MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)

  • 116 Odpowiedzi
  • 47419 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Saintraziel

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, HTC ONE, Asus TF300TG
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« dnia: Czerwiec 12, 2006, 08:50:47 »
tak wiec :) wszyscy lubimy angielski, nieprawdaż?? otóz niebardzo :D nie żeby przeszkadzał ale u siebie wolę mieć na telefonie polskie krzaczki :D
wraz z kolegą z Japonii ( WIELKIE DZIĘKI ASUKAL) pracujemy nad polska paczką dla mda 4 :D żeby nie byc gołosłownym załączam kilka screenów:)



Aktualizacja 22.06.06 22:30 :) :

kilka kolejnych poprawek zostało wprowadzonych... troche tez skompaktowaliśmy ilość plików instalacyjnych, poprawione menu start i control panel, pliki pomocy itd.. w kazdym razie nadaje się juz do użytku codziennego :)

znane bugi:
-błedy w tłumaczeniu aplikacji kamery; część nieprzetłumaczona
-za długi tekst w sekcji bluetooth->poty com
-za długi tekst w sekcji raportowania błędów
-literówka w kontakty->menu->Wideorozmowa (Widorozmowa)
-za długi tekst w sekcji telefon->więcej->aut. odbieranie połączeń
-błąd  w ustawienia->zakładka połączenia->połączenia->zaawansowane->wybierz sieci->górne "Nowe..." użycie powoduje zwis bądź zamulenie urządzenia - jako tymczasowe rozwiązanie nalezy edytować profile które już są...

UWAGA!!! póki co nie da się powrócić do języka angielskiego bez twardego resetu !!! taka mozliwość bedzie później...

UWAGA2!! po instalce utworzą się polskie katalogi i skróty  w menu start jednak nie bedzie w nim dotychczas zainstalowanych na urządzeniu aplikacji... skróty do nich trzeba sobie przenieść ręcznie dowolnym eksploratorem plików z "\windows\ start menu" do "\windows\menu start"

Instrukcja obsługi:
1)paczuszka zawiera 3 pliki
2)instalujecie wszystko - uni_130_PLK_menustart jako ostatni
3a) robicie soft reset
3b) nie obawiajcie sie ekranu powitalnego jak po twardym resecie - ŻADNE dane nie powinny zostać utracone
4)za pomocą dowolnego eksploratora plików usuwacie dwa pliki: \windows\autostart\welcome.ink i \windows\initobj.dat
5)cieszycie się poprawioną wersją polskiej nakładki dla Universala :D

wszelkie zauwazone błędy proszę zgłaszac w tym temacie lub jak kto woli na PM

oprogramowanie jest za free... nie wolno go rozpowszechniać w celach komercyjnych!!!!!! teoretycznie nie powinno uszkodzić pda ale w razie czego nie bierzemy za to odpowiedzialności - INSTALUJECIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

nakładka współpracuje z romami w wersji 1.30.77 w wzszych wersjach nowo dodane aplikacje mogę byc nie przetłumaczone

WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA KOLEGI ASUKAL dzięki któremu możemy cieszyć sie polskimi krzaczkami na naszych Universalach a który poświęcił temu projektowi naprawde mase czasu (w zasadzie dalej poświęca wprowadzając poprawki) :)

miłego zaciągania :) tu: http://rapidshare.de/files/23820662/nakladka_PLK.zip.html
lub tu: http://www.megaupload.com/?d=189SKC8X

info dla osób posiadających zainstalowana poprzednią wersję: niestety ponowna instalacja nie wywala błędnych skrótów w menu start dlatego przed instalacja aktualnej wersji prosze wywalic za pomocą dowolnego eksploratora plików wszystkie skróty z \windows\menu start\ i \windows\menu start\programy - wszystkie skróty zostana utworzone na nowo

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2006, 09:23:20 »
Brawo :!:  Wspaniala inicjatywa :idea:
potrzebna zgoda

