Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS

  • 292 Odpowiedzi
  • 42914 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Wit^

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ten co pakuje linux'a wszedzie
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 18, 2008, 10:51:06 »
wiesz co bede musial spojrzec czy mam czystego titchego. Powiem tak ja tez mialem klopot z postawieniem. Sciagnij titchy-desktop I xserwer-titchy wrzuc na karte I zainstaluj potem apt-get -f upgrade I sciaga wszystki potrzebne paczki(oczywiscie musisz miec polaczenie z netem)
po tym oczywiscie x'y nie wstana bo bedzie jakis tam klopot ze znaleziem x'ow I tu pomoglo mi open embandded fundation, w temacie o uni chyba na 40 stronie zadaje pytanie o ten problem(moj nick tam to Batuss, niemam teraz jak sprawdzic bo siedze na telefonie).
w tym momecie jak to zrobisz to startx I wsio powinno smigac ja nic innego nie robilem praktycznie mowac standardowa instalacja(a instalowalem chyba jakies 6 razy)
We're off to see the Wizzard
The Wonderful Wizard of Htc
We hear he is a Whizz of a Wiz...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 18, 2008, 10:52:43 »
Dobra, już ściągam twoją, doinstaluję KDE ( :E, ponoć działa tylko wolno  :ohreally: ) i będzie po sprawie :proud:

Skromne 1.2gb wystarczy czy dać trochę więcej? (przydało by się z 500mb na pliki pod Win)

*

Offline Wit^

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ten co pakuje linux'a wszedzie
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 18, 2008, 12:09:20 »
powinno wystarczyc chociaz niewiem ile bedzie kde zajmowalo
We're off to see the Wizzard
The Wonderful Wizard of Htc
We hear he is a Whizz of a Wiz...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 18, 2008, 13:19:24 »
Chodzi, telefon też działa  :O

Tylko pytanko - co to za biały pasek z prawej?

I gdzie skalibrować ekran? :]

[edit]
damn, audacious wywala segmentation fault :|
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2008, 14:42:17 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 18, 2008, 18:56:45 »
http://debian.ethz.ch/debian-ports/pool-armel/main/

Idzie to dodać jako repo? Znalazłem tu chociażby XMMS... którego nie ma w głównym repo...

Swoją drogą - co do prawego klawisza myszy - w linuxach na pda jest jakoś zrobione że hold (jak w wm) robi za prawy...

[edit]

Takie moje przemyślenia - wm6 na hx4700 używa drivera wifi z universala; driver wifi pod linuxem dla hx4700 jest pełnosprawny... wiecie co mam na myśli?
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2008, 20:41:13 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 18, 2008, 22:23:35 »
panowie musicie pomoc mi. sciagnalem ubuntu te najnowsze. zapodalem livecd .  wszystko odpalilo i w ogole.  zamontowalem pendrivea. wszystko fajnie. pousuwalem wszystkie partycje jakie byly na nim i w partition managerze zrobilem jedna duza na cala karte ext3 . i kurde gdy chce cokolwiek zrobic, to ciagle mi wyskakuje permission denided. nic nie moge robic.  wlaczylem konsolke, zalogowalem sie na sudo bash, i wykonalem wszystko to samo co pod graficznym i dalej to samo jest, nie moge nic robic na karcie. moze ten ubuntu jakis zjebany jest;/ a Wy chlopaki na czym robicie to wszystko? mc tez nie ma w ubuntu;p   loguje normlanie sie na roota w konsoli i jaki wpisze /dev/sdf1 to tez acces denided. pomozcie!
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 18, 2008, 22:29:31 »
Ja robię na ubuntu. Chcesz mc? apt-get install mc  :P A co do tego że nie możesz nic zrobić to może partycje są zamontowane?

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 19, 2008, 11:19:53 »
nie nie nie, jak sa zamontowane to nic nie zrobisz:p juz taki ciemny to nie jestem. poprostu ta partycja (ext2/3) zachowuje sie tak jakby miala nadane jakies prawa. probowalem cos robic z komenda chmod 777  ale to tez nic nie daje:/ nie wiem o co chodzi;/ sprobuje sformatowac i zrobic partycje fat to moze wtedy pojdzie, jak pojdzie to znaczy ze cos chyba z tym ubuntu jest:/ chciaz formatowalem i robilem partycje pod universalem kozystajac z ramdisk'u . i chyba to samo sie dzialo. tworza sie dwie partycje ,jedna fat jedna ext2 i ta ext2 zablokowana jest;/
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 19, 2008, 11:28:06 »
Jesteś pewien że nie jest zamontowana? Bo ja za pierwszym razem jakoś tak zrobiłem że zmieniłem tabelę partycji cfdiskiem pomimo zamontowania i dopiero XP pozwolił mi na naprawę tego (linux nie widział karty)

