczenia plikow MUI? bo z tego co widze sa to pliki binarne

*

Offline Saintraziel

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, HTC ONE, Asus TF300TG
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 11, 2006, 12:00:38 »
Cytat: "neoqn"
Kiedy powstanie jakaś nowsza wersja zaktualizowana i poprawiona o coniektóre błędy lub jak to poprawić. chodzi mi głównie o aparat.

powstanie kiedy wrócę do domu czyli jakoś w połowie września (chyba że ktoś uczynny mnie wyręczy i zrobi to za mnie:P )
Cytat: "Arishay"
Czy ktoś mądrzejszy odemnie (bo trochę w tym się nie łapię)..
może mi wytłumaczyć jak zrobić gotowy ROM dla QTEKA 9000 wraz z tym spolszczeniem...

Dokładnie chodzi mi o połączeniu gotowego romu ROMu z tym spolszczeniem o ktorym tu mówicie

a oto ROM o których mówię:
http://www.asukal.jp/ROMs/Qtek_CJKT_130.rar
w przeciwieństwie do innych czyta azjatycki tekst

....
I jeszcze jedno pytanko czy istnieje możliwość dodania Polskiego Regionu
do Qteka z ROMem który go nie posiada

z tym pytaniem najlepiej udać sie do źródła czyli autora ROM'u - Asukala

Cytat: "marx"
jakiego narzedzia uzywacie do tlumaczenia plikow MUI? bo z tego co widze sa to pliki binarne

Resource Hacker i poczciwy Notepad:P

*

Offline Jacop

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Internet jest kopalnią wiedzy... też o tobie.
  • Sprzęt: Mio P550 + AM6      iPhone 3GS 16GB v.4.1
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 30, 2006, 03:22:45 »
GRATULACJE dla twórców tego spolszczenia!
Dobra wiadomość dla właścicieli Wizardów, spolszczenie działa przynajmniej na moim XDA miniS   :)) ROM z O2 2.21.4.1 teraz pojawiło się jeszcze
PLK.
Wszystko instaluje się według zasad podanych w pierwszym poscie, ja oczywiście zrobiłem to przypadkowo i na szczęście w kolejności jakiej trzeba. Oczywiście jak wszystkie spolszczenia i to nie może być idealne (szczegółnie jak dedykowane jest dla innego urządzenia), ale myślę ,że wszyscy spragnieni PL będą zadowoleni z zakresu spolszczenia.
Po bardzo pobieznym teście zauważyłem kilka mankamentów:
   - w menii "Settings" nie spolszczyło się "Device Information" i "Microphone AGC"
   - w "Systemie" nie spolszczył się "Power" a po otwarciu wręcz zniknęły wszystkie napisy, został tylko wskaźnik baterii z procentowym wskazaniem
   - zniknęły dwa skróty do programów ze "Startu", ale to było opisane wcześniej i jest na to prosta rada
   - zniknąłe mi z ekranu "Today" ikona menadżera połączeń, ale pod przyciskiem działa normalnie i jest spolszczone
   - mankamentem jest dla mnie fakt, że przestał działać Pocket Controller, przyzwyczaiłem się do niego :(
   - niestety sprzęt leciutko zwolnił lecz najprawdopiodobniej to wina duplikatów plików w systemie
   - ciekawostka, nie skasowało dwóch plików .cab tego spolszczenia po instalacji,a jeden tak  :mysli:
   - w głównym katalogu powstały duplikaty katalogów tylko z nazwami po polsku
To narazie tyle z pierwszych wrażeń... muszę iść spać, bo rano do pracy  :(

Saintraziel myślę,że ze swoim japońskim koleą mogli byście raz-dwa przystosować spolszczenie dla Wizarda. Popatrz po ilości zapytań o PL do Wizardów ,a będziesz wiedział jakie duże grono forumowiczów byłoby wam wdzięczne  :))

Zróbcie backup na kartę, najlepiej SPB Backup, bo tworzy plik samorozpakowujący. Jak się rozpędziłem przy kasowaniu zdublowanych plików i katalogów to usunąłem o jeden za dużo i przestał działać "Clear Storage"  :)

*

Offline crowgsm

  • **
  • 158
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iphone 3g 8GB  BB 8900
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 02, 2006, 02:18:54 »
zainstalowalem to na mda vario i naprawde dziala dziekuje twórcy tego
powodzenia :))

*

Offline mion

  • **
  • 211
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 07, 2006, 22:19:56 »
zainstalowałem właśnie na moje spv m5000. dodam, że przeładowane softem. nie robiłem hr żeby instalować na czysty system. działa idealnie, polnishe szprahe że hej!
dzięki!!!

*

Offline mariozapasnik

MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 07, 2006, 23:47:27 »
Cytat: "Jacop"
.... Saintraziel myślę,że ze swoim japońskim koleą mogli byście raz-dwa przystosować spolszczenie dla Wizarda. Popatrz po ilości zapytań o PL do Wizardów ,a będziesz wiedział jakie duże grono forumowiczów byłoby wam wdzięczne  :))

widze ze myslimy dokładnie tak samo
CZEKAMY na Wizardowską wersje
zgłaszam sie na jej przetestowanie :(

MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 20, 2006, 14:18:20 »
Mam ogromną prośbę czy znajdzie sie ktoś kompetentny i wytłumaczy mi krok po kroku jak wgrać polska nakładkę do Mda pro bo sam próbowałem kilka razy i nie wychodzi mi to  :(  będe bardzo wdzięczny pozdrawiam

Re: MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 20, 2006, 22:43:04 »
Witam wszystkich!

Na początku chciałbym pogratulować świetnej roboty w postaci tłumaczenia i podziękować za czas poświęcony na realizację projektu.
Posiadam XDA (neo) z sieci O2.  Wszystko działa rewelacyjnie lecz zauważyłem 3 rzeczy którymi chciałbym się podzielić. Mianowicie po wgraniu PLK przestał działać aparat foto,nie można wejść w edycję ustawień Wi-Fi (ale wykrywa sieci bez problemu)oraz w telefonie pod okienkiem "historia poł." jest biały pusty kwadracik.
Być może to co zaobserwowałem pomoże w eliminowaniu błędów i w dalszej pracy nad programem. Jeśli jest coś co można zrobić żeby te błędy poprawić to proszę o wskazówki.

 Pozdrawiam
Łukasz

P.S  Proszę nie odbierać mojej wypowiedzi jako "reklamację" gdyż funkcję które nie działają nie mają większęgo wpływu na pracę urządzenia a fakt iż reszta działa rewelacyjnie w ojczystym języku zasługuje na ogromną pochwałę - BRAWO!!!!!