*

Offline icemont

  • ****
  • 507
  • Sprzęt: HTC Touch Pro WM 6.5 WWE; HTC P3300 - WM 6.0 PL
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2006, 09:26:38 »
Choć mój angielski nie jest wcale bardzo dobry to osobiście mi nie przeszkadza ten język w tego typu urządzeniach. Patrząc z drugiej strony skoro może PL to czemu nie :) ale oczywiście doceniam waszą pracę i gratuluję – wiele osób też pewnie będzie usatysfakcjonowana.
Macie może już jakiś chociaż przybliżony lub założony termin zakończenia projektu?
max 4 linijki - Regulamin !!
Motorola A925 > MDA III (Blue Angel) > MDA Pro (HTC Universal) > HTC P3300 (HTC Artemis) & HTCTouch Pro (HTC Raphael)

*

Offline Saintraziel

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, HTC ONE, Asus TF300TG
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2006, 09:31:04 »
termin zalezy od tego w jakim stopniu da sie zaadoptowac paczki językowe ze starego WM5 dla  mda3 :) jezeli trzeba bedzie ręcznie to mysle że do końca przyszłego tygodnia się to zrobi :D

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2006, 09:54:25 »
I wyglada na to iż użytkownicy zadzialają szybciej niż giganci z Redmont .
Co do paczek językowych - proponuję użyć paczki z Romu Wizarda -9100 ( PL ROM Ery - Orange) są lepiej przetłumaczone i dostępne.
potrzebna zgoda

*

Offline Saintraziel

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, HTC ONE, Asus TF300TG
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2006, 10:02:07 »
hmmm nie wiedziałem że jest nowe spolszczenie dla wizarda:D kto mi podrzuci te paczki?? :) niestety w dziale download jest tylko to co zrzucałem z emulatora

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2006, 10:10:50 »
Niestety nie mam wizarda - ale romy - również PL są na XDA-Developers - nie wiem czy uda Ci się wyciągnąć te paczki z tych romów - a może ktoś zgra ze swojego Wizarda   paczki językowe i podrzuci :?:
potrzebna zgoda

*

Offline Wolfi

  • **
  • 106
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2006, 21:50:07 »
Pieknie, pieknie :)

Faktycznie, paczki jezykowe chyba latwiej bedzie wyciagnac chocby z romu ery czy orange dla wizarda.
Dlaczego lepiej/latwiej?
A dlatego ze wizard i universal jada na wm5...

*

Offline Saintraziel

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, HTC ONE, Asus TF300TG
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2006, 22:09:19 »
przysiadłem dziś i przetłumaczyłem wszystkie brakujące pliki.. teraz sa składane...
@Wolfi może lepiej/łatwiej dla osób z wizardem... :/ ja takiego nie posiadam a mimo tak duzego forum nikomu sie nie chce poświęcić 10 min na zrzucenie tych plików i podesłanie...
MUI te których część będzie wpakowana w paczkę tez jest z WM5 tylko ze starej wersji systemu...
niedługo zarzucimy paczke na forum :)
@jas pik spróbuje je wyciagnąc. nie wiem czy sie da z zewnętrznej aplikacji ale dzięki :)

kto mi powie w którym konkretnym romie wizarda sa polskie paczki językowe??

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
potrzebna zgoda

*

Offline Wolfi

  • **
  • 106
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 12, 2006, 23:07:13 »
Cytat: "Saintraziel"
przysiadłem dziś i przetłumaczyłem wszystkie brakujące pliki.. teraz sa składane...
@Wolfi może lepiej/łatwiej dla osób z wizardem... :/ ja takiego nie posiadam a mimo tak duzego forum nikomu sie nie chce poświęcić 10 min na zrzucenie tych plików i podesłanie...
MUI te których część będzie wpakowana w paczkę tez jest z WM5 tylko ze starej wersji systemu...
niedługo zarzucimy paczke na forum :)
@jas pik spróbuje je wyciagnąc. nie wiem czy sie da z zewnętrznej aplikacji ale dzięki :)

kto mi powie w którym konkretnym romie wizarda sa polskie paczki językowe??


Juz pomagam :)


Tzn, rom, ktory zawiera na 100% PL pliki, lezy na forum xda-develorers:
ftp://ftp.xda-developers.com/Wizard/Roms/Era_pl/era-rom version_2.16.9.1 WME.rar

Niestety, tylko w ten sposob potrafie pomoc poniewaz wizarda fizycznie nie posiadam...