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 19, 2008, 12:17:35 »
jestem pewien. to od poczatku bo chyba wit cos pomieszal w swoim opisie. robie tak:

spraawdzam sobie jak sie nazywa karta mam /dev/sdb

robie umount /dev/sdb
formatuje karte mkfs.ext3 /dev/sdb
tworze katalog mkdir /mnt/ext3
laduje karte i podpinam pod katalog   mount -t ext3 /dev/sdb /mnt/ex3

i dupa, katalog sie tworzy, podpina sie karta, ale nawet folderu nie mozna zrobic bo wywala odrazu : Error opening file '/mnt/ext3/przykladowy plilk': Permission denied

pomoz Kajetanie, bo juz mi naprawde rece opadaja...

aha a w GParted , tym od partycji programie w ubuntu mam wykrzyknij przy partycji na karcei i blad jest nastepujacy:

e2label: no such file or directory while trying to open /dev/sdb1
couldn't find valid filesystem superblock.

couldn't find valid filesystem superblock.

dumpe2fs 1.40.8 (13-mar-2008)
dumpe2fs: no such file or directory while trying to open /dev/sdb1

Unable to read the contents of this filesytem!
Because of this some operation may be unavailable.



to wszystko, nie wiem co zrobic, czy to w konsoli czy w programie to ciagle to samo. zablokowana partycja.

a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline Wit^

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ten co pakuje linux'a wszedzie
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 19, 2008, 12:34:35 »
ja tam nic nienaknocilem, umnie dziala poprawnie, chociaz tez czasami mialem klopoty z formatem karty jezeli jest wykrzyknik to z czego mi sie wydaje karta jest zamontowana lub zajeta, ja takim sposobem(tym ktorym opisywalem) stawialem za kazdym razem linucha I jakos nie mialem klopotu, z reszta sprawdz na stronie titchego I sposob jest ten sam

Kajetan:
ten pasek po prawej o ktory pytales to stan bateri a zeby ponownie skalibrowac usuwasz /etc/ts.conf reboot i powinna ci sie pojawic kalibracja
We're off to see the Wizzard
The Wonderful Wizard of Htc
We hear he is a Whizz of a Wiz...

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 19, 2008, 12:38:47 »
prbowalem oczywiscie tez tym sposobem w ubuntu: http://www.handhelds.org/moin/moin.cgi/UniversalHowtoInstallLinux    z tej stronki. oczywiscie jest to samo.. nie wiem. moze karta uszkodzona? ale jak pod winda wkladam ja i chce odpalic to pyta czy sformatowac. formatuje do fat32 i dziala ona bez problemu.... naprawde rece opadaja mi. nie czepiajcie sie montowania tego;p wiem co to znaczy:p
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline Wit^

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ten co pakuje linux'a wszedzie
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 19, 2008, 12:45:55 »
wiesz ja kupilem nowa karte, ostatnio kupilm karte I tez mialem klopoty z nia ... niby wszystko ok sie prezgrywalo I linuch rozpakowywal sie normalnie, a jednak zawsze sie wykrzaczal
We're off to see the Wizzard
The Wonderful Wizard of Htc
We hear he is a Whizz of a Wiz...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 19, 2008, 12:57:19 »
Cytuj
ten pasek po prawej o ktory pytales to stan bateri

To mi nie działa... jak klikam na niego to mam "-1%"

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 19, 2008, 13:08:17 »
sprawdzilem przed chwila na drugiej mniejszej karcie.. dalej to samo;/ a powiedzcie mi co to jest ten disklabel i ktory wybierac? msdos?

dobra zrobilem partycje ext2. nie mam zadnego wykrzyknika, teoretycznie wszystko ok, probowalem nawet z innym czytnikiem, z inna karta i efekt ten sam. czy zrobie to w konsoli czy w Gparted jest to samo. chyba wiem w czym tki wina... w live cd moze ?
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2008, 13:19:14 wysłana przez fusse »
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline Wit^

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ten co pakuje linux'a wszedzie
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 19, 2008, 13:39:47 »
kajetan:
a sproboj wpisac apm, albo xbattbar. Apm powinno ci wywalic stan twojej bateri, a xbattbar to jest wlasnie ten miernik z prawej, jak wpiszesz go jeszcze raz to powinien ci pokazac sie nadole, moze trzeba go jeszcze raz zainstalowac.
 Ztym sterownikiem tez nie powiem calkiem dobry pomysl tylko jak go wpakowac do linucha, chyba trzebay kompilowac jeszcze raz jadro.