Cytat: "jas_pik"

znalazłem najnowszytu :
ftp://ftp.xda-developers.com/Uploads/Wizard/ROMS/Era_RUU_Wizard_AKU2.3_Custom_A2DP.rar


Ten najnowszy rom, nie jest wlasciwie romem ery, ale paczka przygotowana przez pewnego uzytkownika tego forum.
Nie przyda sie do niczego z powodu tego ze nie zawiera polskiej lokalizacji...

*

Offline Saintraziel

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, HTC ONE, Asus TF300TG
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 12, 2006, 23:48:55 »
era-rom version_2.16.9.1 WME.rar równiez nie zawiera polskich plików mui :| co jest grane??:|

*

Offline lukjod

  • ****
  • 503
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: touch HD 2
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 12, 2006, 23:55:41 »
jedynie pliki pl mozecie wyciagnac z tego romu
http://ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Wizard/Roms/Era_pl/era_pl.rar
chetnie bym go zgral ze swojego pda ale niestety juz zmienilem na najnowszy z aku 2.3. Jezeli wyciagniesz te pliki umiesc je na serwerze ftp.xda-developers.com to wrzuce je rowniez do wizarda 2.24 i sprobuje pogrzebac w rejestrze aby wszystko gralo
pzdr
LJ
moje palmtopy: MDA1 -> MDA2 -> MDA3 -> Wizard -> Hermes -> Kaiser -> Raphael -> Blackstone -> Leo

*

Offline Wolfi

  • **
  • 106
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 13, 2006, 12:35:54 »
Jesli bedzie trzeba to podesle oryginalny rom Ery z wizarda.
Okazalo sie ze mam go na dysku...

*

Offline Saintraziel

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, HTC ONE, Asus TF300TG
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 13, 2006, 13:25:30 »
mamy już wyciagniete pliki z tego romu... porównujemy ze starszymi... zmainy sa znikome z tych mui krtóre sie pokrywają... tymczasem testujemy to co juz zostało zrobione :)

*

Offline Wolfi

  • **
  • 106
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 13, 2006, 13:44:37 »
Cytat: "Saintraziel"
mamy już wyciagniete pliki z tego romu... porównujemy ze starszymi... zmainy sa znikome z tych mui krtóre sie pokrywają... tymczasem testujemy to co juz zostało zrobione :)



REWELACJA!!! :)

Chcialbym jeszcze tylko dowiedziec sie czy przy podmianie plikow jezykowych niezbedne jest wgranie od poczatku nowego, wczesniej przygotowanego romu czy tez wystarczy podmiana niektorych plikow w pda?

*

Offline Saintraziel

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, HTC ONE, Asus TF300TG
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 13, 2006, 13:51:44 »
nie trzeba wgrywac nowego romu ani podmieniać plików.. u mnie chodzi na najnowszym T-mobile 1.30.115 z ext 1.30.233

*

Offline Wolfi

  • **
  • 106
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 13, 2006, 13:58:58 »
Cytat: "Saintraziel"
nie trzeba wgrywac nowego romu ani podmieniać plików.. u mnie chodzi na najnowszym T-mobile 1.30.115 z ext 1.30.233


Hmm skoro nie trzeba nawet podmieniac plikow, wiec w jaki sposob moge uzyskac polskie menu?
Trzeba cos dograc, podmienic...?

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 13, 2006, 16:38:22 »
Wygląda na to że znaleźliście długo oczekiwane rozwiązanie - w jaki sposób odkować ROM Universala  aby można bylo podmienić pliki językowe .Do tej pory bylo to możliwe wylacznie na odkodowanych rom-ach w MDA2 i MDA 3 . Jak do końca to zrobicie to proponuję aby podzielić się z tym rozwiązaniem z innymi - myślę o XDA-DEV i BUZZ.
potrzebna zgoda

*

Offline Wolfi

  • **
  • 106
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 13, 2006, 16:42:20 »
Mnie dalej zastanawia jak to bedzie dzialalo :)
Wrywalem kilka razy z marnym skutkiem pliki lokalizacyjne od Buzz'a, ale nigdy nie udalo sie spolonizowanie universala...

*

Offline Saintraziel

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, HTC ONE, Asus TF300TG
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 13, 2006, 16:43:36 »
cały temat jest juz dość długo na xda-dev.. ja tam trafiłem przypadkiem... temat jest mniej więcej w czołówce na Development and Hacking
ja tylko tłumacze :) nie zagłębiałem sie w sprawy techniczne gdyż aplikacja juz dawno istnieje z tym że przystosowana jest do innych języków...]

jesli chodzi o predkość działania to nie zauważyłem żadnych spowolnień tak jak w przypadku plików od buzza (w zasadzie odemnie które umieściłem u buzza a Arcadio zrobił caba)  :)

*

Offline Wolfi

  • **
  • 106
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 13, 2006, 16:51:14 »
Wychodzi na to ze jesli pliki sciagniete z forum buzza, u mnie nie dzialaja to moge sobie cale to tlumaczenie podarowac...
Rozumiem ze cale to tlumaczenie bedzie dzialalo tylko na niektorych romach, w moim przypadku na najnowszym od qteka nie dziala i z tego co obserwuje, dzialac nie bedzie...

*

Offline Saintraziel

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, HTC ONE, Asus TF300TG
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 13, 2006, 16:57:53 »
nie ponieważ pliki zostały zaadoptowane (tzn wykorzystano część gotowego tłumaczenia aby zaoszczędzić czas nie same pliki) do uzycia w Universalu.. screeny sa włąsnie częściowo z tych plików :)
apropos pliki z ery sa faktycznie nowsze niż te co juz sa przetyłumaczone ale efekt jest taki sam.. nie nadają sie do uzycia bez wprowadzenia poprawek.. chyba że do uniwersala z romem nie nowszym niz 1.20

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 13, 2006, 17:00:42 »
Nie udało się bo te pliki lokalizacyjne Buzza  były przeznaczone dla odblokowanych romów - czyli WM5.0 zrobionych dla MDA2 i MDA3. W Universalu rom nie był odblokowany dotychczas dlatego się nie udało.
Zmiany w rejestrze i dogranie plików językowych nie pozwalało na zmianę języka systemu operacyjnego.
potrzebna zgoda

*

Offline Wolfi

  • **
  • 106
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 13, 2006, 17:00:56 »
Ok, czyli tamte pliki od buzza nie dzialaja na universalu, a te nowe nad ktorymi pracujesz dzialac beda.
Tak?

Przepraszam ze zadaje tak infantylne pytania, ale nie do konca wczesniej rozumialem w zaleznosci od czego jedna lokalizacja dziala, a inna nie...

*

Offline Saintraziel

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, HTC ONE, Asus TF300TG
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 13, 2006, 17:01:56 »
no chyba widac po screenach nie?? :P

*

Offline Wolfi

  • **
  • 106
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 13, 2006, 17:41:17 »
Ok, nowa nadzieja :)
Jesli mozesz opisac na jakim etapie jest paczuszka spolszczajaca, bede bardzo wdzieczny...

*

Offline luin

  • **
  • 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Naczelny TELEPOLIS, wicenaczelny WhatNext
    • TELEPOLIS.PL
  • Sprzęt: P30 Pro, Mate 20 Pro, View20, BB Key i inne
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 13, 2006, 22:57:06 »
Wow... nie moge się doczekać:) Pare dni temu przemapowałem sobie klawiaturę, a teraz dojdzie jeszcze polskie menu - miodzio.

*

Offline Saintraziel

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, HTC ONE, Asus TF300TG
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 13, 2006, 23:36:12 »
powiedzmy że paczka jest na poziomie ok 80% :) jesli nie wystapią dodatkowe problemy... :)

*

Offline Wolfi

  • **
  • 106
MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 19, 2006, 12:20:29 »
Jak tam paczuszka z lokalizacja?
Czekam z niecierpliwoscia i musze przyznac ze podziewam sie jej na dniach :)