Z tym live cd raczej watpie zeby to byla przyczyna.... chociaz moze byc bo ja mam normalnie na partycji zainstalowane.
We're off to see the Wizzard
The Wonderful Wizard of Htc
We hear he is a Whizz of a Wiz...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 19, 2008, 14:10:44 »
ShiroiKuma odpisał mi co do prawego klawisza myszy:

Cytuj
Ctrl+'tap stylus'='right click'

[edit]

APM mi wyświetla pustą linijkę...
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2008, 14:18:26 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline Wit^

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ten co pakuje linux'a wszedzie
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 19, 2008, 14:23:35 »
kurcze dziwne niewiem co powiedziec z tym apm mi normalnie wyswietlalo.... trzebaby dalej pokombinowac, bomoze byc tak ze ze wersja kopiuj/wklej bedzie do reinstalacji, w sesie apm trzebay pewnie jeszcze raz zainstalowac, a wszystko inne dziala?
We're off to see the Wizzard
The Wonderful Wizard of Htc
We hear he is a Whizz of a Wiz...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 19, 2008, 14:29:34 »
Tak, wsio działało poza tym

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 19, 2008, 15:27:51 »
poddaje sie. zainstalowalem przed chwila ubuntu normalnie na dysk, usunalem partycje, zrobilo sie w tej miejsce ext3. Kajetanie,Ty masz ubuntu, napisz prosze krok po kroku jak formatujesz karte, tak zeby nie byla zablokowana! probowalem na dwoch kartach, na dwoch czytnikach i lipa, wczoraj pol soboty ,dzis pol niedzieli i nadal zero efektow:/
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 19, 2008, 15:34:59 »
Po prostu:

sudo -i
<twoje hasło>
cfdisk /dev/sdb </dev/sdb to u mnie karta>
<ustawiam partycje, zapisuję tablicę partycji>
mkfs.vfat /dev/sdb1
mkfs.ext2 /dev/sdb2

« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2008, 15:36:35 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 19, 2008, 22:29:14 »
udalo mi sie wkoncu wrzucic linuxa na karte, edytowalem startup itd. odpalam haret, odczekuje na koncu 5sek i taki rezultat mam:

VFS:Mounted root(ext3 filesystem).
Freeing init memory: 96K
Warning: unable to open an initial console.
Kernel panic-not syncing: no init found. try passing init=option to kernel.

Ma ktos jakies pomysly?
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 19, 2008, 22:33:12 »
jak masz dwie partycje a linuxa na drugiej to będzie:
blablabla "root=/dev/mmcblk0p2 rw blablabla...

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 20, 2008, 15:54:26 »
odpalilem wkoncu, nie dalem za wygrana:p caly weekend i dzisiaj pol dnia i poszlo:))
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline Wit^

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ten co pakuje linux'a wszedzie
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 20, 2008, 16:19:56 »
no to gratulacje.... najtrudniejszy jest pierwszy raz, ja jak instalowalem go od podstaw to chyba ze 3 dni kombinowalem. teraz jak juz wiesz jak to robic kolejne razy beda proste, nawet stawianie samemu od podstaw.... zobaczysz
We're off to see the Wizzard
The Wonderful Wizard of Htc
We hear he is a Whizz of a Wiz...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 20, 2008, 16:21:18 »
Zastanawia mnie jedna rzecz - przez XMMS leciała sobie muzyka. Podpiąłem słuchawki... i dźwięk zniknął (do restartu :/)

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 20, 2008, 16:26:52 »
ocziwiscie, wifi nie chce zatrybic:/ skad ja neta wezme. wpisuje ifup wlan0  i wywala device not found:/ i mam jeszcze maly problem troche z kalibracja ekranu, kursor nie jest dokladny z ryskiem? w windowsiem wykalibrowac dobrze? czy w linuxie tez jakos da rade?
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 20, 2008, 16:30:19 »
No tak, bo coś jest głupio i wlan0 nie istnieje... Musisz w /etc/network/interfaces dopisać sobie od wlan1, potem żeby podnieść wifi:
modprobe acx
ifup wlan1

A co do kalibracji to Wit^ niedawno pisał - usuwasz /etc/ts.conf i po restarcie poprosi o kalibrację. Tylko uważaj bo w porównaniu do Win przyjmie wszystko co klikniesz...
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2008, 16:31:50 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline fusse

  • **
  • 164
  • smd & bga
  • Sprzęt: htc wizard & blue angel & Omnia
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 20, 2008, 16:42:34 »
ok zmienilem tam z wlan0 na wlan1 ,wpisalem w konsole i mam wynik:

udhcp (costam) started
sending doscover...
sending doscover...
sending doscover...
Lease failed:
No lease, failing.
failed to bring up wlan1.

ok z kalibracja sobie poradze:)
a36>>c35>>s55>>NEC 200>>e398>>mpx200>>Wizard>>Universal>>Kaiser>>Blueangel>>Omnia

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Universalu - czyli jak się uwolnić od MS
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 20, 2008, 16:44:00 »
No tak, a wpisałeś w interfaces SSID swojej sieci? Na any nie chciał mi się łączyć